Trojuholník smútku

• Česko Trojúhelník smutku (viac)

Model Carl a jeho partnerka, modelka a influencerka Yaya, sú pozvaní na plavbu luxusnou loďou. Spoločnosť im na nej robí vybraná smotánka: bohatý starý mládenec hľadajúci životnú lásku, výstredný ruský obchodník či britskí manželia obchodujúci so zbraňami. A všetkému vládne kapitán, ktorý je večne opitý a cituje Marxa. Spočiatku ide všetko podľa plánu. Ale počas prichádzajúcej búrky a sedemchodovej kapitánskej večere sa všetko začína komplikovať a charaktery cestujúcich sa postupne začínajú ukazovať v pravom svetle. (ASFK)

Hanys_

Vrchol filmu přišel dřív (kapitánská večeře patří k těm nejlepším a nejnechutnějším scénám v dějinách filmu), ale i pak mě to rozebrání "nejlepších lidských vlastností" bavilo dost. Kdyby byl svět v pořádku, vládlo by na Oscarech tohle dílko. 8.5/10 ()

kolemjdouc

podle avíza jsem se na film těšila ale svět modelů a influencerů je mi na hony vzdálen.Takže ať se tam teda zblázněj ale mě jako diváka znechutili. ()

Litvicek

Určité scény bylo místy nepříjemné sledovat ze dvou důvodů. 1.) Odraz společnosti a mentální smýšlení z jiné galaxie. 2.) Bylo to boring as fuck. Na film jsem se slušnou dobu těšil, popis a trailery vypadaly krásně ale ve finále to všechno na obrazovce vyšumí, nezaujme a ten konec tomu zasadí hřebíček do rakve. Tohle je průměr průměrů. Možná je to tak ártový film s tak nadnesenou myšlenkou, že to jednoduše nezpracuji a neocením. Kdo ví. ()

Belatris

Povrchní, okaté, nudné a místy vyloženě trapné. Satiru si představuju jinak - řízná, vtipná, nápaditá a podnětná (otevírá otázky, které pak dlouho doznívají). Tenhle film na mě působí jako něco, co míří příliš vysoko a nemá na to. ()

merit1

Ako satira v skutočnosti pôsobil len začiatok filmu ( konkurz modelov bola asi najlepšia časť ). Nasledovali pseudointelektuálne kecy o socializme, množstvo zvratkov a fekálií ( obrazne aj doslovne ) a návrat k prvotnopospolnej spoločnosti. Žiadny nápad ani katarzia, len úľava, že je koniec. Jedna hviezda za spomínaný konkurz, druhá za technické spracovanie a tretia za Charlbi Dean. ()

Rozjimatel

[3,5    "Today, fashion is not just about the surface, it's about the inside."     Komediálna dráma z prostredia spoločenskej smotánky, s poriadne ostrou satirou modernej doby a poriadne čiernym humorom. Mal som pri sledovaní taký dosť nepríjemný pocit, ešte že pravidelne prichádzajú nejaké humorné pasáže, ktoré to znepokojivé napätie trochu uvoľňujú. Nezabudnuteľnou scénou filmu je kapitánova večera, ktorá priam hýri absurdnými nápadmi a nezabudnuteľná je i následná polemika amerického marxistu a ruského kapitalistu.     "I know you have a good heart in there somewhere. You filthy capitalist Russian pig." ()

Marius_ss

Druhá kapitola na lodi je vrchol filmu. VAROVANIE: Slabšie žalúdky nech radšej pred a počas filmu nič nejedia :). Kritika a krutá pravda, ktorú naša "moderná" spoločnosť potrebuje počuť a vidieť. Zlatko Burić a Woody Harrelson, a ich rozhovor je pre mňa to najzábavnejšie, čo som za veľmi dlhú dobu videl. Som rád že sa tomuto filmu, a hlavne jeho talentovanému tvorcovi, dostáva zaslúženej pozornosti. ()

Sasanka20

Skvěle zpracovaná satira dnešní společnosti, při které jsem se mnohokrát zasmál i chytil za nos. Skvělý soundtrack s písničkou New Noise od Refused, která formovala můj hudební vkus v době mého mládí, je jen hezkou třešničkou na dortu. Tento film ve mně asi bude ještě nějakou dobu rezonovat! ()

Disease

Jako socilogická studie to funguje dobře, přesto plný počet dávám hlavně za výbornou filmařinu, protože bavit jsem se začal až s objevením se Woodyho Harrelsona. ()

BarboraSalom

Výborná sonda do života vyšší společnosti. Film je rozdělen na tři části, z nichž nejlepší je 2.část odehrávající se na luxusní jachtě.  Zvláště nejlepší částí filmu ,dle mého soudu, je rozhovor kapitána lodi, který se hlásí k marxismu s ruským oligarchou. ()

Renfield

První konverzační rovina trojúhelníku včetně modelového intra mi překvapivě přišla nejsilnější. Carl a Yaya řeší zaplacení večeře a od toho tématu se dostanou až... úplně jinam. Je vlastně škoda, že jsou ve druhé rovině vhozeni na loď, kde se sice odehrává to nejdůležitější, ovšem oni jsou spíše doplňkem. Tady to táhne Zlatko Burić a jeho Dimitry, obzvlášť když se po kapitánské večeři chopí mikrofonu. Dění po večeři satirický smysl dává, přesto nemůžu říct, že mi úplně sedlo, dalo se ubrat, což platí i v případě "In den Wolken". Třetí rovina vrací do hry Carla a Yayu, ale je už pouze velmi dlouhým dojezdem. Všeobecné nadšení v tomto případě tak úplně nesdílím, snad je to i dobou... 70% ()

simply

Trojúhelník smutku je pro mě trochu zklamání. Podle recenzí a hodnocení jsem čekala víc. Víc černeho humoru, víc lehkostí, víc Woodyho Harrlesona a míň hluchých míst. Na druhou stranu některé scény jsou geniální, zejména ze samotné plavby na jachtě. ()

Playa03601

Pod týmto záhadným názvom sa nachádza Rubenov Östlundov film, ktorý získal hlavnú cenu na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes a tam jeho úspech rozhodne neskončil. Film je jedinečným spojením satiry a humoru, ktorý v istých momentoch sám presahuje témy akým sa venuje. Jednoducho neberie si servítku a ostro kritizuje spoločnosť superbohatých na jednej “zábavnej” plavbe luxusnou loďou. Prostredníctvom niekoľkých postáv sa mu darí skúmať chovanie ľudí z rôznych spoločenských tried až po ich absurdné činy, ktorých spúšťačom je kompletné prevrátenie hierarchie po jednej nečakanej udalosti. Veľké plus filmu je, že dokáže odvážne analyzovať silu moci, zároveň pri tom diváka pobaviť a možno zanechať v ňom aj témy na zamyslenie. ()

bobstock

Co lepšího do nového roku nežli tento parádní festivalový film, který ukazuje a rýpe do všech možných témat tohoto postmoderního ujetého světa mimo rozum. Dáběl je v detailech a když se změní hrací plocha mnozí samozvaní vítězové se stanou jen figurkami jinými taženi. Chci pokračování!!  85% ()

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

Autor Trojúhelníku smutku verbuje Keanu Reevese

23.04.2024

Ruben Östlund v současnosti patří mezi nejsledovanější evropské filmové autory. Svým snímkem Trojúhelník smutku, za nějž získal několik oscarových nominací i Zlatou palmu z hlavní soutěže festivalu v… (viac)

95. Ceny Akademie - nominace

95. Ceny Akademie - nominace