1 200 let předtím, než se narodil Geralt z Rivie, se ve světě elfů udály podivuhodné věci. Světy nestvůr, lidí a elfů se spojily v jeden a zrodil se úplně první zaklínač. (Netflix)

hronikpetr

Já tedy nevím, a nechápu zdejší hodnocení.. Ano jsou zde multikulti, ale na to si hold musíme všichni zvyknout že to bude prostě teď už všude.. Ano dialogy a chování některých poslav jsou divné, ale jako celek, příběh a odkazy na pozadí zaklínače zde na mě celkem fungovali.. ()

Pekyno

"Slová prúser i prieser sa v slovenčine hodnotia ako subštandardné vulgarizmy. Subštandardné preto, lebo sú v slovenčine cudzorodým prvkom prevzatým z češtiny, a vulgarizmy preto, lebo sa v nich (rovnako ako v češtine) zachovala jasná súvislosť so slovesom srať. Spisovné ekvivalenty slov prúser a prieser v slovenčine sú výrazy ako pohroma, katastrofa, hovorovo malér či smola." Subštandardne som zistil, že nemám chuť písať nejakú kritiku, lebo mi to príde pri tomto výtvore zbytočné. Problém tejto minisérie tkvie v dejovej vyprázdnenosti, scenáristických kotrmelcoch a lacinosti. Nechcem to nikomu kaziť ale mňa to absolútne ničím, ale fakt, že ničím neoslovilo. A to, že je to farebné alebo to, že tvorcovia mohli mať voľnú ruku lebo o tomto knihy nie sú nehodnotím. Skrátka je to prúser a veľmi podpriemerné fantasy. ()

HMTD

Přidal jsem recenzi k prvnímu dílu. Kde kritizuji hlavně scénář, triky a dost nevyvážené herecké výkony. To se sice táhne celím seriálem, ale někde u třetího dílu už jsem začal nekvalitu scénáře mírně odpouštět. Triky zůstali stejně špatné. Když to shrnu celkově, na to jak velké zklamání byl pro mne první díl, to vlastně není takový odpad. Je to spíš takové fantasy béčko na styl dračího doupěte. V seriálu mi přijdou dobré tři postavy (Císařovna, Balor, trpaslice) a kladivo. Nejvíce se mi líbí čtvrtý díl, ale ne dějem, nebo scénářem, ale že se alespoň trochu snaží odkrývat něco ze světa Zaklínačů, nebo spíš ze světa seriálového Zaklínače, který si předlohu přechroustá tak jak se to jejich produkci hodí (bohužel dost pošlape kvality předlohy). Přemýšlím zda bych chtěl pokračování a spíš říkám, že bych klidně to co po seriálu zbylo opustil a vrátil se o nějaké ty desítky let později, ale hlavně s kvalitním scénářem, jinak to nemá cenu. Klidně ať zůstane nekvalita triků a rozporuplné herecké výkony, ale jen ať zaplatí kvalitní scénáristy. Tohle byla kvalita scénáře tak z 80-90tkových seriálů (a to bych některé urazil). ()

jigsaw44

Zhrniem to do jednej vety, lebo dlhé komentáre nikto aj tak nečíta, takže: Je to slabé.  Dalšie postrehy: Dost efektov je ako z 90. rokov. Aj tu dali scenaristi ako zaporného čarodeja černocha (Valor) a predtým v Zaklínačovi Fringillu (v hre bola biela), aby na prvý pohlad bolo jasné, kto tam ovláda čiernu mágiu. Správanie ten mladej blondatej cisárovny je evidentne dost silno inšpirované Daenerys.  Ked si spomeniete ako dobre vyzeral Eredin v hre (ako ideálny mužný záporák, s maskou ocelového kostlivca s rohami), tak pod tou maskou sa skrýva podla tohto seriálu homosexuál (možno tajne nakladá Imleritha). Tá hra už nikdy nebude ako predtým. Další seriál od Netflixu, v ktorom sú nepočujúci.  Každopádne o čo viac sú slabšie tieto seriály o zaklínačovi, tým viac vie človek ocenit hry. ()

everything odpad!

Ehm paní Lauren Shit. Udělám to samé co vy s knihama, tak s tímhle seriálem. Ani se na to nepodívám a odsoudím to, že je to sračka. ;) EDIT: kouknul jsem na to, protože jsem očividně lepší než Lauren.... nicméně na hodnocení nic neměním :-D dokonce jsem si málem v třetí epizodě začal řezat žíly na zápěstí jen tak z nudy. ()

UncleMorty odpad!

Znásilňování silný značky není opravdu o tom, že musíte za každou cenu pustit do světa kdejakou píčovinu co vás napadne a rozhodně se scénář ani nepíše tak, že okopírujete nějakou D&D kampaň z PC hry. Blood Origin je absolutní fail Teplometflixu, který je spíše prezentací na téma "Nechceme nikoho offendit" než prezentací aspoň průměrného fantasy díla. Natočit z dronu několik panoramat umí dneska už i pětiletý dítě, ale doplnit to efekty co jsou úplně mimo prostředí a vypadají jak z roku 2000? 0 křížících se pér z 5 ()

Trunks odpad!

Další bezduchá srágora od Wokeflixu a další zazděná franšíza. Nechybí klasická propagace menšin všech barev, vyznání, a především sexuální orientace. Zastoupení zde najdu olizovači klobás i olizovačky bobrů, dokonce i staromódní heteráči si přijdou na své. Bohužel tou propagací trpí samotný příběh. Jak je u Progressflixu zvykem na příběh se myslelo až jako na posledního v řadě. Výsledkem je tak typické klišé o zlé královně a cestě za pomstou. Navíc je to celé velmi lacině vyhlížející a děj chvátá kupředu takovám tempem, že je vám naprosto jedno jak to nakonec dopadne, nebo kdo se vychrápe s kým. Herci nemají dostatek prostoru postavy divákovi představit, natož je prodat. Největší průser je ovšem ten Witcher štempl, kterým se to honosí. ()

yano

Ja to neviem inak pomenovať, len “ako Netflix zmasakroval svet Zaklínača.” Ja, ako veľký fanúšik kníh a hier už nemôžem znášať túto tragédiu, čo s týmto svetom robia. Od zmeny originu postáv, vzhľadu, zmena svetu… Tento seriál ničím špeciálnym nevyniká. Dialógy sú katastrofálne, silene tlačené vulgarizmy, cliché sexuálne hlášky malej trpaslíčky, absolútne nezaujímavé. Scenár hrôza, réžia detto a z hereckých výkonov som celý čas prevracal očami. Doslova nikto z hercov ma nezaujal. Čo sa týka kostýmov, dajme tomu, že nemám výhrady ale nebolo to nič špeciálne. Pri efektoch, hlavne počas putovania medzi sférami, som mal pocit, že pozerám videoklip k piesni z 90. rokov.  Príbeh pripomínajúci 7 statočných, kde každý hrdina používa pre neho typickú zbraň. Na konci láska zachráni všetko. No fakt mám pocit, ako keby im scenár napísala 13 ročná dievčina so sklonami k hraniu Dungeons and Dragons. Dve hviezdy som dal len kvôli tomu, že keby to pozerám ako 8 ročný, zrejme by sa mi to páčilo viacej, lebo by sme sa potom vonku hrali na 7 statočných zo zaklínača.  Na záver zhrnutie. Divák: “how much woke is this show?” Netflix: “yes.” ()

jarmil8

Jeden by řekl, že když chci natočit očekávaný trikový seriál, tak si to ohlídám, aby ty příšery a výprava nevypadaly jako z čínského seriálu 90. let. Dalším zářezem bylo do hlavní role vybrat poleno, které sice umí bojovat a asi i zpívat, ale hrát ne. Proč se do ní ten ušák tak rychle zamiloval, je mi opravdu záhadou. A takto nevzrušivě se odvíjí v podstatě celý (naštěstí krátký) seriál. ()

DanlinDan

Neměl jsem zde žádné očekávání. A bylo to dobře. Děj je prazvláštní a potenciál, které téma mělo se nepovedlo, bai poškodilo. CGI mě nijak nezaujala a postavy byly špatně napsané. Jedině kdy trošičku jsem cítil emoci, bylo na konci posledního dílu. Jediné + co bych dal, tak relativně dobře natočené akční scény. V nějakých situacích byly až zbytečné. Ani pro velké fanoušky Zaklínače to nedoporučuji. ()

Lollaa

Není to vůbec tak špatný jak to tu mnozí rozebírají. Ano nedrží se to předlohy, ale dává to odpovědi lidem co předlohy neznají a znát nebudou. Zkrácení z 6 na 4 epizody tomu asi prospělo. Na představení a vykreslení postav to stačí. Ano je to trochu moc přímočarý, ale v konkurenci letošních fantasy seriálu je to lepší průměr.  Tak nízké hodnocení si to rozhodně nezaslouží to by jiné tituly už musely být v záporu. 6/10. ()

66pepo66

Veľmi prázdne čo sa týka výstavby sveta, postáv, niečoho "viac". Môžem sa pozrieť na House of Dragon, kde v jednej časti uvidím nanajvýš dve lokácie na hrade a vystrieda sa tam najviac 20 postáv. Môžu spolu iba rozprávať celých 45-50 minút a trocha intrigovať a bude to tisíckrát lepšie ako celá táto miniséria. Lenže, ono to nie je, aj napriek veľa nedostatkom, také strašné. Je to krátke, je to priamočiare, ale ako jednohubka celkom obstojné. Netflix a jeho multikulti hentoto je veľmi otravné. Homo prvky vyslovene nechutné, ale inak sa to dá. Eredin a Avallach vo mne vzbudzujú veľké otázniky. V takomto vyobrazení som si ich nepredstavoval, tak snáď si s nimi poradia v Zaklínačovi lepšie. ()

vladi3 odpad!

Zacala som to kukat len kvoli Michelke, ktorej som comeback vdaka Všetko, všade, naraz velmi priala a kvoli Minnie, ktorej by som podobny comeback zelala tiez. Ale toto... Nemam slov, iba... NETFLIX FUCK YOU. ()

Sevprince

Takový propadák, jak to vypadá ze zdejšího hodnocení, to zase není. Na 5/10 to vytáhnu. Xena a Herkules na krásnějších lokacích a s o kousek lepšími bojovými scénami. ()

Polux

4/10 | Už loňský trailer neblaze naznačoval, že tady to asi bude docela velký, špatný a pro jednou vážně nekecal. Jedna velká křeč, marnost a bolest, zkrátka fuj. RoP vedle téhle série vypadá jako epický masterpiece. LOTR od Amazonu má alespoň prachy, které jsou na tom vidět a přes všechny blbosti se tam herci (tedy někteří), když už nic jiného, o něco snaží (navzdory kvalitě textu). Tady se všichni snaží tak akorát přežít na place do další pauzy na kafe. A to jak ti před kamerou, tak i ti za ní. | Mizerní herci (všichni bez výjimky, tj. včetně mé oblíbenkyně Yeoh), nudný quest to quest děj, totálně nevýrazné postavy, dialogy jakoby je vyprodukovala OpenAI, hrozné triky, odbytá výprava, poloprázdné lokace, záporáci k smíchu, přes zredukování počtu epizod kolísavé tempo, logické lapsy v příběhu, srandovní rádoby dojemná a osudová "kráska a zvíře" linka v závěru a samozřejmě se nezapomnělo na nepostradatelné sociálně-spravedlivé kvóty (ovšem ukázat takové trpaslice, zarostlé vousy, je očividně stále pro všechny no-go:-)). | Ten kratičký animovaný sumář, rekapitulující lore před událostmi samotného Witchera, na začátku herní trojky je kvalitnější/poučnější/zábavnější, než jakákoliv minuta v tomhle neumětelském pokusu o další podojení značky. Netflix rozhodně umí dělat na poli sérií kvalitní věci, u téhle značky ovšem očividně pomůže jedině podobný krok, jako udělalo WB v rámci DC filmů - vyházet kreativně impotentní showrunnery a začít znovu a pokud možné lépe. | PeZet ()

Corrivati

Achjo. Nejzbytecnejší, kterou jsem v tomhle roce videl. Flusnutí (well prvni flusanec byla druha sezona hlavniho serialu) do tváře zaklinačskemu svetu od Netflixu. Takhle tupý scénář v tak drahý produkci by snad jinde neodklepli… ()

Mrsina

Tohle mi pohnulo žlučí. Udělalo se mi z toho zle a už nikdy víc to nechci vidět. Dementní úvod a marná snaha o navázání na hlavní současný seriál, místo toho, aby si to stálo samo za svým. Dementní způsob vyprávění dementního příběhu, který navíc s prapůvodním dílem nemá sebemíň nic společného. Otravné a nesympatické postavy, které mají navíc ještě úplně divnou choreografii. Otřesná kamera i střih. Návaznost jednotlivých scén úplně mimo. A to ani nemluvím o té netflixovské politické korektnosti, aby všude napichali dostatek všemožných ras pohybující se po téhle planetě. Nejsem rasista ani nic podobného, ale tohle mě jako Slovana vyložené už uráží. Odehrává se to na našem slovanském území, takže by aspoň pro jednou mohl někdo ctít původní rozložení společnosti a ne svou ideologií prznit něčí dílo, tím spíš něčí kulturu. Jediné malinkaté plus seriál dostává za výpravu, kostýmy a barvy, na které bylo radost pohledět a na kterém jako jediném si očividně dali opravdu záležet. Za to jediné je ta jediná hvězda. ()

slovan.mma odpad!

Neviem čo sa tu všetci sťažujú. Nie je dôležité čo je v seroši, podstatný je the message! Libtardi všetkých krajín spojte sa! ()

babuška odpad!

Dlouhý názvy dílů přesně popisují tu nudu a hrůzostrašnost postav, tady není nic co by bylo dobré, prázdné plácaní o ničem a ovšem, stačil by film a dal bych jednu, takhle kde nic je nic. ()

Henry Cavill končí v Zaklínači

Henry Cavill končí v Zaklínači

29.10.2022

Máme tady zprávu roku, bohužel však tu špatnou. Herec Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible - Fallout totiž oficiálně oznámil odchod z role Geralta v seriálovém Zaklínači. Stane se tak po… (viac)

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače přišel o hlavní hvězdu

08.04.2021

Prequelová minisérie Zaklínače The Witcher: Blood Origin čerstvě přišla o herečku v hlavní roli. Začátek produkce na seriálu se totiž posunul, a nadějné herečce Jodie Turner-Smith tak náhle kolidoval… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)