Známi neznámi

• Česko Známí neznámí (viac)

Sladko horká komédia o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v pražskom byte, aby oslávili príchod Nového roku. Poznajú sa už dlho a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu klasickej silvestrovskej oslavy, keby... Keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a nahlas zdielať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi...? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi. (Itafilm)

harfuska

Film som si pustila len kvoli Hofmannovi (v poslednej dobe má u mňa snáď vačšie sympatie ako Nicolas) netušiac, že sa jedná o dalšiu verziu zaujímavej konverzačky, ktorú som v talianskej verzii videla už kedysi dávno. Detaily z původnej verzie som si už moc nepamatovala, takže som znovu bola prekvapená z niektorých situácií. Samozrejme, mohlo to byť aj lepšie, ale aj tak som bola rada, že som si na Silvestra pustila takúto tématickú vecičku so svojimi obľúbenými hercami. ()

salalala

Trochu prvoplánová moralitka, která na jedno zhlédnutí neuškodí, při znalosti pointy ale nemá při případné repríze moc co nabídnout. Zuzana Marianková se logicky držela při zemi, protože nižší rozpočet jí toho moc nedovolil, takže záběry na Prahu a ohňostroj bez zvuku jsou nechtěně směšné, naštěstí ale celkové dojmy moc nekazí. První polovina má velmi slušné tempo, svým způsobem i dynamiku a rozjezd odvážného nápadu vypadá hodně zajímavě. Postupem času ale příběh zabředává do různých vztahových propletenců, které nejsou moc důvěryhodné, je jich moc a celkově se to, že by každá z postav měla nějaké šokující tajemství, jeví hodně nepravděpodobně, ale v rámci nějaké divácké atraktivnosti a zhuštěnosti se to dá asi pochopit. Trochu horší je to s autentičností, která tu moc nefunguje, protože celá parta přátel mezi sebou nemá velkou chemii a všichni jsou spíš figurkami než životnými postavami. To ale zachraňuje solidní obsazení, v němž nikdo moc nevyniká, na druhou stranu ale nekazí a všichni jsou v rámci možností velmi dobří, jediný, u koho se snad dá mluvit o trochu lepším výkonu, je Tomáš Maštalír, který jako jediný emoce skrývá v sobě a po celou dobu je spíše pozorovatelem a musí hrát úsporněji. Zážitek ale dost kazí závěrečný twist, který vypadá dost prvoplánově (i když je věrný originálu) a v kontextu nemá takový efekt, jaký asi tvůrci zamýšleli a nedělá ze Známých neznámých nic víc než v úvodu komentáře zmiňovanou lacinou moralitku. 60 % ()

kajas

Italský film Naprostí cizinci z roku 2016 je zapsaný v knize rekordů díky množství národních remaků, které podle něj vznikly (už kolem dvaceti!). Česko-slovenská verze je věrnou kopií s několika lokálními rozdíly, přesnými herci (klasika Hofmanna skvěle doplňují i ostatní) a scénářem plným zábavných i dramatických míst. V závěru mě píchlo u srdce úplně stejně jako u italského originálu. Pokud ho neznáte, určitě vyrazte do kina a nechte se překvapit zajímavými zvraty. Pokud ho znáte, vyrazte na tuhle konverzační vztahovku stejně :) ()

sofiapetra

Je to dost povedené a pět hvězd nedávám jen proto, že to není původní nápad. Vlastně je to úplně stejné jako skvělý italský original. ()

M.i.k.e

vzhledem k výbornému italskému originálu tu byl jistý předpoklad, že i česká verze by nemusela být marná. Na druhou stranu ale taky víme, že i "remake" se dá úspěšně zkazit a tak je celkem potěšující, že se to partě kolem režisérky Zuzany Mariankové nepovedlo Známí neznámí jsou totiž úplně to samé a liší se pouze v drobnostech, které ničemu nevadí. Herecká Česko - Slovenská skvadra byla vybraná dobře a každý si pro sebe ukradne kus prostoru (i když Martin Hofmann trošku víc - zaslouženě) a všichni odvádí solidní výkony. Snad jen úplný závěr dává trochu menší smysl než ten v originále, kde hrál hlavní roli úplněk a pro "nováčky" to tak může být docela matoucí...70% ()

Aljak

Najviac remakovaný film histórie kinematografie sa po 5 rokoch od originálu dostáva napokon aj do Česko/Slovenska. Doteraz som videl 4 verzie (taliansky originál, španielsku, francúzsku a nemeckú), takže už som toho trochu "prejedený". Pre mňa zostáva záhadou najmä to, prečo to silou mocou všetci takmer doslova okopírujú a nepostavia na tomto námete aspoň nejakú inšiu zápletku s inými tajomstvami a osudmi postáv? Áno, taliansky originál je perfektný, ale dalo by sa kontrovať aj inou variáciou. Odhliadnuc teda od toho, že je to zas rovnaký plagiát, tak naša česko-slovenská verzia sa mi celkom pozdávala, atmosféra bola fajn, aj samotné postavy a im prislúchajúce herecké obsadenie (až na Malachovského, ktorého ja osobne fakt nemusím). Film ako taký je skvelý, ale za to bezbrehé kopírovanie proste musím dať pár hviezd dole... (Keby som tento námet doteraz nevidel, tak dám kľudne aj 5*) ()

