V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Vecko99

Povedené pokračování kultovního sportovního filmu o amaterském boxerovi, který si splnil svůj sen. Není tak dobré jako jednička, ale i tak si drží velmi solidní úroveň. Váhal jsem mezi 4 a 3, ale nakonec jsem dal jen tři, protože film jen okopíroval a lehce pozměnil příběh z pvního dílu. ()

chelseaman22

Úplně totožné s jedničkou. Devadesát minut samou nudou sjíždíte facebook, aby jste v závěru mohli vidět nečekané vítězství, jež snad každý divák musí čekat. Osobně jsem zhrozen z faktu, že mne čekají ještě čtyři díly, od nichž se dá očekávat, že budou opět naprosto totožné s jedničkou. 60% Výdělek k 31.10.2012 činil: $200,182,160 ()

adams89

Z prvního dílu Rockyho se nečekaně stal megahit a tak celkem logicky následovalo pokračování, kde se už režie chopil sám Stallone. Kvalit jedničky dvojka jistě nedosahuje, přesto z celé série patří k těm lepším filmům. Že bych se ale po celou dobu bavil, to rozhodně ne. První hodina je vlastně dost o ničem a nebýt pasáží s Apollem Creedem, vyzívajícího Rockyho na odvetný zápas, asi bych se hodně nudil. Jisté zdramatizování děje přinesly zdravotní komplikace Adrian, Rockyho výčitky svědomí a nechuť zápasit. Pak ovšem nastal jeden z nejlepších momentů celé této boxerské série! Ano, mám na mysli scénu, kdy se Adrian probouzí z kómatu a šeptá Rockymu, ať zápasí a vyhraje. Vzápětí začíná skvělá tréninková část opět zakončená během přes schody městského muzea, navíc umocněna fenomenální hudbou Billa Contiho. Samotný zápas o titul se opět povedl a je srovnatelný s tím prvním. Díky té poslední půlhodině tedy dvojka ostudu neudělala a stalo se z ní plnohodnotné pokračování.70% ()

Sfinkter

Byť opsaná jednička, Rockyho vzestup opět působí. Není ve formě, přibral, doma není optimálně, ale trenér Mickey opět narukuje se svými metodami a dožene Rockyho k nadlidským výkonům. A Rocky to dokáže, opět "žere blesky a sere hromy". ()

Jizni Tlapa

Skála je zpět a jde do toho s minimálně stejným nasazením jako v jedničce. A co víc, po usednutí do režisérské židle bych si i dovolil tvrdit, že to bere levým hákem přímo na solar. Skvělé dialogy, které ukazují Stalloneho jak v pozici jednoduchého citlivky tak i takticky "nabušenýho dvě stě kilovýho italskýho tanku", který do toho jde naplno! Ve vedlejší roli exceluje Burt Young a Burgess Meredith. Geniální hudba B.Contiho! Delší tréninkové sekvence! Perfektní, ne-jen sportovní zažitek. Upozornění:Rockyho sledujte v originálu nebo s prvním (a to doporučuji) dabingem Pavla Rímského!!!! Kompletní sága Rockyho se v TV totiž objevila ve dvou verzích dabingu, které se zásadně liší a mohou tak velmi ovlivnit výsledný efekt, kdy druhá , pozdější verze Rockyho opravdu "sráží na kolena" ()

DJ Rocco iNc

Táto časť nadväzuje na prvú časť. Filmy, ktoré na seba nadväzujú, nie sú až tak úspešné. Takto je to aj v tomto prípade hoci čísla ukazujú inak. Táto časť vlastne rozvíja ďalej tú prvú a to až také zaujímavé nie je, až na ten koniec. Ale Rocky je Rocky a hoci by bol Rocky 2 len nízkorozpočtový film, tak aj tak by bol slávny. ()

Johnny.ARN

Jedna z mála dvojok, ktoré neboli tak tragické. Zo začiatku to skoro malo aj úroveň jednotky, potom sa to ale nezmyselne natiahne. Dvojka je viac o spoznávaní Rockyho, o jeho osobnom živote a o trápení boxera a otca rodiny. Je trochu neuveritelné, žeby dokázal vyhrať, keď Appolo bol na neho nabudený, ale budiš. Tréning a záverečný súboj ale dokázali nadchnúť a zabezpečili 4 z 5. ()

Jazzzz

Pokračování, ve kterém nedovolí Apollova zlomená hrdost, aby šampion pokračoval dál ve své cestě slávy. Apollo nesnese diskuze na téma, že první zápas byl prodaný a opět se zaplétá s "Jižní tlapou." To je však ohromná chyba. Rocky zamaká a závěr je jednoznačný... Novým mistrem světa v těžké váze v boxu je.... 5 hvězdiček už jen za to, že jsem v rozmezí 10-15let chtěl být jako Rocky. ()

lennyd

Ač byl Apollo Creed po zápase s Rockym Balboou (Sylvestr Stallone) prohlášen za vítěze, stále se vyskytují lidé, kteří tvrdí, že morálním vítězem je právě Rocky. To se Apollovi samozřejmě nelíbí, a vyzve Rockyho na další zápas, kde by mohl Apollo prokázat, kdo je tím jediným mistrem světa v těžké váze. Rocky, který se po velkém úspěchu svého prvního zápasu pěkně rozšoupl, má nyní hluboko do kapsy, a přijmout Apollovu nabídku je jediná šance, jak zabezpečit svoji ženu Adrian a narozeného synka ... Jakmile má nějaký film byť jen kapku úspěchu, většinou na sebe nenechá jeho pokračování moc dlouho čekat. Kromě hlavní role vzal do vlastních rukou Sylvester Stallone i režii filmu, a musím přiznat, že to vůbec nebylo marné. Samozřejmě úspěchu jedničky dvojka nedosahuje, ale opět mě zaujala tím, že ač film o boxu, je až překvapivě "civilní" se silným příběhem. Naprosto dokonalý je ovšem téměř klipový sestřih Rockyho tréninku s hezkou muzikou, na to bych se dokázal dívat věčně. Samotný (a rozhodující) zápas je pak už jen třešničkou na dortu... ()

kurcatovium

Je to dvojka a je to v podstatě stejné jako jednička. Co to je? Rocky II. Navíc je to už od prvního okamžiku neuvěřitelně čitelné. Stále je tu přebytek nudných pasáží, které by se daly bez sentimentu vystříhat (a zahodit). ()

ywo666

Zhruba na rovnakej úrovni ako jednotka. Možno trochu živšie, ale zas menej originálne. Každopádne to ale malo svoje svetlé momenty. Úplná bolbosť to teda nebola. Tak 70%. ()

noriaki

Říká se sice, že druhý Rocky slevil z vysoce nastavené laťky prvního dílu. Když si je ovšem pustíte za sebou, tak si žádného rozdílu nevšimnete. Příběh pokračuje tam, kde minule skončil. Rocky si užil patnáct kol slávy, ale postupně zjišťuje, že vyrovnat se s popularitou je skoro stejně těžké, jako jí dosáhnout. Stallone přesně věděl kam postavu posunout, a boxera, který toho v hlavě sice moc nemá, ale všechno je tam srovnané, elegantně protáhl do další životní etapy. Hudba zůstala stejná a boxerské scény jsou o level kvalitnější, takže občas kacířsky uvažuju, jestli náhodou dvojka není lepší než jednička. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers