Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

gumbo

Bombastická věc plná všeho. :) Prvních 15 minut je trochu utrpení, ale má to své opodstatnění. Fascinovalo mě, jak v té scénické šílenosti je naprostý řád v chaosu, všechno má své logické opodstatnění a ještě se stíhá v pozadí vtipkovat hromadou více či méně viditelných narážek. Styl mi naprosto sedl, nápad a provedení jsou na jedničku. Jediné co mi trochu vadí je plochost spousty vedlejších postav, kde se jejich motivace a chování nedaří vykreslit nebo se mění podle potřeb filmu (ale to bych už chtěl asi moc :)). Přeskakování z čínštiny do angličtiny není také zrovna věc, která by pomáhala, ale to je holt spíš můj problém, jelikož neumím mandarínsky ani nektarínsky. 85 % ()

Hapretor

Pro mě místy trochu vtipná a Mišel Jeho má můj obdiv - na svůj věk je pořád atraktivní a ve formě ... jinak blbé a zmatené ... dokoukal jsem s námahou ... ()

baiskon108

Multiversní tématika ve východně-podivném zpracování nejvíce funguje ve své bizarnosti a relativní nápaditosti, ale o postavy a příběh jsem celou dobu bohužel jevil jasný nezájem. ()

agassi68

Na toto mi napadá len jeden výraz a ten sa tu hanbím použiť. S prívlastkom megafarebná, prekombinovaná, bielym práškom sypaná .....ina. A vy, čo ste tento sajrajt ocenili Oscarmi si vykakajte oko.. ()

Olík

Scenáristicky propracovaný hyperaktivní cirkus na houbičkách frčícího principála….nepředvídatelný moment střídá nepředvídatelný moment, bizarní situace bizarní situaci Z kreativity rozhodně jednička na vysvědčení, ale za mne to k obhájení přemrštěné stopáže určitě nestačí. Navíc si myslím, že tohle je přesně ten případ, který bude diváky rozdělat na ty, co budou mít problém prokousat se k závěrečným titulkům a ty, jenž ho budou vynášet do nebes. PS: Určitě jsem rád, že si Data z Goonies může doma na krb postavit cenu Akademie filmového umění, ale já si nejlepší film roku představuji trochu jinak. ()

littlesatan odpad!

Nudnej film, kterej byl zajímavej jen jedinou scénkou, a to tou, kde z nich jsou kameny. Je mi líto, ale radši bych se podívala na Scream VII, s vědomím, že tam zase bude ta kunda Ortega, než-li na tuhle mrdku. ()

Swannie

Poznáte ten pocit, keď o filme dlho počúvate z každej strany a chtiac-nechtiac vidíte krátke úrvky scén/citácie, na základe čoho si postupne vytvárate o filme istú predstavu, očakávania - a sú to pozitívne očakávania. Vravíte si: "Ty brďo, tento film pôsobí, že by sa mi mohol nesmierne páčiť. Že by mohol mať všetko, čo mám na filmoch rada." A podvedome tak trochu aj odďaľujete jeho zhliadnutie, lebo sa bojíte, že vaše očakávania sú už privysoké a určite vás to sklame. Ale potom si pozriete druhú sériu Lokiho, zaľúbite sa do Ke Huy Quana a rozhodnete sa, že okej, prišiel čas si túto mainstream-artovku zasypanú Oscarmi pozrieť. A poznáte ten pocit, keď sa vaše očakávania do bodky naplnia? Všetko, všade, naraz sa u mňa zaradil do skupiny filmov k Kona fer í stríð (2018) (Woman at War) a Good Luck to You, Leo Grande (2022), ktoré majú (super)hrdinky v strednom veku a darí sa im riešiť intímne a celospoločenské problémy naraz. Zároveň sú to filmy, ktoré akoby mi hovorili z duše. Rozumiem, že tento je je pre niekoho ťažší na pochopenie a prijatie. Ja však mám pocit, že to bola malina a mne boli veci jasné už od začiatku. Možno je to životným obdobím, ktoré mi do všetkých tých tém zdeptaných dcér, prepracovaných matiek a nešťastných manželstiev krásne zapadlo, takže nájsť v tom vizuálnom, dobre premiešanom sci-fi guľáši onú jednoduchú, intímnu rodinnú drámu pre mňa nepredstavovalo žiaden problém, podobne ako odčítať mnohé zo symbolov. Neviem, fakt mám pocit, akoby ku mne tento film prehovoril jazykom, ktorý ja ovládam už plynule, takže celá mozaika do seba postupne popri jeho pozeraní krásne zapadala. Jediné, na čom by som trošku ubrala je akási "polopatičnosť" replík najmä v závere, ale asi to písali spôsobom, aby to po dvoch hodinách chaosu tí Američania pochopili... Na druhej strane, dostala som celý jeden alternatívny vesmír inšpirovaný mojim milovaným Ratatouille, takže nemám právo sa na nič sťažovať. Ach, k tomuto zážitku sa budem vracať ešte dlho. ()

domirovec

Naprosto nesnesitelně zmagořilý cirkus plný nejvíc náhodných šíleností, co jsem snad kdy ve filmu viděl. Pro někoho totální žhavý odpad, pro někoho jiného zase to nejlepší, co jsme mohli za rok 2022 dostat. A co si myslím já? Asi něco mezi. Nezastávám tedy názor, že je to film roku, to bych musel být velmi odvážný, ale odpad? To též ne. Mně se to líbilo. Šílené, zvláštní, krásně natočené a vymyšlené - jednoduše něco úplně jiného, než na co je mainstream publikum zvyklé. Plný počet dávám hlavně kvůli tomu, že jsem asi opravdu nikdy v životě neviděl nic tak bláznivě odlišného a zároveň až do konce stopáže originálního, vtipného a zábavného. Nelituju zhlédnutí, ovšem zároveň naprosto rozumím vám všem, co jste dali odpad. 5/5 ()

geek.ondra

Vynalézavá, zábavná a vysoce kreativní jízda napříč žánry. Škoda jen přemrštěné délky která tomu dost ubližuje a ubírá na tempu. 7,5/10 ()

Pichloza

No rozhodně jde o lepší a mnohem nápaditější multiverse dobrodružství než Doctor Strange multiverse of madness. Nicméně očekávání splněna tak z tří čtvrtin. Hlavní problém co mám je že jsem moc dobře během filmu nepochopil cestování skrz multiverse varianty(vtipný je že tvůrci ve filmu sami přiznávají že to nemá smysl a to je na tom to zábavné). Pustím si to ještě párkrát, ale po prvním shlédnutí silných 8/10. ()

HenryIvan

Ukážkový príklad toho, že ľudská predstavivosť nemá hraníc a že formát filmu dokáže obsahu slúžiť ako parádny nástroj na prerozprávanie a dokáže to fungovať. Môžete sa v tom miestami stratiť, výrazne to ku koncu hrá na city, ale je to v neposlednom rade strašná pecka, či už vizuálne, obsahovo či pocitovo. Michelle just rocks. ()

Cruchot

Jednoho krásného dubu začali stěna bořit skákat asi předevčírem s Jobi Tukaki. Zabít sice při slunci dal si párky, protože pařit s tebou a s Žužu Jablky. Skočit tam anebo sem kolena spasit jakbysmet a přece nadýchat Jabbu s Chewbaccy. Vypít hodně Jedu Suvlaki a krást se v říji před schody pro Boby s Kulaky. Vyspat léto kvůli lyžovat střechou a pádit sedm set šestkou dopředu levá zpět dolů křížem svrchu. Ujíždím Jedu naKhaki. Přispět dort propiskou na New York, vrátit čivava kámen chaos, sjet noviny žvýkačkou i Nobeliem gurmánem, prášit řekou polštář a splašit Joudu Sudoku kdekoli, kamkoli, kdykoli, čímkoli, jakkoli každý zvlášť dohromady... Ve výše uvedeném příspěvku najdete asi podobné kvantum moudra jako v díle pánů Kwana a Scheinerta. Oba si zřejmě šlehli dávku něčeho velice účinného, napsali během jednoho obzvláště plodného večera scénář a pak si několik týdnů udržovali hladinku onoho matroše v krvi, aby svůj výplod převedli i do filmové řeči. Nacpali tam opravdu kdeco. Některé jednotlivosti a scény jsou opravdu úžasné (souboje ve stylu Jackieho Chana, boj čivavou, párkové ruce, diskuse šutrů či Raccaccoonie), ale celek  vypadá jako něco, co ukuchtila seriálová Rachel z Přátel, když připravovala pudink, nebo v klasické pohádce pejsek s kočičkou. "So stupid!" řekne jedna z postav těsně před koncem filmu. Nevystihl bych to líp. Ano, je to cool, je to crazy, ale rušivě nekonzistentní a v mnoha pasážích nekoukatelné. Po 85 minutách přišel "konec" (další z výborných nápadů), ale později jsem litoval, že to nebyl konec skutečný. Posledních 15-20 minut chtělo hodně silné vůle to celé dokoukat. Věčná škoda. Když už na tohle dostali tvůrci zelenou, šlo s daným námětem naložit určitě líp. ()

Vabr

Klenot! Everything Everywhere All at Once levou zadní s totálním předstihem vyhrává na příčce o nejlepší multidimenzionální film vůbec! Předhání všechny filmy o cestování časem nebo i tu přiblblou márveláckou ždímárnu Doctora Strange. Mohl bych se o důvodech, proč tomu tak je, klidně rozepsat na celou A4, ale to by zaprvé nikoho nebavilo číst a zadruhé by to stejně na pokrytí toho VŠEHO nestačilo, protože tenhle poklad, který právě o VŠEM pojednává, nelze jen tak lehce shrnout. Taky dalším mým záměrem je, se vyhnout spoilerům, protože tady fakt nechcete vyspoilerovat celé dění, které se jen tak nevidí. Opravdu to za to stojí. Vždyť to jde i do českých kin, a to se moc u A24 filmů nestává! Ale abych nespoilerově, bez nadsázky tenhle snímek pochválil, musím vyzdvihnout především samotný nápad. Tak komlexní téma tak nádherně plně využít ze všech 360°, které i přesto nestačí, to chce pořádný filmařský um. Bravo! Oceňuju tvůrce naprosto se vším, s čím zde přišli. V nápadech se meze nekladly - měnily se kostýmy, audiovizuál, postavy, lokace, čas, odehrávaly se akční souboje, vtipné, smutné, napínavé, šílené a cringe scény! VŠE, VŠE, VŠE perfektní a nemám co vytknout. Soundtracky poslouchám doteď, přístup filmařů byl bravurní a herci se tak nádherně předvedli, až jsem já sám z nich měl radost. Překvapilo mě (sakra příjemně), kolik hlubokých myšlenek a drtivých, dramatických scén zde bylo, u kterých bych téměř až brečel (nechci spoilerovat). I nyní nad snímkem silně přemýšlím a nemůžu jej jen tak pustit z hlavy. Za mě se jedná o nejlepší multivesmírný, A24 a 2022 film. Řadím jej také do své TOP 10 a stává se pro mě kultovní klasikou, kterou si v budoucnu určitě ještě několikrát pustím. Bohužel zdejší ČSFD osazenstvo stejné nadšení tolik nesdílí, protože za mě je 71% trochu podhodnocením. Vyhodnocení: Film můžete taky hezky vztáhnout na sebe a popřemýšlet nad svým životem - dává smysl, stojí za to, mohl jsem se mít někde jinde líp??? To se dozvíte zde, tak čučte!!! ()

Davidkkk

Minulo mě to opravdu velkým obloukem. Letošní 𝗠𝘂𝗹𝘁𝗶𝘃𝗲𝗿𝘀𝗲 𝗼𝗳 𝗠𝗮𝗱𝗻𝗲𝘀𝘀 a Everything Everywhere All at Once mi dokazují, že téma paralelních vesmírů nebude mým šálkem kávy a připodobňování ke zmíněnému Strangovi se hodí nejen tématem, ale i zběsilým tempem, které nenechá diváka vydechnout a je to na škodu. V závěru tu však paradoxně zcela zbytečně působí asi 20 minut materiálu, který je utahaný. Nápady se to hemží, občas je to příjemně rodinně vtipné ale i vychvalované akční scény mi přišly vesměs průměrné a překvapivě i zapomenutelné, přestože se tu dějí všelijaké šílenosti. Řekl bych, že oscar pro Michelle Yeoh je téměř jistý. ()

Johny M.

No co, že je to poměrně originální a sakra dobře natočený, když je to totální píčovina, kterou nezachrání ani jinak sympatická Michelle... ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou