Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

MirkaP

Kdo z těch dvou byl větší hajzl? Kam se poděl ten milý chlapec ze začátku filmu? Opravdu se tak změnil po motorkářském útěku z domu a sněhovém setkání s nosatou modelkou? Těžko říct. Lady Gaga si ovšem tenhle film ukradla pro sebe. Výprava, kostýmy, masky - všechno super. Váhám mezi 3-4* ()

0verseer

"Quality is remembered long after price is forgotten." Na Ridleyho veľkolepý comeback v roku 2021 som sa  neskutočne tešil. Posledný súboj som mal možnosť vidieť v kine a stálo to za to. Už mesiac na to prichádzal do kín Klan Gucci, ktorý mal ešte hviezdnejšie obsadenie a trailer vyzeral vskutku sľubne. Nakoniec som sa naň (ne)priazňou osudu do kina naň nedostal a vzhliadol ho až s odstupom na HBO Max. A tentokrát som rád, že som ušetril na vstupnom. Dve a pol hodiny nudy, prehrávajúcich hercov a tupých dialógov. Ak sa Ridley snažil túto známu rodinu divákovi z nejakého dôvodu znechutiť, podarilo sa mu to dokonale. Zhruba po hodine som sa musel premáhať, aby som to dopozeral a každá ďalšia minúta bola len utrpením. Taký absolútny nezáujem o osud ktorejkoľvek z postáv ako teraz si pri sledovaní Ridleyho film vážne nepamätám. Čo na tom, že to má nálepku natočené podľa skutočných udalostí? Sklamanie roka 2021. ()

Pete

Příběh o vytrvalé zlatokopce, jejíž schopnosti se vůbec nemohou měřit s jejími ambicemi, a když jsou nenaplněny, stává se už úplně Gaga. Bokem se pak nabízí neutěšený pohled, jak slaboští synové ze zlaté klece nejsou v životě schopni obstát, a udržet pevné otěže otců, budovatelů impéria. Scott režíruje až tak hladce a plynule, že jeho rukopis tady vlastně není vidět. Několik scén, nebo celých motivů, je rozmazávaných do nadbytečných ploch, na které se sice celkem pěkně kouká, ale filmu by možná prospělo komornější podání, a určitě stopáž dejme tomu do 120 minut. Přirovnání ke Klanu Getty je jistě na místě, a mě tedy dokonce bavili Gucciovi o fous více. ()

mac000

Dramaticky dobře vystavěný příběh, a volba herců (včetně jejich masek) lahůdka. Nejcivilněji vypadali Driver a Irons, ostatní ale na první pohled k nepoznání. Ale typově k postavám sedli. Jinak Ridley Scott stále válí a dokazuje schopnost vypořádat se s jakýmkoliv žánrem. ()

Jehan

Velmi příjemná podívaná na špičkové herce pod vedením veteránského režiséra, který si zřejmě dopřál jakousi libůstku ze světa módy. Sošný Adam Driver vyvažuje dychtivou intrikánskou larvu Lady Gaga, na kterou se nalepila vzorně rozbředlá Salma Hayek. Jared Leto si to ovšem asi užil nejvíce. Moc se mi líbil Al Pacino. Hezký večer v kině a díky za to. ()

Binne

V roce 2018 byla zveřejněna nová série American crime Story: Versace, myslím, že to byl jeden z prvních signálů, který předznamenal trend obdobných příběhů. Protože, co lidstvo kdy přitahovalo více než láska a peníze (což jsou mimochodem dva nejčastější důvody vražd) a když se k tomu přidá přepych, móda a luxus hrajeme na jistotu. Klan Gucci se mnohem méně zabývá okolnostmi a větší váhu přikládá hereckým výkonům a slavným tvářím. Příběh pojednává o jedné manželce, která se v rámci své marnivosti a nenasytnosti rozhodne zabít vlastního manžela. Manželem samozřejmě není nikdo jiný než dědic klanu Gucci, který vyrůstal v bohatství, finance mu tak nepřijdou příliš důležité. Ve své skromnosti ale praktičnosti v podstatě žije, vedle toho se jedná o oduševnělého muže, který má rád vědomosti - samozřejmě je to i vlivem velkého množství času, který mu bohatství nabízí. Vedle toho Patricia vyrůstala ve zcela průměrné rodině, je založená především na materiálních potřebách, nerada čte, nemá všeobecný rozhled ale umí velmi dobře počítat. Patricia má ale díky tomu obrovskou výhodu, přesně ví, co chce. Díky vlastním ambicím získá srdce Mauricia. Tato kombinace povah je ale třaskavá a povrchnost, marnivost a nebezpečné ambice Patricie přinesou do vztahu frustraci a neštěstí. Bohužel, tato frustrace vyvěrá k jednomu psychopatickému a odsouzeníhodnému činu, který zničí více než jeden život. Film je založen na krásných kostýmech, přesvědčivých hereckých výkonech a dobré kameře. Přesto mi přijde, že je povrchní jako Patricia. V mnohém je příliš jednostranný a černobílý. Na druhou stranu, nutno říct, že výkon Jareda Leta a Lady Gaga je neuvěřitelný. Jedná se o psychicky velmi labilní postavy, kde herecký talent dostal velký prostor a oni jej využili na maximum. Nevím ale zda je to kvalitou scénáře ve "slepých místech" nebo stopáží filmu ale něco mi chybělo - a bohužel něco zásadního. Vadil mi také výběr hudby, který bych v jiném filmu velmi ocenila, zde mi ale přišel příliš kýčovitý a rušivý, jakoby se snažil doplnit plytkost příběhu. První polovina byla velice dobrá, plynulá a příběh se zdál být ucelený. Druhá polovina byla třaskavá a divák se těšil na ucelený, jasný závěr, který bude ostrý jako břitva. Tento kýžený efekt se ale nedostaví. Místo toho přichází závěr nemastný a neslaný, který vezme dojem i zbytku. ()

