Danielle (Drew Barrymoreová) síce trpí nenávisťou svojej macochy Rodmilly (Anjelica Hustonová) a jej dcér, ale šestnásťročná dievčina si nedá skákať po hlave. Naopak. Vie sa brániť, niekedy i razantnejšie. Náhodou sa zoznámi s následníkom trónu princom Henrym (Dougray Scott). Starého sluhu chce uchrániť pred vyhnanstvom do Ameriky, a tak sa na kráľovskom dvore predstaví ako barónka. Sčítaná Danielle, ovplyvnená Utópiou Thomasa Morea, vyvolá princov záujem. Na ceste k vytúženému šťastiu – svadbe s princom Henrym – však čaká Danielle ešte veľa nástrah od jej macochy, ale ja prekonanie spoločenských rozdielov, ktoré ich rozdeľujú. A namiesto zázračnej víly či troch orieškov „Popoluške“ Danielle pomáha sám Leonardo da Vinci (Patrick Godfrey)... (TV JOJ)

Smok

Herecká topornosť Drew Barrymore tomuto hollywoodskemu zlepencu len uškodila. Ale viac mu asi uškodili americkí tvorcovia svojím zvráteným ponímaním Európy šestnásteho storočia. Čo v remaku Popolušky prepána robil Leonardo, to som nepochopil... ()

Mia...

Potrpím si na české pohádky, ale tahle je rozhodně naprosto nejlepší z tech zahraničních ... předčí určitě i spousty tech českých. Jedna z mých nejoblíbenějších verzí Popelky ... ta je má oblíbená, ať už je ve formě muzikálu, moderního filmu pro teenagery nebo v podobě české klasiky. Tahle se neskutečně povedla a nikdy mě neomrzí. Se skvělou a krásnou herečkou, nádherným prostředím i celým příběhem. Je to netradiční, originální a rozhodně nenudí ... dopořučuji milovníkům popelčiných příběhů .... sní se nad tím krásně :-) ()

WANDRWALL

Tenhle výklad Popelky mi nesedí. Klaiscká česká Popelka, to je pro mě hodnota. Ale stále častěji ji u mě poráží O POPELÁKOVI. Např. "My se mu tu dřeme (fintíme), a on nedělá zase nic (jen čistí kamna). A přece i tahle verze Popelky, když má člověk právě takové rozpoložení, že mu sedne, tak může uvést diváka do emočního zážitku, takže to pak hodnotí vysoko! ()

klerik

Fajn variácia na známy príbeh. Velmi sympatickí herci, pekne prostredie a romantika. Srší z toho, že ide o Made in USA, ale aj tak je to roztomilé... ()

Jirka_Šč

Pamatuju si komentář časopisu Cinema z roku 1998, který končil: "Kdybych náhodou někdy měl děti, chtěl bych, aby se dívaly přesně na takovéto pohádky." Dnes jsem koupil DVD a hned pustil našim prťatům. Alexandra (4 roky) chtěla hned vidět znova :). ()

Jinny

Superpříjemná Popelka. Jen stejně jako u jiných verzí chybí to, čemu běžně tak trefně říkáme daň z přidané hodnoty. "To je všechno, co pro vás jsem? Váš problém?" ()

Dale

Celkom podarené spracovanie klasiky, no veľmi zlé obsadenie hlavnej úlohy. Otrasná Drew Barrymore v úlohe Popolušky si ťažko môže získať nejaké sympatie, to skôr Anjelica Huston. ()

corpsy

Popoluška ako sme ju ešte nevideli. Zábavnosťou prekonáva väčšinu rozprávok tej doby a je to pravdepodobne najlepšia úloha Drew Barrymore od E.T. MIMOZEMŠŤANA ( a po CHARLIEHO ANJELOCH ). Skvostné a moderné. ()

Alementina

28.12.2019 tak asi už potřetí a pořád je to hrozně divný a princ je ošklivej a Drew stará....Anjelica je dokonalá, ale jinak ... proč je tam ten Leonardo de Vinci? ()

blackrain

Nová a zajímavě přepracovaná verze starého a dobře známého příběhu o Popelce. Není to žádná pohádka, ale velmi slušná romantická komedie, kde se objeví třeba i postava vynálezce Leonarda da Vinciho. ()