1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

Mikeless

Čekal jsem totální průser, ale zas tak debilní to není. Se zaklínačem nemá společné skoro nic a dalo by se to nazvat "Random fantasy xyz". 4/10 ()

vetinary

Není to sice tak super jako zaklínač, ale ani průser na jaký to vypadalo z traileru. Hodně to staví na době, která není v seriálu ani knihách moc řešená, takže měli tvůrci volnější ruku. Není tam sice úplně zaklínačská atmosféra, ale s ohledem na to, že až do konce neexistujou zaklínači, monstra ani lidi, je to celkem logický. Se známými postavami se pracuje celkem slušně, nové postavy jsou docela cool. Příběh je fajn a v těch pár místech kde se propojuje se zaklínačem to funguje. Co je největší slabinou je občasná zkratkovitost děje a to, že je výsledek spíš generické fantasy než zaklínač. Ale když člověk nečeká dalšího zaklínače, tak to neurazí. Když člověku vadí asiati, černí a gayové asi se urazí, ale to není žádná škoda. Nějakou větší podobnost s knihami asi nikdo nečekal, ostatně nebyla ani inzerována. Celkově tak 7/10 not great, not terrible. Znovu se asi nekouknu, ale času stráveného sledováním nelituji. ()

Tomko87

Veľmi lacné, nudné, a hlúpe. Niekedy som sa pristihol, či nepozerám nahodou Xenu. Jeden bodík je hádam za hudbu Beara McReadyho. Inak nič . Bieda. ()

jigsaw44

Zhrniem to do jednej vety, lebo dlhé komentáre nikto aj tak nečíta, takže: Je to slabé.  Dalšie postrehy: Dost efektov je ako z 90. rokov. Aj tu dali scenaristi ako zaporného čarodeja černocha (Valor) a predtým v Zaklínačovi Fringillu (v hre bola biela), aby na prvý pohlad bolo jasné, kto tam ovláda čiernu mágiu. Správanie ten mladej blondatej cisárovny je evidentne dost silno inšpirované Daenerys.  Ked si spomeniete ako dobre vyzeral Eredin v hre (ako ideálny mužný záporák, s maskou ocelového kostlivca s rohami), tak pod tou maskou sa skrýva podla tohto seriálu homosexuál (možno tajne nakladá Imleritha). Tá hra už nikdy nebude ako predtým. Další seriál od Netflixu, v ktorom sú nepočujúci.  Každopádne o čo viac sú slabšie tieto seriály o zaklínačovi, tým viac vie človek ocenit hry. ()

Kovalevka

Musím říct, že druhá řada zaklínače mě dost zklamala a proto jsem od tohoto seriálu moc nečekal. Navíc první dojmy ze zahraničí taktéž nebyly zrovna pozitivní a moc tomu nepřidala zpráva o přístupu štábu k předloze. Výsledek mě ale víc než dost potěšil a bavil jsem se. Knižní předlohu bohužel neznám, proto nesrovnalosti nebo větší změny oproti předloze mě netrápí. Za mě výborný seriál. ()

Optical

Naprosto tuctové fantasy, které samo o sobě nemá čím zaujmout. Příběh je stokrát omleté klišé a nepomáhá ani všudypřítomná lacinost celého projektu. Pozitum je zde to, že celá minisérie má pouze 4 díly a je tak velmi snadno zapomenutelná. ()

HanzoBureshi

THE MAGNIFICENT SEVEN (WITCHER EDITION) Kdo nezná knižní předlohu zaklínače, ohodnotí tento projekt průměrně možná i lépe a to jsem právě já. První řada Zaklínače byla docela slušná jízda, pokračování se však pohoršilo, ale stále se mi to nějak užíval. No a tento origin story? Souhlasím s ostatními, že je to nejhorší dílo z tohoto světa, ale že by měl patřit mezi nejhorší seriály a dát odpad? To si rozhodně nemyslím. Chápu... bylo to narychlo, nic moc příběh, malé prokreslení postav, levné triky. Na druhou stranu jsem se těšil na mou oblíbeňkyni Michelle Yeoh a ta nezklamala, klasicky ty souboje a choreografie byly luxusní a když do toho hrál Bear McCeary, tak to nemělo chybu a díky tomu si to drželo mojí pozornost. Čekal jsem krátkou, levnou, krátkou odbočku a tu jsem dostal. Nechápu ty odpady. Mé hodnocení: 5/10 ()

Sharlis

Toto hodnotenie co tu vidim je len odrazom smutnej reality dnesnej doby. Akonahle vyjde nejaky serial na zakl. popularneho univerza, tak ludia ihned ocakavaju monumentalny nepriestrelny pribeh, ktory samozrejme musi byt podla knihy, ako inak... Lebo inak tomu kadejaky picus co nikdy nic nezrobil napise slohovku co vsetko je spatne a da tomu rovno odpad ;D Videne den po vianociach, velmi ma to potesilo a pobavilo. Najviac to tahaju charaktery, kterych je dost a kazdy ma svojsku osobnost i ciel. Je to stredoveky spinave a sproste. Kludne by som bral viac takychto jednohubiek. ()

Rian_witcher

Jako milovník světa Zaklínačů jsem četl knihy, hrál hry, sledoval jsem jak polský, tak i americký seriál a byl jsem spokojený ba i nadšený. Tohle je ovšem něco, co určitě nevytvořil a nenapsal Sapkowski. Základní myšlenka konjukce sfér byla jen startovním nápadem scénáristů a kdyby se celý projekt nezaštítil názvem Zaklínač, šel bych snad i v hodnocení o * výš. Celé to připomíná spíše klasické dobrodružství Dungeons and Dragons s partou hrdinů. To celé naroubované umělé na vznik světa Zaklínačů, za shlédnutí stojí především jen pár minut trvající akční scény s Michelle Yeoh a skvěle hláškující trpaslice Francesca Mills. ()

warha

"umřete pomalu sr.áči, áá je zhulená". Tohle bylo vyloženě utrpení. Sprostá mluva(aspoň v dabingu), chaos, bordel a velký mix barev - to by nebylo nic hrozného, kdyby to nepůsobilo tak divně a uměle, i jako mně, ne bílému, to hodně vadilo. Budu dělat, že se tahle série nestala a Zaklínač na Netflixu pro mě skončil(bohudík) druhou řadou. Stále mi nejde do hlavy jak někdo může dát hromadu peněz do práva zaklínače a následně s tím totálně vytře řiť? ()

Dawe2

Možná to není nejlepší prequel, ale samostatně to pro mě prostě funguje. Herecky výborné, nádherný vizuál, příběh taky ujde, některé věci jsou tam výborné. Za mě ok, je to silně podhodnocené, nenechte se odradit, celkově určitě 75%. Doporučuji. ()

kreion

Béčkové efekty by človek prekusol, ale scenar, výber obsadenia, kostýmy, masky a kamera je fakt tu tam nikde. Keby to vyšlo ako fanfilm na Youtube, dám o jednu hviezdu naviac. Ale aj tam by to bolo oveľa slabšie ako napr. Witcher Logic Short Film od VivaLaDirtLeague.. . ()

Kushina

Takhle. Čekal jsem větší katastrofu. Jasně v porovnání s klasicým Witcherem to s ním má málo společného a herecké výkony a příběh jsou spíše nudné. Každopádně to hodně ukázalo to, co přecházelo Witcherovi a jak vnikla konjunkce sfér, náznak, jak vznil první Witcher, atd. Sice to bylo slabý, ale hrozný to nebylo. 55% ()

swenyx

Říkal jsem si že na Pán prstenů: Prsteny moci nic nemá, ale to jsem se šeredně mýlil, nový dno seriálový tvorby nám přinesl nový Zaklínač s vlastním příběhem :) To jsme moc rádi, že se autoři rozhodli si udělat vlastní příběh a úplně ignorovat původní skvělé předlohy :) Ani když bych nad tím přemýšlel jako nad fantasy co nemá s Witcherem nic společného, bych tomu nedal víc než tu 1 hvězdu. ()