kubas369

7/10. Další kvalitní i když opět jen rutinérská práce od Scotta. Musím říct že Driver s Lady Gaga, tenhle film táhnou s nudného průměru do příjemného nadprůměru. Hlavně Gaga se svoji naprosto manipulativní sociopatkou docela překvapila. I tak jsou všechny postavy skoro až neuvěřitelné karikatury. Může to být tím, že tady prostě není místo je nějak moc prokreslit ale taky je možnost že takovými prostě byly. V tom případě s toho tato rodina pošahanců nevychází zrovna moc kladně. No a Leta jsem nepoznal ani jsem nevěděl, že v tom hraje dokud jsem neviděl titulky. Tuhle rozšiřující se manií herců, kteří jsou namaskováni tak moc, že nejdou poznat, fakt moc nechápu. ()

Estwen

I přes špičkové herecké výkony, luxusní interiéry a kostýmy, tomu něco chybí. I přes (jak už je dnes u filmů zvykem) smrtící stopáž se nepodařilo zatáhnout diváka do hloubky příběhu. Zde mají nespornou výhodu seriály, kdy na podobná témata o válkách uvnitř a vně impérií jsou vyhrazeny desítky hodin a příběh klanu Gucci by minimálně dvoudílné zpracování bezpochyby unesl. ()

RigorMortis

Osemdesiatky jak noha so slušným hereckým obsadením (Lady Gaga príjemne prekvapila) a hlavnou hrdinkou, ktorá mení nálady ako Boris Kollár partnerky. Príbeh impéria, ktorému dopomohla k rozpadu ohrdnutá kariéristka. Takmer trojhodinová stopáž plynula úplne v pohode. Neviem, do akej miery je film "podľa skutočnej udalosti", ale je smutné, že vo firme dnes nie je jediný Gucci. ()

nula87

Taková průměrně zábavná a zajímavá rodinná story, ale ať mi nikdo neříká, že z příběhu Gucci klanu se nedalo vytřískat více. Určitě dalo! 60% ()

ostravak30

Slavná italská značka a jedna tragédie, která se stala přímo v rodině. Těch malých rodinných tragédií se odehrálo vlastně víc, ale všechny měly jediné, za to mnohem větší vyústění. Když se na to tak podívá, tak to padalo jako domino. Jeden člen rodiny zradil druhého a to celé pěkně za sebou. Což o to, vizuálně to celé vypadá dobře. Al Pacino je výborný herec, Irons také, Driverovi role perfektně pasuje. Jared Leto je neuvěřitelně namaskován, absolutně jsem jej nepoznal. Na jeho příkladu jde vidět, jak tenká hranice je mezi uměním a (ne)uměním. Za svůj výkon byl nominován na ceny Critics Choice Awards a Florida Film Critics Circle Awards a přitom zároveň s tím vyhrál cenu Razzies... Nejvíc oceňuji Lady Gaga. V tomto filmu je neuvěřitelně sexy a znovu ukazuje, jak disponuje nejen pěveckým, ale i hereckým talentem. Nicméně celé je to taková omáčka, která sice vysvětluje, proč a jaké okolnosti vedly k vraždě, ovšem než se k tomu dopracuje, tak člověka trochu unudí intriky jak z venezuelské telenovely. Mě by mnohem zajímavější přišlo zjistit, jak se z rodiny Gucci stala světová značka Gucii. ()

luciekout

Ridley Scott opět potvrdil svoje pravidlo, že mezi těmi špatnými filmy, co točí, si dá sem tam i nějaký ten dobrý. Jared Leto měl ránu jako nikdy, na Drivera se pro jeho roztomilou rozpačitost dalo koukat, Gaga byla světská jak vyšitá a Hájková pořádná Jolanda. Velký špatný ve velkém stylu. Spokojenost. ()

