Reklama

Reklama

Chyť ma, ak to dokážeš

  • Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
Dráma / Krimi / Životopisný
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Hrajú:

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, (viac)
(ďalšie profesie)

Obsahy(1)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (1 030)

Djkoma 

všetky recenzie užívateľa

Naprostá bomba. Bezchybný snímek, který je nejen komedií, ale i příjemnou exkurzí do života podvodníka. Vše je úžasně stylizované do retra (období 50-60. let) nepřekonatelná a herecké výkony boží. Steven Spielberg připravil vyvážený a vtipný filmy, v kterém je Leonardo DiCaprio překvapivě velmi sympatický. Nemohu najít jedinou chybu ve snímku, který splňuje naprosto všechno co by měl. Spokojenost maximální a nekonečná. ()

Lima 

všetky recenzie užívateľa

"Three-men-show" - pana Režiséra, pana Skladatele a pana Herce. Spielberg svůj návrat k žánru komedie (i když - je to vůbec komedie?) tentokrát nezpackal a John Williams, který v poslední době prokazoval hlubokou stagnaci, velice zabodoval. A na závěr - pochybuje ještě někdo, že Leo DiCaprio je skvělý herec? ()

Reklama

Galadriel 

všetky recenzie užívateľa

Skvělá hříčka, kdybych ale nevěděla, že byl film natočený podle pravdivé události, asi bych si říkala, co to proboha ti Američané zase vymysleli za blbost. Všichni zúčastnění herci hrají dobře až výborně, hudba Johna Williamse příjemně dokresluje atmosféru a na panu Spielbergovi je vidět, že si stále hraje. Oddychovka, ale s jistou hloubkou a inteligencí. ()

POMO 

všetky recenzie užívateľa

Veľmi príjemná oddychovka, ktorej najväčším pozitívom je, že na rozdieľ od MINORITY REPORT jej i pri 141 minútach nejde vytknúť jediný prešľap. S citom a eleganciou napísané i zrežírované, s výborne vyváženým balancom medzi humorom a drámou. Hviezdami filmu nie sú DiCaprio a Hanks, ale úžasný Christopher Walken a - a to hlavne - Steven Spielberg. ()

Cival 

všetky recenzie užívateľa

Příjemná oddychová komedie natočená ve svěžím retrostylu. Spielberg má jako obvykle skvěle promyšlený každý detail, Kaminski dokázal vykouzlit věrohodnou atmosféru. Celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že se dívám na nějaký pěkný comix o 60.letech. Jen tomu chybí pořádné emoce a výraznější kompozice Johna Williamse. ()

Galéria (135)

Zaujímavosti (68)

  • Natáčelo se od 11. února do 4. května 2002 v Kanadě a USA (New York a Kalifornie). (Varan)
  • Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio) vlastnil v skutočnosti až 50 legitímnych licencii vodiča a pilota, ktoré si sám vyrobil. (Raccoon.city)
  • Scény miamského letiska boli natáčané v Ontáriu. (rador)

Reklama

Reklama