Adaptace románu Rum Punch klasika soudobé drsné školy a bestsellerového spisovatele Elmora Leonarda. Jackie Brownová je černá letuška, která si přivydělává pašováním špinavých peněz drogového dealera a obchodníka. Je chycena dvěma policejními agenty, kteří ji však slíbí shovívavost, pokud pomůže svého šéfa dopadnout a usvědčit. Jackie, která je na svobodě jen díky kauci svého milence, zosnuje plán, jak najednou získat milionový balík, zbavit se policistů i nepohodlného šéfa, jehož nejčastější replikou je věta "řekneš slovo a jseš mrtvá". Jenže takový plán má spoustu rizik... (oficiálny text distribútora)

SeBig

Snad jediná Tarantinovka, které nechávám "jen" čtyři, ale to neznamená, že to není skvěle promyšlený a dobře zahraný. Dobrá pocta blaxploitation filmům ze sedmdesátek. ()

korbitch22

Tarantíno je prostě ukecánek,to my víme,jenže zatímco v jeho prvních dvou filmech vás ty dialogy a setina akce doslova přikovali k židli a chcípali ste z neskutečně černohumorných dialogů,tady je vše rámci normální kriminálky,která se po půl hodině začně neskutečně vléct a navíc zbytečně moc zamotávat,aniž by měla snad nějaký pořádný finiš,či totální šok.Od menšího hodnocení jí drží vynikající herecké výkony,zejména potěšil Michael Keaton a svoji jedinou Tarantínovskou vyšinutostí napsaná role Roberta De Nira.Bohužel v hodně průměrné režii.Pulp Fiction hodně namlsalo a co si budem povídat,Tarantíno se režisérsky nikam neposunul ba naopak,až na Pulp Fiction a po dlouhé době malý zázrak v podobě Hanebných Panchartů,je jeho filmografie dosti průměrná a přemrštěně nadhodnocená.Quentin je prostě otrok svého druhého filmu,z jehož stínu se prostě nemá šanci nikdy dostat. ()

LaciLC

Bezpochyby veľmi zaujímavý film. Súhlasím s tým, že Jackie Brown dokazuje, že Tarantino je skutočný režisér a, že je to tak trochu iný film ako sme od neho zvyknutí. Zaobišiel sa tu aj bez jeho obľúbených vulgarizmov, ale zase nechýba výborný a dosť spletitý príbeh, ktorý Quentin podal pomalým, no aj tak pomerne atraktívnym spôsobom. Bohužiaľ sa nevyhol nudným miestam, ktoré film kazia a poukazujú na to nevyrovnané tempo. Navyše má film takmer dve aj pol hodiny. No je to čas strávený v spoločnosti excelentných hercov, ktorí si svoje úlohy poriadne vychutnali. Priznám sa, že som sa rozhodoval medzi *** a ****, ale predsa si to tú lepšiu variantu zaslúži aspoň pre tie špičkové dialógy. ()

Crocuta

Snad trochu přehlížený snímek se snad trochu přehlíženou představitelkou titulní role. Pam Grier je ovšem výborná herečka a její Jackie je ženská, s kterou bych se s chutí seznámil. ()

classic

SAKRA, prečo to má takmer astronomických 2 a pol hodiny ! Kto mi to môže láskavo vysvetliť ? Jedine a pochopiteľne sa ponúka taká možnosť, že dvorná strihačka „Magora z videopožičovne” , za tým stojí... + samozrejme hlavný koordinátor za kamerou. Niežeby som sa vyslovene nudil, ale trvá to nehorázne dlho ! Skrátenie - cca. 45 minút, by naozaj nebolo od veci, a ani si nemuseli dávať pivo a pol deci. Toľko zbytočných pasáži som videl, že by to vskutku všetkým zúčastneným prospelo. Sledoval som atraktívnu, vysokú černošku, s povolaním - letušky 2. triedy, ktorá sa volá Jackie Brown. / ...A ona sa bude snažiť vypiecť s černošským obchodníkom so zbraňami, Ordellom Robbieom, čo nebude sprvoti vôbec jednoduché... ? A to finále bolo až príliš zjednodušené, aspoň tak sa mi to navonok javilo ! Do biznisu sa zapletú ďalšie postavy, ktoré budú chcieť mať niečo spoločné s touto nebezpečnou transakciou, v ktorej pôjde viac o prachy, ako o AK-47. Zlomovú a najdôležitejšiu akciu som mal možnosť sledovať z troch uhlov pohľadu, čím sa stáva výsledný film, o pár úrovní - zaujímavejším. Obsadenie je celkom slušné, „vychutnal” som si dcérenku Petra Fondy, Brigitu, ktorá je väčšinou v citovom rozpoložení, obklopená drogami, a tak isto aj Bobby De Niro, ktorý je už úplne mimo. Celú pozornosť na seba nestrháva „bývalý netopierí muž” , ale skôr SAMO, ktorý si vychutnáva svoju rolu všetkými dúškami na plné, nefalšované obrátky. Zaujala ma isto PAM GRIER, ktorá už dnes nie je to, čo bývala, vtedy, vo filme, som ju považoval za nesmierne hriešnu, sexy a zvodnú, radosť sa na ňu pozerať, tak za tým si stojím ! Jediný Bob Forster bol nominovaný na lukratívnu cenu Akadémie, ale bohvieako ma jeho herecký výkon - nenadchol. Ak to môžem jednoducho zosumarizovať - Jedná sa o vôbec najslabší film Quentina Tarantina !!! ()

jojinecko

Tarantino chcel, veľmi chcel...to vidno...Ale Pulp Fiction je len jeden a hoci jeho kvality sú dokladom absolútneho osvietenia, ktoré sa nezopakovalo a nezopakuje, ani Jackie Brown nie je vonkoncom zlá! Veľmi dobre sa na to pozerá, je to cool, je to old-school, hlášky samozrejme obstojné, herci dobrý, zápletka zapeklitá a poriadne zamotaná...Veľmi fajn "podívaná", ktorá ale nemá na to stať sa kultom... ()

sharky

Nudný, vleklý film, který nezachrání ani mistrovský výkon Samuela L. Jacksona. Oproti Pulp Fiction nuda podstatně snesitelnější. ()

Roman.Ticka

Kdybych měla hledat mezi filmy ten nej kultivovaný, stylově na úrovni, zvolím Jackie. Je to typické tarantinovské záměrné vrstvení a proplétání detailů a celků, opakující se analýzy a syntézy, za pečlivého výběru hudby, kamery, kostýmů, castingu. Vše se točí kolem mafiánských praktik sekáče Ordella a především Jackie, která je snad nejlepší propagandou smyslnosti, ženskosti a lascivnosti bourající veškeré klišé kolem stárnutí. Dalším neméně důležitým prvkem byla ukázka rovnosti mezi národy, anulace rasismu jako společenského problému. Nechtěla jsem se v tom Orwellovsky pitvat, ale tady vidím hlavní hodnotu filmu. Nedávno jsem si střihla svou Jackie u nás v Albertu. Svádivý pohled, dokonalý úsměv, čupr účes, pohodový výraz a nenápadné šilhání na přítomné mužské osazenstvo. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat, pánové se pomalu chytali, rajcovní oční šermink vraceli s čím dál větším zájmem. Než přišel On, mezi všemi šampión a nebyl to nikdo větší než místní Bezdomovec. Nejdřív somroval 5 Kč, nakonec chtěl zaplatit polívku, nedostal nic, i když to byl zřejmě poslední skaut a mezi "chlapy" jednooký král.☺ ()

honajz

Elmora Leonarda nejspíš znáte i z filmových přepisů Chyťte ho! a nyní Buď v klidu, kde se mafiánský poskok v podání Johna Travolty zaplete do filmového, potažmo hudebního průmyslu. Než o mrtvoly jde o chytře rozehrané partie. A stejně tak v Jackie Brown – nejenže ve filmu neuvidíme snad ani stopu krve, ale dokonce zazní celkem zhruba jen šest výstřelů.   Namyšlený Ordell (Samuel Jackson) obchoduje se zbraněmi. Pomáhá mu nedůvtipný buran Louis (De Niro). Překupník Beaumont se nechá svou hloupostí zašít, Ordell mu pomůže na kauci se dostat ven, ake pak ho zastřelí, aby nepráskal poldům. Zkorumpovaná letuška Jackie převáží 50 tisíc dolarů a navíc, aniž to ví, drogy. Zatknou ji chlápci z FBI, kteří znají přesnou částku, a Ordell opět zařídí kauci. Jackie nechce zemřít, navíc se po čtyřicítce necítí být zrovna za vodou. A tak předstírá spolupráci s oběma stranami, přičemž doufá, že by z kšeftu mohlo kápnout i něco pro ni.   Tarantino dokázal, že zvládá s přehledem i „prostý“ žánr, některé scény (např. ostré předání peněz v obchoďáku) dokazují jeho kombinační schopnosti.     DVD:   Zatímco v půjčovnách najdeme jen jednodiskovou edici, do krámů si razí cestu dvojdisková verze, alespoň podle sdělení distributora. Na prvním disku najdeme kromě českého menu film v anamorfním formátu 1,85:1, s českým dabingem v DD 2.0, který s Valérií Zawadskou, Tomášem Juřičkou či Jiřím Štěpničkou vyrobil roku 1999 Bontonfilm a s anglickým zvukem v DD 5.1, který už sám o sobě zní velmi slušně, ale také s DTS 5.1, které navíc přidává hloubku a v bohaté (a příjemně zvolené) hudební nadílce nechává flákům 60. let zaznít naplno. Titulky se nabízejí české a anglické.   Z bonusů na prvním disku najdeme jen trailer na tento film (0:49) a na Pulp Fiction a Od soumraku do úsvitu – všechny s českými titulky.   Na druhém disku by se měly nacházet jako hlavní program dokument Jackie Brown: How It Went Down (Jak se to všechno semlelo) a Jackie Brown – A Look Back At Jackie Brown (Tak trochu jiný Tarantino), což je 54minutový rozhovor s Quentinem Tarantinem.   Pokud vás zaujal teleshopping dívek se zbraněmi, můžete si jej pod názvem Chicks Who Like Guns (Kočky a bouchačky) vychutnat v pěti minutách celý. Vystřižené a alternativní scény s předmluvou režiséra nabízejí šest kousků a rovněž jinou verzi úvodních titulků. Svérázná je recenze filmu Siskel & Ebert At The Movies – Jackie Brown Review, následuje 2x promo a jeden live pořad stanice MTV, 3 teasery, 8 TV spotů; fotogalerie plakátů, produkčních fotografií, zpoza scény, z výběru lokací, nákresů a log, obalů soundtracků a upomínkových předmětů, a v DVD-ROM části nemělo by chybět sedm radio spotů Pam Grier, 10 naskenovaných recenzí a 8 článků o filmu, a také bonusové trailery na filmy Roberta Forstera a Pam Grier.   VERDIKT:   Dokonalý kriminální thriller ve stejně dokonalém DVD provedení. ()

Pítrs85

Jedna z těch méně "profláklých" Tarantinovek, ale dost možná o to lepší. Nechybí skvělé dialogy (jak jinak), výtečná hudba, brilantní herecké výkony s Pam Grier v roli Jackie v čele a prostě to něco, co dělá Quentinovi filmy tak výjimečnými. Né tak rozmáchlé jako Pulp Fiction nebo Kill Bill, spíše komorní, ale zatraceně zábavné. To vše a mnohem víc nabízí Jackie Brown :-) ()

borsalino

Musím přiznat, že film Jackie Brown jsem viděl už několikrát, narozdíl od mnoha jiných filmů z dílny Q. Tarantina. Vlastní příběh nejvíce připomíná šachy pro tři, přičemž jeden z hráčů hraje vabank a další dva hráči mají pásku na očích, která trochu prosvítá, ale ne tolik, aby hráči byli schopni odhalit další tahy třetího hráče. Perfektní je samozřejmě scéna předání peněz ve druhém "cvičném/ ostrém" kole z pohledu Jackie, poskoků Ordella a Maxe. Současně mě pobavil herecký výkon De Nira. Stručně lze říci, že jde o geniální podfuk, ale pokud čekáte akční scény, tak jste vedle. Film se vine v jakémsi klidném tempu, a přesto Vám nedovolí jít si uvařit kafe a až u závěrečných titulků zjistíte, že je o dvě a půl hodiny víc. ()

hansel97

Velmi slušně koncipovaný a napsaný kriminální příběh plný zvratů a podrazů, který výborně táhne Pam Grier, která je jako drsný ženský element pro celý film podstatné oživení. Celkově herecky je to velmi silná skupina dobrých herců, mezi kterými funguje chemie i veškeré interakce. Problém mám jako u Tarantina vždy s délkou filmu, přestože tenhle je oproti jiným kouskům kratší, ten děj není tak hutný, aby se v něm během 160 minut nenašly nudné pasáže, takže jediná škoda, že Quentin ty svoje výtvory nikdy trochu nesestřihá. ()

eraserhead666

Jackie Brown jsem dlouho považoval za Tarantinův nejlepší film (z těch, co jsem viděl). Jenže nakonec i on trpí přílišnou stopáží, která ho zatahuje do zatuchlých bažin neustálých již nic neříkajících dialogů. Minimálně půl hodiny z filmu by si zasloužilo vystříhat. Přesto má film své kouzlo. Bridget Fonda je tady naprosto rozkošná a kulervoucí.. Pam Grier naprosto úchvatná. Samuel L. Jackson střihl jednu ze svých nejlepších rolí. ()

Necrotongue

S hrůzou jsem zjistil, že jsem si ještě nenašel čas k tomu, abych okomentoval tento téměř čtvrtstoletí starý (a tedy už pamětnický) film. Z toho důvodu jsem si dnes dopřál jeho reprízu, po níž jsem se jen utvrdil v přesvědčení, že Quentina Tarantina opravdu můžu, přestože zrovna tento snímek nevnímám jako jeho typickou záležitost. Tempo celého příběhu bylo totiž opravdu pozvolné, nevšiml jsem si ani obvyklého závěrečného zrychlení, chyběl i náhlý nápor bezuzdného násilí, takže zbyly jen tradiční plány, protiplány , intriky a manipulace. To co jsem teď napsal, možná vypadá jako kritika, ale není tomu tak. Já musím tento film naopak pochválit, protože mi to pomalé tempo vůbec nepokazilo výsledný dojem, občasné odživotnění působilo v této poklidné atmosféře jako pořádný kopanec, a přestože se jednalo o více jak dvouhodinovou záležitost, nenudil jsem se ani na moment. / Poučení: Nevytáčej zpoceného Itala. ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! Hneď po Pulp Fiction to šlo len ťažko plne doceniť, no po rokoch príjemné prekvapenie. Quentin Tarantino na uzde príbehu, ktorý si nevymyslel sám, v ničom nezaostáva sa Quentinom Tarantinom z reťaze pusteným. Vypiplaná filmárčina, neustále (umiernené) pohrávanie si s postavami a divákom a jedinečné finále (nemám na mysli výmenu tašiek), kedy som si ako fanúšik ústrednej dvojice sympaťáčky a sympaťáka prial jedno a ako divák s istými prioritami a nárokmi druhé... dopadlo to vynikajúco a ja som (posmutnený) pochopil, prečo sa im celý podraz vydaril až príliš! (september 2009) ()

JASON_X

Nebýt "srdcovky" z nostalgie zvané Pulp Fiction, je tenhle film od Tarantina můj jasně nejoblíbenější. Nenapadá mě nic co by se mu dalo vytknout, nebo co bych na něm rád vylepšil. Svou poetikou a pomalostí mi připomíná styl některých mých oblíbených krimifilmů ze sedmdesátek, na rozdíl od "modernějších" devadesátkových Pulp Fiction. Skvělý zážitek a následně kdysi velké překvapení z toho, že se o filmu zdaleka tolik pochvalně nemluví a nepíše jako o už vzpomínaných Historkách z podsvětí. A vynikající herecké výkony všech zúčastněných. ()

luka4615

Jackie Brown je po "Pulp Fiction" či "Reservoir Dogs" dalším dospělým a broušeným filmem Quentina Tarantina, jenž Vás bez sebemenších problémů vtáhne do děje a už nepustí. Výborná práce! „AK-47. The very best there is. When you absolutely, positively got to kill every motherfucker in the room, accept no substitutes.“ ()

Lucasion

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych si pustil další Tarantinův film. Ovšem Jackie Brown je nejslabší Tarantino. Obsazení je dobré. Michael Keaton, Samuel L. Jackson a Robert De Niro. Ovšem všichni jsou v příliš velkém stínů Pam Grier a Roberta Forstera. Navíc mi Jackie Brown přijde zároveň jako "nejmírnější" Tarantinovka. Ne co se mrtvol týče, ale spíš, že v celém filmu není ta sladká kontroverze, jak jsme u tohoto režiséra zvyklí. Příběh se samozřejmě odvíjí díky dialogům, a ty jsou skvělé jako vždy. Ale postrádám nějakou výraznější scénu, nebo zapamatovatelnější hlášku. Nechybí pohledy z kufru, nebo příběh z několika pohledů. Výsledek je tedy takový, že se jedná o dobrý film se skvělým koncem. Nečekané události jsou na denním pořádku, ale v porovnání s Reservoir Dogs nebo Historkama z podsvětí je to zkrátka o třídu níže. (75 %) ()

Tarantino by mohl natočit epizody Strážce pořádku

Tarantino by mohl natočit epizody Strážce pořádku

26.02.2022

Kultovní režisér Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Tenkrát v Hollywoodu) jedná s producenty nedávno oživeného seriálu Strážce pořádku o možné režii několika epizod. Minisérie Justified: City Primeval… (viac)

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

11.12.2020

V noci na pátek v Lotyšsku nečekaně opustil filmový svět režisér a scenárista Kim Ki-duk. Podle dostupných informací populární a oceňovaný korejský tvůrce zemřel na komplikace spojené s nákazou… (viac)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)