Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Flory14

Nejsem žádný fanoušek mody, osobně mě tyhle "luxusní" značky uráží avšak snímek mě nalákal na plno skvělých herců a životopisné drama které ukáže i tu špatnou stránku. A to pro co jsem si přišel to jsem i dostal. Koncert herců kteří se opravdu vyřádili. Jako správní italové své emoce "přehrávali" a troufnu si říci že si to užívali. Všech pět hlavních herců mě neskutečně bavilo. Driver si odehrál to své, což je výkon postavený na velkém charisma. Al Pacino se svým drsným hlasem a projevem ukázal že na to stále má. Irons v roli zkušeného veterána nezklamal. Jared Leto se naprosto vyřádil a střihl si velice výstřední roli. Lady Gaga ukazuje, že hrát umí sakra dobře a potvrdila svou nespornou kvalitu. Příběh skvěle plyne, divák se dozvídá plno zajímavých věcí o rodině Gucci a i úplný laik se v klidu chytne. Rozhodně ať nikdo nečeká veselé příběhy, projekt se do Gucci pěkně obul. Pro plný počet hvězd mi možná chyběli 2-3 zapamatovatelnější scény. Nicméně je to malý detail a já s čistým svědomím mohu dát čtyři silné hvězdy. Rozhodně kvalita která se ocení.  Oblíbené postavy: Driver, Gaga a Leto Neoblíbené postavy: Věštkyně ()

Niflheim

80 %. Scottovsky typické, volně plynoucí audiovizuální romanopisectví. Navzdory papírově výtečnému obsazení jsem byl poněkud zklamán Driverovým výkonem, naopak Gaga v první polovině uhrančivá. Zbytek nezklamal, na sošky to nicméně asi nebude (možná za Letovo maskování, resp. za kostýmy si to asi Gucci rozdá s Dunou). Komické vložky byly vítaným zpestřením, samotné drama totiž nevede ani nepobízí k hladu po rozuzlení. Pozornost diváka držela především vizuální opulentnost (OST složené z dobových hitovek též potěšilo), uvadající tempo ve druhé polovině už méně… Zklamaný rozhodně nejsem, nadšený však zdaleka ne. Své místo ve Scottově filmografii Klan Gucci jistojistě má, z jeho loňských počinů je každopádně povedenější Poslední souboj – v ostruhách si je zkrátka jistější než v loaferech. ()

Sheldor93

Historicko-biografický film o rodině Gucci a jejich rodinných sporech o prestižní značku Gucci na trhu. Pro mě byl film zbytečně natažený. Ke konci se začlo konečně něco dít. Za mě zklamání čekal jsem od filmu asi něco jiného. Nicméně musím vyzvednout skvělou hudbu a pěkné kostýmy. ()

sunfreedom

Tak jasně, že je to přehnané, herci trochu přehrávají a je to tročišku delší, než je zdrávo. Ale já myslím, že ke Guccimu se to právě skvěle hodí. Ten film je jako přestajlovaná italská čtyřicítka. Pocitově víte, že je to trochu zu viel, ale stejně ji chcete. ()

RAFT

Režisér Ridley Scott nám za rok 2021 naservíroval v kině hned dva velkofilmy.Poslední souboj u mě vede nad tímhle snímkem.Film se spíš povedl jenom z poloviny,drama slabší.Herci Adam Drive dobřý,Pacino, a ostatní herci v  pohodě.Leto alespon ocenění za masku.Snímek slabší ,přemrštěná stopáž filmu ,možná kdyby se alespon film kapánek zkrátil.65% ()

Marty7CZ

Driver je fakt dobrej herec a dokazuje to, kde může. Ale jinak ten film byl dost dlouhý utrpení, kde mě moc nebaví Gaga a naopak byl famózní Leto a klasika Pacino. Jinak průměr za 60%,pardon Ridley ()

Maniik88

Film sme si pustili náhodou a prekvapilo ma viacero vecí, lebo som o ňom nič nevedel. Prvá, že to režiséroval Ridley Scott, druhá, že neschopák Gucci bol Jared Leto. To bola maska ako sviňa, vôbec som ho nespoznal. A celkovo, že tam budú herci ako boli. Skvelí Irons, Al Pacino, Driver a prekvapivo dobrá Lady Gaga. Film ako taký dosť dlhý a pre mňa nie s úplne zaujímavou látkou, lebo drahé kabelky ma zaujímajú asi tak ako Valentina Rossiho veľkochov dobytka. A poučenie, neverte veštkyňám a nechcite všetko, lebo možno nebudete mať nič. Bolo to zaujímavé a obstojne spracované, ale mňa to trochu minulo. ()

Clark_Kent

Filmový kouzelník R. Scott zase potěšil. Lady Gaga mě poslední dobou hodně baví a krásně se na ní kouká. Gucci: móda, byznys, peníze, rozvod, intriky, vztek a nakonec nájemná vražda! ()

milwaukee

Na plných pět to nebylo, ale hodně dobrou čtyřku dám. Lady byla hodně děsivá a ostatní se taky snažili. A taky mi tam seděla hudba. Jo jo, fungující rodina, to je k nezaplacení. ()

oldy

Film podle skutečné udalosti o rodině Gucci. Myslel jsem,že nám ukažou uplný začatek značky. Spíš ukažou jak dědic se svou namyšlenou ženou zničí veškere vztahy v rodině a konec rodiné firmy. Za mě 6/10 ()

SONY_

Nikdy jsem na sobě neměl nic od Gucciho a ani jsem nikdy nezkoumal, kdo za touto slavnou značkou stojí nebo co to stojí. Nakonec mi ani nevadila, možná, delší minutáž snímku. Je tu pár pěkných zvratů, potěšila mne přítomnost Lady Gaga a Al Pacina a samozřejmě důležitý je závěr filmu, na který jsem čekal. Cením také doplňující informace po skončení filmu. Děkuji za doporučení A :) /80%/ ()

Stillborn83

Neviem či je príbeh rodiny Gucci až taký napínavý, aby z neho vznikol tak dlhý film. Na mňa to až tak nefungovalo a to ani pod taktovkou tak uznávaného režiséra, akým je Ridley Scott (aj keď od American Gangster ma výraznejšie neoslovil už žiadny jeho film, ktorý som videl). Bolo tam množstvo hluchých miest a navyše, ani jedného z predstaviteľov hlavných hrdinov Adam Driver a Lady Gaga až tak nemusím, aj keď uznávam, najmä Gaga hrala ozaj parádne. Ešteže to všetko zachraňoval nestarnúci elegán Al Pacino – chvalabohu. Klobúk dole aj pred Jaredom Letom, ktorého by ste spoznali, len keď viete koho hral. Za mňa prevláda sklamanie. ()

alba

Neviem, do akej miery obsah filmu odzrkadľuje realitu, ale hlavnou postavou je extrovertná zlatokopka, ktorá chcela byť úspešná a (uštvala) zbalila introvertného vnuka zakladateľa Gucciho, aby si tak zaistila finančný úspech. Neskôr ho začala ovládať, ako aj celú jeho rodinu, ktorú rozoštvala. On dostal krízu stredného veku, našiel si milenku, poslal ženu preč a nakúpil si luxusné byty a autá, aby ukázal, že si môže robiť čo chce, pretože počas manželstva nemohol. Je to veľmi dlhý film, takže škoda, že v ňom nie je súdne konanie. Na to som celý čas čakala. No film ako-taký je dobrý, napriek stopáže sa neťahá, ale v pohode plynie. Lady Gaga podáva opäť veľmi dobrý výkon. Je vynikajúca herečka. ()

papadoce

Príbeh jednej zlatokopky alebo ako sa Patrícia v Gucci našla. Človeku sa nechce veriť vlastným očiam, že jedna z najškaredších žien sveta môže byť pod dohľadom skutočných profesionálov (maskérov, vizážistov, štylistov) naozaj krásnou. Presne takou je v tomto filme Lady Gá Gá. Ku tomu tu hrajú skutoční herci, starí pardálovia z extra triedy Al s Jeremym, alebo aj o niečo mladšia generácia skutočných hercov v podaní Jareda Leta. A teraz čerešnička na torte, réžie sa ujal jeden z najväčších pánov v hre, Ridley Scott. No povedzte, mohlo by toto nefungovať? Samotný príbeh je dosť o ničom, proste mladá šľapka nechutným spôsobom ulovila bohatého motáka na svoju pindu. Rád by som konštatoval aj niečo viac, ale o nič iné tu nešlo. Ridley načančal dva a pol hodiny kecov do dobových kostýmov z osemdesiatok a vyrozprával príbeh, ktorý nestojí ani za starú grešľu, najmä v prvej hodine. Veci sa prakticky začnú diať až v momente, keď na scénu vojde famózny Jared Leto. Zlatá malina? Im to musí jebať. Bol fantastický. Film patrí do rubriky z hovna bič. Tento neplieska na konci až tak hlasno ako by možno mal, ale Ridley to na režisérskej stoličke naozaj vie a je to poznať v každom zábere. Aj zo sebemenšieho zdrapu papiera prezývaného scenár vie vytrieskať dačo kukateľné. Neviem sa rozhodnúť medzi trojkou a štvorkou, lebo myslím, že momentálnych 70 tomu svedčí naozaj najviac. A prečo by som mohol dať štyri, sú práve herci a (ne)herci, lebo Jared zjedol hneď dve hviezdy, Al a Dáma Gá Gá po jednej. Asi dám opatrné štyri. Paolo nebuď smutný, hnedá je vždy in, najmä v plienkach. 3,5*. ()

movemat

Veľký filmári zrejme často trpia pocitom, že natočiť film pod 2 hodiny je pod ich úroveň, no častokrát to potom dopadá takto. Prvá polovica bola ešte solídna, no potom už nastala kríza. Obsahovo totiž Klan Gucci toho neponúka toľko, aby plnohodnotne nasýtil svoju stopáž a nekompenzuje to ani živelnými, dynamickými dialógmi ako to niekedy vidíme u iných filmoch s podobnou dĺžkou a plytkejším obsahom. Našťastie film drží nad vodou precízna vizuálna robota a účasť hercov a herečiek ťažkých kalibrov, kde sa mi najviac páčili Irons a Leto. ()

celticek

Nejlepší byl suverénně Leto. Pak Gaga, pak Pacino a nakonec Driver. Salma vždy potěší oko:) Že bych uchcával z Moroderova výběru se říct nedá. Hraje ty samé tracky už léta. Ale je to jedna z těch pozitivních věcí. Mohlo to mít více šťávy, ke konci už se to táhne. Stačí to vidět jednou. ()

Carlie

Na House of Gucci jsem s těšila už od září a očekávání tu byla opravdu vysoká. Film, který dostal na starost Ridley Scott a ve kterém hrají takové hvězdy jako je Al Pacino, Salma Hayek, Lady Gaga (ta by se místo zpěvu mohla věnovat třeba jen herectví), Driver, Leto a mnoho dalších prostě zákonitě špatně dopadnou nemohl. Příběh sám o sobě byl dost zajímavý a hodný zfilmování, což je základ toho všeho, no a vývoj událostí mě od začátku do konce zaujal ač jsem si samozřejmě celou situaci ohledně Patrizie a Maurizia načetla předem, a tak se nekonal žádný moment překvapení. Ono takhle (a teď pozor, protože menší spoilery), jedná se o životopisný film a tím pádem tam není žádná extrémně překvapivá scéna a celé by to bylo jen obyčejné drama o nepovedeném manželství, kdyby to nebylo zasazeno do prostředí rodiny Gucci, jenomže to celé se odehrává způsobem, že celý film uteče dost rychle  není tam moment, kdy by divák dostal prostor se nudit.  Spolu s Dunou je to můj film roku a jsem si jistá velkým počtem nominací na Oscara. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)