Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

tomeš

Uznávám, že jsem nikdy nic takovýho neviděl a že mě to postupně i začalo bavit, zejména kvůli bezbřehý vynalézavosti tvůrců a propracovanosti detailů (na zdi visící rukavice pro párko-prsty), což vlastně na mě bylo nakonec asi moc. Stojí za vidění, ceny si zaslouží, ale srdcovka z toho nebude. ()

corpsy

Som rád, že sa občas Akademici prebudia z letargie a oceňujú aj žánrové filmy. Tento je síce oscarovo precenený a pôsobí skôr ako päsť na oko ( niečo v štýle - teraz budeme roky oceňovať bizarnosti, keďže sme dekádu pred tým oceňovali iba biele veľkofilmy ), ale každé polienko do ohňa sa počíta. A preto treba ignorovať ocenenia a dívať sa na film úplne z inej dimenzie, možno nejakej tej 956 148ej. Je to torta psíka a mačičky, niečo čo pozametá s ľudskou mysľou kladne a aj záporne. Každopádne je to zaujímavý kinematografický počin. ()

ledzepfan

Je to originální? Docela jo. Je to nápadité? neskutečně. Je to film od kterého nelze odtrhnout zrak a na který budu dlouho vzpomínat? Bohužel ne.... Mechanika toho celého je otravně překombinovaná. Dlouho to vypadá na nekonečnou bitkařskou prudu bez pointy. Pak dojde na šutry v poušti a jeden dostane naději, že se v tom přecejen něco skrývá. No, skrývá, ale je to vlastně sentimentální banalita která finálně graduje snad pět krát, jako jakýsi jízlivý flashback Pána prstenů.. Herci jsou dobří. Jako řemeslná noční můra je to zvládnuté se ctí. Sympatické je, že si to o sobě nemyslí, že je to geniální kvantofilosofický mástrpís (ano, zdravíme Nolana) a celé se to hraje prostě spíš na zábavu s obligátním přesahem do rodinných hodnot a brnkání na citíky. ()

maddy

Everygenre Everymovie All at Once. Každý kto má aspoň trochu rád kinematografiu musí vzdať poctu tej porcii originality, kreativity a odvahy, ktorú tvorcovia Everything Everywhere All at Once majú, aj keď úplne chápem, že nie každému budem tento mix doslovne všetkého pochuti. Keď už si totiž človek myslí, že originalita v Hollywoode vymrela vznikne niečo ako Everything Everywhere All at Once. Film ako doteraz žiaden iný, aký sa ešte nikdy nenatočil a trúfam si tvrdiť, že už ani nikdy nenatočí. Kto videl predošlý film od týchto režisérov o prdiacej mŕtvole Daniela Radcliffa s názvom Swiss Army Man, ten nemôže byť vyslovene prekvapený, no Everything Everywhere All at Once ide ešte omnoho, omnoho ďalej. Vzal myšlienku z Marvel filmového/komixového universa o mnohovesmíre a vytvoril film na pomedzí mainstreamu, nezávislého filmu a totálneho bizáru, ktorý však ani raz nepadne ani do jednej z týchto kategórií a po celé dve hodiny priam dokonale balansuje na pomyselnej hranici všetkých troch menovaných. Vymyká sa tak presnému žánrovému zaradeniu. Rodinná dráma o vzťahu matky s dcérou ✓, uteletná komédia o čínskych migrantoch ✓, akčný film po vzore Jackieho Chana ✓, fantasy pocta wuxia filmom ✓, filozofické sci-fi á la Matrix ✓, komixový film o multiverze ✓, nezávislárna o dvoch zamilovaných kameňoch ✓, LGBT bizarnosť s ľuďmi čo majú párky miesto prstov ✓ ... pokiaľ ste videli chápete, pokiaľ ste Everything Everywhere All at Once nevideli, tak sa nemáte šancu podľa tohto komentára chytať. Nečudujem sa. Je to šialenstvo, doslovné šialenstvo, ale neskutočne zábavné šialenstvo. CELKOVO: 9/10 ()

Adasin

Tenhle film mi nepřijde ani lepší ani horší než druhý Doctor Strange. Má podobné téma, ale přistupuje k němu jinak. Koncept multiversa je tu pojat celkem originálně, i když mám podezření že to tak je vymyšlený hlavně kvůli tomu, aby postavy dělaly co nejbizarnější a nejnechutnější věci (kdo viděl, na pár si jistě vzpomene). I návštěvy jiných vesmíru jsou plné především podivností. Tenhle film není tak uspěchaný jako Strange, takže si jiných vesmíru pořádně užijeme. Naopak, tenhle film je zase dlouhý až moc. Má příliš dlouhou první část a když jsem myslela, že se bude končit, tak teprve byla druhá a podle názvů jednotlivých částí bylo jasné, že bude i třetí. To už jsem začínala mít obavy, protože poselství, které film chtěl předat, již předáno bylo a jen se čekalo, až konečně nastane konec. Ke konci ustoupí i jinak originální a zábavná akce a hlavně se mluví, tempo, jakým děj do té doby ubíhal, je najednou poloviční. Film dost zvedá nahoru herecké obsazení se stále vynikající Michelle Yeoh a vtipné narážky na jiná díla (narážky na Ratatouille a 2001: Vesmírná odysea vedou). Taky jsem od toho čekala víc, ale i tak jsem ráda, že se film dostal i do našich kin. 7/10 ()

agentmiky

Tak tohle bylo na mě už fakt moc! Danové to na režisérské stoličce doopravdy přepískli! Ale abych teda jen nekritizoval, tak první půlka film se nesla ještě na pozitivních vlnách. Užíval jsem si herecké výkony (zejména návrat vietnamského herce Quana). Plus se mi k tomu líbila většina nápadů. Ale druhá polovina se zvrhla v naprostý chaos a, promiňte mi ten výraz, bordel. V konceptu multivesmírů se autoři začali naplno topit a ke konci vymýšleli čím dál tím více šílené twisty. Dost by mě zajímalo, co za halucinogeny si autoři pozřeli, protože to místy byla nefalšovaná psychedelická podívaná! A že na konci přišli s rádoby hlubokou myšlenkou rodiny, která pospolu drží i napříč jednotlivými dimenzemi? To fakt ne, to se nezlobte. Těch 7 Oskarů je naprostý výsměch, když si vezmu v potaz, že například Top Gun proměnil pouze 1 nominaci a Batman od Reevese se ani nedostal mezi nominované. Výsměch! Za mě 4/10 ()

MICHAEL73

Bezpochyby jeden z nejoriginálněji pojatých filmů 21. století. Nic jsem od tohoto filmu neočekával, ale dostal jsem všechno a ještě víc. Podívaná, která doslova překypuje kreativními nápady, akční hravostí, humorem, filmařský minimalismem dotaženým do maxima. Nikdy jsem nebyl svědkem něčeho tak nabitého,  rychle se pohybujícího, a přitom jasně směřujícího do vynikajícího finále. Všechno všude najednou se dá popsat jedním slovesem, protože ten film zkrátka žije! Ožívá v něm kamera, střihy, křiklavé kostýmy, exkluzivní scénář a vypiplané emotivní momenty. Legrace a vážné situace jdou ruku v ruce jako by to byly sestry. Není jediného momentu, kdy by vás příběh nechal odpočinout, naopak se ve vás ještě více prohloubí a více vás ponoří do světa plného salvy smíchu a moře slz. Miluji to. Miluji sílu tohoto příběhu, která vyšla z hlav režisérů Danielů. Jedná se o snímek, který opravdu shrnuje všechno. Všechno a všude. Všechna lidská trápení, všechny druhy situací, veškeré vztahy a emoce, které my jako lidstvo máme, ale málokdy si toho vážíme. Tento film vás naučí vážit si toho, kým jste. A pokud by se mi podařilo vytvořit něco, co by jen z půlky vyvovalo v někom tak silné emoce jako tímto filmem Danielové dokázali vyvolat ve mně, bohatě by mi to stačilo. Jedna velká jízda, jedna velká esence života. ()

kobejn odpad!

Když takovejdle film dostane 7 oskarů, tak už je něco hodně špatně. Nevěřim tomu, že se tolika lidem tendle film fakt líbí. A jestli ano, tak prostě nechápu proč. Mně to přišlo prakticky nekoukatelný, jakoby to točil nějakej idiot a myslel si, že všichni kolem jsou taky úplný dementi. A nebo jsem idiot jen já? To je taky možný. ()

ArsenalEagle

Šílená akční jízda plná nenuceného humoru a barev, ve které je občas těžší se orientovat, ale rozhodně jde o nápaditý zábavný film, který zobrazuje neuvěřitelnou malost bytí. Jedna z nejzajímavějších existenčních tragikomedií, na jakou jsem zatím narazil. PS: těžce cítím tvůrce Švýcaráku, což ovšem není nic špatného, to byla taky houbičková jízda. ()

Lukrecie

Čekala jsem mnohem více. Přišlo mi to takové psycho a trhlé. Líbily se mi však paralelní vesmíry. Začalo mě to bavit až od půlky, kdy se atmosféra uklidní a začne to dávat smysl. Přidávám ještě jednu hvězdu. ()

Bordoshut

Za nudou hustou tak, že by se dala krájet, leží astrální vesmírný bagel, známý též jako Čínská díra na tisíc způsobů alias Voňavá černá díra po Sečuánsku. Na první pohled je to docela obyčejný kus pečiva, ale už na ten druhý nám s ním stará čínská imigrantka předvede podivuhodné věci... Pokud vás zajímá, co si o tom myslí Rákosníček, klikněte ZDE. ()

Laxik

Nehledejte v tom nic hlubokého, je to taková Nolanovka, kdyby měl Nolan smysl pro humor. Styl tady jednoznačně válcuje, pointu, ale když on je ten styl fakt povedenej! ()

slord

Film plný všemožných kreatívnych nápadov, ktoré vďaka skvelej réžii a scenáru od dua Danielov skvelo funguje. Emočne to tiež veľmi dobre funguje, postavy sú veľmi dobre vykreslené a záleží vám na nich. Michelle Yeoh si to dáva parádne a aj v tých najabsurdnejších scénach pôsobí ako ryba vo vode, aj keď som síce nevidel toľko jej filmov, tak z tohto si ju budem pamätať asi najviac. Viac takýchto originálnych a autorských filmov by som poprosil. 10/10 ()

MajklCZsk

Byl jsem nadšený až do závěru. V poslední třetině se však odkryje přepálená stopáž, která se projevuje tak, že cítíte velmi matahovaný konec, třikrát se opakuje nějaká situace, která mohla být zdůrazněna jen jednou. A ty fantastický nápady to nespraví. Škoda. Ale jinak se jedná o solidní film a jedno z překvapení minulého roku. ()

Remedy

Ve vrcholných scénách je to úžasně odzbrojující (mýval, bitka s koženou ledvinkou a fight v chodbě s dildama) a i přes ambiciózní koncept trochu jiného multiversa to povětšinou drží úplně v klidu pohromadě. Nejlepší je prostřední část, resp. druhá půlka první kapitoly, závěr je smířlivý, zahřeje u srdíčka a tak to má být. Teď už to jen nějak zakomponovat jako vedlejší linii do multiversa MCU a může vzniknout nekonečně mnoho sequelů. Kromě MCU a Matrixu jsem si občas i vzpomněl na Počátek. Velmi pěkná blbina na úrovni. [80%] ()

scroochy

Mnohovesmír šílenství, kdyby Marvel měl koule. Velmi originální a dobře natočené, ale příběh jako takový mi přišel slabší a emocionálně to na mě moc nefungovalo. Asiaty to ale asi zasáhne jinak. ()

Vidly10

Na první pohled chaotická zábava, která nic moc nepředá. Ovšem po zhlédnutí tohoto multivesmírného dobrodružství Dana Kwana a Daniela Scheinerta, jsem měl pocit, jako bych věděl všechno. Film kombinuje bizarní pravidla multiverza, zajímavou akci s dokonalými filozofickými a emočními rozhovory, kdy vidíte vždy ty stejné herce, ale v jiném charakteru. Naprosto výborný výkon Michelle Yeoh a Ke Huy Quana nenechá jedno oko suché a donutí vás se zamyslet se nad věcmi jako je vesmír, láska, mezilidské vztahy a počítání daní. Ano až takový rozsah tento film má. Nesmím zapomenout na nápaditost, kdy vidíte různé světy, různé formy cestování mnohovesmírem, všelijaké detaily, které se objevují v každém novém vesmíru a stejně je vše v jednom bodě propojeno. Přesně takto bych si představoval druhého Strange (díky Marvele). Veliké překvapení, které ke mně přišlo odnikud a určitě ho uvidíme v mé Top 10 na konci roku. 10/10 ()

Colby Sawyer

Tak tohle byla velká jízda. Nemůžu tvrdit, že jsem celou dobu chápal, co se děje, ale bavilo mě to velice. Oproti dvojce Doctora Strange, jehož multiversum bylo oproti tomuhle jak čaj z pětkrát vylouhovaného sáčku, se tady multiversum ždíme na plné obrátky. Kdo spočítá všechny reality, dostane zlatého bludišťáka, protože jich tu jsou vskutku stovky. Skáče se mezi nimi jak na běžícím páse a chvílemi je tempo skoro až ubíjející. Velkou silou i slabinou celého filmu je to, že se jedná o naprostou šílenost a hovadinu. Logika by se tu hledala jen velmi těžko, protože tam nic vlastně smysl ani nedává. Je to dobře a je to i špatně, diváka to sice dokáže neustále překvapovat, ale stejně by bylo příjemné, kdyby se to chvílemi drželo aspoň trochu při zemi, vůbec bych se při tom nezlobil. Každopádně v jednotlivých segmentech různých světů tam jsou momenty čiré geniality, které se zapíšou mezi nejlepší meme momenty filmové kultury. Pro studio A24 se jedná o další trefu do černého. Trefa je to sice chvílemi až moc zběsilá, ale po celou dobu značně zábavná. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou