Milionár John Hammond (Richard Attenborough) financuje veľkolepý vedecký projekt, ktorého cieľom je oživiť dinosaury. Vybuduje pre ne veľkolepý zábavný park na ostrove Isla Nublar. Na preverenie bezpečnostných opatrení si najme vynikajúceho paleontológa Alana Granta (Sam Neill), jeho priateľku, paleobotaničku Ellie Sattlerovú (Laura Dernová), cynického matematika Iana Malcolma (Jeff Goldblum) a pragmatického právnika Donalda Gennara (Martin Ferrero), ktorému ide len o zisk z ojedinelej atrakcie. Užasnutí vedci podniknú prvý výlet po ostrove spolu s Hammondovými vnúčatami Timom (Joseph Mazzello) a Lex (Ariana Richardsová). Expedícia sa však rýchlo zmení na drámu, keď zradný počítačový expert Nedry (Wayne Knight) vypne bezpečnostné okruhy, aby mohol ukradnúť embryá dinosaurov, ktoré sľúbil konkurenčnej genetickej firme. Pôvodne príjemný výlet sa mení na hrozivú drámu. A k ostrovu sa blíži navyše aj tropická búrka... (TV JOJ)

boda13

tak na tenle film sem se tesil uz od te doby co se zacal tocit prootze jsem vedel ze to bude pekna podivana .a byl to uzasny zazitek kdyz jsem to videl .byl jsem prekvapen .zkvele zpracovani ktere napovida spise scifi a hororu ale je to mastic . ()

Brky77

srdcovka..jeden z mála filmov čo si pamätám od útleho detstva,film ktorý vo mne vzbudil lásku k iným filmom,vizuálne efekty na tu dobu nevídaná úroveň..ale veď to každý vie..:)..nemôžem inak len dať za 5* ()

qwxyz

Velmi dobré(dá se říci, že výborné)80%. Jedná se o zážitek z dětství a nejento, film byl na tu dobu na mimořádné technické úrovni. ()

m-Jan

Totálních pět jedna z nejlepších Komerčních sci-fi všech dob. Možná i nejlepší.. nechci schazovat Terminátora a Matrix ()

soud90

Když vidíte pod filmem podepsaného Stevena Spielberga, lze dopředu říci, že to nemůže být špatný film. Alespoň v případě Jurského parku to tak je. Využití počítačových efektů, které byly v té době dá se říci v plenkách, umožnilo znovuzrození tvorů, kteří obývali naši planetu před stovky miliony let. Ale jak to již bývá, když si člověk hraje na přírodu, příroda oplácí dvojnásob. Stejně je to i v tomto filmu. Nejprve úžas, radost a obdiv a nakonec křik, strach a nebezpečí. Tak by se dal popsat průběh tohoto filmu. Průkopník počítačové animace a zároveň skvělý film. ()

BraveCrow

Film, ktorý som po prvý krát videl vo fantastickej zvukovej kulise trnavského kina. Dinosaury som ako malý obdivoval a keď prišli prvé reklamy na Jurský park som si povedal, že to musím vidieť. Celé dve hodiny som dokázal s otvorenou pusou pozorovať množstvo pochybujúcich sa dinosaurov, ktoré som dovtedy videl len na obrázkoch. Spielberg tu ukazuje aký geniálni režisér je. Množstvo digitálnych trikov, ktoré na tú dobu boli revolučné, výborná práca s hercami, ktorí famózne kopírujú scenár. A dinosaury? Fantastické pohyby, mimika, dravosť, hlavne u velociraptorov nad ktorými dominuje T-Rex. Výborné dobrodružné pozeraníčko pre celú rodinu. ()

sanjozko

stara klasika s perfektnymi trikmi a mnoho dnesnych filmov by si mohlo brat z tohto po technickej stranke priklad, resp. ako sa robi poctivy film ()

prof.Snape

Steven Spielberg, do té doby 'nepřítel' digitálních efektů, přináší historicky první 'reálný' pohled na život druhohorních ještěrů. Stejně jako Zemanova Cesta do pravěku se tak díky vizualizaci a skvělému střihu stává v mnohém jedinečným, neopakovatelným a dokonalým. Vadou na kráse je jen nedotažený scénář, který si však divák ohromený pochodujícími prehistorickými monstry uvědomí až po odeznění závěrečných titulků, podmalovaných, jak jinak, hudbou geniálního Johna Williamse. ()

Devon74

Byl to můj první film který sem viděl v kině, bylo mi asi 7. Byl to můj první Spielberg (E.T-ho sem viděl o něco později) . A za ty triky se nemusí stydět ani v dnešní době. Kdykoliv si ho pustím tak nenudí. ()

Restr

i v Jurském parku je pár scén, které mi trochu vadily a které si mohl Spielberg odpustit. Kromě těchto pár drobností je to ale skvělý film s do té doby nevídanými triky a s úžasnou hudbou. Klasika, která neomrzí. ()

MAKITA

Když to šlo do kin, byl sem školák na prvnim stupni, do té doby nejlepší film s pravěkými zvířaty pro mě byla cesta do pravěku, ale to co sem tehdá zhlédl v kině mi úplně vyrazilo dech. Prostě nádhera. Vše tak reálně živé a opravdové. Příběh si myslím je adekvátní a výkon herců / těch dětských / taky. Tehle filmek je pro mě jakási ikona mezi prahistorickým move. ()

Fujin

Prevrat v trikove technologii, dokonale podbarveni chytalvou hudbou, skvela podivana, stale velmi zabavny dobrodruzny scifak. Spielberg tak jak ho mam rad nad dnes jiz kultovni dinosauri chutovkou. ()

Hrmak

Tak tento film asi netreba nikomu bližšie predstavovať. Spielbergova dinosauria revolúcia! Na tomto dobrodružnom ťažení prehistorickým svetom som vyrastal. Po trikovej stránke (na tú dobu) úplne famózny, po hudobnej stránke (aj dnes) úplne grandiózny. Prílet na ostrov vrtuľníkom podfarbený Williamsovou hudbou ma vždy dostane. Scéna ako T-Rex prekonáva oplotenie svojho výbehu a prezerá si stojace autá nemá chybu. Dinosury podávajú dobré herecké výkony:) no a zo samotných hercov sa mi najviac páčil Jeff Goldblum, ale ani ostatný nie sú na zahodenie :). Pre mňa najlepší dobrodružný film. Nedá mi ešte raz nespomenúť filmovú hudbu, bez nej by tento film nebol tým čím je! PS: Odporúčam prečítať knihu! ()

spike.sg

Jako kluk jsem ho miloval, pořád jsem si ho půjčoval z videopůjčovny a dokola a dokola sledoval. I po těch letech je to stejně dobrá podívaná jako dřív. Na to jak je Jurský park starý se ještě dnes může měřit s velkou většinou filmů i po trikové stránce a rozhodně nezaostává. 100% ()

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

Nová kniha Michaela Crichtona budí zájem studií

05.05.2024

Světoznámý spisovatel a mimo jiné i filmový scenárista, režisér a producent Michael Crichton (1942–2008) nám v minulosti přinesl obří divácké hity jako Jurský park, Westworld a Twister, což jsou díla… (viac)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch