Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Tomas_PO

Ťažko sa hľadajú akékoľvek slová na film, ktorý vyhrá 7 oskarov, no je nepozerateľný. Hereckým obsadením, scenárom, či artovým smerovaním. A istotne tento dojem nie je spôsobený len ázijským prejavom, ktorý mi filmovo vôbec neimponuje. ()

JeffScylla

První skoro hodina poněkud zmatek pak přijde fakt bizár,  ale už se to trochu rýsuje a nakonec mně to dostalo. Chce to prostě přežít první půlku. :) Šílený ale dobrý. ()

MrKrahujec

Tak si možná budu muset poopravit názor na celou ČSFD... Sice naprosto chápu, že zrovna tenhle film je tu v modrém, ale zároveň musím konstatovat, že je to olbřímí nespravedlnost. Tohle je totiž nejen sci-fi, fantasy, komedie a kdovíco ještě, ale především surrealistická a filosofická rapsodie, která se ještě navíc dokonale nebere vážně. Právě v tom mi to nesmírně připomnělo geniálního Ladislava Klímu (který už léta čeká na pořádné zfilmování), ale i Neila Gaimana (teď mám na mysli Nikdykde), potažmo pak ještě Luise Buňuela a vlastně i Weissův Dům o tisíci patrech (rovněž čekající na zfilmování). A to už vůbec nemluvím o Bulgakovově Mistrovi a Markétce. Náhoda tomu chtěla, že zrovna tohle všechno jsou moje celoživotní idoly (a to jsem ve filmu bezpečně poznal i několik svých vlastních nočních snů), není tedy divu, že dávám po delší době plný počet. A nezbývá mi, než uznat, že někdo, kdo nečetl ani Ladislava Klímu, ani Neila Gaimana, či Michaila Bulgakova, se v tom opravdu může trochu ztratit... (což je ale fuk). ()

Ronkar

Bizarní, ujeté, střeštěné, hektické a úchlyné. Ale také zábavné, svižné, s hromadou originálních nápadů a vizuálně nápadité. Podivnost jako tohle jsem už dlouho neviděl. Oskary sice nechápu (bizarnost je asi v USA v kurzu), ale nijak to nesnižuje, že jsem se u toho bavil. Nuda se nedostavila vůbec, protože na to nebyl čas. Furt se něco dělo a i přes krapet delší stopáž nevím, jestli by se z toho dalo něco vystřihnout. Tvůrci mají místy geniální nápady. Místy úplně debilní. Jako by testovali, co snese průměrný divák (podle zdejšího hodnocení asi moc ne :D). Ale upřímně to množství odpadů chápu. Tohle není určený běžnýmu divákovi. Anální, falický humor a párko-lidi jsem sice považoval za retardovaný, nevkusný a odporný, a trochu mi to zkazilo zážitek (těžko se pak naladit na emocionální finále a brát ho vážně), ale jinak to má filosofický přesah a zajímavé motivy. Michelle Yeoh nehraje špatně, ale tady ji výkonem převálcoval Ke Huy Quan. A je to asi první film, kde není Jamie Lee Curtis přitažlivá nebo šmrncovní, ale naprosto odporná :D. PS: Scéna s kameny byla nejlepší. ()

Poleloukales

Nebál bych se tento majstrštyk nazvat nejnápaditějším filmem od dob Mélièsových. Bezbřehá invence tvůrců dala vzniknut pravděpodobně nejoriginálnějšímu zpracování tématu mezigeneračních problémů v dějinách filmu. Tisíckrát omílaný a všemi způsoby zpracovaný (často dost nudně) námět nepochopitelně odlišných vesmírů vzdálených od sebe pouze cca 20 lety vzdělávání, výchovy a technologického pokroku, je hlavní  ingrediencí tohoto božského guláše. Dan a Daniel si prostě sedli do putyky, zlili se jak Dáni a napadl je  tadyten spektákl! Pochybuju, že by to šlo vymyslet jiným způsobem. PS: Pejsek s kočička se můžou jít bodnout. Na tohle nemaj! ()

