Minority Report

• Česko Minority Report (viac)
Sci-Fi / Akčný / Thriller / Mysteriózny
USA, 2002, 145 min (Alternatívna 140 min)

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Philip K. Dick (poviedka)

Hudba:

John Williams

Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Patrick Kilpatrick, Kathryn Morris, Lois Smith, Peter Stormare, Jessica Capshaw, Tim Blake Nelson (viac)

Je rok 2054 a vina je trestaná skôr, ako dôjde k samotnému zločinu. Elitná jednotka Ministerstva spravodlivosti s pomocou jasnovidcov, ktorí dokážu určiť páchateľov, zabraňuje zločinom. Jej veliteľ John Anderton vôbec nepochybuje o svojej práci, až kým sa sám nestane hlavným podozrivým... (RTVS)

mirkaaa

Thriller o tom, že i v budoucnosti může selhat ten nejlepší systém Vynikající Tom Cruise a neméně dobrý Colin Farrell. Steven Spielberg je opět ve formě. ()

.MJ.

Sci-fi moc nemusím, ale Minority Report byl skvělý. Cruise ze sebe vydal maximum a hned po Mission Impossible nejlepší film co jsem s ním viděl. Ale škoda Farrella, zrovna když jsem s ním začínal sympatizovat tak ho zabijou! 82% ()

Hanes88

Ze začátku jsem byl dost na rozpacích, jestli tento děj bude skvělou podívanou. Ale byl jsem velice mile překvapen. Skvělé obsazení a navíc Steven Spielberg jako režisér - to mluví za vše. Nicméně tento film nebude patřit a můžu říct, že asi ne jen u mě, mezi filmovou elitu. Jestli ale budu mít příležitost se na tento film kouknout znovu, určitě to udělám:-). ()

Xavi6

Zprvu to vypadalo jako velice nezáživný film, ale jak už bývá u Spielberga zvykem, končilo to naprosto perfektně. To napětí, když konečně získal Agátu by se dalo krájet, neustále nevíte, jestli se předpověď vyplní či ne a přeci to bylo na konci překvapivé. Hold, když hraje Cruise, tak je to jen a jen radost. :) ()

Prochy38

Marně přemýšlím, co bych tomuto filmu vytknul. Kdyby se mě někdo zeptal před 5ti lety, řekl bych T. Cruise, ale to už se dávno změnilo a já začínám doceňovat jeho herecké kvality. Tento sci-fi thriller je toho jasným důkazem. Skvěle vymyšlená akce v blízké budoucnosti. PreKrim fakt dával smysl, i když člověk se pozastaví nad "postižením" těch tří "jasnovidců". Ale jinak to nemělo chybu. Tehdy ještě méně známý C. Farrell taky skvělý! Ale T. Cruise se vyznamenal. Celková myšlenka neměla chybu! ()

Dyas

Tohle byla skvělá sci-fi jízda! Jeden z nejlepších filmů, které Spielberg natočil, a ve kterých Cruise hraje. Ohromující pointa příběhu, která nám postupně ve filmu vyvrcholí. ()

ClimbVibe

Tohle scifi mě nadchlo. Zejména první půlka je neskutečný nářez. V době facebooku a g+ si velice často vzpomenu na vizi, kterou tu Spielberg předložil. A docela se trefil. ()

Jespi

Asi po 7. zhlédnutí od jeho vzniku musím říct, že jsem dnes večer docela s pobavením sledoval jak se mění kinematografické pojetí "moderních" filmů, ty boom husté technologie už tak hustě nepůsobily a občas film působil i zvláštně komicky, prostě mentalita filmů se mění a dá se říct, že v dnešní CGI době jsme asi už moc "rozežraní". Snižuji původní hodnocení. 80% ()

Paldiny

Inteligentné sci-fi s fantastickým vizuálom čo sa stavia na odpor voči kriminalite. Tú v neďalekej budúcnosti vďaka predpovedí takzvaných sudičiek vyrovnáva takmer nule. Ale čo ak sa dozviete, že do štyroch dní spáchate zločin vy? Patríte do väzenia? Viete tomu zabrániť? Majú vás právo súdiť za niečo čo ste ešte nespáchali? Solídna dilema sa tiahne celým filmom a vyvrcholí v riešenie aké sa mi nepozdáva. Škoda ho, mohlo ísť o Blade Runner 21.storočia. ()

Honzeek95

Spoiler. Film nám vlastně říká, že lepší než aby byl Washington úplně bez vražd a bylo zachráněno tak tisíce životů, tak raději se program zruší na základě jedné vraždy. Neboli "pravda je více než životy tisíců lidí"... Nesmyslný příběh! ()

Disease

V době uvedení mě tenhle kousek příliš nenadchl, ale řekl jsem si, že mu dám druhou šanci. Nic se ovšem nezměnilo. I když to neberu z hlediska (špatné) adaptace Dickovy povídky, ten scénář je místy hodně imbecilní. Pozitivum je, že to navzdory odstupu času vizuálně pořád celkem funguje. ()

Macik

Spielberg se spolupráci s ILM (George Lucase) vytvořil opravdu pozoruhodně trikově vybavený film. Triky se zdají být naprosto dokonalé a to že nezastiňují příběh je taky né tak často viditelné.......Jednoznačně jeden z nejdrsnějších sci-fi thrillerů posledních let.Bravo Stevene!!!! ()

Jeržik

Další Spielbergův vybroušený filmový diamant trpící ovšem jedním nepřehlédnutým kazem - koncem, kdy režisér během několika málo minut zničí všechny divákovi sny o geniálním sci-fi díle. Jinak výborný scénář, opravdu strující režie a báječně padnoucí herci. 90% v kině za zvuků originálního znění. P.S. Od těď chci pod stromeček už jen blitkobušek;) ()

Alf

pro mě technicky asi nejlepší Spielbergův film, s jehož pseudohumanistickým vyzněním ale vůbec nesouhlasím, v závěrečných titulcích mi totiž chyběl jeden zásadní údaj - o kolik stoupl počet vražd ve Washingtonu po tom, co bylo "zlo" poraženo, tušitelé byli osvobozeni a posláni do opuštěného domku kdesi v pustině (kordón tajných agentů, hlídajících jejich klidnou svobodu se už do kamery nevešel)... ()

LuckyStar

Studená budoucnost, precizní práce s kamerou a režie k pohledání. Tři věci, které se mi budou automaticky vybavovat, když už vynechávám hereckou kvalitu Toma Cruise nebo snad výborný scénář. Máte to za jedno. Jedno z nejrealističtějších (ve skutečném slova smyslu) sci-fi co lze vidět a s ILM očním trikem ála drahokam. Tedy, může se zdát, že to už nemůže být lepší. A ono taky pomalu není! Kde ostatní kritizují závěr, já nechápu jakkékoliv výtky. Tutovka s Agátou za $102 millionů. ()

M.I.K.E.

Steve uklouzl. Na tenhle snímek mého boha jsem se těšil moc dlouho. Skvělý námět, skvostná vizuální stránka, skvělý herci, žánr sci-fi, tak proč to nevyšlo? Čekal jsem strhující příběh, možná pár překvapení, nějaký zvrat, větší prostor pro Collina Farrella..Ale nic ztoho se nekonalo. ()

rossi001

hodne zajimavy filmek.spielbergova predstava technologickeho vyvoje lidstva je mi blizka a v tomhle filmu me tim presvedcil.Napriklad Cruisovo ovladani obrazovky-trochu mi to pripomina dotykove ovladani novych win7 samozrejme ma to daleko spis jsou to takove plenky.film byl napinavy , az na par hluchych mist ,do konce.Nechybela i dobre udelana akce.takze 4* plnohodotne a zaslouzene ()

Theresia

Jedna z mála sci-fi, která má dobrý děj a vidím v ní jakýsi smysl. ...Bude zajímavé, jak moc se tato představa (příběh) bude nebo nebude lišit od skutečné budoucnosti. ()

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (viac)

Spielberg plánuje válku s roboty

Spielberg plánuje válku s roboty

14.01.2012

„Vládce snů“ je právě uprostřed natáčení historického životopisného dramatu Lincoln s Danielem Day-Lewisem v hlavní roli, ale už ví, na co se vrhne pak. Jeho dalším filmem bude adaptace románu… (viac)

Worthingtonův poslední zločin

Worthingtonův poslední zločin

14.05.2011

Zhruba před rokem byl Sam Worthington spojován snad s každým chystaným blockbusterem. Dnes jako by se na něj Hollywood snažil zapomenout. Ano, právě v těchto dnech natáčí pokračování starořecké… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz