Ježko Sonic 2

• Česko Ježek Sonic 2 (viac)

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť. Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko. (CinemArt SK)

warrenur

"I've been rehedged!!!..." Jim je stale vtipny. :) Sibirska hospoda tvl. "Is Jojo an agent?!""...what???" Este i do "rozpravky" bolo treba narvat tony americkej vojenskej techniky? Pomerne zabavna ale dost dlha "furry-blbina". Priemer. ()

CaptainCzech

Mezitím co od jedničky jsem nic neočekával a byl jsem nakonec velmi překvapen. Tak u dvojky jsem očekával alespoň to samé, leč jsem dostal méně. Dvojka se snaží být podstatně velkolepější, zakomponovat postavy Sonicova světa a natlačit více humoru. Bohužel na mě osobně to moc nefungovalo. Místo Pána Donatů a jeho ženy se do hlavních vedlejších postav pasovali Tails a Knuckles. Za mě bohužel nepovedená volba (Tails byl otravný a Knuckles je kopie Draxe z GOtG). Bohužel i Sonic se tu pasoval spíše do charakteru otravného, než cool rychlíka. Avšak, co musím pochválit, byl opět vynikající Jim Carrey alias Eggman, který předváděl svůj komediální talent na 1000%. Humor je tu sice občas slabý, ale nahrazují to přepálené scény (Jim Carrey) u kterých jsem se solidně řezal. Potitulkovka slibuje opět nového člena ze Sonicova světa a jsem zvědavej jak to bude dál. Pro mě solidní 3* ()

Hapretor

míň vtipné a víc debilní než jednička ... už moc překombinované ... nebavilo ... zklamalo ... jednička měla nápad, spád a fakt vtipné momenty ... a hlavně mnohem lepší hudbu ... tohle je už moc jak pro školku a vtip se vytratil ... ()

zelda82

Ctvrta hvezdicka je za naprosto zivelneho a maniakalniho Robotnika v podani Jima Carreyho. Doufam, ze si rozmysli napad povesit herectvi na hrebik. ()

massdonfel

Sonic, Tail a Nuckles fungují opravdu dobře, chce to více času s němi. Některé cringe scény trochu brali vítr z plachet, nicméně jinak dobrá jízda. Film mohl být výrazně lepší než jednička, ale ta plotlinka s tou svatbou je tak absurdní a out of place že tomu musím shodit hvězdičku asi 30min  s*acky 6/10 ()

Kopi1

Sonic pokračuje ve své průměrné jízdě, která ale neuškodí. Některé scény mi přišly zbytečné, dialogy občas bolely, ale furt je to v pohodě koukatelné. Hlavně děti si to určitě užijou a nám nezbývá než si užít možná poslední výkon Jima, který si to náramně užíval, tak doufám, že se objeví třeba ještě v jednom díle. Za mě stejně jako první díl průměr, 3 hvězdy. ()

johnywalker

Za mě rozhodně lepší než jednička, ale furt je to takový nemastný neslaný. Snaží se to zavděčit všem, ale ve výsledku to baví danou skupinu jen polovinu času... Dvouhodinová stopáž je tak naprosto zbytečná a o půl hodinky méně by tomu jen prospělo. Jak jsem v jedničce necenil Carreyho, ve dvojce byl společně s hlasem Idrise Elby tím suverénně nejlepším! Trojka bude určitě, tak snad tihle dva dostanou ještě víc prostoru, Sonic s lidskou rodinkou naopak méně. ()

Rathalos

Tak za mna este lepsie a vacsia zabava ako jednotka,Jezko Sonic opat potesil,taktiez aj jeho novi kamosi,specialne pochvalim Jima Carreyho,ten si to poriadne uzival a zase som slintal ako v prvom dieli nad hereckou Tikou Sumpter,ktora je mnam mnam,no a vyzera to tak,ze bude tretie pokracovanie,uz teraz sa tesim...:-) ()

BOURQUE

U prvého diela filmovej adaptácii známej postavy videohier Sonic som neskrýval svoje sklamanie. To, čo som napísal u prvého diela, viac-menej platí aj pre druhé. To však musím uznať, že nové postavy a väčší priestor pre Jima Carreyho dokázali aspoň trochu spestriť príbeh. Naďalej však platí, že väčšina scén nie je úplne funkčná, vtipy v podaní Sonica (napr. Vin Diesel vs. The Rock) nemajú váhu. Pozitívne hodnotím dobré využitie a načasovanie pesničiek Barracuda (Heart) a Walk (Pantera). P.S.: Ako je vidieť z po titulkových scén, tak sa „môžeme tešiť“ na ďalšie pokračovanie. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

helloween93

Druhý Sonic přinesl opět stejnou porci rodinné zábavy, ale přiznám se, že začátek mi moc nebavil. Jak se to rozjelo, tak z toho byla ok oddychovka. Knuckles i Tails jednoznačně příběh oživili. Paramount zažil na jejich poměry velmi solidní rok 2022 a připsal si hned několik hitů, včetně modrého ježka. ()

P.J.2

Méně je někdy vice a Sonic 2 trpí klasickým, megalomanským komplexem, kde tvůrci chtěli všeho víc, což bohužel ve výsledku dost uškodilo. Pryč je ta hravost a svěžest prvního dílu. ()

panvasik

To bylo neuvěřitelné :D Já jsem se bavil, já jsem se smál jak malý kluk. Bylo to krásné, akční a hlavně zábavné. Fakt jsem měl pocit, že jsem se vrátil tak deset let zpět, kdy jsem si užíval hry na starém stolním počítači jako byl třeba Sonic, ale i jiné. V případě Tailse jsem se z nějakého důvodu vždycky jak debil tetelil a strašně jsem si ho ve filmu užil :D (fakt to nechápu :D). Co se týče Jima Carreyho, tak jsem musím říct, že ono fakt není moc se čeho obávat, protože mu můžete dát jakoukoliv roli a on se jí chopí fantasticky a fakt mu to věříte. Závěrečný souboj s robotem mi možná přišel trochu moc a bylo to přestřelené, přehnané a fakt šílené. Ještě taková  spoilerová vsuvka na závěr, byl jsem rád, že se Knuckles na konci filmu přidal k Sonicovi, protože by mě asi štvalo, kdyby musel zemřít, protože to je záporák. No a co se týče podtitulkovky, tak to asi jenom dokazuje, že se ještě se značkou jen tak neloučíme... a za to jsem jenom rád :) Těším se na případné pokračování s klidně, ještě šílenějším příběhem a více postavami 7,5/10 ()

Olík

Takhle se dámy a pánové dělají takzvané. „dvojky“. Začnete stavět na stejných základech jako posledně a postupně začnete přidávat víc tohodle a víc tamtoho, aby jste nakonec divákovy nabídli prakticky to stejné jako posledně. V tomto případě, ale to stejné jako posledně, není vůbec málo. I když Sonic číslo dvě ještě víc bere zodpovědnost na sebe a upozaďuje své lidské spoluhráče (především Marsden a Carrey), kvalitní zábava pro celou rodinu se opět vystrčila bodliny. ()

geek.ondra

Stále je to ideální biják pro celou rodinu. Více akce, hlášek, referencí a hlavně víc maniakálního Jima Carreyho. Takže se těším na trojku a modrýmu ježkovi začínám hodně fandit.  7/10 ()

JamesConnorG

Jednoznačně mnohem lepší než jednička. Špičkové postavy, pohodový, ale možná až moc natahovaný příběh a akce či hudba zvládnuta blavurně. Jsem moc rád, že se Sonicovi tak daří, že trhá rekordy v kinech a nemůžu se dočkat na jeho 3 pokračování! Perfektně zvládnuté pokračování! 85% ()

Davidkkk

I mě samotného to hodnocení překvapuje. Druhý Sonic je ideální ukázka toho, jak dělat pokračování, ve kterém funguje VŠE o level, dva výš než v jedničce, přestože je samozřejmě velkolepější, dražší a taky znatelně delší. Nečekal bych, že se u rodinného filmu mířeného především na děcka budu chlámat od začátku do konce. Humor je tu velmi povedený a přestože je jednoduchý, vtipy zasáhnou všechny věkové kategorie. V jádru je to nepochybně totální hovadina, která málokdy dává nějaký smysl. Já jsem ale nadmíru spokojen a nečekal bych, že tohle někdy řeknu – mám hype na trojku. Dejte mi více Knucklese a budu happy. ()

Razzor_82

"Ahoj ježoure!" Fajnová rodinná jízda i pro neherní fanoušky. Jim Carrey je bláznivý a zábavný jako za starých časů v devadesátkách. Jeho grimasy jsou skvělé a roli záporáka si vychutnává. Svěží tempo a super hlášky. Nově zapracované postavičky Knuckles a Tail jsou fajn osvěžením. 6/10 ()

Kingjiri

O něco menší zábava než minule. Hlavně kvůli tomu, že se v předchozim případě těžilo z dvojice dospělák - Sonic, takže se povedlo vymyslet dost vtípků pro všechny diváky. Tentokrát do příběhu hodně promlouvaj další postavičky ze Sonicova univerza (Tails a Knuckles), takže těch vtípků pro široký publikum neni tolik a pokud nejsou na place dospělácký postavy, jde místy o lehce infantilní podivanou pro menší diváky (díky tomu mi přišly třeba scény ze svatby docela fajn). A ani tentokrát mě příliš nezaujal, mnohými vychvalovanej, záporák Jima Carreyho, jelikož se stále pitvoří mnohem víc než by bylo potřeba (čimž se taky postaral o infantilnější vyznění celýho bijáku). Pořád ale jde o sympatickou podivanou pro celou rodinu s dostatkem akce, solidní filmařinou nebo castingem. A co si budeme povidat, herní adaptace jsou prokletej žánr, takže i dvojka Sonica by se dala s přihmouřenim oka označit za lehkej žánrovej nadprůměr, tři silnější hvězdy. ()

GavlaDan

První Sonic to neměl vůbec lehké. Chvíli to vypadalo, že spadne do klasického prokletí videoherních filmů. Ale nakonec, po ročním odkladu, všem vytřel zrak. No a dvojka… ta opět dokazuje, to co už předznamenala jednička. I když si myslím, že je horší než první snímek, tak se jedná o jeden z nejlepších rodinných filmů posledních let. Naprosto úžasně kloubí rodinnou zábavu s funkčním humorem a blockbusterové měřítko. K tomu všemu se povedlo rozšířit i lore tohoto světa, respektive ho převzít z her. Vizuálně to stále vypadá velmi líbivě i když jde někdy vážně poznat, že jsou tam green screeny a hromada digitálních věcí. Ale hej, tohle není žádný realistický film. Tak proč by tam měly být stoprocentně realistické efekty? 7/10 Ať už je tu ta trojka. ()

Nykrous

Super rodinný film. Jako mladší jsem koukal na seriálového Sonica a live action filmy mě zahřály u srdíčka. Hlavním highlightem jsou za mě hlavní postavy. Jim Carrey je neskutečné šílený a děti (samozřejmě i dospělí) ho musí zbožňovat, ale mě si naopak ukradly animované postavy a jejich vztahy. Bohužel většina vtipů není úplně pro mě, tak jsem se spíše jen párkrát příjemně pousmál. Akce je ve filmu dost dobrá a některé scény beru za ikonické už teď a hudba do nich byla vybraná dost dobře. Bohužel tyhle scény jsou natolik dobré, že se mi zdá, že zbytek filmu oproti nim trochu ztrácí. Slabší částí filmu je pro mě svatba. Je to zbytečné zdlouhavé, o postavách, které mě nezajímají a je to prošpikované spoustou vtipů, které se i dost opakují a já se nemohl dočkat kdy už budeme zpět u Sonica. Efekty také nebyly na té nejvyšší úrovni, ale zážitek to nijak výrazně nekazilo. 65-70% ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (viac)