Scaevola

Buď dobrá matka a plať daně... což znamená, dovol své ratolesti všechno, jinak začne mít sebevražedné myšlenky, a plať daně! Jen si nejsem jist, zda jsem musel kvůli tomuto moudru zhlédnout víc jak dvouhodinovou šou plnou šíleností, ředěných fastfoodových dogmat a finální zpomalovačky protahované na dvacet minut. Uznávám, že z počátku měly akční scény hongkongský švih a že vtip s opicemi a párkovými prsty se podařil, ale jinak oscarovou smršť úplně nechápu. A chudák otloukánek manžel. ()

Kacla

95% Nikdy jsem asi nic podobného neviděla... Na začátku jsem byla z filmu hodně překvapená, ale postupně jsem se naladila na podobnou vlnu. Film za mě není pro každého, ale mě to strašně bavilo! ()

bonovox

Na prvý pohľad blbosť a riadna haluz, aj počas sledovania som to chcel vypnúť…ale s odstupom času musím uznať, že tvorcom sa podarilo vytvoriť film, ktorý tu ešte nebol natočený a za tu odvahu si film zaslúži pozornosť, veď takú nápaditú akciu či bojové scény sme tu už dlho nemali a pochvalu si zaslúžia aj všetci herci v rôznych úlohách a v rôznych univerzach. A poteší aj silný emočný záver. Moc ale aj tak nechápem ten mega úspech na oscaroch… ()

ariari odpad!

tak ak sa oscary merajú podľa emócie zvanej odpudivý chaos, tak si tvorcovia naozaj každú jednu sošku zaslúžili... ja som v tom videla presne to čo tam bolo.  Nadľudské trápenie v snahe vyhovieť praštenému režisérovi a prepálenú hovadinu, ktorá ľudí stojí akurát stratu času.  Ak sa na tomto vie niekto pobaviť, v pohode,ja určite nebudem ochkať na originalitou veľdiela :-). ()

Lendak

Vidím tie výrazy režisérov, ktorých celoživotný cieľ je dostať toho zlatého pajáca a celú dobu tvoria nudné, strašne vážne drámy bez nejakej výpovednej hodnoty, keď len tak zrazu A24 ovládlo Oscary s touto ťažko opísateľnou meta chujovinou, ktorá je ale v jadre len obyčajný príbeh o jednej disfunkčnej rodine. Moje predtuchy sa ale naplnili, a aj keď je Everything Everywhere All at Once perfektným stretom art filmu a blockbusterov, nesúhlasím s názorom, že to je jeden z najlepších film všetkých čias a väčšinu ocenení si podľa mňa nezaslúži. A pritom obsahuje prakticky všetko, čo od perfektného filmu očakávam. Skvelé postavy, ešte lepší herci, hravá réžia a scenár. Ale práve u tej réžie mi niekedy príde, že to nemajú úplne pod kontrolou a film až veľmi skáče medzi témami a žánrami, že človeka z toho začne bolieť hlava. To stále ale nemení názor, že súboj o análny kolík je jedna z najvtipnejších scén, ktoré som kedy videl. ()

liberty66

Mohlo to být komorní vztahové drama. Mohla to být hrdinčina mystická pouť vedoucí k hlubokému sebepoznání. Mohl to být klasický akčňák s pořádnou dávkou přinasranosti na svět. Mohl to být blbůvzdorný návod pro rodiče, jak vhodně přistupovat ke svým dospívajícím dětem. No a tohle všechno to vlastně doopravdy bylo, jen v balení tak pestrém a kreativním, že se mi ještě teď točí hlava. A navíc se tam stihla objevit i slušná dávka humoru! Ale jako vážně humoru, ne toho trapnohumoru, na který jsme si ve filmech už všichni zvykli a smějeme se mu jen proto, že se to od nás čeká. Normálně většinu vizuálně atraktivních filmů ztrhám, protože kromě načančaného vzhledu nemají žádný obsah, ale tady obsah je a někdy i pěkně kousavý. Nemůžu říct, že by to bylo přímo geniální dílo, ale bylo to rozhodně super, promyšlené, nápadité, příjemně svižné a z filmu jako z média to vytřískalo snad úplné maximum.  P.S. Tento film není vhodný pro diváky, kteří se pomaleji orientují v postavách a ději, načež pak mají tendenci se ostatních diváků ptát: "A co že se to tam teda teď vlastně děje?" ()

F2003F

Ďalšie veľké predsudky neprávom. Pritom ejde o geniálne vyšperkovaný opus ako minule, ale o neriadene odviazanú jazdu (skoro) bez hraníc. Tým mýľne vytvára zdanie Oscarového adepta ako ďalšej nevyhnutnej korektnosti aj voči rasovej diskriminácii. A celkom tak to asi nie je, minimálne z môjho dojmu. V skutočnosti ide o pôsobivý snímok zanechávajúci ako myšlienkové usporiadanie tak aj uvedomenie fungujúci efektne nabitou originalitou a inovatívnosťou, aj keď je založený na podklade riešenom na každom rohu (mcudceu, Spirited Away atď.) a obyčajne stereotypom príbehu drámy (vzťah s dcérou, rozvod, lgbt). Ten je však podaný nepredvídateľne a pútavosťou nezaváha ani napriek 140min dĺžke. Elegantnou akciou s nevšednými činmi natočenou priehľadne a s citom pre detail je preplnený neustále a odsypáva tak príjemným tempom. Oscarové predispozície to inak ničím nemá, pre porovnanie majstrovská odysea do útrap duše a psychiky z netoleratnosti a predsudkov spoločnosti nebola na Best Picture ani len nominovaná, takže výhra je iba (bezcenne) plusovou nálepkou a dôkazom ďalšieho omylu Akadémie, akurát tentoraz prijateľnejšieho. Výkony fajn, ale rovnako ničím výrazné ani ohromné. Zástierka pre vnímanie obrazu ceny. ()

bodion

V jednom z vesmírov tento film poráža pokračovanie Avatara na Oscaroch 2023. Najlepšia Jamie Lee Curtis od Pravdivých Lží :) ()

Sopholojong

Extravagantna sialenost pre urcity okruh ludi, v ktorej sa zvadzaju epicke kung-fu suboje (co je skvele), ale s kolikmi v riti (co uz skvele nie je) a policajti su konfrontovani "metrovymi dildami" (!). Michelle Yeoh a Jamie Lee Curtis su absolutne na Oscara a do ich suboja na schodoch som to zral vsetkymi desiatimi. Lenze potom sa "rejzove" a "pisalkove" absolutne odtrhnu od akejkolvek reality a v mojich ociach nastava rovnaky overhype, ako svojho casu v telke Squid Game. Vobec by som sa ale necudoval, keby to dosiahlo rovnaky "cenovy uspech" ako tri roky dozadu Parasite. Tieto bizarne "sikmoocarny" su teraz v najlepsom kurze. ()

borecjeborec

S názory, že se jedná o film roku nesouhlasím. nesouhlasím však ani s názorem, že je to nejhorší film pro teenagery. Ano, byl to ulítlý bordel. Ovšem originální bordel, což se v dnešní době už tolik nevidí. Kdyby autoři neplácali vše dohromady, byl by z toho nadprůměrný večerňák. Zápasy s robertkama v ruce, nebo paralelní skoky pomocí zabodnutí kolíku do zadnice, byly naprosto zbytečné a k dílu nepřidaly jedinou pozitivní hodnotu. Bez těchto dvou věcí bych snad dala i ty 4 hvězdičky jelikož by se jednalo pouze o střelený humor. Dokázala bych se přenést i přes fakt, že herecké výkony byly průměrné ne-li podprůměrné. Možná i u těch nesmyslných rozhovorů bych přimhouřila očko. Bohužel všechny tyto fakty snížily film neskutečně dolů. Originální děj parádní, klidně mohl skončit po spadnutí Joy (Juju Toobootie) do baglu. Byl by to netradiční konec, trochu krutý, ale proč ne. Děj byl originální tak mohl i závěr. Takhle bohužel 55% ()

Raziel811

Mnoho povyku pro nic. Prý se jedná o akční jízdu roku - tak to rozhodně ne. je to až moc divné a možná nechtěně vtipné. Jediné, co jsem si odnesl je, že James Hong ještě žije a J.L. Curtis zde vypadá opravdu nepěkně. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou