Danielle (Drew Barrymoreová) síce trpí nenávisťou svojej macochy Rodmilly (Anjelica Hustonová) a jej dcér, ale šestnásťročná dievčina si nedá skákať po hlave. Naopak. Vie sa brániť, niekedy i razantnejšie. Náhodou sa zoznámi s následníkom trónu princom Henrym (Dougray Scott). Starého sluhu chce uchrániť pred vyhnanstvom do Ameriky, a tak sa na kráľovskom dvore predstaví ako barónka. Sčítaná Danielle, ovplyvnená Utópiou Thomasa Morea, vyvolá princov záujem. Na ceste k vytúženému šťastiu – svadbe s princom Henrym – však čaká Danielle ešte veľa nástrah od jej macochy, ale ja prekonanie spoločenských rozdielov, ktoré ich rozdeľujú. A namiesto zázračnej víly či troch orieškov „Popoluške“ Danielle pomáha sám Leonardo da Vinci (Patrick Godfrey)... (TV JOJ)

Gurtha

Jakožto popelkomil oceňuji, že na Novém kontinentě dokázali natočit adaptaci v níž se celou dobu nepiští a jež nehraje nesmyslně neonovými barvami. Vyšší úroveň zcela jistě dodává Anjelica Huston jakožto dokonale uvěřitelná macecha a nenucené vtípky typu Da Vinci - muž, který otevřel dveře. ()

KASUGI

Nemůžu si pomoct, ale mně se i tahle divná verze bez kouzel s Leonardem Da Vincim a cikánama líbila víc, než Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně horší Popelka než Tři oříšky už je pouze ta norská a ta poslední americká s negrem vílou. Nevím, co mě tak irituje na té naší, krom té přepálené feminizace a princů troubů. Snad ten sníh? Těžko říct. Drew je sice držka a na Popelku se absolutně nehodí, ale dokoukal jsem v klidu a není problém dát někdy ripít. ()

femme fatale

Tenhle film prostě zbožňuju od Drew Barrymore, přes kostýmy, Anjelicu Houston, Leonarda da Vinciho, Utopii atd atd....a ta scéna s přepadením, jak si Danielle přehodí prince přes rameno...prostě Popelka jak má být! ()

Han22

No, kdysi jsme na tom byli se školou v kině a tenrát se mi to opravdu nelíbilo, měl jsem v hlavě českou klasiku se Šafránkovou a tohle mi přišlo divný. S odstupem času musím uznat, že je to krásná pohádka, která se sice české nevyrovná, ale má svoje. Popelku, která není taková ta typická chudinka (dělo co dala své zlé sestře bylo fakt geniální), spousto komediálních i napínavých situací, skvělou macechu, kterou by člověk i chápal proč to dělá. Jen ta Barrymorová se mi prostě jako baba nelíbí a tím míň jako krásná princezna. ()

sidny

Nádherný pohádkový příběh, který nám ukazuje, že ikdyž zrovna nevypadáte jako princezna a ani po vás zrovna moc netouží princ, ještě neznamená, že se nemůžete mít líp a být stejně tak šťastná jako princezna, možná i víc. ()

Perry-

Velmi oblíbený námět o "Popelce" se dočkal další variace. Sympatiské herecké obsazení, příjemná podívaná. Pro mě jedna z nejlepších "Popelek". ()

dopita

Velmi příjemné překvapení tenhle film. Americká variace na Popelku, která má šmrnc i humor, sice nijak originální, ale o to více zábavný scénář a režiséra, kterej to v žádným případě nezvoral. Vyloženě mě sedlo, že se film obešel bez pohádkových postav, nadpřirozena a všelijakých kouzel. Příběh by se klidně mohl odehrávat dneska a taky by to fungovalo. Škoda jen hereckýho obsazení v hlavních rolích, Drew Barrymoreová ještě celkem ujde, ale Dougray Scott je přímo tragickej. Naštěstí leccos zachraňujou role vedlejší. Věčný příběh je přesně ten typ americkýho filmu, kterej sice originalitou neoplývá, ale to co nabízí, nabízí na velmi slušné řemeslné úrovni, nad kterou ohrne nos jen studenej čumák, případně snob, zpitomnělej svou důležitostí. ()

Paity

Pohádka o bohaté popelce. Navíc Drew Barrymore si nepočíná bůh ví jak dobře v této roli. Ale to už není zdaleka poprvé. ()

kolemjdouc

Popelka v USA pojetí.USA pohádky zkrátka neumí.Všechno jsou jen nepovedené parodie.My Češi jsme na pohádky mistři.Nebo jsme alespoň byli.Na Barrymore se v té době dalo ještě koukat ale postupem času ji semlela holyvúdská filmová mašinerie.Jen těžko hraje nějaké emoce když má pokřivený spodní ret.To stejné jako když měl Collin Farrell spadlé jedno pravé obočí níž než to druhé.Po chirurgickém zákroku už jeho tvář působí opravdověji. ()

Prochy38

Jak hodně lídí píše "hloupá" americká adaptace na "naši" českou Popelku. Jak si já myslím? Hodně povedená pohádková komedie! Hodně dobré obsazení snad na všech postech! A celkem originálně pojatý notoricky známý příběh. Fakt se mi to líbilo. Jen když jsem na tom byl v 6. třídě v kině, tak dobře jsem to neocenil... Teď spokojenost. ()

peetriss

Filmový svět se ve své historii dočkal již mnoha zfilmování a podob této klasické pohádky, navíc mnohokrát zasazených i do současné doby... Věčný příběh patří k těm nejpovedenějším. Pro mě je možná i nejlepší Popelkou, dokonce o chloupek lepší než kultovní česko-německé Tři oříšky pro Popelku, jakkoli se mnohým může zdát tato věta kacířská. Velice se mi líbí kouzelné a modernímu divákovi bližší pojetí příběhu, a to i přesto, že si tvůrci ponechali poměrně vysokou dávku volnosti a nesnažili se o věrnou adaptaci pohádky. Drew Barrymore ve mně snad ještě nikdy nezanechala tak sympatický dojem, Anjelica Huston se zhostila zlé macechy precizním způsobem a taktéž jsem vděčný za setkání s Melanií Lynskey. Vždy se rád k tomuto filmu vracím. ()

Alf

kam ten svět spěje, když pokud člověk chce vidět pohádku se vším všudy, musí se obrátit k americké produkci a vyhnout se velkým obloukem naprosté většině pohádek z české kotliny za několik posledních desetiletí, technická poznámka: jen ten první polibek Popelky a prince se spíš podobal "polibku" tanečnice od tyče v erotickém baru a hosta, který jí zaplatil drink, škoda... ()

sona123

Drew Barrymore jako Popelka? Je to sice tak trochu hromotluk, ale zde byla neskonale půvadná a ten úsměv, ten má jedinečný. Objektivně, tohle byl tak trochu mišmaš - Leonardo da Vinci, šlechtici hrající středověký tenis, Utopie jako leitmotiv, Anjelica Huston sarkatická a vtipná, jak jen ona umí být, šlechetní lupiči a lapkové, že by se Čapek musel stydět...ale i přes ten guláš mne to bavilo a líbilo se, i když se za to trochu stydím. Ale možná to prostě bylo až tak moc neukotvené, že to dosáhlo té správné míry. Ostatně, ani ta naše Popelka se Šafránkovou není asi nejklasičtější. ()