Ninja korytnačky: Mutantský chaos

• Česko Želvy Ninja: Mutantí chaos (viac)

Keby neprišli do kontaktu so záhadným zeleným slizom, boli by z nich obyčajné korytnačky z kanalizácie. Keby sa nestretli so zmutovaným potkanom Splinterom, nestali by sa z nich majstri bojových umení a menovci legendárnych renesančných umelcov Donatella (Donnie), Michelangela (Micky), Leonarda (Leo) a Rafaela (Raf). Ale inak sú to úplne normálni tínedžeri, ktorí milujú dobrodružstvo a neznášajú nudu. Tej majú v poslednom čase dosť, pretože Splinter ich pozorne stráži v ich kanalizačnom brlohu. Celkom oprávnene sa bojí, že ich ľudia neprijmú. Ale aj tie najlepšie bezpečnostné opatrenia majú svoje medzery a jedného dňa korytnačí chlapci preniknú do jednej z nich a narazia na April. Obyčajné ,,ľudské,, dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane neohrozenou reportérkou. Spoločne sa rozhodnú vydať po stopách Superflyho, tajomného vládcu podsvetia, na ktorého je polícia krátka. April dúfa, že vďaka tomu si obyvatelia mesta konečne vydýchnu, a korytnačí chlapci dúfajú, že ako superhrdinov ich svet prijme ľahšie. Bohužiaľ, nikto z nich nepočítal s tým, že Superfly je obklopený armádou nebezpečných zmutovaných zločincov, ktorí sa takýchto zelenáčov rozhodne neboja. (Cinemart SK)

CZRohlik

Od začátku jsem filmu nemohl nějak přijít na chuť. Z nějakýho důvodu ve mně trailery nic nevyvolávaly a když se termín premiéry blížil tak jsem se nemohl donutit k tomu se na to těšit... Ono nemít žádný očekávání se hodí, ale želvám to moc nepomohlo, protože se pořád jedná o relativně průměrnej počin, kterej krom animace nemá moc co nabídnout. Když už jsme u ní, tak ani ta mě nijak zvlášť neoslovila a mám pocit, že jí šlo využít líp a nápaditěji (neočekával jsem druhýho spider-mana, ale i tak). Co se týče příběhu tak ten je velice zkratkovitej... přece jen má film hodinu a půl, takže nebylo moc času. Zkratkovitost není jen problém příběhu, ale i emocí mezi postavama, kterých šlo využít mnohem víc a celkově šli vztahy mnohem líp rozvést. Jediný co si dokážu představit že se lidem líbilo je humor, ale ten mi taky nesedl. To ale zapříčinil českej dabing, kde měli potřebu každou americkou popkulturní narážku nahradit tou českou, takže to působilo fakt divně (neměl jsem na výběr, v našem kině titulky nebyly). Nemůžu říct, že mě to zklamalo, ale zrovna nadšenej z toho taky nejsem... 5,5/10. ()

PTomA

Josef Fritzl vězni své želví degeše v kumbálu, protože řeší CELÝ film otázku, zda patří do lidské společnosti. A jako praví američtí school shooteři mrskaj každýho člověka, který jim přijde špatný. Taky je tam asi 10 záporných postav, který jsou k hovnu a jsou tam do počtu, aby meli z ceho delat figurky. Navíc českej dabing je prolezlej rádoby vtipama pro boomery, který ocení jmeno blitkoidniho Ztraceneho a zoomeri oceni narážky na vtipné tiktoky či průměrné Attack on Titan. Napady animace propujcene z Spiderverse, ale neuspokojivě zrealizované, vypada to jak kresby člověka s Downovym syndromem. Soundtrack se zdál v prvnich minutach vpohode, ale zasekne se jim gramofonová deska a jedou to podobné dokola. I pro ty děti to musi bejt mordor ()

Isag1

Totálne zmanipulované hodnotenie tejto detskej sračky :) Úprimne a doslovne, toto dielo je až tak na hovno, že samotné decko nemá mať z toho nič. Nostalgia vás obchádza ráznym krokom a človek pri tomto filme nič necíti. Není to, to staré TMNT, na ktoré sme boli od 90. rokov zvyknutý. Je to len pretreté absolútne nezmyselným scenárom, humorom a tvorci asi zabúdajú, že aj deti vedia ten film ohodnotiť, keď sa im páči, lenže toto? Toto ani v sne... A ešte k tomu spraviť z Leonarda absolútne tupého, namiesto toho aby bol leader a najviac cool želva, ako nemám slov. ()

Juraxin

Seth Rogen sa rozhodol sa natočiť siedmy rebud serie o ninja korytnačkách. Vo výsledku ide o dosť fajn animák, ktorý mi množstvom vecí urobil radosť. Už na prvý pohlaď príbeh pôsobí po vytrvanej stránke dobre, doslova vám výrazy dych ako pôsobí detsky až nevinne, ako keby ho kreslilo 13 ročne diéta, ktoré znázorňuje všetky svoje sny a tajne túžby, ale zároveň tomu dodáva štipku svojej kreativity a fantázie, ktorú povyšuje na vyššiu úroveň. Popri animácii tu bola výborná akcia, ktorá bola relatívne prehľadná a vskutku plynulá, hlavne akcia telo na telo ktorá vyzerala fakt famózne a verím že v ďalšom diely bude ešte veľkolepejšia. Okrem toho vás film zaujme úžasným soundtrackom ktorý je topový a správne využíva všetky uchvatne songy z 80tych a 90tych rokov, ktoré kedy mohli vzniknúť ,a originálne skladby kombinujú orchestrialne melódie vokalajdovimy prvkami,a toto všetko završuje song jednej nemenovanej kórejskej kapely. Okrem toho nám príbeh poskytuje veľa inovácii ako napríklad pubertálne mladšie korytnačky, ktoré majú klasické túžby obyčajných ľudí ako je napríklad túžba po vzdelaní, priateľke, či tvorba adrenalínových videí, po ktorý nie jeden mladý človek surfuje. A musím uznať že takýto obrys charakteru mi v príbehu úplne bezproblémovo vyhovuje. No žiaľ tieto inovácie vytvárajú aj dieru v originálnom príbehu hlavne u dvoch postav. Tou prvou je majster trieska kde mi jeho origin vôbec nesedí, hlavne čo sa týka jeho pôvodu a dokonca aj kvôli určitým charakterovým črtám. No na druhej strane na April sa mi jej prierez charakteru na základe nejakého prazvláštneho dôvodu veľmi páčil, ktorá oproti ostatným filmom tu nie je dospela a jej životná etapa je rozvíjaná stredoškolskej životnej etape. Jej postava tu získava väčšiu váhu, doslova pôsobí ako aktívny prvok, ktorý poháňa korytnačky dopredu. Vedľajšie obsadenie príšerok tu tiež pôsobí dobre, páči sa mi ako sú si každou korytnačkou na základe nejakej vlastnosti podobne a preto sa do príbehu rýchlejšie začleňujú. No žiaľ vo filme nedostavajú dostatočný priestor ako by si zaslúžili. čo je vskutku škoda, ale verím že budúcej sezóne by mohli kľudne viac žiariť. Ale povedal by som že tak či tak mojim najväčším negatívom je humor ,ktorý pôsobí až moc detsky a vy ako dospeli diváci si ho moc neužijete. Čo je vskutku škoda že poslednej dobe vidíme tento trend u stovky animovaných filmov. Ale napriek tomu by som povedal že ide o vizuálne pekný príbeh, ktorý vás priamo neurazí ,ale zároveň vám neposkytne nič veľkolepe z čoho by vám doslova padla sánka. Ale vy si tak či tak príbeh korytnačiek vo forme krásnej dvoj hodinovky užijete a vypnete mozog a užijete si prijemnú zábavu a kopu vtipných momentov zo svojimi blízkymi. A preto by ste si korytnačky určite nemali nechať ujsť 7/10. ()

baclajean

Grafické spracovanie veľmi pekné, no v scénkach sa to miestami tak rýchlo mihalo, že ma niekde počas filmu rozbolela hlava a mal som mierne vertigo. Dej samotný je vhodný pre deti, no dialógy mi prišli skôr pre dospelých, deti veľa prepojení a náznakov nepochopia. Stojí za pozretie, no nič extra. ()

blondboss

Mladé ninja korytnačky poňaté v úplne novom svetle s dosť zaujímavými animáciami, ktoré vôbec nevyzerajú prvoplánovo a ktoré zámerne navodzujú pocit 90-tych rokov, len v inom štýle. Príbehovo sa veľmi nedalo nič nové vymyslieť, ale aj napriek tomu to malo svoju atmosféru a jednotlivé postavičky bolo pekné sledovať v novom šate. Je zrejmé, že nápad bol jemne vykradnutý zo Spidermana, ale nemení to nič na veci, že sa nejedná len o trápny remake, ale o originálny animák s pekným moderným vizuálom. 70 % ()

spoock

Po dlouhé době Želvy, které jsou neokoukané, mají zápletku kdy se nechci zabít a ikdyž to má své "mouchy", tak bych si dal nášup. ()

Scanerior

Kawabunga! Tohle bylo překvapivě "boží"! Když jsem poprvé zjistil, že želvy ninja dostanou v roce 2023 nový animovaný film celkem jsem se těšil, pak jsem ovšem viděl první trailer a mé radosti a těšení byl tak trochu konec - styl této animace moc nemusím, designová změna April se mi vůbec nelíbila a celkově mě to nějak neupoutalo. Nicméně film pořád zůstal na watchlistu, já se k němu konečně dostal a jsem neskutečně mile překvapen jak to dopadlo. Tyhle želvy mají zcela nový origin - respektive hlavně Tříska, což mě překvapilo, animace se mi ze začátku pořád moc nezdála, ale během filmu jsem si zvykl a vlastně tam nakonec celkem seděla, film také překvapivě nezvolil jako hlavního záporáka Trhače ani Kraanga, ale Supermouchu, který se ovšem nakonec ukázal jako zajímavá volba. Film byl svižný, vtipný, postavy tu fungovaly skvěle - ať už hrdinové (včetně April) nebo padouši, bojové akce vypadaly dobře a pokud jste přistoupili na tuto novou hru s novým originem, tak se to vlastně opravdu až neuvěřitelně povedlo. Navíc tu byly fajn odkazy na osobnosti a seriály - absolutně nejpovedenější odkaz byl pak na Attack on Titan. Jedna z mých nejoblíbenějších scén je pak ta, jak se Tříska (s želvami) učil bojovému umění. Celkově jsem z filmu nadšený. ()

imaginer21

Na původním seriálu jsem vyrůstal a velmi mě potěšila i první hraná verze. Digibordel s hororově zhnusenými tvářemi našich želvích hrdinů z roku 2014 jsem vyslověně protrpěl a nespravilo chuť ani o něco přívětivější pokračování. Tahle novota je někde mezi. Kouzlo původních želv to fakt nemá, od tuposti z roku 2014 je to zas přeci jen o kus blíže k té srdcové verzi a někomu fakt může přijít po chuti ten na želvy převedený infantilní humor Setha Rogena. Já nevím. Předně úplně nevím, komu je tohle vlastně určeno. Skalní fanoušci původních želv z 80. let se tu prostě z ničeho moc nenadchnou, mladší generace zas nepochopí, o čem želvy jsou, a když už o tomhle nefunkčním puberťáckém špičkování, tak je to vlastně taky tolik nenadchne. Animace opravdu skvělá, ale s tou se před několika týdny už stihl pyšnit druhý Spider-Man, který byl o poznání vyzrálejší i po příběhové stránce. Když jsem jako malý chtěl být mazák Rafael a za každou hranou baráku, kde na mě nikdo nedohlédl, jsem cvičil svoje dětské umění neviditelnosti s rozvětveným klackem v ruce, ale teď jsem se jen za Rafaela (a za své dětské iluze) styděl, je asi fakt něco špatně. ()

TheHulk

Trochu pochybuju že v originále v americkém filmu mluví o Patrasové, Polreichovi, Vondráčkové, Vojtu Dykovi, Honzu Nědvedovi, Všechnopárty, Českém lvu a Nesvadbovi + bůh ví co ještě. Byl jsem překvapen, že to nedotáhli do konce a New Yorku nezačali říkat Praha a Brooklyn Bridge třeba Nuselák. Český dabing byl tedy lehce k pozvracení. Taky tak 3/4 dialogů mezi želvama zněly značně víc cringe než v originále. Samotný film byl příjemně sledovatelnej. líbílo se mi víc než nový animovaný spooderman. ()

FilmFaktor

Animácia je naozaj originálna a... to je asi tak všetko, čo by som na tomto super neo spracovaní TMNT vyzdvihol. Je tu zopár ftípkov, atmosféra tiež ujde, ale tá snaha byť veľmi cheesy a cool? Noboha, mňa to žiaľ obišlo. Ako fanúšika, ktorý na TMNT vyrastal a videl mnoho spracovaní, azda najviac nasralo úplné vykostenie originu - Japonsko je fuč, Majster Splinter bude kung-fu Jackie Chan 🤦. To kvázi že priblíženie sa k súčasnej instagenerácii a bez riadneho príbehu.. Why? Rovnako, ako posledný neo animák Scoob, toto TMNT je pre mňa sklamanie. Too old for this shit! ()

Ace.A.T.L.

Obrovský plus to má ve vizuálu, kterej je jinej, než do teď u želv bylo zvykem. Samozřejmě je cítit dnešní doba(což asi bude teď všude). Jinak kluci želví jsou v celku dobře puberťácký. Příběh ušel, myšlenka ušla, člověk si ani moc nestihne udělat k hlavním postavám moc silnej vztah a je po všem. Je to takovej průměr. Neohromí to, ale dívat se na to dá. Za mě slabý 3* a na 50% DOPORUČUJU ()

Jemes

vypíchl bych animaci a asi i herce, ale to je tak všechno. Bohužel příběh byl na mě až moc dětský, kde to s reálným světem nemělo nic společného a tím nemyslím styl provedení, ale vztahy, reakce lidí, záporák, klidně to mohlo být i surovější.  Další věc je jakou udělali podobu April, kde snad ještě víc s prominutím hnusnou ji udělat nemohli a to nemluvím o barvě pleti, která by mi ani tak nevadila, kdyby prostě vypadala jako normální holka. Navíc nechápu, proč z ní museli udělat tu, co blije před kamerou, vždyť mohli udělat to, že se sobě nelibí a nechce být před kamerou a postupně by došla k tomu, že je krásná taková jaká je za pomocí ostatních přátel tedy želv a ty děti by naučili mnohem více, jak tím, že blije. Ani jsem se moc nezasmál a bohužel stále u mě vedou hrané 2 filmy. ()

Tomko87 odpad!

Síce sa to snaží opakovať štýl Spider-versov, ale docielili jedine to, že je to hnusnejšie, a doslova mi oči krvácali. O modernéj April ani nehovorím. Seth Rogen sa posral. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (viac)