Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

Uroboros

Konečně chápu, proč byl tenhle film jedním z nejoblíbenějších pro střelce z Columbine. Symbolizuje všechno, co se jim líbilo a co uznávali. Satira je to skvělá, ale na můj vkus už moc odvázaná a zběsilá. 3* ()

vodkasesemte

Natural born killers do češtiny přeložila asi nějaká odnož zhovadilých havloidu, aby posílili bezpečnostní prvek, který jen urychlí jejich vlastní degeneraci, protože v reálu to znamená - přirorození zabijáci, co racionálně upraví pohodlí všem zmrdum myslícím na něj jako na cíl! (10.8.2013) Pokud jste si toho nevšimli, primitivové, tak vám stále už několik desítek let připomínají, že jste problém. A problém potřebuje řešení. Já vás chci zabít třeba všechny. Ale předtím, než ze světa stečete, si to musíte pořádně užít. Pouhá smrt by pro vás byla vysvobozením, a to nechci. Zažijete peklo na zemi. - That is a bitch out of hell, son - Thats one sweet piece of meat - Her name is Mallory - Who gives a shit. I call it PUSSY - Konečně folmy pro mě - Co bylo první, Pulp Fiction, nebo todle? - Quentin Tarantino - Wont murder anbody on our wedding day - I do. For all eternity. Until you and I die and die again. till death do us part - In the ensuing chase a tragic murder occured. American bronze medailst mrathon bicyclist… LOL - I always wanted to shoot at one - They are not so easy to hit - We respect human life and all. But if I was mass murder, I would be Mickey and Mallory - Tehdy měli lidi v sobě ještě jiskru života, ne jako dnes, kdy se starají jen o svoje bezpečí a každá kočička na skládce jim nahání slzy do očí - I havent seen cop for 10 mintes - Even if that ring pulls out every hairon your head, it stay on. Every great thing starts with these - Since you put it that way - She took snake home and nursed it back to health. One day the snake bit her on the cheek. As she lay dying, she asked the snake, why have sou done this to me? And the snake answered, look bitch you knew I was a snake - Co tam dělala ta píča? V 70 létech měli tydle kurvičky ještě místo u sporáku, ne u policie. Od tý doby to šlo všechno do háje. Společnost nevydržela ani 50 let a ocitla se v tý nejhorší krizi, co člověk zažil - I say go for it - I got more feelings now than I had ever before. I have been doing yoga with this guy, but he pissed me off. Hes not around anymore - I remember every single time you laught - Insane, no. Psychotic, yes - Shocked country with number of violance - Know the difference between right and wrong, just dont give give a damn - MURDER ME, MICKEY! - I came from violence, It was in my blood. My fate - No one is born evil - Whos innocent? Its just murder. All Gods creatures do it in some form or another, look in the forest. Species kill other species. Our species killing all species including the forest and we just call it industry - Everybody has something in their past, some sin, some secret - Proč se tak upejpá, co takhle jejich sešlý životní styl? Přítomnost. Každá vteřina, kterou prožívají, šoupají nohama? Tady je smrt už krátká na to, aby napravila jejich hříchy, leda jde jen o to je co nejdřív poslat do pekla - There are ppl walking dead just need to be put out of their misery (jako cynysmus dobrý, ty mrtky musej trpět, proto existuje peklo) - You are saying that the world itself is predatory. And the liberal agenda about saving the herds only serves to OVERPOPULATE the balance of nature - Dovedete si vy pošahaný sluníčka představit, co by se stalo, kdyby neexistoval dábel, predátoři, kdyby mezi vámi neexistovali tzv maniaci? Svět by zahynul v prvních pár letech. Nic by nedávalo smysl. Nebyl by duvod pokračovat v ničení planety - Life is a hunt - Drop it! The gun! - Je vidět, že Tarantino se teprve rozkoukává, jede první zahřívací kolo... jo a Mallory znám z reálu, jako by ji z oka vypadla, píča, ted to dát ještě dohromady... () (menej) (viac)

pollstro

Ústředním motivem celého filmu je násilí a jeho následná medializace, který je vcelku obtížné zařadit do jednoho specifického žánru. Na Olivera Stona klasicky odvážné a kontroverzní. Prezentace násilí skrz poblázněné davy, jenž reprezentují pokřivenou společnost závislou na brutalitě a agresi, spojené s touhou po konzumu obrovského množství mediálního obsahu, je jednoznačným signálem a výkřikem, že tyto dvě skupiny nemohou bez sebe existovat, ovlivňují se navzájem a zároveň si vypomáhají. Tohle satirické vykreslení se Stonovi daří v naprosto působivém stylu, který nemá v kinematografii skutečně žádné obdoby, jeho filmařská vize, uchopení a způsob zpracovaní, vytváří jedinečný vizuální psychedelický styl, obsahující barevné i černobílé scény, animace, netypické záběry, obrovský počet střihů, skvělou hudbu a působivou, až takřka bláznivou obrazovou sekvenci, která dodává celkovému obsahu filmu ještě větší energii. Stone bohužel nezvládá tuhle satiru zcela kontrolovat, v jistých místech je jeho snaha o skutečné vykreslení své podstaty a upozornění na zvrhlost veřejnosti, opravdu působivá a jednoznačně úderná, ale vzápětí se mu veškeré jeho snažení rozpadá pod rukami. Originalita zde nezdá meze, jelikož Stone vytváří jednu originální scénu za druhou a ačkoliv mohou některé pasáže postrádat smysl, jedinečný vizuální styl dokáže tuhle myšlenku absolutně vytlačit z divákovo mysli. Kéž by Natural Born Killers šel mnohem víc do hloubky a podstaty násilí a následné medializace, která s sebou přináší šílenství a následně tak skutečně šokovalo diváka. Stone a jeho vize je bez jakýchkoliv debat působivá, velice chytrá, bláznivá, lehce úderná, ale nikdy není schopna doslova zaskočit a odzbrojit. Rukopis Tarantina je v jistých místech znatelný, ale v celkovém pojetí naprosto neexistující, ale společně s True Romance, kde už je jeho rukopis doslova hmatatelný na každém rohu, se jedná o velmi významný milník v jeho scénáristické tvorbě, což mu následně umožnilo natočení svých vlastních vysněných filmů. Přál bych si, aby veškeré vyznění mělo celistvou podobu a strukturu, která by byla schopna jednomyslně předat varovnou zprávu o skutečné podobě společnosti toužící po negativismu, takhle je potřeba opravdu věnovat veškerému dění zvýšenou pozornost a schopnost orientovat se ve zběsilém filmařském stylu Stona, který nepřipraveného a neznalého diváka zaskočí. Nic to ale nemění na tom, že svým obsahem, ať už jakkoliv těžko čitelným, je Natural Born Killers stále aktuálním tématem. "Shit, man, I'm a natural born killer." ()

Mamutol odpad!

Tak jsem vydržel pouze prvních 10 minut, pak to začalo bejt divný a myslím, že režisér u toho asi musel hodně hulit. Pro mě nekoukatelný odpad. ()

Vito_LePour

Satira? Artový film? Já vlastně moc netuším co to vlastně má být, kromě jasné kritiky společnosti. Film kromě této ústřední myšlenky nabízí vlastně docela málo a upřímně je to prostě nuda. Plus teda ještě perfektní herecké výkony. Celkově ale patřím spíš k té skupině, kterou to prostě neoslovilo. ()

Rychloskot odpad!

Ze začátku jsem si myslel, že půjde o Tarantinovskou černou komedii o zabijácích, s dlouhými monology, surrealistickými vstupy a hravým provedením, které si naše společnost zvolí jako hrdiny. Po první hodině ale film ztratil tempo, začalo se filosofovat o tom, že vlastně být zabiják je vlastně slušnější než naše pokrytecká společnost, že jim máme shledání ve vězení přát, protože se mají tak rádi. Juliette Lewis je nekoukatelná a špatně hraje, dokáže zkazit celý film. Nerozumím moc tomu, proč na začátku filmu jsou flashbacky stylizované jako sitcom a druhá půlka filmu je normální, jen se tam situace trochu cyklí a absolutně to přestane být vtipné. ()

jfaba

Přemýšlel jsem o ****, ale nakonec jen tři. Tak jak mi Harrelson nevadil a i jsem jeho roli bral, tak Lewisová mě vyloženě srala. Nevím proč, ale byla mi nesympatická. Ne proto, že byla vražedkynině a pod., ale zkrátka, nesympatická. Všeobecně. Nebylo to špatné a zhlédnutí na iVysílání na třikrát, tomu určilo i počet hvězd. Do kina bych na to nešel. Taky jsem na tom v té době nebyl a dobře jsem udělal. O nic jsem nepřišel. Ovšem novináři se v tom museli poznat. Ne, že ne. ()

chucky

Vcelku solidní psycho!!!!! Brutalita tohoto filmu stojí za zamyšlení a pro Stonea je to další skalp do jeho filmotéky, který má co říct. ()

markussupe

Pro mě něco jako kult. Opravdu zásadní dílko, které musí každý filmový fanda nutně vidět. Krásně popsaná zkaženost lidí a celkově společnosti ve které žijeme o médiích chrlících to nejhorší svinstvo ani nemluvě (murder me Mickey!). Skvělý Woody Harrelson a Juliette Lewis zkrátka k zulíbání. Dal bych 20 hvězdiček, kdyby to šlo :o) ()

Sekel

Jako moralita nedotazene, tlacici na pilu a hrane na efekt. Jako komedie vyborny kousek. Pri nekterych nasilnych scenach nemozno se neusmivat a hlavne nemozno nefandit hlavni dvojici. Rozhodne mi to prijde vic jako Tarantino, nez jako Stone. i kdyz kombinace obou dala vzniknout nekterym vyraznym figuram, treba skvelemu McCluskymu T.L.Jonese, nebo hlaskari detektivu Scagnettimu Toma Sizemora. ()

Docentus

Mallory a Mickey skoro jako novodobí Butch Cassidy a Sundance Kid. Brilantně v tempu a vizuálně natočený film. Oliver Stone na režijní židličce muset být úplně sjetý (nebo alespoň trošku :-). Psychedelické prostřihy dost podobné Králi Rybářovi. Zamýšlená satira však nefunguje (otázka je, jak moc daleko se scénář dostal od Tarantionovy verze). Jinak ovšem gangsterka jak kráva :-) ()

ElFifo

NBK beru jako film o sobě samém. Film o démonech. O tom jak se z lidí dělají ovce prostřednictvím medií a jak pak jdou jako ovce na porážku neb o svém osudu nerozhodují sami, ale právě ten démon ať už v jakékoliv podobě. ()

Innos

"story" od Tarantina + réžia O.Stone + soundtrack zostavený a produkovaný Trentom Reznorom( obsahujúci aj pesničku Burn. ktorá bola vytvorená konkrétne pre tento film) + šialené herecké výkony (napr T.L.Jones) = jasných 5 hviezd, pre mna osobne naj film o masových vrahoch, ale to neznamená, že teraz pôjdem niekoho zabiť, aby zo mňa bola superstar. Tento film nie každý pochopí, zaleží akými očami sa pozeráte. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore