Holcovi a Kadlecovi rozhodnou, že jediné možné řešení je sestěhovat se na jedno místo. David, který výměnu zavinil, nabídne svůj dům Tereze a Martinovi. Od té chvíle začíná „boj“ za klidné soužití. Všichni zúčastnění se snaží, chtějí, aby se vše podařilo, jenže každý další den přináší nové a nové překážky. Každá rodina má své zvyky, své priority, své názory na výchovu. Každý sám za sebe je jiná osobnost, i Tomáš s Jakubem nemohou být rozdílnější. Obě rodiny sdílejí přesvědčení, že soužití je jediné možné, přesto ale nanejvýš problematické řešení. Všichni chtějí, aby se to podařilo, jenže čím více času spolu rodiny tráví, tím jasněji je vidět, že celé to snažení bude nejspíš marné. Přesto se nikdo nechce vzdát. (Česká televize)

PichyjePan

Po dokoukání se cejtim, jak po výplachu tělesných dutin, takže vlastně stejně, jako předtím. Celý to působí, jako nějaká turecká telenovela, ve které se vlastně nic neděje a celé to mohlo být shrnuto v jednom díle. Skončilo to tak, jak to začalo. ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ. Zbytečnější pokračování jsem dlouho neviděl. Nejsmutnější na tom je, že první série byla skvělá. Smutné... ()

Hrabovo

Kukačky II zabila: 1. neúnosná délka, ve které nebylo už co vyprávět, 2. zahlcení mnoha komplikovanými vztahy takřka každé postavy, 3. příběhem šílené matky. Poslední díly jsem se nudila a dokoukala jen z úcty ke skvělé I. sérii. ()

jfaba

Nehodnotím jednotlivé díly. 1. sérii jsem viděl celou a líbilo se mi to a mělo to i trochu drajf. 2. série už, dle mého, byla nastavovaná kaše. Některé díly jsem sledoval z poza mobilu. A asi dva jsem neviděl vůbec. 2. série by se vešla do šesti dílů. Potom by to mělo smysl, ale takhle... Doufám, že nebude série č.3. ()

Gig

Druhá série má problém v nastavené laťce první řady a uzavřeným příběhem. Uzavřeným? Ano i ne? Všichni ví, kdo je zodpovědný za to, co se stalo. Jen příběh nebyl dopovězen. Taky kluci za ty dva roky trochu povyrostli na to, že se to odehrává hned po konci první řady. Paradoxně ač druhá řada se točí kolem soudu a emocích kolem společného soužití, tak sem tam dělá zkraty v rozhodovaní a měnění názorů hrdinů - viz Tomáš a v jednom díle chce do Prahy a v druhém chce zůstat doma. Pointa s poporodním syndromem dvou hrdinek je trošku naroubovaný a okatý, i když rozumím proč to tak autoři vykombinovali. Co je geniální, to je chemie herců a jiskření. Funguje to jako v dobrém divadle. Novotný,  Remundová, Burešová geniální. Ač jsem na počátku neskousnul změnu zdravotní sestry a manželky Dolanského, tak musím ve finále tleskat a zpětně lituji, že nehrála hned od prvního dílu první řady místo Čvančarové. Kluci taky moc fajn. Tomáš je velmi přirozený a má v sobě rošťáctví malého Létajícího Čestmíra. Jakub hrál postiženého a inteligentního kluka taky moc fajn a až mrazilo při jeho amocích. Z konce mám smíšené pocity. Ma jednu stranu výborná hra emocí. Na druhou až moc urychlený velký happyend. Mluvím o velkém usmíření - na to, jak moc to mezi sršilo. Taky to rozhodnutí sociálky - oba k jedné rodině ač blabla.... Poté zásah jednoho z rodičů z vděčnosti. Aspoň tam zůstal "střízlivý" osud Davida a dcery Novotného. Po zpětném sledovaní celé druhé řady musím uznat, že to mělo své kouzlo. ()

mouzi

Docela vyhrocená a zbytečně natahovaná druhá série působí trochu slabším dojmem, ale na ty 3 hvězdy to ještě stačí. ()

kokofek

Druhá řada již není tak překvapivá jako ta první. Jediné překvapení si tvůrci nechávají na konec. Zřejmě potřebovali na závěr něco více zásadního. předchozí díly jsou nabity emocemi což se v takovém soužití dá očekávat. Upřímně si vůbec takovou situaci nedovedu představit,přesto,že mám někdy pocit,že syna mi museli vyměnit. Ale rozumný rodič pozná,že vlastnosti kterými jeho potomek disponuje už někde viděl. ()

Ironhead

Tady druhá série neměla nikdy vzniknout, protože jenom sráží kvality té první. Vycucaná zápletka s Terezy mámou a "strašlivým" starým tajemstvím je nakonec dost slabá a těžko uvěřitelná, po tom dlouhatánském napínání asi každý čekal daleko větší twist a rozuzlení. A ten Sluncem zalitý konec pro úplně všechny to celé jen dokonal a pohřbil. *tentokrát palec dolu* btw... *spoiler alert*  Když matka prohlásila, že si nemohla říct v nemocnici o pomoc, protože by ji dali do blázince, což je psychiatrická léčebna, tak sem jen kroutil hlavou jakože, proboha vždyť ale přesně to by jí v tu chvíli nejvíc pomohlo a ne útěk někam na Slovensko. A to, že pár dílů předtím ukázali příznaky poporodní deprese na Marcele, vlastně celou tu zápletku už dopředu vyzradilo protože to tam bylo daný dost na sílu a člověk si říkal, proč?!? Nicméně, ta ty své deprese překonala opravdu rychlostí světla :_) ()

Grázl83

Absolutně zbytečné pokračování, ve kterém se nic neděje. Vydržel jsem 5 dílů a pak to vzdal. Nulový děj, kde se pořád jenom všichni hádají. U první řady jsem doporučoval zkrácení na 8-9 dílů, tady to bylo dějově možná na 2. Herecké výkony super, ale scénář na úrovni Ulice. ()

Berta

Víc než děj nastavovaný tajnostmi a různými zádrhely byl klad u této série výběr a výkony herců. Oceňuji, že zvolené postavy se podobaly ve všem obyčejným, přirozeným lidem, se škálou přirozených povah a jednoduchých lidských reakcí, To je v dnešní době plné vyumělkovaných a vystajlovaných, bezemotivních postav v různých filmech a seriálech velké plus. Bohužel pod tím byl celkem zbytečně natahovaný a kroucený příběh, který jako by ne a ne sdělit co tím vlastně mělo být řečeno. Vlastně jediné řečeno nebo ukázáno,  bylo jen to o rozličných reakcích a  prožitcích postav. Z části je chápeme, z části nemusíme chápat některé vztahy a výbuchy ale víme, že se kolem nás tato plejáda emocí a vnitřních bojů odehrává. Co neposkytla dějová linie , to zachraňovali herci svými prohledy a vyjádřeními i těch nejbolestivějších hnutí mysli.Velké plus za ukřičeného a vzteklého  Holce v podání Davida Novotného. Patří do škály lidských povah. Děj mi přišel plitký a co už vůbec nepochopím jak mohl autor pracovat s nápadem, že by mohl celou dobu podsouvat divákovi myšlenku, že matka /jakákoliv milující matka/, byť jen vychovávající dítě /tedy ne pokrevní/  by jej dokázala přenechat někomu jinému, třeba i jeho vlastní rodné matce. To tam nikdo nikde nepronesl a celou dobu se příběh stavěl na fikci, že jeden nebo druhý pár vezme obě děti a bude je dál vychovávat. A ještě to posvětí soud. /I za předpokladu, že ani jedna z rodin není závadová/Autoři se tedy ke konci dostali do své vlastní pasti. Vlastně nemohl. závěr dopadnout jinak než pokusem o smír a společné sdílení. I poslední minuty s prozrazením důvodů odchodu matky Aleny byl načasován tedy hodně pohádkově. Ale bylo to spíš zoufalý pokus o slavičí píseň na téma ,že vše bylo velké  drama a divák tedy může jásat že si trochu užil.  Za sebe bych si přála podobný seriál, podobné obsazení, ale jiné téma a snad i zajímavější děj. ()

patti1

Špatné to nebylo, obzvlášť díky skvělým hereckým výkonům, ale marně přemýšlím nad tím, co se vlastně během 13 dílů událo - v podstatě to skončilo tam, kde to začalo. ()

1234Horymir

Geniální - stačí si kterýkoliv z dílů druhé série pustit 13x za sebou a výsledek bude stejný, jako sledovat všechny díly! A pokud by vám nestačilo 13x si poplakat u toho, jak někdo jde ke kolejím, tak si dejte repete. Nehodnotím herecké výkony ani technické provedení, ale příběh je klasická telenovela - a pokud nezemřeli, žijí spolu dodnes. Hlavně ať už za naše prachy tenhle paskvil nenatahují další sérií. ()

tofri

Omílá se to furt všechno dokola. V každém díle se vrací pořád do minulosti z různých úhlů, že se v tom divák začne úplně ztrácet. Některé starší ročníky mohou mít problém děj pochopit. Jednička byla lepší. ()

Montmorency

I mě přijde druhá řada dost natahovaná, ale to hlavně z důvodu zbytečného zdlouhavého vyprávění osudů vedlejších postav - co se týkalo přímo zaměněných kluků a jejich rodin, tak to bylo v pohodě, dějově i délkou a bavilo mě to (snad až na ten sluníčkový konec, ale jak jinak to taky ukončit, že). Ale ty zbytečně dlouhé odskoky k Marcele a jejím amantům, sestře s přítelem, prarodičům a hlavně dle mého názoru naprosto zbytečná a rušivá linka s Terezinou matkou to docela dost srazilo dolů... ()