Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Back_At

I po opětovném shlédnutí se mi stále nechce věřit, že tento film je natočen podle skutečné události. Teď k filmu: Další Spielbergův výborný film, o hereckém obsazení ani nemluvě. Skoro se až zdá, že tento film nemohl dopadnout jinak, než na výbornou. ()

chesterko

Jeden z tých filmov, pri ktorých si poviem, nechápem ako je možné, že som to nevidel viac krát. Príjemná dvojhodinová pecka, na zasmiatie aj na zamyslenie. Robiť veľké veci dokáže nie len Frank Abagnale, ktorého si zahral pre mňa Pán DiCaprio ale taktež i Pán Spielberg. Fantastic, if you saw it. ()

subic

Ústřední trojka Leonardo DiCaprio jako syn, skvělý Christopher Walken jako otec, Tom Hanks jako agent FBI. Aspirant na 5 hvězd, zajímavý příběh, hezky udělaný, ale taky docela dlouhý. ()

borohub

Ale jo je to velmi povedený film, je pravda, že jsem ze začátku moc nedával pozor (ostatně celej film jsem sledoval tak jenom na půl), ale i tak mě to docela potěšilo.. 90% ()

Shane.Mc

Skvělý, pohodový film na zamračené nedělní odpoledne, kterému snad není co vytknout. Musím panu Abagnelovi pogratulovat, jak všechny přečůral :) ()

Brano

Filmu sa nedá takmer nič vytknúť, možno trochu dĺžka, ktorá zahŕňala aj zopár zbytočných scén. Ide o veľmi kvalitné spracovanie skutočného príbehu jedného z najväčších falšovateľov bankových šekov. Veľmi zaujímavý príbeh, ktorému dopomohlo geniálne herecké obsadenie na čele s DiCapriom a Hanksom. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov, čo som od Spielberga videl. Okrem výborného príbehu sa nájdu aj veľmi vydarené scény, ktoré pobavia. Celková štylizácia tej doby bola skvelá. /90%/ ()

vlKousek

Brilantní týpek. Ja bych ho přirovnal k vlkovi z Wall Street. Oba filmy byly užasně dynamický, nenudící, prostě super. Má to něco do sebe natáčet filmy o takových týpcích jako je tenhle :-) ()

Guran

Tihle dva vytvořili vzkutku báječnou dvojici soupeřů. S režisérem Stevenem Spielbergem za zadkem, natočili jeden ze svých nejlepších filmů a to jich oba dva mají hafo. Tenhle snímek vždycky potěší. ()

mrclTV

Mal to chlapec vtedy jednoduché. Stačilo vedieť povahu ľudí (hlavne žien), ako na nich zapôsobiť a rýchlo oblafnúť. Ale bez "vynálezu" šekov by sa nikam nedostal. Dalo by sa povedať, že o takej výnimočnej (svojím spôsobom) osobe sa ani nedá natočiť zlý film. Je to pravda a film je skutočne dobrý, ale nie super dobrý. Po počiatočnom nadšení ma film už tak nezaujal, druhá polovica už nemá taký švih. Miestami som si hovoril, že tí ľudia už nemôžu byť tak hlúpi a odhalia ho. Ale nie, všetko bolo stále po starom. MOŽNO SPOILER Scény ako svadba a letisko mi už prišli ako skutočne pritahnuté za vlasy, až trúfalo smiešne KONIEC SPOILERU. To ako fakt ich všetkých tak ľahko oblbol? Životopisné filmy sa hodnotia zradne - dej (príbeh) mi hovorí aby som dal 4*, ale spracovanie a prevedenie je na 3*. Tak som sa rohodol.....3* ()

PK Ivanhoe

U filmu jsem se bavil, má to nějaký drive/tah na bránu a příběh se stále prostě někam posunuje, akorát to v konečné fázi úplně nenadchne... 4/5 ()

Boudyy

Perfektní věc. Některým Spielbergovo fanouškům či kritikům to může přijít jako nejslabší kousek v jeho filmografii, mě však spád filmu, atmosféra a režie dostala. Podobné snímky mám rád. Přetvoření malého nezkušeného, který svou asertivitu a přizpůsobivost i přes to, že nemá páru "vo co go", pozvedne na výhodu a žije si svůj sen. Skutečný Frank Abagnale asi nebyl za každých okolností až tak jistý, jako Leo DiCaprio, pokud se však skutečně v šestnácti letech jen tak sebral z domu a žil, jak žil, tak to hlupák ani ignorant rozhodně nebyl. To mi připomíná, další uteknuvší soška pro DiCapria. Ten chlap fakt nemá štěstí. ()

marek29

Pro mě oblíbená srdcová záležitost a spojení nenaplněného snu.Leo byl jasně v tomto filmu mým vzorem a takhle by určitě chtěl žít kde kdo z nás :) Pro mě tudíž má zcela logicky film přesah hlubokej a spolu s fajn filmem, který si v pravidelných intervalech vždy rád pustím znova, nemůžu jinak, než plným počtem. 5/5 ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 96%, Audience Score - 89% | FDb.cz - 82,2% | Dva naši největší oblíbenci (ovšem tentokrát vládne Leo!) ve filmu našeho nejoblíbenějšího rejžy!!!....... A ano, dotento snímek opravdy vůbec nezklamal. Skvělí herci, dokonalý scénář i režie, výborný humor i krimi zápletka - zkrátka zde nemáme co vytknout, naopak musíme vše chválit až do nebes - ale to bychom tady byli ještě pěkně dlouho..... a tak radši doporučíme vidět tento filmařský požitek! 100% ()

MartinTerran

Velmi dobrý snímek o velmi schopném borci, který umí najít skulinku v jakékoli systému a hezky toho využít ve svůj prospěch. Příběh skvělý napsaný životem samým, k tomu dobří herci co hrát rozhodně umí je zárukou úspěchu. Hodnocení: 89/100 ()

JosefTomas

Excelentní práce Spielberga. Jeho styl mám velice rád a popravdě, když se k němu nachomýtne Hanks, nemám prakticky co brblat. Jen mi občas dost vadila nevyvážená práce se světlem, kde někde bylo vyloženě moc světla a zbytečně na škodu oslepovali. To naštěstí dokáže vyvážit ihned patrný Williamsův soundtrack. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)