1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

Morholt

Zapomeňte na Zaklínače a pokud se vám to podaří, tak možná zjistíte, že se jedná o celkem koukatelnou báchorku. Z mého pohledu je to relativné zábavné fantasy béčko, ve kterém se nesourodá partička složená z šesti elfů a jedné trpaslice postaví proti zlu dřímajícímu jak ve vládnoucí třídě, tak v jiných světech. Nejspíš nebude náhoda, že to tak trochu připomíná Sedm statečných. Každopádně se to tu mydlí, krev stříká, mluví se tu sprostě a postavy, byť jim chybí nějaký výraznější charakter, jsou celkem snesitelné. Dojde i na nějakou tu potvoru a neohrabaný pokus o vysvětlení vzniku Zaklínačů a jejich světa, ale nad tím se dají přivřít oči. Jo, občas se tu moc žvaní, trikově to taky není žádná sláva a hlavní hrdinové, které člověk stačí sotva poznat, sem tam svádějí nesrozumitelné vnitřní boje. Ale tak co už.  Neni to sice nic kulervoucího, ale tak masivní hejtění si to určitě nezaslouží. 60% ()

verbal odpad!

Šapskovského popsané hajzlpapíry (kromě povídek) opět spravedlivě skončily i audiovizuálně tam, kam je už kdysi vizionářsky poslala pšontkovská pornoprodukce! Na hnoji amatérských LARPových swingrů pro ty nejdebilnější hráče s kozama. Zaklínač Jindry Clavina měl přes všechnu svoji nudu, sračkovitost a reklamu na slovanské negry a buzeranty alespoň jakous takous výpravu a sem tam i nějakého toho opravdu hrajícího kašpara. Ovšem tato bangladéšská multikulti telenovela je naprostým dnem bazarových maloprodukcí, a to jak co do demence scénáře (a předlohy), tak i co do produkční investice, přičemž ji ke vší té hrůze ještě téměř kompletně osadili totálně nesympatickým výqětem patrně nejlacinějších prkenných pornoneherců všech barev a Míšou Jehovovou, kterou charitativně vyhrabali na nějakém čínském šroťáku, protože se uvolila hrát za jídlo. Ale řád je zachován, neboť vše má mít své určené místo, a neumětelské, bezradně vatěné uspávačky hadů egoistického grafomana, oportunistického prostituta a bezskrupulózního hraboše, který by je evidentně bez mrknutí oka s radostí zaprodal i jako předražené podložky pod viklající se hajzly nebo vystýlky žump, se tímto ocitly přesně tam, kde zaslouženě mají být. ()

Malarkey

Asi bych byl trapnej, když bych tady napálil Odpad! s tím, že tohle je prostě sračka, co nemá se Zaklínačem nic moc společného. To je sice pravda, uznávám, ale jako samostatný fantasy seriál to místy mělo dobré momenty. Třeba na začátku a na konci se objeví Marigold. Jeho objevení je sice nečekané překvapení, ale zase nám tu složil písničku, což mu jde ze všeho nejlíp. Je to ale samozřejmě béčko jak vyšité. Když si to ale pustíte s dabingem, tak se sem tam docela i pobavíte. Dabing je překvapivě docela hulvátský a ještě působí hrozně divně, což na zábavě taky překvapivě přidá. Jo, já se docela bavil, nebýt čtvrtého dílu, který si najednou začne na něco hrát, tak bych si asi ani nestěžoval. Knihy jsem v tomto případě naštěstí nečetl, takže pro mě asi jedině dobře. ()

Algernons odpad!

No to bylo něco! Selhává to jako preqeul. Selhává to jako adaptace. Selhává to i jako seriál. Příšerný postavy bez charakteristik, skupina indviduí bez dynamiky. Není tu vůbec nic, co by člověka mohlo zaujmout. Příšerný scénář, děj, postavy, dialogy, záporáci, svět, režie. Akce, kamera a hudba je nanejvýš průměrná. Když ohlednu od toho, že to má být zaklínač, pořád je to příšený nic. Ovšem o to víc rozum nebere, proč z tak unikátního fantasy materiálu udělat takovýto generický paskvil o ničem? Nedoporučuju ani lidem, kterým se libí seriál Zaklínač od Netflixu. Nechápu, jak si vůbec mohli dovolit něco takového usmolit a vydat. ()