Draconian

První série Zaklínače na Netflixu je podle mě vážně dost dobrá. Já jsem dokonce takový, že i druhá série mě bavila, i když jsem musel přihmouřit oko (někdy teda obě). Animovaný film "Vlčí sen" je pak vážně vynikající. O tomhle spin-offu jsem věděl, že s knihami nebude mít vlastně nic moc společného, takže jsem nic extra nečekal. Víceméně jsem byl zvědavý, zda je to tak strašné, jak tvrdily první recenze...hele, jo...je to totálně špatný. Čtyři díly, jsou jak čtyři cesty do pekla. Ale nejprve co bych pochválil: No občas jsou tu hezké záběry na krajinu. Povedl se asi jeden vtip, jedna bojová scéna se dala přežít a herečka, co hraje císařovnu je docela kočka. No a mělo to teda jen ty čtyři díly. Rovněž celkově casting nebyl taková katastrofa, ačkoliv rozhodně o áčkové herce rozhodně nejde (ani Michelle Yeoh). Tvl, a malou roli tam má i Dylan Moran. No a vše ostatní stojí za hovno! Ten seriál je generátor náhodných scén. Scénář osciluje mezi debilitou a směšností. Postavy jsou kostrbaté a některé se chovají v každém díle trochu jinak. Hlavně jsou vám všichni u prdele, protože stejně prd víte, kdo je kdo a proč dělá, co dělá. Vše se děje extrémně rychle, ale bez vysvětlení, důvodu, zcela náhodně. Hudba nic moc a do toho poměrně otravné písničky. Seriál má hrozně divnej střih. Každopádně jsem měl dojem, že Netflix si vzal na séroš dva tři profíky a zbytek totální amatéry. Vážně, místy máte pocit, že sledujete práci nějakého začínajícího youtubera. Seriál se tváří drsně jako crew kapely "Smrtící křeček", takže očekávejte plejádu vulgarních nadávek, protože kurva do hajzlu to je známka punku. Několikrát jsem vyprskl smíchy...jako některé scény jsou tak blbé, že to ani není možný. Jmenuje se to Zaklínač, ale na konci se jakože z jednoho elfa stane takový mutantík...Zaklínač to není...prostě Elfí verze Hulka. Ve finále je celý ten pořad prostě hrozná splácanina, která je totálně zbytečná. I kdyby to nemělo v titulku "zaklínač", tak je to mizernej fantasy seriál. Nechápu, že tohle vůbec prošlo do vysílání. 30% ()

Pan.Antonin

Od Pokrevního pouta jsem po bouři kritiky, která od jeho vydání proběhla moc nečekal. Tudíž i přesto, že jsem moc kvalitní produkt nedostal, tak neodcházím tak moc zklamán jako u jiných projektů. Přesto budu kritický. Po sestříhání na čtyři díly jsem doufal, že by to mohlo být jednoduché přímočaré fantasy, kde někdo jde někam a tam něco udělá, bude to svižné, vtipné a bude to odsýpat, ale tvůrcům se nepovedlo ani to. Nedovedu si představit jak nudný musel být původní sestřih, když i po drastickém osekání zbylo dost pasáží o ničem a krom toho se tady kvůli tomu objevily problémy navíc. Kvůli sestříhání se nerozvinou vztahy mezi postavami, spousta scén prostě chybí a proto nedává plynutí času smysl (vousáč je vyhnán ze země a v další scéně sedí najednou ve věznici na ostrově, císařovna udělá převrat a najednou je v zemi hladomor a nepokoje). Krom toho scénář tady skáče z postavy na postavu, od nezajímavých záporáků ke klaďasům, sem a tam. Akorát linka záporáků je politické intrikování, zatímco linka klaďasů je dobrodružná výprava, takže to dohromady vůbec nefunguje. Mělo se to soustředit jen na jednu věc (za mne na to druhé, jelikož to první jim vůbec nejde). Epizody končí tak, že se to střihne v zajímavý moment (vyběhne na ně stonožka), který se okamžitě vyřeší na začátku té příští. Scénu, kdy Trpaslice vyvraždí elfský bordel, nevidíme vůbec, protože zvenku čučíme na budovu. Elfové jsou tady prostě lidi se špičatýma ušima, scénář je absolutně o ničem, akorát se neustále říká fuck a zpívají písně. Nejvíc mne ale zklamala technická stránka. Akční scény jsou tedy aspoň na průměrné úrovni, ale vizuál není vůbec hezký. Je na něm znát malý rozpočet a chvílemi připomíná českou pohádku (Alavach zas připomíná Kouzelníka Žita). Do toho ani herci nehrají dobře a monstra a zaklínač vypadají jak od studia Asylum (což mne zas nevadí, protože podobné filmy občas vyhledávám). Dávám dvě hvězdičky za první epizodu a souboj s monstrem v té poslední. Pokud vám vadí prznění předlohy a ohlasy na tohle jsou pravdivé, tak si jednu hvězdičku strhněte a pokud neholdujete nízkorozpočtovým monster hororům, tak si strhněte i tu druhou, protože kvalitní to fakt moc není. P.S. Škoda, že se nerozhodli to monstrum otrávit ovcí, byl by to pěkný odkaz na legendu o Wavelském/Krakovském drakovi a podobné pověsti (Knucker of Lyminster). Zvlášť když místo toho budou mutovat elfa srdcem monstrstonožky. ()

kokofek

Nejsem odborníkem na fantasy,ale zajímá mě vše co udrží mou pozornost. Nepočítám u tohoto žánru s hloubkou postav a myslím,že to není záměrem. A pak mě vcelku uspokojuje když konec není zalitý sluncem. ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)