Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. (Netflix)

petikacka

Možná jsem viděla jiný film než někteří 4*- 5* generálové, ale já jsem se příšerně nudila. Všechno bylo tak očekávatelné a jednostranně jasné, že už to jasnější ani nemohlo být. Je to zvláštní, JÁ, která jsem se kdysi na horory nemohla dívat ani ve dne a z duše jsem je nesnášela, teď dlouho a marně hledám NĚCO co by mě nějakým způsobem způsobilo svírání žaludku, stavělo chlupy na rukou (nejlépe i na nohou) a působilo mi lekací záškuby. No takže Hlasy mi nepřinesly ani jedno. No nic, budu hledat dál. Je to škoda, protože konkrétně španělské horory bývají velice dobré. Za mě 45% ()

verbal

Když máš muchu v uchu, nebojíš se duchů! Chuarézovi a Inkviziční sklípek je po dlooooooooouhé době (Konžůrink, Synystr) zase jednou pořádný hororový horor, co se ani denního světla nezalekl. Ty poznáte tak, že jsou vesměs v modrých číslech, protože jim zdejší samozvaní „hororoví exprdi“, Livingyntelechtuálové, artové buzničky a jiní nudofilní rozumbradáči hystericky kurví rejtynk. A není divu! Nehraje v tom totiž ani jeden maják, ani astrální bába v kyslíkové masce, devadesát procent hrací doby se tam jen tupě nehoupou lustry, nevržou panty a nikdo z nikoho pouze opakovaně nestahuje v noci peřinu, aby to celé skončilo nějakým paranenormálním myslomrdem s esoterickou bafající šmouhou. Ne, je to přímočaré, ostré, bubavé pěkně od startu, odsejpající, poměrně surové a mít to trochu více inkvizice a větší detaily té báby, co tak ráda jedla hrušky, klidně to prohlásím za horor rocku. ()

J*A*S*M

Jako na jednu stranu to je trochu ohrané a co se týká strašení, ani jednou mě Hernández nepřivedl mimo zónu diskomfortu. Na stranu druhou oceňuju, že na rozdíl od některých konkurenčních duchařin, jejichž tvůrci se pomalu neodhodlají ani k tomu, aby se duch na hlavní hrdiny aspoň zle podíval, natož je nějak fyzicky pocuchal, Voces se s postavami neserou. Jinak mě po delší době překvapila závěrečná pointa, kterou jsem nečekal, byť pohledem zpětně je vidět, že indicie k ní v průběhu stopáže jsou, a to i poměrně očividné. Takže za to nakonec ta čtvrtá hvězda, byť při sledování jsem to viděl spíš na trojku. ()

Cervenak

Zbierka hororových klišé, čo by až tak nevadilo, keby to bolo lepšie natočené - napríklad všetky tie snahy o wanovské ľakačky idú dokonale do prázdna. ()

Fr

,,POVĚZ MI, PROČ JE PRO TEBE TĚŽKÉ V NOCI SPÁT?“ … „POŘÁD SE PROBOUZÍM“… „KDO TĚ BUDÍ?“ … „TY HLASY“...“ /// Starej barák, parchant co slyší hlasy a hlasy, co vobčas kecaj a vobčas ne. Taky táta a máma. Prostě horor, kde hlasy jsou podpořeny dalšími paranormálními jevy. Není to ovšem tak čitelný, jak by se mohlo zdát. Maj tam pro nás nějaký překvápka. Šlape se čarodějnici na kuří voko, takže strašení je celkem dost. Navíc si vyhráli i s pointou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Z neznámýho čísla mi volaj mrtvý lidi. 2.) Čím víc lidí u nás umřelo, tím víc jsem jich viděl. /// Thx za titule „Kristýna Doležalová“ a „vasabi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

ricci.s

Keď už celá Európa na horory zvysoka serie, tak aspoň Španieli sa ako jediní držia nad vodou. Pre mňa to síce nebolo až tak extrémne desivé (hoci záverečná tretina mala dobre našliapnuté), ale najväčšou devízou filmu je tak či tak to, že v duchárskom žánri sa predsa len dá vymyslieť niečo, čo divák nečaká, a zatiaľ čo mnohé americké ducháriny sa držia infantilnej detinskosti a neodvážia sa zariskovať s úmrtiami niektorej z hlavných postáv vôbec, Španieli sa vydali vlastnou cestou a tak nejako sa s tými postavami vysporiadúvajú po svojom. Takže nie, toto nebude typ hororu zase jedna rodina v prekliatom dome, kde sem tam vyskakujú duchovia, aby sme sa napokon tešili z rodinného happyendu. Postavy v pohode, atmosféra funguje, a keď sa tam už tá vlasatá bosorka objaví, spokojnosť sa skrývať nedá. ()