B!shop

Moh bych tu sice sahodlouze kritizovat, co vsechno tu je spatne, od podprumernejch triku a vizualu jak z Hvezdny brany, pres prumerny naprosto nezajimavy herce, ktery ani nemaj beztak co hrat az po pribeh, kterej nejen, ze na predlohu z vysoka sere, ale ani nezvlada vytezit to tema "sedmi statecnych", kdy si clovek rika, ze kdyz uz jsou spolu, musi zacit nejaka super akce a ono nic a zaroven je tu vlastne do 4 epizod narvanejch tolik ruznejch temat, ze by to vystacilo na nekolik regulernich serii, kdy tady to vse tak nejak zkratkovite vysumi. A to ani nezminuju dost ujetej uvod s Marigoldem. Jenze kaslat na tohle vsechno, ja se u toho bavil, postavy maj jasnej cil, ke kterymu se po ctyri epizody priblizujou, nejaka akce tu je, krvavy je to dostatecne a sem tam padne nejaka slusna hlaska. Asi sem ovlivnenej naprosto tragickou prvni polovinou treti serie Zaklinace, kterou jsem videl pred timhle a z toho mnozstvi intrik (blbejch kecu) spis usinam, takze nejaka akcni zmena byla fajn, ale proste nevidim duvod to totalne strhat. Lepsi 3*. ()

dO_od

// Generická fantasy kvalitativně ne o moc horší než původní seriál, který má ale tahouny v podobě Geralta (Cavill) s Yennefer. Tohle bohužel nemá nic, jen zoufalý měřítko, zaměnitelné šablony namísto plnokrevných postav, meh akci s trochou krvavých cákanců a... to je zhruba vše. Nula napětí, lol záporáci, a předlohu to samozřejmě nevidělo ani z vlaku. Zlatej Pán prstenů, vážně. Větší peklo než zdejší komentová sekce to ale zase není, to ne. 4/10 ()

xxmartinxx

Můj bože, to je taková nuda! Líbí se mi, že to je fantasy, které se nestydí za to, že je fantasy, takže výrazná stylizace, spousta magie... ale nulová schopnost vzbudit zájem o svět a postavy. Čtyři hodiny působí jako dvanáct. ()

M.a.t.t.

Blood Origin je viac než presvedčivým dôkazom, že najväčším zlom nie sú zmeny oproti predlohe - tým je ak sa niekto, kto danému svetu očividne nerozumie, pokúsi vystavať nový príbeh. To že ten prebieha formou jednoduchého questu, kde sa postavy presúvajú z bodu A do bodu B a postupne verbujú nové posily, aby mohli zlikvidovať ústredných antagonistov, by som pritom dokázal akceptovať. Stačilo by dodať sympatické a dobre napísané postavy, niekoľko kvalitných podzápletiek a mohlo by to fungovať aspoň ako fanfikcia typu nedávneho Nightmare of the Wolf. Blood Origin však nezvláda ani to a miesto toho ponúka iba vcelku plocho pôsobiacu parafrázu na seriálového Hercula, kde prekvapuje i celkové spracovanie vizuálne evokujúce tvorbu deväťdesiatych rokov. A hoci to nie je až taký prepadák, ako sa niektorí tvária, tu už nemôže ani Sapkowski predstierať spokojnosť s podobným zabíjaním jeho značky. ()

Rogue odpad!

Tohle je mozna horsi nez Rings a She Hulk dohromady, snaha zachranit absolutni pribehove/charakterove peklo sesekanim o dva dily a postrodukcnim predabovanim vetsiny scen je funkcni asi jako pouziti vlhkyho toaletaku misto duct tapy ()

D.Moore

Mohl z toho být vcelku slušný televizní fantasy film, bohužel seriál rozhodně nemá tak nosný děj, aby to vystačilo na čtyři díly, které navíc trvají téměř hodinu. Čert vem, že to vypadá poněkud levně, ale když nepříliš výrazní herci dostanou do rukou scénář plný nejrůznějších klišé, jejich příběh vypráví elfka Marigoldovi, a nikoho ani nenapadne, že by Marigold mohl právě ta klišé nějak kousavě glosovat, je to promarněná šance - jedna z několika. Přitom to rozhodně má své dobré chvíle, například císařovna byla výborná a jako jedna z mála dokázala překvapit, a hudba Beara McCrearyho je tak super.... Že si ji to vlastně nezasloužilo._____P.S. Bez ohledu na jeho (ne)kvality se mi ale nelíbí, kolik lidí tenhle seriál odepsalo dávno před premiérou, v lepším případě na základě upoutávky, v horším případě buď proto, že to bude další Zaklínač od Netflixu, nebo proto, že Henry Cavill od nich utekl a věděl proč. ()

DJ_bart

Tohle už ani není špička ledovce, nebo nějaká pitomá zástěrka toho, jak moc tvůrci Netflixu pohrdají Sapkowskiho knižní předlohou.... tohle je full-frontal brakový zneuctění zaklínačský mytologie, který zcela objektivně neobstojí ani jako prequel, ani jako samostatná minisérie, a který nemá s fenoménem Zaklínače krom názvu doslova nic společnýho. Fakt strašný. ()

