Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Carlie

Na House of Gucci jsem s těšila už od září a očekávání tu byla opravdu vysoká. Film, který dostal na starost Ridley Scott a ve kterém hrají takové hvězdy jako je Al Pacino, Salma Hayek, Lady Gaga (ta by se místo zpěvu mohla věnovat třeba jen herectví), Driver, Leto a mnoho dalších prostě zákonitě špatně dopadnou nemohl. Příběh sám o sobě byl dost zajímavý a hodný zfilmování, což je základ toho všeho, no a vývoj událostí mě od začátku do konce zaujal ač jsem si samozřejmě celou situaci ohledně Patrizie a Maurizia načetla předem, a tak se nekonal žádný moment překvapení. Ono takhle (a teď pozor, protože menší spoilery), jedná se o životopisný film a tím pádem tam není žádná extrémně překvapivá scéna a celé by to bylo jen obyčejné drama o nepovedeném manželství, kdyby to nebylo zasazeno do prostředí rodiny Gucci, jenomže to celé se odehrává způsobem, že celý film uteče dost rychle  není tam moment, kdy by divák dostal prostor se nudit.  Spolu s Dunou je to můj film roku a jsem si jistá velkým počtem nominací na Oscara. ()

LdaVinci

Perfektní! Vůbec jsem nevěděl, že se tohle stalo. Tak tady jde vidět, že stačí jedna majetnická ženská, která oblbne chlapa a potom zničí všechno. Tak takhle ten slavnej rod Gucci dopadl.. taková škoda.. je mi líto strýce od Maurizia. Pro toho značka Gucci nebyla jen peníze, ale bylo to pro něj takový dítě. Jinak herci skvělí všichni. Gaga byla přesvědčivá a skvělá- fakt jsem ji tady nesnášel. Supr! ()

Joedas

Kolega Botič to se svojí "stylově oblečenou gangsterkou s duší telenovely" vystihnul přesně. Ridley umí, nemůžu říct že to člověka do toho podivnýho světa nevtáhne a bavilo mě to sledovat po celou štědrou stopáž, jenže se nemůžu zbavit pocitu, že to Scott celý ukočíroval spíš na velmi spolehlivýho autopilota, než aby hýřil invencí. Práce s postavama se mi líbila v tom smyslu, že ačkoliv jsou téměř všechny po většinu času minimálně na facku, scénář s nima opíše takový křivky, že vám je každý z nich alespoň v jednom momentě líto. Což je ale bohužel asi nejsilnější emoce a účast, který ze mě House of Gucci dostal. Na nějakej silnější prožitek je tam až moc tý telenovely, kterou navíc silně prohlubují ty herecký výkony. Nezlobte se na mě, ale to brutálně taliánský pojetí ustáli dle mýho názoru jen Pacino a Driver. Zbytek v čele s Letem opravdu nešel brát vážně, ačkoliv se člověk bavil. Jen nevím jestli s filmem, nebo na jeho účet. ()

soviczka

Asi to není úplně objektivní hodnocení, ale obsaďte mé oblíbené herce do filmu o módě, který má navíc skvělý soundtrack, a máte moji pozornost. ()

Hyperbolic

Jo stopáž byla trošku přepálená, jo některá místa trošku pokulhávala  a jo není to film určený pro mě. Semtam byl problém se orientovat kdo za co může a kdo o čem ví, ale já si to užil, Ridley prostě ví jak točit a obsadit herce aby mezi nima byla chemie. Jared šel poznat maximálně tak podle očí, ale za mě top postava, ten nádech komedie tomu v některých částech dost pomohl. ()

George8

Bál jsem se, že u takového témata nevydržím celou stopáž filmu, mýlil jsem se. Vydržel. Mile mě překvapil herecký výkon Adama Drivera a Lady Gaga. Oboum to sedlo jak prdel na hrnec. Trošku jiná Scottovina. 4/5. ()

Dejvecd

"Gucci is like a cake. You'll have taste, and you want more. Then, you'll want the whole thing just for yourself." // Tento film je ako koláč, človek sa do neho zakusne a bude chcieť viac, bude chcieť viac filmov od úžasného režiséra Ridleyho Scotta. Zábavný film s natrieskaným ansámblom slávnych a veľmi dobrých hercov, ktorý je natočený presne tak, ako by mal byť natočený. Neviem si predstaviť aký iný štýl, akým bol tento film natočený by bol vhodnejší pre tento film, ako ten ktorým to natočené bolo. Skutočne pohlcujúci zážitok, ktorý diváka pohltí a ja som sa nezmohol na nič iné ako upierať svoj pohľad na plátno. Samozrejme aj herci boli úžasný, hlavne teda Pacino a Leto, ktorí ma fakt bavili, ale ani Gaga, Driver, Hayek alebo vždy dokonalý Jeremy Irons ani trochu nezaostávali. Fakt skvelo natočený film, ktorý si právom zaslúži miesto medzi topkami tohto roku. Môžem len odporúčať. 9/10 Videné v kine ()

kymla

Zbytečně dlouhý film. Herci opravdu okatě přehrávají (nejvíce Jared Leto, podle mého názoru). Lady Gaga hraje uvěřitelně. Nejvíce vyzdvihuji výkony J.Ironse a Al Pacina. Za ně dávám hvězdu navíc. ()

stephano

Nemůžu si pomoct, ale téma mě vůbec neoslovilo. Jedná se o naprosto nezajímavou kauzu jedné modní značky. Po přečtění wikipedie jsem zjistil nějaké podrobnosti, ale ani tak mi to celé nepřijde na film. To je ale problém většiny snímků podle skutečné události, bohužel většinou ty události nejsou dost zajímavé. Jako opak potvrzující pravidlo bych zmínil film Revenant, kde život Hugha Glasse by vystačil na filmy dva. ()

Cermicek

Herecká plejáda pod taktovkou Ridleyho??🤔 Tak to si nemůžu nechat ujít, i když jsem o celém příběhu věděl jen to, že děj se nejspíš bude točit kolem rodinného impéria jedné modní značky (podle názvu taliánské). Hele a trefil jsem to!! 😎 Herecky je to tu našláplej koncert, kde krom klasicky vynikajícího Al Pacina určitě chce vypíchnout i Driver s Gaga (který pomalu začínám i to "herectví" věřit), ale úplně nejvíc si to tu bez debat dává Jared, kterej všechny převyšuje ještě o dvě kategorie! Ridley se drží poctivýho řemesla a sedmdesátky zmákne do největšího detailu. Atmoška podpořená soundtrackem taky super. Ale nakonec tomu pořád něco chybí..🤷‍♂️. V porovnání s Nightmare Alley (paralela s nezáživným příběhem avšak s nabitým hereckým amsáblem), který jsem viděl o den dřív dostávaj Gucci na prdel! ()

Grondal

Kvalitný obal, ale slabá náplň. O osudoch značky Gucci a rodine jej zakladateľov som pred týmto filmov nevedel v podstate nič a teda som mal asi prehnané očakávania. Čakal som nejaký zamotaný príbeh plný klamstiev a bodania do chrbtov (obrazne) a to som vlastne dostal, ale všetkého spomenutého tu bolo menej ako by som rád. Preto som stále čakal, že niekto poriadne „zakúri pod kotlom“, čakal, čakal a film skončil. Hneď treba dodať, že po hereckej stránke bolo všetko v najlepšom poriadku (dokonca ani Adam Driver ma neiritoval), len proste príbeh ma po ceste stratil. Rovno teda hovorím, ak budete mať inak nastavené očakávania, môžete si tento film užiť. ()

kubilov

Adam Driver je velmi dobře nacastovaný, na roli Maurizia se jeho úsporné herectví hodí vážně dobře, Gaga velmi umně balancuje mezi překvapivě dobrým herectvím a karikaturou své postavy, což se ovšem absolutně nedaří Jaredu Letovi, který se pohybuje hodně daleko za hranicí sebeparodie. Kmeti Al Pacino a Jeremy Irons jsou super a hlavně Pacino je důstojným partnerem v tomto balancu jako Gaga. Z pomalého a pečlivě budovaného napětí se ale bohužel stane utahaná maškaráda, která má sice skvělou výpravu, atmosféru a soundtrack, ale dohromady to moc po kopě nedrží. Solidní 3* ()

TheDavid

Sledovat pletichy klanu Gucciů není nutně špatnou podívanou. Minimálně jsem se bavil sledováním ustřední pětice, která se na place snad přeháněla, kdo koho více přehraje. Klan Gucci je ovšem (1) vizuálně příliš fádní, aby zaujal fanoušky maximalistického italského maisonu (2) v historických detailech příliš non-deskriptivní, aby sloužil jako obstojný biograficky (kolektivní) film, (3) poměrně nesoustředěný, aby byl víc než jen průměrné drama. Odmyslíme-li tedy hvězdné obsazení, lze vynést o Klanu Gucci tento hodnotový soud - mohlo to být lepší. ()

Arkagas1989

Film, na který jsem chtěla jít do kina, fakt chtěla! A covid mi to překazil. Takže na tuhle lahůdku v podání Ridleyho Scotta jsem se fakt těšila. Gucci není značka, kterou bych nosila - vlastnila - potřebovala mít v šatníku a nemohla bez ní žít, ale její historie je víc než zajímavá. Samotné imperium totiž založil Gucino Gucci. A to dlouho před tím, než se objevili postavy, které ve filmu sledujeme. Tady ale nejde o dokument o značce jako takové, ale o jedné fázi rodinných vztahů, kdy si Maurizio vzal tak úžasnou, dokonalou, ale naprosto chudou Patriciu, která si od začátku šla tvrdě za svým. A co nedostala, to si vydupala. V podstatě všem ukázala jak jsou neschopní (což v té době byla i vcelku pravda, protože značka vážně upadala) a ze žárlivosti a kvůli majetku nechala zabít svýho muže. Tak to už je láska až za hrob ne? Doslova.  Film jako takovej mě neskutečně bavil, i když první polovina je místy taková nemastná, neslaná. Ve druhé to nabere grády a jediný co mi místy vadilo je to velký skákání v čase.  Adama Drivera nemusím, Gaga byla skvělá a Jareda Leto miluju a Paola zahrál fantasticky. Ale i tak si myslím, že tam všichni sedli jako prdel na hrnec. Za mě absolutní spokojenost. Škoda že mi to kino nevyšlo. ()

adamix

Až v polovici filmu som si uvedomil, že ten otravný spuchnutý Paolo Gucci je Jared Leto pod maskou. To ,,herectvo" mi bolo trochu povedomé. Nuž, pán Scott sa opäť netrafil. Nie je to len nezáživným príbehom, ale aj zlými hereckými výkonmi, ktoré nezachránia ani staré tváre Ironsa či Pacina. Film o rodine, ktorá sa hrala na mafiánsky klan, s prostým dejom o vzostupe, neverách, prachoch a intrigách a konečnom páde, bez patričných emócii alebo aspoň jedinej zapamätateľnej scény. Posledné roky tieto životopisné filmy od režisérskych es zlyhávajú. Scott na to doplatil rovnako ako Tarantino. U mňa 2*. ()

PlysovyMacko

Nudný zivotopisny film s prehravajucimi hercami a otravnymi postavami. Priženená Patrizia sa chová akoby mala na celú značku Gucci najväčší nárok a celý film konšpiruje proti všetkým členom rodiny. Jediná sympatická postava je Maurizio, ten sa pre zmenu tvári ze nevie kera bije, až ku koncu chytí osud do vlastných rúk. Film je moc dlhý a vražda trvá asi sekundu. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)