EvilPhoEniX

Perfektní INFARKTOVÁ JAZDA ze Španělska! Tady se vyklubala opravdu kvalitní záležitost na kterou budu vzpomínat se ctí. Film se opírá o celkem zajímavý příběh, který je s postupem času čím dál zajímavější a hlavně zákeřnější k postavám. Takhle nekompromisní horor k hlavním postavám tu dlouho nebyl. Zvrat asi ve čtvrtině filmu je naprosto nečekaný a především pro mne velmi vítaný. Libila se mi kamera, vizuál je na velmi vysoké úrovni, herecké výkony solidní, hudba doslova famózní a skvělé je i finální zúčtování, které opět tasí fajn zvrat a co se týče strašení, tak tu nemám výhrady. Straší se zde velmi často, takovou kanonádu lekaček jsem naposled zažil v roce 2008 u Drag me to Hell. Jsou efektivní, zákeřné, nepřijemné, infarktové a hlavně nápadité a někdy vyloženě nečekané. Velmi se mi líbila i autonehoda, která dá zavzpomínat na smrt z Nezvratného osudu 2. Po skončení jsem spocený jak po hodině tělocviku a zralý na sprchu, i když nevím zda tam dojdu. Hororový žánr nevymírá, vymírají pouze fanoušci. Jako duchařina nový žánrový klenot!! Příběh****, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 8.5/10. ()

tron

Bohužiaľ, hororová udalosť sa nekoná (ale mohla). Je síce cítiť snaha starať sa o postavy, tie sú ale nudné, takže to vychádza vnivoč. Strašidelné scény stoja za to, ale sú asi tak dve, možno tri. ()

Asia_Power

Co si budem vykládat, slyšet hlasy a nikoho nevidět, to může být k smrti děsivé. Osobně s tím mám bohaté zkušenosti, stává se mi to vždy když telefonuju a nebo když sem si toho (THC, LSD atd.) vzala moc. Nedá se říct, že bych z toho byla vyděšená, kreslila obrázky zkázy nebo lezla pod postel (i když občas se mi to děje), ale chápu, že to na lidi může působit všelijak. Tady nebubákujou ale jen tak nějaký hlasy. Tady bubákuje hlas starý čarodějnice s extrémně hnusnýma nohama, který mě děsily fest. Takový hnáty, to nechceš. Čarodějnice jinak moc děsivá neni, jelikož záběry na ní jsou rozostřený jak svině a když už to není rozostřený, tak drží v ruce kameru někdo, kdo má zrovna epileptickej záchvat nebo parkinsona. Ještě je tu teorie, že prostě kameraman byl zesranej strachy, jelikož tu babu vůbec nenalíčili, byla tak šeredná přirozeně a to bych se pak za tou kamerou klepala taky. Hlavní hrdina je sympaťák a celkem mi ho bylo i líto, páč ono to asi fakt nasere, když jste OSVČ, renovujete baráky, nikoho neserete a najednou BUM, všechny prachy vrazíte do prokletýho baráku a jako bonus nepřijdete jenom o prachy. Konec byl krásně černej, tam musím zatleskat, takovej výmrd sem nečekala a asi bych si to na místě Daniela taky nechala projít hlavou. Jinak dědula, co přišel na pomoc se svou dcerou, byl kurva čipera. Bachor rozpáranej a běhal jak srna. Sice trochu obézní a hodně sešlá srna, ale jak mu to fofrovalo. Jo a ty rozkládací brejle chci !! ()

Eliott

Povedený horor, který mne dokázal pořádně napnout a dokonce několikrát vyvedl ven mimo moji komfortní zónu. Nicméně příběh, i když stále dost dobrý, je takovou tou klasiko tohoto žánru a proto příliš nepřekvapí. ()

zelvopyr

Celkem dost nepříjemné! Španělé se toho nebojí, řežou do plných od prvních minut a jsou jaksi historicky velmi konzistentní - co fungovalo kdysi, funguje i dnes. Přes moji neúctu k nim hlavně pro ono kdysi (které zatíží karmu navždy) je ta poctivost přístupu velmi chvályhodná. Jako tradičně jejich filmografie nemá skrupule vykročit mimo prošlapanou cestu. (nechtěl jsem spoilovat, no...) ()

Radko

Strašidelné zámky v lunaparkoch som od detstva zbožňoval. Toto je jeden z najlepších. Bonusom je, že nemusíte pri jeho návšteve vystrčiť päty z domu. Stačí vstúpiť a započúvať sa. ()

*CARNIFEX*

Nesmierne som sa tešil na túto “ducharinku”, pričom podaktoré, veľmi pozitívne názory v komentároch, ma taktiež dostatočne navnadili. Tento hororový subžáner je môj najobľúbenejší, lebo len máloktorý z toho množstva, dokáže z mojej osoby dostať aspoň nejakú emóciu. “Voces” som si nechal na záver dnešného, hororového dňa s tým, že bude skvelým zavŕšením. Lenže tak nejak som hneď od úvodu cítil, že tento snímok tak celkom nebude podľa môjho gusta. Tých “hlasov” totiž nie je priveľa, no čo je horšie, ducharinu, ktorá by mala zasiahnuť, si predstavujem trošku inak. Čakať takmer 75 minút nato, kým sa KONEČNE niečo stane, mi príde dosť trúfalé. Za mňa proste očakávania nedosiahli požadovaného efektu. Priemer. ()

Davies182

Du vejš. Za to trhání hororovejch šablon na kousky. Za efektivní strašení ve dne. Za mrazivý finále jak z dílny Frictional Games, polobožských tvůrců herních hororů. A hlavně za to nekompromisní finále. Doufám, že na tu dvojku dojde. [Netflix] ()

gogo76

Koľko sme už videli filmov, hororov o strašidelnom dome? Španieli to vždy vedeli, ale tu sa nijako zvlášť nepretrhli. V podstate úplne priemerný hororík, v ktorom sú slušné herecké výkony, ani príbeh nie je najhorší, ale réžia je mdlá, občas nudná a ľakačky veľmi nefungujú. Občas pár nelogických vecí, ktoré mi vadia napr. ktorý rodič nechá strachom posraté dieťa v izbe samé? Ako stavbár som neprekusol, že dieru pod schodišťom, z ktorej vyletujú muchy náš "reštaurátor" iba vystriekal sprejom na hmyz...To ho nezaujíma príčina? Čo je za tou stenou? Odkiaľ sa tam berú muchy? To chce vážne predať po zrekonštruovaní tento dom aj z tou smradľavou dierou plnou múch?? Záver v pivnici mal byť vrcholom filmu a hrôzy, ale nijako ma to nedvíhalo zo se, takže u mňa iba slabý priemer. 50%. ()

darkrobyk

Duchařiny posledních let jsou mizerné až hrůza, a tak jsem Hlasy oddaloval a nečekal jsem nic převratného už proto, že ani Španělé nejsou dnes vždy zárukou kvality. Naštěstí se nejedná o běžný příběh s bubákem, tenhle je totiž šmrncnutý gotickým hororem, což je velmi příjemné zpestření. A pokud by si snad někdo myslel, že Eric bude hlavní hvězda filmu, pak ho tvůrci přesvědčí o opaku stejně, jako že jeho volání o pomoc nemusí být tím, čím se zdá. Hezký je i moment větví pod oko, oběšení připomene památné Omen. Solidní atmosféru jen zbytečně kazí trapné výkřiky a hudba na plný šlupky. Kdy se současní autoři poučí u starých duchařin, že ticho je děsivější, než kravál doprovázející duchy, když oni navíc nedokážou vydat ani hlásku. Strašidelný film není, ale místy má hutnou atmosféru. Kdyby nesázel na hloupé lekačky, kterých naštěstí moc nebylo, šel bych z hodnocením ještě výše. Přesto po letech příjemné překvapení s velmi dobrými hereckými výkony, parádní kamerou a pěkným zakončením. ()

Pilda17

Netflix nespí a konečně nám nabídl horor, který stojí za to. V roce 2020 moc hororů nevyšlo a kvalitních? To už vůbec ne. 8/10 = 82% ()

Cappuccino

Námet duchárskeho strašenia v dome je poriadne ohraný, Voces ho však poňal po svojom. Nijak sa nepára s hlavnými postavami a tiež ponúka slušné záverečné rozuzlenie, ktoré som neočakával. ()

misterz

Jediné, čo túto ducharinu dvíha z priemeru, je veľmi pekná kamera vďaka ktorej vynikli aj hororovejšie scénky. Tých však mohlo byť aj viac. Príbeh ale nenudil a dokázal pútať pozornosť po celú dobu sledovania. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()