GNTRS

Bohužel Klan Gucci nesplnil ani jedno z mých (velkých) očekávání. Chystal jsem se na dekadentní zábavu v opulentních kulisách a nedostal jsem, čekal jsem příběh plný intrik trochu na způsob Kmotra a nedočkal se. Nejvíc jsem se ale těšil na zábavnou, (černo)humornou a našlapanou jízdu ve stylu Scorseseho snímů. A i na to jsem se těšil marně. I když to určitě Ridley Scott umí a podle mě to dokázal třeba v Dobrým ročníku nebo Marťanovi. V kině jsem byl jen já a další 3 lidi, kteří tam byli spolu a asi v půlce filmu odešli. To já jsem to doklepal bez problémů do konce a místy jsem se i bavil. ()

fimler

Určité vážné scény dokázaly působit až komicky, pár věcí bylo dosti nedotažených, ale film si udržel moji pozornost a i přes tyto chyby mě bavil, takže 5 hvězd s odřenýma ušima si zaslouží. Životopisné filmy se totiž dají natočit mnohem hůře viz. Respect... ()

Cibulka_C

Příjemný film. Musím říct, že je opravdu povedl. Tak krásnou angličtinu, kde všichni artikulují a ještě mají nádech italského přízvuku… to znělo tak mile a hezky, že jsem nepotřebovala ani titulky. 🤩 Ačkoli jsem byla ze začátku poměrně skeptická a říkala si, že to bude zase nějaká americká hovadina, mýlila jsem se. I když má film dvě a půl hodiny, kupodivu mě nenechal vydechnout. Některé scény mi přišly zbytečně moc dlouhé, ale asi chápu, proč je tam filmaři nechali. Je to fajn příležitost dozvědět se historii nám všem známé značky Gucci, jejíž móda mě nikdy nějak neoslovila ani nebrala, takže to pro mě samotnou beru jako takové zpestření života. 👕💵 I když je to vcelku poklidný film, občas se objevila poněkud silnější chvíle. Herci mě neskutečně okouzlili. Ať už Lady Gaga, která byla Patrizie Reggiani až děsivě podobná, nebo Adam Driver, kterýmu neskutečně slušely Gucci mokasíny a vlastně jediné, co bylo jeho úkolem v celém filmu kromě toho ztvárnit postavu Maurizia Gucciho, bylo vlastně jen existovat a chovat se velmi jednoduše. U ostatních herců mi chvílemi mi přišlo, že záměrně přehrávali… ale samotný výsledek nakonec stál za to. 👍🏻 Klan Gucci rozhodně doporučuju, pak alespoň můžeme flexit s tím, že známe jejich historii, až vyděláme tolik peněz, že si k nim budeme moct jít koupit knoflík. ()

Karlos8

Rodinné pořádky, vztahy a dědictví. To vše a mnohem více lze zahrnout do slova "family". Vše ovšem může rychle nabrat nebývalých rozměrů a překvapivých událostí, zejména pokud do toho všeho vstoupí žena, navíc velmi půvabná žena. O zápletku máme tedy postaráno. Celé se to odehrává na prahu nejdůležitějších událostí pro značku Gucci jako takovou. Těžko říct, zda máte po shlédnutí chuť se plácnout přes kapsu a něco si do svého šatníku pořídit, nebo se nablýskanému obchodu vyhnete na míli daleko. Já určitě zůstanu před výlohou, nicméně historie této značky mě překvapila a rozhodně nenudila, za což si Ridley Scott zcela jistě zaslouží pochvalu. Největší chyba při návštěvě v kině byla ta, že snímek nebyl nadabován do italštiny. ()

candie254

Tenhle film stojí a padá hlavně na výkonu Lady Gagy (potenciální Oscar?). Jak ale zmizí  ze scény, tak se celý film začne neuvěřitelně vléct. Dvě hodiny by byly naprosto dostatečné. ()

fugyx

Dlhé, ale dobré. Kvalitné výkony, kostýmy, hudba.. Celý čas som rozmýšľal, ako by to vyzeralo v milovanej taliančine. Tá angličtina rezala uši. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)