Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

YumiOkami

𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝘃 𝘁𝗲𝗹𝗲𝘃𝗶𝘇𝗶, 𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝘇𝘃𝗲𝗻𝗰𝗶, 𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝘃𝘀𝘂𝗱𝗲 𝗸𝗮𝗺 𝘀𝗲 𝗽𝗼𝗱𝗶𝘃𝗮𝘀; 𝗻𝗮𝘀𝗶𝗹𝗶 𝗮 𝗻𝗲𝗻𝗮𝘃𝗶𝘀𝘁 𝗷𝗲𝗱𝗻𝗼𝘂 𝘃𝘆𝗺𝘆𝘁𝗶 𝗰𝗲𝗹𝗲 𝗹𝗶𝗱𝘀𝘁𝘃𝗼. — natural born killers prezentuje televizi a media jako nastroj a upozornuje na jejich vliv na lidsky zivot; zaobira se laskou ke zlocincum a zlocinu (nesrovnavejte s true crime fanousky). — rodi se lide jako vrazi, nebo je dela vrahy spolecnost? jedno je jiste - pokud nebudete spravne vychovavat vase deti, tak je vetsi pravdepodobnost, ze vas zbiji, utopi a nebo (v tom horsim pripade) zapali! — libila se mi mozna reference na jacka unterwegera (zabijel prostitutky, napsal ocenovanou knihu) a jine seriove/masove vrahy. || - “𝙸𝚜 𝚝𝚑𝚎𝚛𝚎 𝚜𝚞𝚌𝚑 𝚊 𝚝𝚑𝚒𝚗𝚐 𝚊𝚜 𝚊 𝚌𝚘𝚙-𝚕𝚎𝚜𝚜 𝚝𝚘𝚠𝚗?” - “𝚃𝚑𝚊𝚝 𝚠𝚘𝚞𝚕𝚍 𝚋𝚎 𝚙𝚊𝚛𝚊𝚍𝚒𝚜𝚎, 𝚠𝚘𝚞𝚕𝚍𝚗’𝚝 𝚒𝚝?” || ❝𝐈𝐭'𝐬 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐦𝐮𝐫𝐝𝐞𝐫. 𝐀𝐥𝐥 𝐆𝐨𝐝'𝐬 𝐜𝐫𝐞𝐚𝐭𝐮𝐫𝐞𝐬 𝐝𝐨 𝐢𝐭. 𝐘𝐨𝐮 𝐥𝐨𝐨𝐤 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐨𝐫𝐞𝐬𝐭𝐬 𝐚𝐧𝐝 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐞𝐞 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐨𝐭𝐡𝐞𝐫 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬, 𝐨𝐮𝐫 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐢𝐧𝐠 𝐚𝐥𝐥 𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐢𝐧𝐜𝐥𝐮𝐝𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐨𝐫𝐞𝐬𝐭𝐬, 𝐚𝐧𝐝 𝐰𝐞 𝐣𝐮𝐬𝐭 𝐜𝐚𝐥𝐥 𝐢𝐭 𝐢𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐲, 𝐧𝐨𝐭 𝐦𝐮𝐫𝐝𝐞𝐫.❞ ⚔️⛓ ()

creeper

stiplavy koktejl, ktery nemusi chutnat kazdemu.zakladni kostra dana tarantinovym nametem je prorostla satirickymi motivy,jez jsou nabouravany popkulturnimi fragmenty i postupy, ktere jsou popkulture vlastni. ()

Kubaso

U Mechanického pomeranče jsem věděl, že koukám na dobrý film. U Deodatových Kanibalů jsem měl dojem, že sleduji zajímavý film. U Stoneova tripu jsem pochyboval, zda-li vůbec koukám na film. Hlavně první polovina trpí naprostou přestylizovaností (mý nový oblíbený slovo; krásně se píše, ještě líp čte) a z ní vyplývající chaotičností, plné zadních projekcí, klipovitých střihů a zfetovaných barviček. To aby se to dětičkám odchovaným MTV taky líbilo. Tony Montana, Hitler, Stalin, čert... Jaký to celé dává smysl, to jsem věru nepobral. Nicméně právě ve chvíli, kdy většina soudných diváků poprávu usíná, se Stone začíná v bizardních metaforách ptát. Žádné odpovědi přitom nenabízí ani nehledá, což je u něj jednoznačné plus, poněvadž svými závěry dokázal v posledních dějstvích posrat většinu filmů, co jsem od něj viděl. Nevím, co to Stone natočil, ale za vidění to stojí. Tarantina bych tam ale radši nehledal. ()

Všivák

Třeba jse mi taky povede tak krásně sestřelit cyklistu, až se takhle osudově zamiluju.. Podle mě, nejlepší výkon co kdy Tomy Lee Jones předvedl. ()

Slider

Práve forma filmu, ktorá mala lepšie vyjadriť hlavnú myšlienku, celý film pochovala. Stone podľa mňa neodhadol mieru a to, čo má pôsobiť ako režisérsky geniálne trefné, sa mi javilo ako dosť vyšinuté. Na druhej strane, "sto ľudí sto chutí", a práve Natural Born Killers je film pri ktorom viem pochopiť aj veľmi kladné hodnotenia. Woody Harrelson hlavne v druhej polovici veľmi presvedčivý. ()

Brain-D

Už od začátku bylo cítit, že je je ten film pořádná nálož. Nepředvídatelná stylovka od Stona. Velmi podobné "Pulp Fiction". Jinak co dodat, byl to prostě masakr. ()

sochy.zirafka

Tento film bych charakterizoval asi jako "zběsilý nářez". Nebo rozřez. Vizuál Vás nenechá usnout, hudba je výborná a většina scén velmi zajímavá. Je to prostě jeden z filmů, které doporučuji na potkání. ()

drake31

Dokonalý, výnimočný, úžasný - tieto slová, a aj mnoho iných podobných, mi vírili v hlave počas celej doby sledovania. Strhujúci snímok ktorý sa nezastaví ani na okamih a mne neostávalo nič iné len s otvorenými ústami sledovať čo mi Oliver Stone naservíroval. Perfektná vizuálna stránka, skvelo zvolená hudba a herecké osadenstvo hralo neskutočne - hlavne Woody, Juliette a Robert. Všetko už bolo povedané, všetko už bolo napísané - tak na čo sa rozpisovať o dokonalosti tohoto filmu. ()

Prekarkar

Tak jsem na doporučení odkoukal. Budu řešit technickou stránku věci! Neotřelá kamera! Porušuje všechna pravidla, ale není to úplně "sprosté". Zvuk jsem při tom návalu (nářezu) ani nestihnul registrovat, budu se na dílo muset podívat ještě jednou. A dějově? No, to asi nebudu hodnotit. Zatím! ()

ZeroCZ1233

Natural Born Killers je jeden z těch filmů, jenž by jindy než v devadesátkách natočit nešlo. Základní premisa je dobově obyčejná se znaky Tarantinovy ruky, již nám credits slibují. Nová partnerská dvojice představující Bonnieho a Clydea své doby je na první dobrou taková ta klasická zápletka s menším nádechem zajímavosti. Jenže tento bonbónek není kompletní, je obalen vrstvami společenské kritiky, satiry a alegorie na téma morální a amorální popularity s kapkou filozofování. A pokud to pro někoho nestačí, tak je tady forma, jež popsaný obsah v očích mých pozdvihuje, ale v očích jiných zase zavrhává. Představte si typický devadesátkový hudební klip s typickými střihy a kamerou, dodejte do něho trošku tvůrčí invence (origin jedné z postav ve vynikajícím žánrovém okénku, jenž je highlightem celého snímku) a Natural Born Killers je na světě. Tomu všemu vévodí vskutku rozmanitý soundtrack skákající z Leonarda Cohena na Nine Inch Nails a mnoho dalších vynikajících hudebníků. Tento snímek je také údajným propagátorem násilí, jenž tuto svou nálepku dostal od médií a proto je také u dosti lidí v nelibosti. To je ale zase krásný příklad toho, jak se mediální a senzacechtiví konzervatisté dívají jen na povrch a nevidí myšlenku, jež má tento přebytek násilí vyjadřovat. Natural Born Killers prostě není formou ani obsahem pro každého a dobře si rozmyslete před jeho zhlédnutím, jestli do toho chcete opravdu jít. Pokud se rozhodnete kladně, neprohloupíte, miniálně za skvělý výkon Downeyho ve vedlešjí roli to stojí. 9/10. ()

Timak

Ty vole Stone byl stoned as fuck když to točil ne? Protože tohle nemohl natočit nikdo normální a  střízlivý. Nevydržel jsem to. Po hodině jsem to musel vypnout. Fakt ztráta času. ()

liuk

Škoda, že už Tarantino alespoň jako občasnou bokovku nepíše pro jiné režiséry, kteří mu to pak podle jeho přerostlého ega przní. Jeho scénáře se mi totiž líbí mnohem víc než jeho režisérské filmy. Při sledování Natural Born Killers si připádate občas fakt jako v blázinci, říkate si, jak na tohle proboha můžete koukat, abyste si pár sekund na jakékoli pochybnosti zase na chvíli zapomněli a děsně vás táhle šílenost bavila. Ačkoli mi nějak nesednou okatě přestylizované filmy, tak NBK působí bez přemíry dnešního počítačového filtrování prostě dobře. Ty scény, kdy jedou naši povedení manžílci v autě a okolo nich se promítají všelijaký úlety, jsou prostě parádní. By mě zajímalo, jestli už Downey Jr. něco bral a pozval na pár dávek Sizemorea a Jonese, protože oči všech těhle tří jsou tak neskutečně vymaštěný, že jinak fakt nevím. No a ještě musím pochválit parádní hudební soundtrack. Film, který dozrává pomalu, ale jistě. 4,5*. ()

Ichabod

I po těch letech skvěle zábavný a drsný Tarantinův scénář ukazuje jakou kapacitou kdysi Quentin byl. Stone točil ještě i nádherně politicky nekorektní filmy a ne srágory jako WTF, nebo co to je ta poslední srajda s Nickem Cagem. Hodně ulítlý příběh v ještě ulítlejší formě, ale přesto celkem dobře stravitelný film. Harrelson nikdy potom nebyl tak cool a Juliette Lewis, ta tu je prostě klasicky nesnesitelná, ale tady to ani nevadí když hraje úchylnou sociopatku a k tomu všemu ta úžasná hudba! ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore