Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii. (Falcon)

Lacike

Tak famózne herecké obsadenie a pritom tak strašne nezáživný mix detektívky, drámy a romantiky. Nezískali si ma postavy a ani príbeh. Hrozná nuda. To obrovské množstvo peňazí za skvelú výpravu vyšlo na zmar. 3/10. ()

ScarPoul

Zbytočný film. A vlastne má rovnaké negatíva, ako niektorými ospevovaný American Hustle. Kaleidoskop scén, ktoré majú akože dávať väčší príbeh, ktorý ale v zásade nikoho nezaujíma. Nie je to o vzťahoch, nie je to ani o premyslenej zápletke. Je to len atrakcia plná hviezdnych mien, ktoré síce hrajú obstojne, ale v zásade pre nikoho. Ten film je sám sebe nepriateľom. Snaží sa hrať s divákom, snaží sa byť zaujímavý, ale v konečnom dôsledku je len nudný a nenápadný. Bez čohokoľvek pamätného a bez čohokoľvek, čo by dávalo tomu miš mašu hlbší zmysel. Tak hlúpy a generický príbeh, bez logiky a ešte k tomu zbytočne komplikovaný je v zásade v dnešnej dobe obrovským výsmechom. A nie je na to žiadne ospravedlnenie. Je to film so zvučnými menami ( či už na poli hercov alebo štábu) ktorý nie je pre nikoho. Jedna hviezda za Balea, ktorý je ako tak znesiteľný. A John David Washington je strašne plochý herec. Bez emócie, charizmy a talentu. Posledná hodina bola mnou doslova pretrpená. ()

Remedy

Příliš mnoho prvotřídních herců v působivé retroatmosféře, kde je celkový styl filmu snad 100x zajímavější než samotný příběh. Rozhodně tím nechci říct, že by bylo samo o sobě špatné mít ve filmu tolik hereckých es, jenže taky musíte umět využít jejich potenciál a podpořit to alespoň elementárně celistvým scénářem. David O. Russell formálně i narativně navazuje na předchozí Špinavý trik, ovšem tentokrát je to už opravdu jen otravná nastavovaná kaše, které ten rádoby satirický a místy až sebeparodický přístup spíš jen škodí. A ty neustálé dějové odbočky a podzápletky se fakt skoro nedaly vydržet. Typická ukázka stavu, kdy se jinak originální a zajímavý tvůrce chytil do vlastní pasti. [45%] ()

Steven47

S tímhle hvězdným obsazením a po suprovém traileru byl výsledný film ne úplně příjemným vystřízlivěním. Snímek totiž v té za mě přestřelené 135minutové stopáži nešlape ani zdaleka tak dobře. Některé scény jsou výborné, jedná se ale spíše o záblesky v jinak zběsilém a ve své podstatě prázdném díle. Nepomáhá tomu ani zvláštní styl humoru, který několikrát pobaví, ale většinu času mě spíš rušil. Naproti tomu hereckého koncertu se člověk opravdu dočká. Ústřední trio má mezi sebou skvělou chemii, a především Christian Bale je i se svým okem geniální. Nejvíce si mě však získal Robert De Niro a je škoda, že neměl více prostoru. Moje největší výtka míří k samotnému příběhu, který je sice jednoduchý, nicméně zbytečně složitě podaný, čímž vlastně postupně ztratil můj zájem. Možná to byl úmysl režiséra, těžko říct, každopádně jsem se zhruba po třetině absolutně přestal orientovat v tom, kam snímek směřuje, jaké jsou motivace postav a dost často se mi i pletla jména vedlejších aktérů. Z toho důvodu jsem ke konci skoro až odevzdaně a bez jakýchkoliv emocí sledoval, jak to celé dopadne. A to je fakt škoda, jelikož samotný námět zněl zajímavě a věřím, že z něj šlo vykřesat mnohem víc. Takhle jsem si spíš než celek užil herecké výkony, vybrané scény a technické zpracování. 5/10 ()

AffectedFace

Amsterdam vlastně neví, jakým filmem chce být. Protože mixuje všechny možné žánry a režisér dokáže mít kontrolu snad jenom nad jedním (komedie) a tou ani snímek nemá být, což už samotné je trochu k smíchu. Zápletka se motá okolo nejvíce klišé tématu (záhadný vražedník). Jenže skoro celý průběh vyšetřování je střídán i s "flashbacky" o poznání hlavních postav, které melou tolik zbytečných věcí od tématu vedle, že už je vám vlastně celá hlavní pointa filmu naprosto u prdele, a tak koukáte jenom s radostí na herecké výkony výborných herců (DeNiro, Bale,´Robbie, Anya, Olyphant, Malek), prostě všechny herecké esa! A právě proto jako celek nějakým způsobem snímek funguje a nudí jenom někde v polovině (zkrácení na slušných 100 minut by vůbec neuškodilo). Poslední 15 minutovka konečně trošku zatahá za nitky a vytahuje film z podprůměru na slušnou jednohubku. Násilí zde nečekejte. Neukápla ani kapička:) ()

M.i.k.e

David O Russel musí být budˇextrémně oblíbený a nebo musí na někoho něco vědět, protože sehnat takhle našlapané obsazení do jednoho filmu je snem asi každého tvůrce. Bohužel pro něj ovšem tady víc než kdy jindy platí, že skvělé obsazení automaticky neznamená dobrý film a ač Amsterdam není vyloženě špatný, úplně dobrý také není. O. Russel vytvořil extrémní eintopf, který se snaží být chvíli detektivkou, chvíli regulérním dramatem, chvíli něčím jako satira a místy se překlápí někam směrem k nechtěné parodii a to vše navíc na velmi štědré minutové ploše. Platí tak okřídlené "méně je někdy více" a kdyby šel Amsterdam cestou čistě protifašistické satiry protkané kriminální linkou, byl by dojem mnohem lepší. Takhle je to pro mě osobně těžko stravitelné, stejně jako kdysi dávno také O. Russelův AmericanHustle. Ten sem vzal na milost až na druhý-třetí pokus, což v tomhle případě asi úplně platit nebude, protože i když se na Amsterdam poměrně hezky kouká, nemá vůbec chuť ho kdykoliv vidět ještě jednou...60% ()

William_

Hvězdně obsazený film s otřesným scénářem a režií. Asi tak by se dal v jedné větě pojmenovat nejnovější snímek patlala Davida O. Russella, kterému se povedlo do filmu narvat opravdu největší filmové špičky současnosti, a zároveň ten film neuvěřitelně zk*rvit svým neumětelstvím a neschopností napsat a natočit dobrý film. Přitom děj ani zasazení nezní vůbec zlé, ale i já jsem film musel dokoukávat na dvakrát, protože ta příšernost v podobě scénáře se nedala vydržet celých 135 minut v kuse. Je skutečně záhadou, jak se Russellovi povedlo do tohoto filmu sehnat tak skvělé herce/herečky a vlastně mi jich je docela líto, když se podívám na to, jak film (ne)dopadl. Když si například vezmu Margot Robbie, která v porovnání v jiném filmu vydaném ve stejný rok (Babylon) absolutně vynikala, tak tady jí i neschopnost režiséra absolutně zazdila, ale v žádném případě to není její chyba. Pokud jste masochisti jako já, co se rádi trápí, tak Vám film doporučuji. Slouží totiž jako uvědomění si, že si máme vážit těch dobrých filmů a především kvalitních režisérů a scénáristů co své řemeslo skutečně ovládají. 2/10. ()

bourec

Kdysi jsem měl za to, že jedinej dobrej příběh, kterej D.O.Russell natočil, byli Tři králové. Ne, ne, není to pravda. Stejně jako všechny výrobky tohodle rejži, je to jen průměr. Příběh Amsterdam je zpočátku zamotanej, zdá se býti naprosto nepřehlednej. Postupem času se to vyjasňuje, a nakonec je vše jasný. Bohužel chvílema bizární divadlo, chvílema se scéna skoro zasekne. Když projedete jména protagonistů, je to napěchovaný hvězdama. Minimálně půlka z nich ale exhibuje, až je to divákovy nepříjemný. Nemám páru, co je to v poslední době za móresy, ale podobně egoistickejch, záměrně složitejch, ale taky kurva nudnejch píčovin je deset do roka. Prosím o kvalitní filmy. Děkuji.30%. ()

Streeper

Hvězdně nabitý film s velkým potenciálem, co se snaží přiblížit Tarantinovi a jeho smysl pro černý humor. Ale vůbec se mu to nedaří. Ten film je tak zvláštní, zmatený a nudný. Polovinu filmu jsem vlastně netušila o co tam jde a spíš jsem se nudila, než aby mě to bavila a byla jsem nějak zaujatá. Mrzí mě to, už jen kvůli skvělému obsazení, ale i to nezachránilo naprosto nudný příběh o ničem. ()

Cheeter

Ačkoliv to byl místy zajímavý film, tak celkově mě nenadchl. Celkově tak převládl znuděný dojem, byť hlavní myšlenku jsem pochopil. Nevím, proč se Bale to takovýchto snímků pouští, on sám má podle mě na mnohem víc než na toto. Ale ono jinak se hodnotí výsledek a když čtete scénář. ()

Martrix

Když se mezi tuctovými scénáři, které většina herců odkýve hlavně pro peníze, objeví něco výjimečného v solidní režii, nepochybuji o tom, že kvalitní herci po něm skočí. A vypadá to, že scénář a možná i sám David O. Russell, byl pro mnohé herce velké lákadlo. Takové herecké obsazení v jednom filmu, se totiž jen tak nevidí. A všichni do jednoho byli skvělí i když hráli malé roličky. Když k tomu přičteme, že Russell je slušný režisér a Amsterdam je historický film s parádní výpravou, nezbývá už toho moc, co by se mohlo pokazit. Leda by to byl příběh pro mnohé nezajímavý a zdlouhavý. Takovou kritiku chápu, protože někomu herecký koncert a skvělé dialogy prostě nestačí. Já si to naopak užil velmi. Dokonce tak, že jsem pak zapátral, kolik z toho odpovídá pravdě. A světe div se, hned mi Amsterdam připadá zajímavější, protože jsem o tomto pokusu svrhnout Roosevelta a vytvořit v USA fašistickou organizaci, do dneška netušil. Takže když si k té parádní filmařině a hereckém koncertu přidám vcelku zajímavý příběh, nemám důvod šetřit hvězdami. Jediné, co mě trochu mrzí a co považuji za rušivé, je to klasické vlezdoprdelení členům AAS (Afroameričtí skuhralové). Ty neustálé žblechty o rasismu jsou mi protivné stejně, jako snaha kompenzovat to - v roce 1933 jistě nebylo běžné, aby byl černoch právník, běloška z vyšší společnosti chodila s černochem a bílý doktor s černoškou. Ale to jsou kosmetické...spíš principyprznící vady. On mi to vynahrazoval pohled na Margot...ta ženská je nádherná a je to nástupkyně superhvězd, jakými byla Angelina nebo Julia. Tentokrát netradičně jako bruneta...civěl jsem na ni jako osel na pampelišku. S klidným svědomím mohu tento film doporučit snad jen fajnšmekrům zabývajícím se americkou historií, nebo divákům, kteří ocení profesionálně natočený i zahraný film, přestože příběh občas vykazuje zaškobrtnutí v podobě nepříliš zajímavých momentů. 70% ()

Wormboy

Skvele ustredne trio, ale najma fenomenalny Christian Bale, tahaju film, ktory by obsahovo v sucasnej dobe zaplnil minimalne jednu serialovu seriu. Amsterdam je vsak jeden velky mismas, ktory akoby nevedel kam smeruje, co len pociarkuje aj (subjektivne) necakane dejove vyvrcholenie. Radikalne nizkym hodnoteniam v zasade nerozumiem, za mna slusne 3,5/5* ()

campix

Dobová nuda a šeď. O. Russell dokázal zase přivábit herecká esa, ale dodal pouze velmi zdlouhavou a nudnou historickou podívanou. Opět se jedná o technicky perfektně zvládnutou bídu bez špetky civilnosti. ()

CatcherBlock

Je to spíš 3 a půl, za výborné herecké výkony,  (Hlavně Bale vyčnívá, jako vždy) Skvělý vizuál a výpravu a za některé velmi dobré momenty ( Celá poslední půlhodina.... Část, kdy jako mladí ve válce přišli ke zraněním atd...) ale velká část stopáže, je tak absurdně přepálená, nezáživná a plná prázdných keců, které vás tak otupí, že tímhle si film pod sebou podřeže větev. Chtělo to zkrátit o cca 35 minut a bylo by to hodně fajn.  Pointu jsem očekával, přesto zajímavě vykreslená 70 % ()

Belbo

Skoro se chce napsat zklamání roku. Amsterdam měl dobře našlápnuto na stylovou kriminálku s lehce absurdním humorem, vsazenou do USA 30. let. Prvních dvacet minut absolutní pecka, pěkně se to začalo odvíjet a už už to vidělo svůj směr, když najedou rup a prd a celé to implodovalo do takového nijakého balastu, který neví, čím chce být. Místa tvůrčí geniality (např. zpěv naci a vlastenců, Margot na schodech, pitva, zpěv generálovi...) jsou parádní, postavy ze startu vybočují z normovaných šablon, některá narativní řešení jsou prostě pecka, pracovat takhle s banalitou, jako konstrukčním prvkem narativu je nevídané, ale co z toho. Fakt mám chuť si ten film pro těch pár okamžiků pustit znovu. Škoda zavražděného potenciálu. ()

rowdys

Na to, ze Russel mal udajne po 14 draftoch scenara material hodny romanu, to Amsterdam vobec neodrzkadluje a do kin sme dostali hned z uvodu 'Extended Cut', o ktory sa nikto neprosil. To, co som si po zhliadnuti skveleho traileru myslel, ze bude 135 minut nabitych komplotom Wall Street Putsch, sa zacina formovat az daleko po prvej hodine, ktora je plna vztahovej vaty ustrednej trojice a je uplne jedno, ze jej dala tvar stvrtina Hollywoodu. K pointe zvrhnutia Roosevelta fasistami sa dostavame az po 90 minutach a ked to malo okrem historickych realii zaroven hrat paralelu s utokom na Capitol, tak sa Russel sekol hned dvakrat, z toho jeden krat v strizni, na podlahe ktorej malo ostat aspon 20 minut filmu. Jeho fraska nefunguje rovnako ako Bale imitujuci Petra Falka a Al Pacina. Esquire to zhrnul vystizne: Amsterdamu uz chyba len zaspievat si v zavere Imagine v podani celeho hereckeho ansamblu. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)