Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Triple H

Ridley Scott v 84-och chytá zase ďalší dych. Dosť dobre zvládnuté, postavené na dobrom scenári a snaživých a dobrých hercoch. Jared Leto to prepálil do karikatúry, ale teda prepálil to s takým gustom, že podal pomaly najlepší výkon svojej kariéry. ()

andrii

Lady "megaMacbeth" útočí, Na parte všemu partiovému připíjí konvalinkovým šampaňským. U(r)čí, pavoučice, jak přetáhnout nitky z tvrdého gauče, do nákladného, aurem oplývajícího sofa, aby ji pak samotnou, mýdlovou parádnici, sfoukly její vlastní, navržené vzorce, to když spustí rudé variace. Zahučí na prázdné prkenice. Pod kůži dynastii v kůži zaráží  odpadlictví klín. ()

Lachtaan

Scott ve svém věku stále nezahálí a po nedávném eggcelentním Posledním souboji servíruje další herecky nabušené drama na základě pravdivých událostí, tentokrát ne tak vzdálených. Možná už jen proto může oproti předchozímu dílu oslovit větší masy a dohnat zisk, na který Last Duel nedosáhl. House of Gucci je úžasným filmovým kouskem, na který budu s radostí vzpomínat, ale i bez porovnání s výše zmíněným nejsem tolik odpálen, jak jsem původně čekal. Na nezapomenutelné výroky je ale Klan Gucci silně bohatý a dlouho ve mně bude rezonovat hláška “In the name of father, son and house of Gucci!” [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 30.11.2021] ()

Ryuuhei

Ridley Scott letos válí, už druhý jeho film v kině a opět kvalitní kousek. Tentokrát životopisňák, který bych od tohoto režiséra neočekával, ale... proč ne? Upřímně mám radši, když nás životopisný film provází už od dětství jedince, o němž pojednává. Zde nás rovnou hází do doby, kdy Maurizia začíná obskakovat zlatokopka Patrizia, kvůli níž se vzdává nejen veškerého majetku, ale i vlastní cti. Popravdě jsem si jen těžko k nějaké z postav udělal bližší vztah, nejraději jsem měl paradoxně toho nejhloupějšího a nejvýstřednějšího, Paola. Samotný protagonista nemastný neslaný, s nezajímavým životem a první housle tak hrál spíš osud podniku a rodinné rozepře. Určitě jsem se nenudil, ale už jsem viděl lépe zpracované životopisné filmy. Tak či tak se hned, jak to půjde, pustím do zkoumání skutečného příběhu, na němž byl tento založen. ()

Johnny.ARN

Toľko očakávaný, toľko odkladaný, ale predsa dorazil a doručil. O Gage sa nebudeme baviť. Nie je to herečka, podoba tam ale bola, slovo "Gucci" vyslovovala perfektne a mala asi 3 dobré momenty. Jej postava bola ale úplne perfektne napísaná. Od takej jednoduchej puťky k manipulátorskej mrche, ktorá sa nevedela povzniesť nad to, že by prišla o všetky tie miliardy lír. To ma bavilo pozerať, aký ťah spraví, ako sa zachová, ako sa bude vyvíjať. Tam si scenáristi dali záležať a Scott to dobre natočil. Ušatý potkan tam len bol, robil čo mal, kde ho postavili, tam bol. Pri kom sa ale chcem zastaviť bol fenomenálny Leto. Ak by mal niekto z tohoto osadenstva dostať sošku, tak rozhodne on. On zahral Taliana lepšie ako Taliani! Bol presný ( narozdiel od Gagy, ktorá prehrávala kde mohla ), užíval si to, no proste presne ten herec, ktorý tam mal byť. Zvyšok osadenstva tiež fajn, ale nikto si tú pozornosť a minúty na plátne pre seba nestrhol tak ako on. Perfektný bol! Film ako taký je kecavá dráma, dlhá a rozťahaná do nezmyselnej minutáže. Scott si libuje v dlhých stopážach, ale nie v takýchto drámach. Scorsese by to natočil inak, možno aj svižnejšie, s rovnakou výpovednou hodnotou. To sa ale nedozvieme. Snímok nám ale doručil zaujímavý pohľad do súkromia takejto významnej rodiny, časť ich príbehu, ktorý určite nebol kompletný a historický presný, ale na vytvorenie nejakého obrazu stačil. Po technickej stránke asi nič, čo by som vypichol. 3 z 5 ()

Tosi

Pro nás, co nosíme i monterky vod Gučiho, jsou tyhle nablejskaný filmy každodenní realitou. Prostě zábava, nic víc, nic míň. Známý herci se tady perou o svoji pozici na slunci, ale bavit uměl jen jeden. Jojo, klaun a šašek Jared Leto, kterýho jsem v Paolovi poznal samozřejmě jen já. Gučiové byli teda pěkní prdlouši a Ridley tenhle koktejl krimi dramatu, nablejskaný frašky a pomstychtivý ženský namíchal navýsost skvěle. ()

Qitek

Formálně typicky "Scottovské", čili není co vytknout. Herecky ( až na Pacina a Ironse )nijak okouzlující a místy přepáleně komické (Jared Leto - úmysl?). Gaga ok, nikoli great. No a ten (důležitý) zbytek kolem toho je dost nuda i na stopáž 100 minut, natož 164. Ale jo. Dalo se. ()

filmmovier

Herecky naprosto famózní, učiněný koncert nejen ústřední dvojice, ale naprosto beze zbytku i všech ostatních, kdož jsou napsáni na plakátech (a Salmy Hayek). Také musím pochválit soundtrack, složený převážně z dobových vypalovaček, tady jsem opravdu spokojený. Po vizuální stránce je film též skvostný, a ačkoliv nemám výhrady ani k režii Ridleyho Scotta, tentokrát nám naservíroval jeden ze svých slabších kousků. Nechci tvrdit, že je to jen jeho vina, protože samozřejmě není. Hlavním problémem je stopáž - svižná první hodina mě bavila, zbytkem jsem se pak tu více, tu méně, už spíše jen pronudil. Na více než dvě a půl hodiny se tam zas nic až tak zajímavého neděje. Scénář taky slabší, samozřejmě, ale to je asi jasné z výše řečeného. Pěkné to je, Klan Gucci má potenciál divácky zaujmout naprosto každého, opravdu bavit ale bude asi podstatně míň lidí. Kdyby se to ještě mnohem víc prostříhalo, výsledek by byl mnohem lepší. 60%. ()

DragonnCZ

Klan Gucci (2021) - 9/10.                                                                                                                                        Excelentní snímek podle skutečné události pojednávající o příběhu rodiny Gucci a celé firmy Gucci. Film se perfektně soustředí na postavy, které jsou nádherně sepsány a prokresleny. Herecké výkony na jedničku, Jared Leta sem si mimořádně užíval, Al Pacino dokáže ze sebe vytřískat i to nejvíc na starý kolena a Adam Driver hrající namyšleného synáčka majitele firmy Gucci taky nádhera. Ridley Scott opět jako v posledním souboji odvedl vynikající režii, která se pořád jen tak nevidí. Na celé filmu sem měl mrtě rád jak se inspiruje filmy z 80. a 90. let a ten nádech 80. let je zde naprosto znatelný. Doporučuju, suprový snímek, který jsem si i o malinko víc užil než Poslední Souboj. ()

Koocik

Uteklo to teda dost rychle a vůbec to neurazilo, ba naopak překvapilo. Ale škoda, protože tento typ filmu by měl režírovat spíš Scorsese, kterému takový žánr sedí snad nejlíp ze všech. ()

noriaki

Přirovnání ke Kmotrovi z oděvního průmyslu je pochopitelně přestřelené, ale opravdu jsem měl místy pocit, že se Ridley Scott nespokojil s obyčejným životopisným dramatem, ale tvořil něco většího. Bohužel zůstalo jen u snahy, protože tahle barvitá freska osudů jedné toskánské rodiny se mu několikrát vymkla z rukou. Za to že nad ní zase převzal kontrolu, může asi děkovat svým bohatým filmařským zkušenostem. I tak film utrpěl nevratné škody. Vyprávnění se utápí v maličkostech, aby byly stěžejní události odbyty několika krátkými větami. Konec je uspěchaný a motivace postav mlhavé. Přehnaný italský přízvuk některých herců byl na hranici parodie, stejně tak jejich herectví. Při pohledu na Jarada Leta jsem si říkal, jestli Ridley Scott na stará kolena netočí komedii. Jenže tomu neodpovídají ani dialogy, ani celková nálada. Klan Gucci patří k režisérovým horším filmům, zvlášť při uvědomění si, jak vysokou laťku má. V portfoliu obyčejných smrtelníků by šlo o působivé, byť trochu prázdné drama. ()

Pavlínka9

Bavilo mě posezeníčko bratrů Al Pacina a Jeremy Ironse pěkně na zahrádce diskutující o svém impériu... :D To byl pohled, který stál za to :) Film je nabitý mnoha silnými jmény a myslím si, že řvaní od Al Pacina, že jsi idiot by neodmítl nikdo :D Příběh neznám, móda jde mimo mě, ale myslím si, že od první chvíle slova Gucci na party bylo vidět ve výrazu Patrizie co chce...Bavilo mě to, udivovalo mě to, oslepilo mě to množství zlata na těle Lady Gaga a hlavně jsem si užila všechny herecké výkony, které tomu všemu dodaly šmrnc...Jo a ta hudba - bravo! :) ()

hanagi

Měla jsem pocit, jako by se to mělo každou chvilku rozpadnout. Sice se tak nestalo, ale pořád si myslím, že příběh je roztříštěný do epizod, které jen tak tak drží po kupě a že herci pořádně neví, co se od nich vlastně chce. Jsem zmatená a zklamaná. ()

elanius

(21/2022) / Dve a pol hodiny boli proste moc na to čo chcel film povedať. Väčšinu času je to také uťahané, ťarbavé, ťažké. Nie úplne mi vyhovoval aj zvolený herecký štýl, až na Adama Drivera sledujeme občas až grotesktné výkony. Jared Leto znovu absolútne nefunkčný. Po konci filmu som mal z neho paradoxne trochu lepší pocit ako počas samotného sledovania. Škoda, viem si predstaviť iné, lepšie verzie tohto filmu, pretože čiastkovo má House of Gucci občas čo ponúknuť. Ako celok, nedotiahnuté. (6/10) ()

venison

Shodou okolností jsem krátce před shlédnutím filmu slyšela zpracovaný příběh od holek z Opravdových zločinů. Je to zvláštní, ale holky celé téma zvládly zpracovat daleko zábavněji, zajímavěji a hlouběji v cca 30 minutovém bloku jejich podcastu, než téměř 3 hodinový film velkého Ridleyho Scotta. Film House of Gucci trochu působí jako parodie sama na sebe.. Silné pseudoitalské přízvuky, přestřelené masky a chaotické, místy afektované herecké projevy. Sám příběh moc nedrží pohromadě. Stopáž je zabijácká, příběh se líně plazí a zdaleka obchází překážky. Jediný důvod, proč film vidět je asi hvězdné obsazení. Nuda a šeď. Absolutně promrhaný potenciál. ()

geklon

Doufám, že i Verbal při shlédnutí tohoto dílka pochopil, že Jared Leto je famózní herec. Čekal jsem pompézní taškařici, ale dostal vlastně komorní snímek o tragédii módní dynastie. ()

hroubek

Další kvalitní zářez od Ridleyho Scotta. Scott letos poslal do kin dva filmy - Poslední souboj a Klan Gucci. Dva filmy, které se tematicky od sebe nemohou více lišit, a přesto mají mnoho společného. Osobně mám z obou filmů dost velkou radost a jsem rád, že Scott natočil dva kvalitní filmy a každý s jinou tématikou a prostředím. Ridley Scott znovu předvádí, že ještě nějaký čas nebude patřit do starého železa a i ve svém věku stále dokáže natáčet živé a impulsivní filmy. Klan Gucci je toho zářným příkladem. Po režijní stránce se jedná o špičkovou práci. Přesné vedení herců, nádherná vizuální stránka s retro atmosférou, výborně využitá hudba, parádně natočené konkrétní scény atd. Největším problémem filmu je ten, že se snaží věnovat všem postavám. Díky tomu, výsledný film působí místy roztříštěně a osobně jsem měl pocit, že nějaké scény nebo linky jsou ve filmu jaksi zbytečně. Navíc to dost uškodí samotnému závěru, kterému chybí prostě tah na bránu, což je ve výsledku obrovská škoda. Scott si opět sehnal fantastické obsazení a je radost koukat na konkrétní herce. Asi bych si měl začít sypat popel na hlavu za to, že jsem si před pár lety dělal srandu z hereckého výkonu Lady Gaga v American Horror Story. Gaga jako herečka obrovsky vyrostla a s každou další rolí je lepší a lepší. Zde si krade celou úvodní "romantickou hodinku" pro sebe. Gaga mi krásně dokazuje jaká poloha jí krásně sedí, a že pokud jí to scénář dovolí, tak zvládne zahrát složitější postavy. Adam Driver je perfektní a patří k nejlepším hercům své generace. Hodně se mi líbila jeho proměna v průběhu filmu, jelikož byla skvěle zahraná. Al Pacino si užívá svou roli a je parádní. Jeremy Irons nemá tolik prostoru, přesto na mě zanechal pozitivní dojem. Stále se nemohu rozhodnout jestli Jared Leto podal výborný výkon, nebo jen těžce přehrával. Tak jako tak, Leto je hodně výrazný a zaslouží si pozornost. Film má i přes svou délku velmi slušné tempo. Rozhodně jsem neměl pocit, že by mně po příběhové stránce nudil. Až na tu citelnou roztříštěnost, která je znát v poslední třetině filmu. Tam jsem čekal, že film bude gradovat, a ono to bylo bohužel naopak. Samotný závěr mi přišel bez emocí (naprostý opak konce Posledního souboje). Klan Gucci není dokonalý film, určitě nejde o nejlepší film v kariéře Ridleyho Scotta, přesto se jedná o kvalitní film, kterému velké plátno sluší. ()

Timak

Tak mně osobně Letův výkon nadchnul a upřímně nominaci na zlatou malinu nerozumím. S veškerou úctou k Pacinovi a Ironsovi, ale Leto byl nejlepší. Každý záběr si kradl pro sebe. A že má divný přízvuk? No a proč ne? Vzpomene si ještě někdo na Piráty z Karibiku a Deppův výkon, který byl nakonec tak hrozně oslavován? Každopádně herecké výkony hlavních herců jsou skvělé. Drivera jsem viděl během jednoho týdne v tak rozdílných rolích (The Last Duel a Gucci), že vlastně jeho střízlivé až (ne)hraní je vlastně geniální. Nevím, jak dalece se Scott drží pravdy, ale každopádně House of Gucci je skvělá sonda do života jednoho mocného a desetiletítrvajícího impéria, který dokáže během pár let rozm*dat jedna ženská takovým způsobem, že to snad ani není možný. Gaga je talentovaná a určitě by s tím měla pokračovat. Ve finále bych možná čekal trochu více těch intriků a čachrů. Za mě rozhodně palec nahoru. ()

Eleanor05

Snímek tak příšerně zdlouhavý a nudný, že jsem jej nedokázala shlédnout v jednom kuse a s odstupem týdne jsem se do jeho druhé poloviny musela nutit. A namísto, aby závěr gradoval, je ještě nudnější, než začátek. Velká herecká jména, ale příběh a zpracování naprosto o ničem. 1*. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)