Shakers

Tak toto bol riadny kentus. Zaklínača s Cavillom mám celkom rád a aj keď ho nepovažujem za výbornú fantasy, oproti tomuto Blood Originu to je skvost. Je tu toľko veci a blbostí, že ani neviem kde začať. Seriál ma síce iba štyri diely, aj to tragicky zostrihané a chýba tu zopár scén. Príbeh by ako tak ušiel, ale herci a ich postavy nič moc. Určite to nie je partia, s ktorou sa radi zabavíte. A to nehovorím o zloduchoch, ktorí sú ešte horší. Kostýmy sú taktiež divné a nehodili sa mi sem, vizuálne to zo zaklínačom nie je podobné a efekty sú na takúto produkciu jednoducho slabé až mizerné. Ďalej tu máme niekoľko vážnych scén (hlavne vo finále), ktoré pôsobia skôr trápne ako seriózne a to je veľmi zla vizitka. Kredit pripisujem akcii, na ktorú sa dá pozerať, tak isto výber lokácii na Islande sú super a výborne to okorení aj hudba, ktorú zložil overení Bear McCreary. Ďalej už neviem čo by som pochválil. Akurát len to, že to malo iba štyri diely, neviem či by som prežil ďalšie diely. P.S.: za titulkami je ešte jedna scéna. Obľúbený soundtrack: To a New Beginning. 50% - 2* ()

filmfanouch

Svět Zaklínače vytvořený Andrzejem Sapkowskim patří mezi nejpopulárnější literární fiktivní světy, kdy jeho oblíbenost posilnila i videoherní série založená na příbězích Geralta z Rivie. Sériová adaptace od Netflixu s Henrym Cavillem poté zažila svůj úspěch, po čase byl ovšem cítit větší a větší odklon od zdrojového materiálu, kdy dle všeho hodlá tvůrčí tým být ve směřování seriálu ještě volnější. I proto seriál po 3. sérii opustí Henry Cavill a v roli Geralta z Rivie bude nahrazen Liamem Hemsworthem, dost možná bude právě toto hřebík do rakve seriálového Zaklínače, kdy se Netflix pochopitelně snaží potencionálně rozjet jednu ze svých nejúspěšnějších franšíz. Došlo tak už na animovaný film Zaklínač: Vlčí sen, kromě dalšího animovaného filmu se chystá i animovaný seriál a došlo i na seriálový prequel Zaklínač: Pokrevní pouto. Jenže Pokrevní pouto je v součtu spíše dalším klíčem k tomu, jak Netflix svého Zaklínače pohřbí.  Seriál odehrávající se 1200 let před narozením Geralta z Rivie již při své výrobě zažil řadu komplikací, kdy došlo ke snižování rozpočtu, z původně plánovaných šesti epizod byl seriál omezen na čtyři epizody a došlo i na přepisování i přetáčky, které mimo jiné do seriálu zakomponovali oblíbeného Marigolda v podání Joeyho Bateyho. A výsledek je poměrně bolestivý. Pokrevní pouto totiž působí jako velmi fádní fantasy, na které je při sledování jednoduše vidět, že se při realizaci této minisérie pokazilo, co mohlo. V kontextu aktuálních velmi kvalitních fantasy seriálů či alespoň slušných seriálů nemohlo Pokrevní pouto v této formě zvítězit, kdy tvůrci sice pracují s pořád dostatečně zajímavým světem, který je v jistých momentech pořád správně brutální, teprve tohle je ovšem signál neúspěchu. Kritici 2. série Zaklínače jí dluží omluvu, teprve tohle je pád do propasti. Michelle Yeoh je sice v roli elfky Scian dostatečně zajímavá a je nadále hereckou jistotou, její herecký doprovod v podobě Sophie Brown a Laurence O'Fuaraina ovšem od počátku působí herecky nepřesvědčivě a nezajímavě. Celá čtyřdílná minisérie se po zhlédnutí vlastně pravděpodobně rychle vymaže z paměti, protože se na ní těžce hledá cokoliv kdovíjak zajímavého. Celé je to natočené rutinním způsobem, které sice má nějakou úroveň a v jistých momentech své kouzlo zvládá vyvolat i samotná výprava, jinak je to ovšem celé spíše nevtahující, nezajímavé a v jistých momentech lacině působící.  Díky zmatenému vyprávění se snadno pozná, že se škrtal počet epizod, práce s ústředním příběhem tak díky tomu dvakrát nefunguje, kdy Pokrevní pouto ve výsledku působí jako minisérie, kterému chybí nějaká nosná dramaturgická konzultace, kdy to celé působí, že se nikdo nebyl ochoten podívat se na výsledek a říct si, že by možná bylo ideální to celé nějak poskládat, aby to alespoň dávalo smysl a šlo to celé přímo z bodu A do bodu B. Postavy jsou do velké míry ploché, vizuální efekty působí neskutečně odbytým způsobem a v součtu vlastně Pokrevní pouto nepůsobí jako něco, co se odehrává ve stejném světě jako klasický Zaklínač. Po vzoru Andrzeje Sapkowskiho není nutné se nachlastat, aby člověk poznal, že je cosi shnilého v tomto prequelu Zaklínačovo.    Dojení je přitom v rámci obchodního duchu vlastně zcela přirozenou záležitostí, přesto by základem měla být nějaká nosná myšlenka jak s nějakým prequelem/sequelem/spin-offem konkrétně pracovat. Dívat se v roce 2022 na nový seriál, který připomene časy Xeny či Hercula s Kevinem Sorbem (tyto seriály jsou ovšem alespoň zábavné), je přeci jen krapet pochybné. Tento výsledek nepůsobí jako kdovíjaká snaha nosně pracovat s rozšiřováním dostatečně oblíbeného světa, vůbec z toho není cítit žádná epika či návod k fascinaci nad představeným světem. Pokrevní pouto přitom zároveň není tak špatné, aby vyvolávalo alespoň nějaké emoce. Je to jen prostě šeď, která díky omezenému počtu epizod rychleji uteče a na tenhle mišmaš, kde v průběhu skutečně téměř nic nedává smysl a především si někdo očividně neujasnil ani práci s atmosférou či nějakými ústředními motivy, se snadno zapomene velmi rychle. Z Pokrevního pouta je totiž těžké zapamatovat si cokoliv s výjimkou jistoty jménem Michelle Yeoh.  Netflix by rád na Zaklínači vystavil velkou franšízu, po odchodu Henryho Cavilla je ovšem Pokrevní pouto dalším velkým kůlem, který i tentokrát možná mine životní funkce, přeci jen se ovšem jedná o výraznou ránu, která se hojit bude velmi těžko. A i kdyby ano, jizva pořád přeci jen zůstane.... () (menej) (viac)

HAL

Budu se hrozně moc snažit předstírat že nejsem fanoušek knih... a i potom je to hrozně generická nuda. Epické fantasy z Wishe. Fakt nevím jestli se někdy budu tak moc nudit abych dal aspoň i druhý díl. Netflix by měl ze světa Zaklínače dál točit už jen animáky - ty jim jdou. ()

misterz

Ide o prequel k úspešnej sérii The Witcher a odhaľuje príbeh z predošlých čias, kedy sa zrodila prvá "witcherka" z klanu Elén. V krátkom čase plnom akcie a mystéria následujeme hrdinku Merenu, ktorá je pôvodom z kmeňa elfov a snaží sa vyriešiť záhadu okolo brutálnej vraždy jej rodných členov. Sledujeme jej cestu za pomstou a objavujeme nové informácie o svete The Witcher. Herecké výkony síce nič moc, ale dejovo to neboolo ylé, až na pár kiksov, ale tomu sa žiaľ už asi nevyhneme pri žiadnom filme (alebo takmer žiadnom). Lepší priemer. 65/100 ()

liskam

Pro uctívače originálu a hltače knih to musí být asi opravdové peklo. Já osobně jsem se u téhle taškařice nenudil a i v celku bavil. Až na poslední díl, u kterého jsem cítil, že se bere až moc vážně, což byla převeliká škoda. Takže nestydatě pálím slaboučké 3* a 56% Protože knihy jsem nečetl a uctívač nejsem. ()

Kothy

Mé obavy se bohužel naplnily. Není to sice podle mě takový průser, jak píšou ostatní, ale na pokračování to nevidím. Je to možná i lepší než Prsteny moci. Když si člověk odmyslí to protlačování "barevných", tak to může být i ok. Samozřejmě je tam víc problémů. Možná bychom si museli odmyslet i to, že se to odehrává ve světě Zaklínače. Není to sice úplně nuda, ale neděje se tam nic epického, co by člověka přimělo u toho zůstat. Akce tam taky moc není. Něco se dozvíme o historii kontinentu. Krom Michelle Yeoh tam vlastně ani nikdo známý nehraje. Takže další šanci tomu asi nedám... "Neudržel jsi svého ptáka!" ()

Darneth odpad!

Prequel ze světa Zaklínače, který však nemá nic společného se světem Zaklínače. To přeci "dává" smysl. Zasmát se, vyhodit, ignorovat. Vlastně to je úplně stejně stupidní, jako seroš s Geraltem, akorát že tam to táhl na bedrech Henry a za to je mu třeba vzdát velký hold. Teď už jen aby Netflix tento svět nadobro opustil a všichni budeme konečně spokojení. ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)