Cyberpunk: Edgerunners

• Japonsko サイバーパンクエッジランナーズ

V dystopickém světě prolezlém korupcí a plném kybernetických implantátů se nadaný, ale lehkomyslný kluk z ulice snaží stát žoldákem a renegátem v jednom a žít na hraně. (Netflix)

slashgibson

Najdu sa tam rozne referencie na Cybepunk 2077, zname osoby ako Smasher alebo podniky ako Afterlife. Po skeptickom zaciatku sa mi to zacalo pacit a dopozeral som nakoniec celu seriu, co sa nestava casto. Tesim sa na dalsiu seriu. ()

Lukas193

Když jsem poprvé viděl trailer, tak ve mně vyvolal smíšené pocity a pořádně jsem vlastně nevěděl, co od toho čekat. Nyní, po zhlédnutí celého seriálu, můžu říci, že všechny mé obavy byly smeteny ze stolu a Edgerunners jsou pro mě velmi příjemným překvapením, které mě pohltilo již prvním dílem a nepustilo až do samotného konce. Po vizuální stránce se nedá seriálu naprosto nic vytknout - od barev, přes krásné animace, až po nadprůměrně vypadající CGI, které je často (v případě anime) kamenem úrazu, se jedná o velice dobře odvedenou práci, která je doprovázená povedeným soundtrackem. Samotné Night City, ve kterém se příběh odehrává, je pak vyobrazeno jako místo plné špíny, zkorumpovanosti, zločinu a nespravedlnosti, ve kterém bez peněz nejste nic. Nedílnou součástí seriálu jsou samozřejmě i implantáty, které uživateli propůjčí různé dovednosti, ale ani to se neobejde bez rizika, což je ostatně i jedním z hlavních témat celého seriálu. Jediná věc, která mě u seriálu tak trochu mrzí, je počet epizod, kterých je bohužel pouze deset. Není zde tak prostor k hlubšímu prozkoumání jednotlivých postav, což ale seriálu nijak zásadně neškodí. Co se týče postav samotných, tak i s nimi jsem neměl žádný zásadní problém. Hlavní dvojice má mezi sebou zajímavou chemii a velmi mě bavilo sledovat, jakým směrem se jejich charaktery vyvíjely. Z důvodů případných spoilerů zde, ale raději nebudu zabrušovat do větších detailů. Rád bych, ale zmínil, že poslední epizoda byla pro mě bezchybným a logickým uzavřením příběhu, které ve mně vyvolalo spoustu emocí a poslední scéna s Měsícem tento příběh uzavřela naprosto perfektně. 10/10 ()

PlaCzech

Absolutní špica. Ze hry mám dodnes smíšené pocity, zajímavý svět a příběh ale tehdy zmlátila do krve někde pod mostem technická stránka a pro mě po odehrání hlavní dějové linky hra skončila. S notným pesimismem jsem si tedy pustil tenhle seriál, a druhý den jsem byl se seriálem hotov. A je to jízda. Díky integrací lokací ze hry a mnoha drobností ( vyzvánění telefonu, hackovací UI atd.) působí seriál víc jako součást světa CP2077 než jenom nějaký přívěsek. Ale zas na druhou stranu toho není tolik aby to hrou netknutého diváka odradilo. Vizuál vypadá parádně, anime stylizace tomuhle prostředí hrozně sedne. Soundtrack ten vizuál skvěle doplňuje. Příběh by si možná zasloužil trochu rozvést postavy, ale jinak je krásně uzavřený a v záplavě neukončených seriálů, které ani nedostaly druhou sérii, vyčnívá. Jediná výtka kterou tady mám je hodně komická fyzika aut, která se u některých momentů vyloženě nehodí. Jinak jsem ale nadšen a přemýšlím zase nad letenkou do Night City. ()

Ironhead

Povedený seriál, především co se scénáře a charakterů týče. Pomalejší rozjezd a velmi hektická druhá polovina. Plus, osobně jsem rád, že to skončilo, jak to skončilo, neb hlavní hrdina prostě už neměl jak se z toho všeho dostat z5, po tom co ze sebe vytvořil. *palec nahoru* ;) ()

Pancake

Jsem člověk co nesnáší anime ale vzhledem k tomu že miluji Cyberpunk 2077, tak jsem tomu dal šanci a nelituji toho. Tvůrci vzali 1 ku 1 dokonalý herní svět Cyberpunku včetně různých mechanik a detailů. Napasovaly na to poměrně jednoduchý ale funkční příběh se zajímavými postavami.  Třešničkou na dortu je i použitý Soundtrack ze hry který je prostě jeden z nejlepších. Musím také pochválit velice dobrý anglický dabing (Od Netflixu je i oficiální český ale toho se trochu bojím). "This city doesn't give you a choice. You either burn alive or you never existed at all." ()

Predator77

75 Procent, Tak dopředu jenom říkám že nejsem fanoušek anime ani jsem nehrál hru podle které je tenhle seriál natočený ale i tak když jsem zkoukl první dva díly tak mě to neskutečně chytlo a následně jsem to zkoukl pak celé na jeden zátah což se stává málokdy, může za to především fajn příběh, animace, hudba, akce ale hlavně postavy na kterých to celé stojí konkrétně ke hlavní postavě si hned ze začátku dokážete vybudovat nějaký ten vztah a dokážete pochopit jeho motivaci na což už v dnešní době většina filmařů zapomíná a obvykle se jedná jenom o ploché postavy které nemají co nabídnout což naštěstí neplatí u tohohle snímku, dál co my celkem ale vadilo tak bylo místy až moc zběsilá kamera kdy se toho děje hrozně moc najednou a člověk pak má co dělat aby to všechno stíhal dál tu pak máme ještě záběry kdy se baví nějaká postava a my máme zrovna záběr kamery úplně jinde a čumíme doslova asi dvě minuty do zdi což mě už po pravdě dost sralo hlavně když se tohle dělo pomalu v každém díle, tak že pokud bych to měl celé shrnout tak jsem se ve výsledku dobře bavil a za mně jsou to silnější čtyři hvězdy. ()

cubiczech

Velice ale velice příjemné překvapení, nakonec jsem fakt rád že tohle vzniklo. Cenim jak moc se autorům docela podařilo držet světa Mika Pondsmitha a z něj vycházející videohry od polských CD Projekt Red. Animační studio Studio Trigger předvedlo fakt orchestr, byť (zejména při honičkách) trošku pokazili zákony fyziky, více než bych rád. Na konci skoro i ukápla slzička, fakt jsem se stihl za těch 10 Netflixovskejch epizod s těma postavama dost spojit (Rebecca ❤️). - pokud jste nehráli Cyberpunk 2077 tak se možná budete malinko ztrácet, je tam dost "techno" a "cyber" blábolů z herního univerza - je z toho vidět o co všechno hráči hry přišli, ať už jde o funkční fastfoody nebo o nadzemku (nic z toho jsem během hraní fakt nepotřeboval, ale slibovaný to bylo), anime to má... + s Franz Ferdinand zavzpomínáte na mládí na střední škole ()

Modular

Jako anime nepolíbený muž dnešního prohnilého světa jsem měl na tento seriál lehce skeptický první pohled. Přece jen, nejsem úplně nejmladší (berte to s nadsázkou) a tolik střihů, zvuků a blikání bych přece jen tak neustál. To jsem se ale mýlil. Seriál má docela zajímavé tempo, ve kterém jsem se sice tak tak zorientoval, ale i přes to mě nehorázně bavilo. Animace je dobrá a velmi mě bavila. Má to však háček: bylo zde několik scén, ve kterých postavy mezi sebou mluvili, ale snímek se nijak nezměnil - jako kdyby se jim nechtělo animovat rozhovory. To je ale jen malá chyba, která se opakuje asi 3x skrze celý seriál, takže jim to lze lehce odpustit. Dále tu máme zvuky: u nich mám ale trochu problém. Častokrát se mi stalo, že určité interakce postav jednoduše neměli zvuk, takže to docela dost kazilo zážitek ze sledování. Pak je tu příběh, který je ale zcela excelentní. Svět cyberpunku, kterým jsem byl do té doby zcela nepolíbený, mě pohltil a nelituju jediné minuty dohledávání informací na fan wiki (seriál je evidentně dělaný pro fanoušky hry, takže je tu pár kauzalit, které vám nikdo nevysvětlí a berou se za samozřejmost). Pokud ale pomineme pár dříve zmíněných drobností, tak musím uznat, že se mi seriál dost líbil. Mohl bych ho doporučit všem, jež mají rádi anime a cyberpunk tématiku. ()

VktrCZ

I’ll Take You To The Moon! I Promise! wow, Cyberpunk Edgerunners mě dostal. Animace od studia trigger je naprosto bravůrní, jsou to mistři ve svém stylu a každý frame je animační porno. Příběh mě už od zaćátku extrémě bavil, hlavně díky skvělému svétu, ve kterém se to odehrává a samozřejmě díky skvělým postavám. Nemyslím úplně Davida, ten mě tak extrémě nebavil, jako Rebeca nebo snad dokonce Lucy. Lucy to celé tahala a já ji miluju. Konec fungoval emočně hrozně silně. I Really want to stay at your house si budu pouštět ještě hodně dlouho. Jen je škoda, že se to nezaměřilo víc na romanci Davida a Lucy, protože scény jako ta na měsíci z druhého dílu, nebo konec tŕetího dílu, kdy se vykousli, to jsou pro mě ty nejsilnější scény a přesně s tímto mám tu songu I Really Want to Stay at your house emočné navždy spojenou, takže díky tomu, když zazněla ta písička v posledním díle při letu z Mrakodrapu, to bylo hrozně silný. Stejně jako to kdy si David stoupnul v KyberSkeletonu na samotný vrchol toho Mrakodrapu přeně jak mu to máma kdysi říkávala. Fakt emoční granát, který rozhodně neskončí u jednoho zhlédnutí. ()

Sharlis

Cyberpunk hru mam velmi rad a futuristicke Night City je rozhodne studnica, z ktorej ide cerpat. Ale tento japonsky mismas bijucich sa farieb, tak to asi fakt nebude moj styl. ()

TheHulk

medium spoilery!! Silná první půlka. od sedmý epizody pro mě příběh začal bejt míň zajímavej. někde od půlky dál seriál začne víc používat přeskakování scén jako je rekrutování a záčlenění nových lidí, instalování upgradů a úplný přeskočení vysvětlení heistů a setupů rovnou na akci, což se mi nelíbilo. Poslední 2 - 3 epizody začali potom směřovat určitým směrem, ze kterýho už ne/překvapivě neodbočili. Konec byl překvapivej v tom jak rychle a jednostranně se odehrál (moc anime nepoužije tenhle styl rychlýho finálního boss fightu) ale zároveň jsem to trochu čekal. použili Tokyo Ghoul season 2 type of ending :D. spíš se přikláním k tomu že finální epizody mohly bejt udělaný značně líp, ale i tak se mi líbily. Nádherná animace a styl! :) Celkově to za mě bude slabýých 5 (s tím že první půlka jasných 5) ()

RadaRAW

Ano byl jsem hyped a ano, fakt jsem si toto dílo užil. Krásná animace, skvělý příběh který značce nedělá ostudu a zkrátka užásná jízda od prvního dílu až k poslednímu. Pokud jste si užili hru, užijete si 99% i tento seroš. Jedna z věcí která mě poměrně zaskočila je velmi uvěřitelný level brutality a grafické vyobrazení každého kusu vysící kůže a střev. Ano, pokud s tím to máte problém sledujte s kýblem po své pravici.  77/10 chci podobných věcí víc! ()

hronikpetr

Za mě jako anime slabší.. Jako hráč cyberpunku 2077 musím uznat že se dobře drželi herní předlohy.. I když je to spíš asi takový marketingový tah jak přilákat další hráče.. Pěkná hudba ze hry, mluvící přechody, lokace, některé postavy.. Kdyby to udělali jako hrany seriál asi by se mi to líbilo víc, ale tam by lidé odpouštěli chyby ještě méně než u tohoto anime.. ()

UncleMorty

Bejt normální slušnej vozembouch ve městě kde je normální bejt kriminálník je těžce nahovno. Nejen že s váma každej vyjebává při každý příležitosti, ale především denno denně koštujete ten úžasnej korporátní pokrm bizárna. Nedá se tak divit tomu, že ti internetoví no-lifeři závislý na iluzi cool života našli jinou cestu jak se stát místním macho lakatošem. Kybernetický augmentace teď prostě řeší všechno. Umíte hovno? Kupte si chip. Řve na vás stará že to stojí v posteli za hovno? Kupte si samicodrtič 3000. Night City je totiž místem neomezených možností, kde jedinou roli hrajou prachy. Ale dejte bacha na ty plastiky, jinak dopadnete jak napnutý hollywoodský herečky po 70tce a ještě vám z toho hrábne tak silně, že zmasakrujete celý svý okolí. Cyberpunk: Edgerunners je totiž skvělou jízdou, která vás zanese do excelentně ujetého světa, ve kterém si každý chce urvat ten největší kus pro sebe. 5 kyberpsychoušů z 5 ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

31.12.2022

Další oslavována hra míří do televize

Další oslavována hra míří do televize

29.06.2020

Cuphead, The Last of Us a Cyberpunk 2077. Tři známé herní série, které se v nadcházejících letech dočkají vlastních seriálů. No a čerstvě se k nim přidala ještě čtvrtá. Seriálovou adaptaci totiž… (viac)

Cyberpunk 2077 dostane seriál

Cyberpunk 2077 dostane seriál

26.06.2020

Nadcházející akční RPG Cyberpunk 2077 od tvůrců herního Zaklínače bude mít vlastní seriál. K odhalení došlo při včerejším veřejném streamu o novinkách z chystané hry, která má vyjít letos v listopadu… (viac)