Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Saul_Hudson10

Chytrý film s výtečným DiCapriem v hlavní roli. Skvělý výkon podal také Christopher Walken. Tom Hanks jako vždy průměrný (ale to je asi mojí předpojatostí). Bod navíc za nápadité úvodní titulky. ()

han.ci

Opět zhlédnutí tohoto filmu ve mě zbouralo předsudky o trapné krimi komedii. Některé scény byly vtipné, ale takovým geniálním způsobem, navíc je to z velké části vážným způsobem zfilmované drama, takže jsem nadšená. DiCaprio, díky kterému jsem si film vyhledala, nezklamal a já mu držela palce a zírala nad nápady jeho postavy celý film. Ráda se na něj kouknu někdy znovu. ()

oasismanik

Jeden z mojích najobľúbenejších Spielbergov. Natočené pomaly, nenútene, nevtieravo a elegantne. Dicaprio a Hanks samozrejme skvelí, ako vždy, stopáž primeraná, akurát...ja neviem, podobný typ filmov ma až tak nikdy nenadchne, pretože keď sa tak človek nad tým spätne zamyslí, za vyše dve hodiny sa neudialo dokopy skoro nič... ()

Peter-1307

Svieži film plný elegantného humoru, ktorý som sa ihneď po prvom zliadnutí rozhodol mať určite vo svojej filmotéke ako originál aj s b-čkovou stranou o nakrúcaní. Je to podľa mňa perfektná retro komédia s vynikajúcimi hereckými výkonmi Leonarda DiCapria a Toma Hanksa. ()

yaqwsx

"Ježiši, to má zase 2 hodiny 20...." - takto jsem k tomuto filmu usedal. Jenže ono těch 140 minut mi uteklo jako nic. U tohoto filmu jsem se skutečně bavil. Tomu určitě přispěla přímočarost děje - žádné odbočky k vedlejším dějovýml iniím, díky čemuž měl film i spád. V hlavě mi asi nezůstane dlouho, ale i tak jsem se bavil. ()

Tominni

Krásný retro snímek od Stevena Spielberga založený na skutečné postavě Franka Williama Abagnalea, který svými podvody motal hlavu slavné FBI. Vynikající režie a kamera - ostatně, co jiného taky od dua Spielberg a Kaminski očekávat? Když se k tomu navíc přidá výborné herecké obsazení - je se na co podívat - a to ne jen jednou. ()

Týnidlo

Možná to bude znít pateticky, okoukaně, převzatě, nebo naopak zase přehnaně a tzv. "na just", ale to né! Po zhlédnutí tohoto snímku jsem si DiCapria oblíbila, vyskočil ze škatulky Titanic a skočil do nové. DiCaprio je opravdu herec s talentem a v poslední době se to opravdu jen potvrzuje. Film od filmu je mi čím dál tím víc sympatičtější. Jinak... je to skvělý snímek, vtipný, "akční" a hlavně pohoda. Nic nenuceného, věřte, ty 2 hodinky uběhnou jako voda a ani si nevšimnete. ()

rob_troy

Oh my god. Tenhle film naprosto miluju. Pamatuji si, že když jsem film viděl poprvé dostal mě natolik, že jsem si ho po chvilce musel pustit znovu a pak zase znovu, dokud se z toho nestala několikadenní posedlost. DiCaprio je perfektní herec, ten mi nemá co dokazovat, ale Tom Hanks, ten nikdy nezestárne ze svých špičkových hereckých výkonů. Hanksovi filmy mě prostě bavěj, bavěj, bavěj. ()

konysua

Vždy mě nadchne film podle skutečné události a tenhle se opravdu povedl. DiCaprio si s tím poradil bravůrně a s Hanksem tvoří skvělý páreček. Ani ten humor tu nechybí. 8/10 ()

thomasnikrs

Málo kdy se povede zachytit tak dobře skutečnou událost, ale příběh sám o sobě je tak suprový, že už stačilo jen dobře obsadit hlavní role... a tady? Super ()

dzberry

Abagnale je skoro stejně tak dobrej jako Harry Jelínek... Akorát nevím, jestli byl spíš chytrej než blbej, anebo blbější než chytrej, nebo vychytrale blbej... Sám sebe několikrát (pro)zradit, proč? Výběr oborů, ve kterých se pohyboval, taky nic moc, rizikové... Ale jako filmový příběh moc fajn. ()

Catenburey

Každý fandíme padouchům. Těm chytrým, nepolapitelným... zvlášť když se jim to všechno daří. Leonardo DiCaprio si určitě zaslouží obdiv každého filmového fandy. Určitě jeden z mých nejoblíbenějších kousků. ()

kubilov

Chyť mě, když to dokážeš je pro mě to nejlepší od Stevena Spielberga. Skvělé tempo, spousta skvělých scén a hlavně, vynikající herecký tandem ve složení Leonardo DiCaprio & Tom Hanks, kterým přihrávají i Christopher Walken, Martin Sheen a mladičká Amy Adams. Herecký koncert předvádí hlavně první jmenovaný, protože jindy nesporný tahoun celého filmu, Tom Hanks, zde hraje trochu překvapivě až druhé housle. Milý film plný nezapomenutelných scén, ke kterému se velmi rád vracím. ()

helrohir

Na Stevena Spielberga je to veľmi netradičný film, ale o to viac ma prekvapilo, s akou precíznosťou dokázal prerozprávať príbeh jedného z najšikovnejších kriminálnikov, pričom sa striedavo pohyboval v rôznych filmových žánroch (tu dráma či krimi, tam komédia). Nadmieru dobre sa mi javili všetky tri hlavné postavy (DiCaprio, Hanks aj Walken) a taktiež ten jednoduchý, ale pritom geniálny hudobný motív Johna Williamsa. Suma sumárum, skvelý odľahčený príbeh, Spielberg znova nesklamal a len mi potvrdil, že je najlepším režisérom súčasnosti. ()

Bazinga2563

Tom a Leo jsou dokonalí. Film, který si zaslouží vaši pozornost. Moc nechápu, proč je na začátku filmu úvod do nějaké "soutěže", kde přeskočí film do děje tak, že Leo začne vyprávět a pak už se to k "soutěži" nevrátí, ani k ní není žádná zmíňka. I kdyby to nebylo podle pravdy, stejně by to bylo super, pravda je v tomhle případě taková třešnička na dortu. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)