Uväznená Omega si zvyká na nový život na Tantisse. (Disney+)

Martrix

Filoni s Corbett si tady mažou na chleba většinu tvůrců SW hraných seriálů, ale i posledních celovečeráků. Na tak malém prostoru a s omezenými možnostmi, se jim podařila epizoda s luxusní atmosférou. Vynikající zvukový podklad, parádní vizuál. Jistě se najde spousta nedočkavých gameheadů, kteří si budou stěžovat na nedostatek akce, ale pro mě jakožto dospělce, jde po dlouhé době o návrat do SW universa, který je opravdu radostný. Dokonce jsem ještě nadšenější, než jsem byl z Andora. A to už u první epizody nové řady. ()

Ahsoka

Dumavé scény sú pre každý film/seriál veľmi dôležité na vstrebanie, či načítanie uplynulých udalostí alebo vcítenie sa do myšlienok postavy. Avšak, ak sú v kombinácii s niečím, čo treba vstrebať. Medzi 2. a 3. sériou bolo na to dosť času, takže tu mi ich príde až zbytočne moc v pomere k posunu deja v tejto epizóde. Zatiaľ nezdieľam nadšenie, ale žije vo mne nádej smerom k ďalším epizódam, takže si tie hviezdy ešte pošetrím. ()

clump

Tomuhle seriálu i Star Wars obecně prostě sluší, když zpomalí a dýchaj spolu s postavama. Nepotřebujeme, aby každou chvílí něco vybuchovalo, něco někam padalo nebo letělo, někdo po sobě střílel apod. I to samozřejmě ke Star Wars patří a mám rád, ale jsou to právě pasáže nebo epizody jako tahle, který se člověku dostanou pod kůži. A v tomhle případě navíc omámí podmanivou pochmurností a jakousi zlou předtuchou. Atmosféra by se dala krájet. Krása. Je pozoruhodný, jak se změnil tón oproti dřívějšim řadám, hlavně těm míň příběhově zásadním epizodám. V začátku třetí řady se ale vlastně jen dál rozvíjí hutná hlavní linka o osudu klonů, která zejména v druhý sérii taky přinesla excelentní, myšlenkově podnětný, okouzlující a zneklidňující díly. Snad to vydrží až do konce třetí řady podobně soustředěný a bez rozjuchaných odboček jako v předchozích letech. Pak by se mohlo skutečně jednat o jeden z nejzajímavějších ročníků (nejen) animovaných Star Wars. ()

tomik99

Sice se toho v daném díle až tolik nestalo, ale kdy naposledy jsme viděli každodenní rutinu vězně v imperiální základně? Seriál buduje atmosféru na další díly a to se rozhodně počítá. Na tomto dílu rozhodně něco bylo a hlavně nenudil. A tým Vadné Várky ani nechyběl. ()

• Crosshair poprvé vysloví jméno Omegy. (Cardo)
  • Droid, který je ve zvěřinci, je model SE-2 worker droid. Poprvé jsme ho mohli vidět v Rogue One (2016). (Veskoslav)