William_

3.5/10. Když 3 dělají totéž, není to totéž? Jak se to vezme. U většiny diváků asi vyhraje ta adaptace, kterou vidí první. Pokud jste viděli jako první italský film, bude pro Vás nejlepší právě "Naprostí cizinci". Já viděl jako první "Téměř dokonalá tajemství" takže pro mě bude asi nejlepší právě německá verze. Co se filmu "Známí neznámí" týče, ze všech 3 verzí bude asi ta nejslabší (ale ne nutně nejhorší). Jen se mi nelíbil "česko-slovenský" výběr herců a v ostatních dvou verzích se mi obsazení a celkově dynamika děje i kamera líbí daleko více. ()

kaposlav

Asi po 20. minútach mi to prišlo nejaké povedomé a tak som klikol na komentáre a behom chvíľky som prišiel na to, že je to plagiát plagiátu a videl som už oba filmy pred týmto. Na čo bolo dobré toto natočiť? Na toto sa spojili ČR a SR? Nie je nikoho, čo by napísal zaujímavý scenár na film v dvoch krajinách so 16 000 000 obyvateľov? ()

rakovnik

Bez znalosti originálu jsem zhlédl tento "český" film. Námět i děj jsou zajímavé, obsazení mi ale trochu nesedělo. Nemám moc rád koprodukční snímky, ruší mě divně znějící hlasy. Přesto jsem si celkem užil aktuálního tématu virtuálních vztahů, prolínajících se do reálného života. Pointa byla řekněme...ošklivě uvěřitelná. ()

BarryLyndon

Viděl jsem německou a francouzskou verzi.... a je to špatná vizitka pro českou kinematografii. Nejhorší je, že to nezvládali ani herci snad až na Hoffmanna. Hůř podaný twist si ve filmu nepamatuju. 4/10 ()

bourec

I přes to, že česko- slovenská verze není origoš, tak mě díky hercům sedla víc. Je parádní to, jak se celej ten večer zvrhává, ale konec je takovej, že ten šílenej nápad neproběhl. Dobrý. Ovšem vzhledem k povaze filmu, jedna projekce stačí. 80%. ()

Streeper

Je mi jasné, že se jedná o remake, na druhou stranu originální film jsem neviděla, ani žádnou jinou verzi. Tohle byla má první a zřejmě i proto hodnotím čtyřmi hvězdami. České filmy jinak hodnotím docela nižším počtem. Ale byla jsem příjemně překvapená, jakým způsobem to bylo propojené. Ta tajemství, intriky. O nejvtipnější část se postaral Martin Hofmann (za mě jeden z nejlepších českých herců v dnešní době - škoda, že nedostává víc prostoru v dramatických rolích). Bavila jsem se, byla jsem napjatá, za mě to splnilo účel. ()

Cheeter

Nápad to není špatný. A první půlku jsem se dokonce i dost bavil. Ale ta druhá byla výrazně horší. Bylo moc přitažené za vlasy, těžko uvěřitelné a dost se to táhlo. Čili klasický zbabraný dobrý nápad. ()

necisty

U německé verze jsem tolik nasraný nebyl, protože jsem si myslel, že je to origo, ale po ohodnocení jsem si všiml, že je to vypůjčené a už ukázka na původní italský film vypadala jakoby se dělo to samé jen s jinými herci. Češi si snad i vypůjčili stejný byt jako němci a jen ho naprali věcičkama od Samsungu. Což o to, těšilo mě, že na stole neležel žádný ajŠit, ale kreativita tvůrců je prostě velmi omezená a pouze lehce pozměněný konec nenapraví to, že je to jinak kompletně zkopírované. Kdyby převzali jen původní koncept mobilů na stole a vymysleli si jiné problémy, tak možná přimhouřím oko. To už opravdu nemáme nápady a musíme si půjčovat? Ke všemu to, co bylo v kinech od vedle jen 2 roky zpět? Ani jsem se tolik nesmál jako u germánů. A ti dva si pak mohli tisíckrát prohodit telefony zpět. ... LFŠ 2022 MN ()

zette

I kdyz uz je to vice jak pet let, co jsem Naproste cizince videl, uplne se mi tento puvodni italsky film vybavil. Mozna az otravne podobna kopie, ktera toho moc noveho ci originalniho neprinese. Scenar je ovsem natolik dobry, ze jsem se na to rad podival i v nasich podminkach. Pauhofove to sluselo, ale z hercu jednoznacne nejvice zaujal Hofmann. Byt namet puvodni, dam o hvezdicku vice. ()