Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

Rapikk

Vincente, jsme spokojení? Ano, tento film má skutečně všechno - humor, akci, drama, hektolitry krve, nečekané zápletky a tunu hlášek, které si pamatuji i patnáct let po prvním shlédnutí tohoto filmového skvostu. ()

Kamiiik

Naprosto zbytečný film. Aby mě zaujal, museli by z něj udělat krátkometrážní snímek, nechat tam Willise a i potom by mi to přišlo jako pouze průměrný film. Hodnotím dvěma hvězdičkami pouze za Willisovu historku, ostatní byly zbytečné a o ničem. Třeba taneční scéna Umy a Johna, k čemu?... Ne, pochybuji, že mě tenhle film někdy začne bavit. ()

Earl10

Opravdu mistrovské dílo, i když dějově ne tolik výrazné, tak obsahově plné, zejména díky dialogovým přestřelkám, absurdním situacím a k tomu s citlivě vybraným obsazením. I když se může zdát, že je to roztažené možná až moc, tak každá scéna má své opodstatění a snímek brnká na všechny noty a v důsledku osloví široké divácké spektrum. Tři na první pohled nesourodé povídky jsou elegentně propojené a nabízejí sondu do nižších pater podsvětí. Násilí, absurdita a humor v dokonalé rovnováze. Obsazení jakbysmet, Jackson a Willis podle mě nejvýraznější a nejzábavnější, ale stejně tak nelze opomenout Travoltu s Umou Thurman přes samotného režiséra v roli Jimmieho až po Harveyho Keitela. Mou nejoblíbenější povídkou je The Gold Watch! Zasloužený kult! [95%] ()

Merkin

Veterán filmového šansonu nabízející několik opravdu vybroušených scén, které jsou však z větší části spíše zážitkem pro(na) oko než ucho. Patříte-li mezi milovníky barevného plátna, pak se s Pulp Fiction nemůžete minout. Je ale možná, že, stejně jako v mém případě, ono se pak mine s vámi:) ()

Miller

Nevím....první půlka nebyla zrovna dvakrát zajimavá (hlavně věci okolo Umy Thurman, která by neměla být kreditována), ale od poloviny (zkrátka Butch) je to nabitá pecka, se skvělýma hláškama (Zed is Dead), ale nezapůsobilo to na mě tak mocně, jako na těch 15 000 lidí... Restaurace - 80% Poldové - 30% Butch - 100% průměr - 70%... Rotten Tomatoes: 96% | FDb.cz: 89% | kfilmu.net: 89% | IMDb.com: 89% | Kinobox: 88% | průměr: 90% ()

Sayko

Tak jsem konečně měl tu možnost shlédnout ten legendární snímek mistra Quentina Tarantina a musím říct, že to byl teda nářez! Všechny příběhy/historky se nádherně pospojovali a já jen sledoval ty Julesovo gangsterské hlášky a Vincentovo vtipné momentky, které se zapsali do historie. Každý správný filmový fanoušek by se na tenhle film měl podívat! Alespoň jednou… ()

Janega

Film s tak vysokým hodnotením som si skrátka musel pozrieť a... A začo to má 91%? Sem-tam to zaujme (najmä dejová zápletka s Willisom, ktorá trvá asi 10 minút), ale inak... Možno mi ušla nejaká pointa alebo som niečo nepochopil, ale film mi príde dosť nadhodnotený. ()

J.F.B.

"The way your dad looked at it, this watch was your birthright. He'd be damned if any slopes gonna put their greasy yellow hands on his boy's birthright, so he hid it, in the one place he knew he could hide something: his ass. Five long years, he wore this watch up his ass. Then when he died of dysentery, he gave me the watch. I hid this uncomfortable piece of metal up my ass for two years. Then, after seven years, I was sent home to my family. And now, little man, I give the watch to you." Ohledně tohoto snímku (a ohledně těch pár dalších tarantinovek, které jsem viděl – mimo jeho mistrovského díla, naprosto dokonalého Once Upon a Time in Hollywood) mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu vidím jistě výborné herecké výkony, promyšlený a nápaditý scénář, kvalitní hlášky, impozantní pomník popkultuře, zkrátka naprosto typickou ukázku Tarantinova stylu. Jenže mně se to líbí tak z poloviny. Líbí se mi různé části příběhů, určité okamžiky, scény, ale pak přijde něco, co se mi třeba přímo hnusí. Následně mne zase potěší, že jsem poznal nějaký odkaz na film, aby se to zase přesunulo k něčemu, co mne úplně nezajímá (popř. to nedává zas tak moc smysl). A i když se dozvídám více a více o tom, co film vlastně znamená, o jeho výstavbě, struktuře, významu pro kinematografii, pořád to ve mně nemůže přebít ty různé malichernosti, které mi vadí – od skutečnosti, že nemám rád Umu Thurman (takže pár dalších tarantinovek bude asi utrpení), přes moji averzi k injekčním stříkačkám, až po nos Maríi de Medeiros. A pak jisté morální záležitosti/zábrany, které mi trochu překážejí si utvořit vztah k jistým postavám. A celkového ducha, který mi v jistých ohledech není úplně blízký. Ač má skvělý soundtrack (či spíše superskvělý, famózní a ultraskvostný). Třeba jednou Tarantina pochopím více, třeba mi k tomu pomohou jeho další snímky a třeba tady jednou bude pět hvězd. Ale zatím tomu tak není. Takže se budu nadále cítit mezi všemi těmi vysokánskými hodnocení trapně a nejistě.║Nejoblíbenější scény: s Christopherem Walkenem, s Tarantinem, s Keitelem a značná část těch s Willisem. (x) ()

Rock

"Takže si to shrneme. Máme tady jedno auto plus jedno tělo mínus hlava v garáži." To se musí vidět, psát o tom nemá smysl. Naprostá klasika, kterou by měl vidět snad úplně každý. Hlavně teda každý kdo má rád filmy"Když zmizíš, budeš zmizelej, nebo tě zmizím já." Skvělý příběh a hvězdné obsazení. Willis, Travolta, L. Jackson a Uma Thurman v kultovní klasice z 90. let Quentina Tarantina100%. DOPORUČUJI! ()

Adramelech

Dle anotace je to napínavý film rozvržený do inovativní příběhové struktury. Tak právě ta "inovativní struktura" mi na tom dost vadila. ()

Alaitos

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější film. Viděl jsem ho už nesčetněkrát, znám ho už prakticky nazpaměť, ale vždy se na něj rád podívám znovu. ()

Harapes

Režisér Tarantino tímto filmem otevřel další netušené napady dalším filmařům,kteří se víceméně ůspěšně snaží tento kultovní film napodobit........Vyjimečný thiller,který dokazuje,že filmové plátno umí nabídnout více,než jsme tušily. ()

Bafo

Tady zrejme neni o cem mluvit... Jeden z nejlepsi filmu... At zvedne ruku podle koho to neni pravda ? kolik vas je ? 1...2...3...5....7? Jo to je opravdu sedm statecnych... ()

Greedo

Naprosto jedinečný snímek o příbězích z podsvětí - řekl bych "ze života". Jde o klasiku svého žánru. Spousta známých hereckých tváří, dlouhé dialogy a scény o ničem - ale naprosto geniální. Rozhovory a situace do kterých jsou hrdinové jednotlivých příběhů vtaženi...To je zkrátka unikátní. Také časová posloupnost je dobře propracována. Ale teď si už jdu nechat udělat footmassage! ()

kwoky

Druha projekce po nejakem tom roce me usvedcila v tom, ze toto je opravdu pecka. Skvele promyslene, paradne zvladnuta retospektiva. Pribehy se nadherne michaji, hlasky jsou perfektni a nezni trapne. Emoce jsou tam, kde maji byt a tak, jak maji byt. Cele podbarveno podmanivou hudbou. Jednim slovem skvost. XXX 2011 - viděno potřetí a fakt jsem paf. To je tak super film! Vím jistě, že se rád podívám počtvrté, protože jsem něco vlastní nepozorností nepochopil. Long live Tarantino! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)