Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

AndrewNewman

Inteligentne balancovanie medzi drámou a lupičskou komédiou. K tomu skvelí herci a réžia,ktorá nám ponúka sitúacie,ktorých sa bojí každý zlodej. Je to skvelý film,ale od Majstra čakáme niečo viac epické,čo nám vyrazí dych,nie niečo čo nám vyčarí úsmev na tvári. Za tento film sa Steven určite nemusí hanbiť,ale zrejme sa ním ani nevychvaľuje.Ale nechcem tento komnetár ukončiť negatívným slovom,pretože môže byť niečo negatívne na flme,ktorý režíruje Steven Spielberg,kameruje Kaminski,zhudobní Williams a zahrá Hanks s DiCapriom.Myslím že v takomto prípade je to takmer nemožné :) ()

Mikecat

Výborna kriminalka s hviezdym obsadenim o sikovnom podvodnikovi (Caprio), ktory neustale uteka pred policiou (Hanks) az kym ho nechytia a predsa im utecie niekolkokrat ked ho chytia a ide sediet nakoniec zacne pracovat ako agent FBI ako poradca pri rieseni pripadov. ()

holka218

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, Leonardo DiCaprio je skvělý. Super film se skvělým příběhem. Scény jsou dobře promyšlené a nejsou nudné. ()

wowylgu313

Povedené :) místy podle mého zdlouhavé.  Obsazení super k udivení že se někdy něco takového vážně stalo. Nutí dokoukat v napjatém režimu až do konce. Dal bych 75% a odešel spokojený s úsměvem. ()

pollstro

Po technické stránce bezchybné kriminální komediální drama s životopisným autobiografickým obsahem postavy Franka Abagnala reprezentující úhlednou a zábavnou hru na kočku a myš. Film bez jediného hluchého, či slabého místa, jenž je překvapivě rychlý, dynamický, stylový, elegantní, svižně zábavný a skvěle balancující mezi různými žánrovými styly. V rámci Spielbergovy tvorby překvapivě oddechové a uvolněné. Samotný film nebere své dění příliš vážně, což ještě víc umocňuje celkovou zábavu a zážitek. Přesto se za odlehčeným příběhem o hledání náctiletého podvodníka samotnou FBI skrývá příběh o problematickém dětství a rozpadu rodiny, ve kterém se Spielberg zároveň snaží vytvořit pozitivní sympatie k hlavní postavě, jejíž zázračná genialita se postupně střetává s nevinností. V samotném závěru film překvapivě nabírá na dramatičnosti a celkovém vyznění samotného příběhu, který tak získává hlubší a detailnější emoce o nečekaném přátelství, konfliktu dvou odlišných světů a hořkosladkém návratu do prosté reality každodenního života. Zde mohl být Spielberg klidně daleko údernější a přímočařejší. ()

koza3

Takový Vlk z Wall Street junior :-) podobný ukecánek s charismatem do vesmíru, DiCaprio v hlavní roli, pojebávky top kalibru. Určitě jsme od Spielberga zvyklí na větší perly, ale jako odlehčený bio film to bylo dobré! ()

Fin_429

Ono mě později to dokonalé napětí opustilo, ale i přesto si myslím že 1.část byla skvělá. Skvělá tak jako celý film. Bavil mě každý krok p. Franka a v mé hlavě jsem neustále přemýšlel jak moc inteligentní musel být. Přátelství mezi agentem a zločincem má taktéž dynamiku a cítíme to kamarádské napětí. No a hudba je skvělá sama o sobě. Skvělá záležitost, na které se Spielberg vyřádil 8/10 ()

cimrman2.

Tohle je víc než geniální! Mistr Dicaprio balamutící je tady fenomenální, neuvěřitelný, skvostný! DiCaprio nám zde s Hanksem ukážou tu nejlepší a zároveň nejdivnější dvojici všech dob! Právě tady DiCaprio získal ohromné množství schopností pro jeho top roli Jordana Belforta (Vlk z Wall street). Avšak i tady je jeho schopnost mazat med lidem kolem huby neuvěřitelná. Je až k nepochopení s jakou lehkostí dokáže tyto role zahrát. Je to prostě skvostné ale ještě svostnější je že je to based on a true story a co víc není to nijak extra Spielbergem překopané. Drtivá většina věcí se opravdu stala a co ještě víc někdy to bylo ještě divočejší. Život Franka Abagnala Jr. je zkrátka k neuvěření. Spielberg je mistr zápletek tady nám nervy pošle do kýblu hned několikrát. Spielberg tento film tvořil tak abychom měli po tomto kousku dobrý pocit a já s ním naprosto souzním. Mistrem filmů vzestup - pád pro mě stále zůstává Scorsese tohle je však vzestup - pád - vzestup a tak tomuto filmu tvořím speciální místo v mé čsfd vitríně. Zařazuji do mých TOP 3 Spielberg! PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI 95% ()

chucky

Po Minority Report skutečně vtipná komedie a dobry film. Po svižném začátku se příběh postupně rozjíždí. Fascinující je celkem i herecký výkon Christhopera Walkena a kupodivu i "božského" Lea. Celkově tak film působí zvláštním příjemným dojmem. Steven tak natočil komedii, za kterou se už nemusí stydě!!!!! ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)