Opravdové zločiny

(relácia)

Podcast vedený zkoušenou dvojicí Lucie Bechynková a Barbora Krčmová vypráví o životě lidí, kteří se nedokázali udržet na správné straně zákona a o jejich obětech. Posluchač v nejčastěji 40minutovém díle obdrží informace o nejrůznější typech zločinů, od sériových vrahů až po únosce. (Redaxik)

HonzysKISS

Ideální půlhodinový poslech. Dozvíte se opravdu zajímavé vraždy nebo jiné zločiny. Často jsem neměl o nějakém vrahovi ani tucha a na těch 15 – 20 minut jeden případ bohatě stačí. Holky mají perfektně líbezný hlas, nekoktají a ani nemají přeřeky, takže se poslouchají skvěle. Někdy si z epizody odnesu i něco víc, třeba jak probíhalo vyšetřování dříve před padesáti lety. Supr je také to, že nečtou z českých stránek. Snaží se vyhrabat různé informace z originálních zdrojů, to se cení. Já osobně mám takový rituál, že se před spaním chodím každý den v noci projít. Což je fakt lepší než horor. Občas se leknu i svého stínu. Hlavně když jde o české zločiny, které jsou top. Ovšem pořad má i svoje velké mínusy. Vadí mi převážně to, že v každé epizodě jsou na začátku strašně ukecané. Mektají pět někdy i deset minut, než začnou mluvit o připraveném zločinu. Většinou mluví o tom, jaké mají parádní posluchače. Někdy mám i pocit, že se ženský neviděly půl roku a musí vše probrat. Svlečny to myslí dobře, občas dají i tip na fajn film nebo seriál. Ale já bych tohle uvítal spíš až na konci pořadu než na začátku. Nebo bych byl aspoň spokojen, kdyby napsali do popisku přesný čas, kdy případ skutečně začíná. Potom bych s tím neměl problém. Jasný, pro někoho je pět až deset minut v pohodě, ale pro mě vážně ne. Potom mi vadí to, že si často skáčou do řeči. Nevadí mi, když jedna vypráví zločin a druhá se na něco zeptá, nebo to nějak smysluplně okomentuje, to je samozřejmě super, ale když ta druhá pořád jenom říká „cože??? Fakt?? To se nestalo, ne-éé, to nemám ráda takhle, ježiš to je srábek zase se v cele zabil“, tak tyhle zbytečný výroky mě dost štvou. Ale třeba jejich chichotání mi nevadí, narozdíl od jiných posluchačů. Černý humor miluju. Moravštinu řešit radši ani nebudu. Další velký mínus bych dal za to, že většina zločinů dělá na mě už po dvacátém dílu podobný dojem. Jako že je to už o tom samém. Jasný, dává to smysl, v pohodě, neberu to za mínus, ale mám na mysli to, že ty vraždy moc důkladně nerozpitvávají (vím, psal jsem, že 15 minut stačí, ale pár vět navíc bych uvítal). Hlavně když se řeší velmi známý vrah, tak toho moc neřeknou. Nechodí prostě do detailů, jako by k tomu měli odpor. Což není tajemstvím, protože jakmile narazí na zločin o dětech, tak se tomu vyhýbají. To je strašně velká škoda. Úplně jako bych to slyšel, když ta jedna říká „jakmile se vraždí a znásilňují děti, tak se mi dělá zle“. Já to chápu a rozumím. Nejsem proti dětem, děti jsou ok i nepečené. Ale proč se potom do takových pořadů vůbec pouští, s tím snad musely svlečny počítat, že občas narazí fakt na zvěrstva (sorry, že nepíšu jména, nevím která je která :D). Poslechl jsem cca 40 epizod a i přes moji kritiku je budu poslouchat nadále. A ten jejich závěrečný slogan žeru, „zůstaňte na svobodě" 66/100 ()

dan4815

Slečny poslouchám na Spotify. Práce mi hned ubíhá rychleji. Dobře se poslouchají. Formát v jejich podání ale není pro každého. Postupem času se ztrácí nějaká vážnost a směřuje to spíše k humornu, záchvatům smíchu a k budování kolektivu - merch, co slečny zažily, příběhy posluchačů. Osobně mi to nevadí, tento formát beru s nadhledem, neboť je potřeba očekávat, že pokud se chcete nimrat v každém detailu vražd, musíte si najít jiné zdroje. Slečny nerozebírají vše do detailu, někdy je to škoda, ale výběr zločinů a jejich přednes je dobrý. Z českých zločino-podcastů je mám nejraději, ačkoliv někdy tu pusu nezavřou dobrých deset minut, než zase přejdou k tématu. Pokud bych chtěl opravdu do detailu probrané téma s vážnou notou, tak je jasné, že se musím poohlédnout někam jinam. Také ubírá na hodnocení fakt, že začátek dílu by měl být čistě o tématu, ale často tomu tak není, a někdy mám opravdu silný pocit, že si dvojice přišla pokecat a zločiny jsou až druhořadým tématem. ()

B.Wilde

S podcasty a videi, kde se řeší zločiny se v poslední době roztrhnul pytel... Opravdové zločiny ale byly první, které jsem začala poslouchat a i když nejsou jediné, co si sem tam pustím, jsou za mě nejlepší. Ano, holky mají občas až lehce nekorektní černý humor, ale stejně je to zážitek poslouchat. :) ()

Vishnakovec odpad!

Narodil se tehdy a tehdy *hi hi*, jeho rodiče ho bili a jeho strýc znásilňoval *hi hi*, jako mladej byl strašně hot *hi hi*, sejmul desítky lidí a než jim dopřál smrt, tak je nepředstavitelně mučil *hi hi*, podle fotek bych ho hrozně dala *hi hi*, jsem tupá a naprosto vymatlaná a nechápu, proč dělám co dělám *hi hi* ()

Lilith03

Opravdové zločiny už dlouho poslouchám, sice někdy by bylo fajn ubrat na odbíhání od tématu a hlavně na určité nevhodné poznámky, ve většině případech se zasměju, ale párkrát už to bylo přes čáru. I tak mám ovšem holky ráda, chápu, že né každý má stejný humor, takže jim to nemůžu brát za zlé, mému stylu humoru taky nemusí každý holdovat že ano :⁠-⁠) Takže za mě fajn podcast když se chce člověk něco dozvědět, ale i zasmát, vypnout a třeba i dostat z depky, protože v tom už mi holky mnohokrát pomohly a jsem jim za to vděčná. Zrovna nyní mám celkem těžké období a opět je poslouchám, dost mi to pomáhá. ()

Not4boredom

Příjemný podcást, krásně se slečny poslouchají (pokud nemáte sluchátka za 500 Kč z lídlu). Něco se dozvíte o nejrůznějších zločinech světa a zasmějete se ojedinělému humoru slečen. Pokud máte slabší žaludek nebo jste pánbíčkář, bude pro Vás asi těžké poslouchat Opravdové zločiny. Mně osobně se podcást moc líbí a jsem schopna to poslouchat hodiny a hodiny, krásně shrnuto a jednoduše se dá příběh zapamatovat. 5 hvězdiček ()