V zápase o titul majstra sveta v boxe, ktorým sme sa lúčili v predchádzajúcom filme, rozhodcovia ako víťaza určili Apolla, hoci spravodlivejšia by bola remíza. Tesne po zápase sú obaja súperi na ceste do nemocnice, a keďže Apollo (Carl Weathers) sa necíti ako víťaz, v jeho plánoch už má pevné miesto odvetný zápas. Rocky (Sylvester Stallone) má však celkom iné ciele a výzvu na odvetu odmietne. Po prepustení z väznice sa chystá požiadať Adrian (Talia Shire) o ruku, kúpiť veľký dom a dať si od športového boxu na určitý čas odpočinok. No aj taký zlatý mešec, aký dostáva športovec za účasť v zápase o majstra sveta, má svoje dno. Rocky je na mizine a nezostáva mu nič iné, len prijať Apollovu výzvu a opäť vstúpiť do ringu. Tréning bude tvrdší, dlhší a náročnejší, pretože nasledujúci zápas bude pre Rockyho jeden z najťažších. Iný výsledok, než víťazstvo nad Rockym, si totiž Apollo ani nepripúšťa. (TV Markíza)

Cubinho

Pořád výborné. Pro Rockyho mám slabost. Ale něco neuvěřitelného nám nabídla TV Nova ve své verzi dabingu, když nechala závěrečný zápas okomentovat nejlepším z nejlepších, samotným velkým nepřekonatleným Vaškem Tittlebachem. To byl opravdu zážitek :-D 8/10 ()

curunir

Druhý diel Rockyho nemožno pokladať za nijak zlý, rozhodne nedosahuje úroveň jednotky, no film sa snaží byť vtipnejším a v zásade mu to aj celkom vychádza. Stallone je tu už tak akurát vymletý a častokrát zahráva lepšie partitúry ako v prvom filme. Osobne som sa celkom pobavil na scéne keď sa Rockyho niekto opýta či sa nechce stať členom ich kondomínia, pričom mu odpovedá, že ,,on ich nepoužíva". Film má pomerne príjemné tempo až do chvíle pokiaľ Andrian neupadne do kómy, kedy sa už všetko iba vlečie až do štandartne zvládnutého finálového zápasu. Uvažoval, že by som dal 3*, ale nakoniec prilepšujem, pretože nato, že som od dvojky toľko neočakával som sa ani veľmi nenudil. ()

ConanVJ

Druhý díl je opět skvěle natočený film, který je podle mě ještě víc emotivně vypjatý než jednička. I když jsem film viděl nesčetněkrát, vždy pří konečném počítání rozhodčího čekám na Rockyho velké vítězství. Film je to opět skvělý a dávám mu taky 100% :) ()

Astaroth12

Originál je len jeden, ale aj táto časť vie diváka pripútať do kresla, ale nie až tak ako jednotka. Je tu šialená stopáž na to, že tu je veľa kecov,ma aj značne rozťahaný dej o 30 minút skrátenia by mu neuškodilo. Film na diváka útočí citovými výlevmi, ktoré sa sem hodili sú dramatickým spestrením vo filme. Vidieť tu odhodlanie zdolať sráča. Za ten dravý, parádny zápas, si tu 4* zaslúži, ale len len. ()

Marsik

PRIMA MAX HD - Já měl vždycky dvojku raději než jedničku. Zejména závěrečné přípravy (trénink) na zápas jsem jako malý hltal a pouštěl si pořád dokola. Také mojí větší oblibu druhého dílu přisuzuji tomu, že se ve dvojce tolik nefilosofuje a není tolik o psychologii postav, což se přiznám, že mi u Rockyho II vždy vyhovovalo. Po dlouhé době jsem to dnes viděl s dabingem od TV Nova z roku 2000 a docela jsem koukal, jak je cenzurovaný. Některé hlášky pak tolik nevyzni. Původní dabing z roku 1991 má větší šmrnc, takže příště. Ale...novácky dabing má zase Vaška Tittlebacha jako hlavního komentátora zápasu, což je velký klad :) 75% ()

spaceboyCZ

Rocky si zacal trochu verit, ale v nitru je to stale ten prostacek, pro ktereho je box zivotni sen, ktery ale nepotrebuje za kazdou cenu snit...jeste stale to neni samy sval bez gramu tuku jako v nasledujicich dilech, ale kdyz se clovek kouka na ty filmy v rade za sebou, tak sleduje ten pokrok a ty zmeny ve stavbe Stalloneho postavy... ()

fannah

Druhý díl se nepovedl tak jak by měl, ale i tak prostě zapadá do série, tak proč ne. Docela dobrá podívaná a konečně vítězství :-) ()

themic

Není to sice jako jednička, přesto to stojí za to..! Dobře navazuje na předchozí díl, což odceňuji... Opět skvěle prožité výkony, hudba a všechno co k pravému filmu má patřit!..:) To jak už tady psal uživatel "sud" je pravda, musím s tím souhlasit, dojalo mě to!.. Postavy se k hercům hodí a herci je maximálně využili, vžili se do toho a to je na tom taky vidět..! Už né jako jednička, přesto čtyři ****..:) ROCKY, ROCKY, ROCKY!!! ()

mysiak

Trošku natiahnuté, ale ináč dobrý Rocky, ktorý sa postavil opäť Apollovi Creedovi a konečne zvíťazil, príjemne pokračovanie...ale aj tak najlepšia je štvorka ()

ArsenalEagle

Další Rocky, i když méně psychologický a více omoční v režii i hlavní roli se Sylvesterem Stallonem staví na pevných základek, které ukotvil v prvním díle. Určitě nejsilnějším článkem filmu ( a to i série) jsou boxerské bitky, které stojí za to a vypadají jako opravdové. Sice o něco málo slabší než jednička ale pořád patří k nadprůměru. 80% ()

kobejn

Rocky 2 se logicky rozvíjí tam, kde skončila jednička, charaktery a příběh se vyvíjí a duel směřuje k odvetě..., oproti jedničce to má tu nevýhodu, že víme od začátku, jak odveta skončí...ale celý film se Sly snaží držet na úrovni...a zápas natočil tak, že i když je výsledek jasnej, stejně je to napínavý...ale hlavně Rocky to je prostě Lust for life a Love for life, takže no more talking... ()

MikO_NR_1909

Celkovo je najlepšia 1-ka. Časť ku ktorej sa najčastejšie vraciam je 4-ka... ale moja snáď srdcovo-najobľúbenejšia je Rocky II. Všetko so sebou súvisí a systematicky vrcholí (nostalgia ultra). ()

numi

Jednička byl film o boxerovi, dvojka už je jen boxérský film. Rockyho životní patálie jsou místy možná až trochu utažené za vlasy, ale třeba je v Americe všechno možné. Kdo ví? Stallone hraje Rockyho opět na jedničku, jen ty hlášky už jsou o hvězdičku horší a závěrečný souboj je na můj vkus odfláknutý. Tady musím vyzdvihnout čtvrtý díl této série, proti kterému je tenhle souboj žabařina. Přesto jde o pekelně kvalitní a pekelně zábavný boxérský film, u kterého se nebudete ani nudit, ani tahat za vlasy, na co jste to zase nalítli... [prosinec 2005] ()

gogos

Dosti důstojné pokračování. I když určitě nedosahuje kvalit prvního dílu, má jistě něco do sebe. Hudba je opět vynikající, taktéž námět. Od Slyho je to sice určitě hůře zahrané ale pořád je to nadprůměrný film. A proto 4* ()

blackrain

Také jsem si myslela, že si konečně oddychnu. Ale copak to jde, když se na vás řítí další nálož, které musíte čelit. Tenhle příběh začíná přesně tam, kde skončil ten první. Mohla jsem si tak zopakovat finálovku a vzpomenout si na to, co jí předcházelo. Stallone ždímá ze své role co se dá a je to tak dobře. Dvojka mě rozhodně nezklamala. Byla stejně dobrá jako jednička. V závěru jsem Rockymu držela palce a málem přestávala dýchat. ()

kaylin

Co se mi hned na začátku líbí, to je skutečnost, že vlastně nejde o snímek o boxu, ale o romantiku, kde ale čekáte, co se zvrtne. Sly mi v téhle roli prostě sedne. Prostě frajírek, ale myslí to dobře. Sylvester Stallone si tady vytvořil životní roli - nemyslím zrovna v tomhle filmu, ale v téhle sérii - a ukazuje, že je schopen zahrát v podstatě každou rovinu své postavy. Smutného, radostného, ztrápeného, trapného i odhodlaného. Prostě mu ho žeru i s návnadou a jsem sakra subjektivní. Tohle jsou ale prostě filmy, které mě dostaly v dětství a já si nemůžu pomoct, pořád to okouzlení touhou porazit někoho, trvá. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers