Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Silvie_F

Film, který nepřestane nudit, film, díky kterému jsem se zamilovala do DiCapria jako herce a konečně docenila Hanksovi kvality. Plno vtipných situací, zábavných převleků, podvodů, dialogů. Je to film, který můžete brát komicky i tragicky a vždycky to bude dobře. Film o člověku, který chtěl být vidět, být slavný a na druhou stranu byl osamělý a vlastně jen toužil po přátelství, lásce a rodině. ()

nikkittka

Hravá komedie,kterou Spielberg zvládne zrežírovat se stejnou precizností jako velkolepý blockbuster.Ale stejně se nemůžu zbavit pocitu,že pro podobné oddechovky je ho zkrátka a dobře škoda... ()

Crybaby

Precizne natoceny film, ktory postupne odkryva dej a popritom sa nestratite v casovej priamke minulost/sucastnost. Cesky dabing hroza ale Leonardo v hl. ulohe potesil. Nemam tomu co vytknut takze plny pocet. ()

Dextwer

Leonardo DiCaprio v jednom z nejlepších hereckých výkonů v jeho podání. Celkově velmi neskutečně skutečný příběh o jednom vyjimečně nadaném, inteligentním a pracovitém padělateli šeků, který se nebál ničeho a nikoho a díky tomu se mohl stát kýmkoliv. Film má spád a je zážitkem od začátku až do konce.▐ Zajímavosti: * Opravdový Frank Abagnale Jr. nechtěl, aby ho hrál Di Caprio, názor změnil až po shlédnutí několika jeho filmů * Scéna zatčení ve Francii se ve skutečnosti natáčela v Quebecu v Kanadě * Všimněte si, že všechny cesty a chodníky jsou ve všech záběrech mokré, i když je počasí slunečné. Spielberg preferuje vzhled mokrého povrchu při natáčení * Pravý Frank Abagnale ve filmu hraje francouzského policistu, který zatýká Leonarda DiCapria a poutá jej na autě * Když si ve filmu Frank vybírá osm letušek, oslovuje herečky jejich skutečnými jmény * Ve filmu je 130 malých rolí a 3000 - 4000 komparsistů.▐ Moje hodnocení: 85 % ()

Slam7

Tak jestli ženský milujou DiCapria kvůli Titaniku, tak asi neviděli tohle!!! Normálně mě některejma sladkejma řečičkama a ksichtíkama dostával...jenom pro pořádek, nejsem buzna, ale kdybych byl, tak chci DiCapria jenom díky tomuhle filmu!!! Fakt role PŘÍMO pro něj. Film mi ukázal, že bejt podvodník je docela snadný...hlavní je nebát se mluvit a nebejt nervózní a skoro všechno vám projde:) Ale nejlepší "podvod" byl, jak předstíral učitele:D:D:D Jsem vždycky nadšenej, když můžu dát filmu 5 hvězdiček:) ()

renekem

Na tom filmu není nic vysloveně špatně, ale ani ničím neohromí. Typický hollywoodský produkt, film, jakých se po světě ročně natočí stovky. ()

BenchPress

Skvělý životopisný film, kde si Spielberg odskočil od svých tradičních témat. Vychytralost hlavního protagonisty a odhodlání jeho pronásledovatele po celé 2 hodiny nesmírně baví a oba herci se překonávají. Hanks u mě zvítězil. Jeho nejlepší film. 5/5. ()

SheldonShamy

Steven Spielberg - co dodat? :D Krásný film s krásnými herci. No, kdo by vám mohl zajistit větší úspěch než Leonardo DiCaprio a Tom Hanks v hlavních rolích? Tisíce převleků a umění zahrát herce, děkuji moc za tohle! ()

swinevenca

Jeden z mála (5,6) Spielbergovských filmů - a po Tintinoj by mě nenapadlo, že to někdy řeknu - kde mi nevadí jeho rukopis. Dobrej námět "psanej životem", DiCaprio si to zabírá pro sebe a dokazuje, že i lidem mimo zákon se dá fandit. Jednoduchá, ale účinná hudba, můj šálek humoru a tu chladnokrevnost v nebrutálním slova smyslu jsem Abagnaloj záviděl v jednom kuse. ()

wallax

Veľmi pekne natočený príbeh nad ktorým ešte stále krútim hlavou - ako sa toto mohlo skutočne stať. Čakal som ukončenie filmu polapením lumpa - ale nestalo sa a zvrat ktorý nastal snáď nemohol napísať ani scenárista na drogách. Ale sranda je, že toto napísal sám život. Za všetko ohľadne hrania a filmárčiny, hudby, kostýmov dávam 4 hviezdy. Piata hviezda je práve za ten neuveriteľný ale reálny príbeh. ()

Dangerman

Režisér Steven Spielberg, v hlavních rolích Leonardo DiCaprio, Tom Hanks ... není to čistých 100, ale 90% bez problémů ... má to šťávu, má to grády, rychlost, švih, šmrnc, vtip a za ten konec palec nahoru !! ()

TinoArts

Zase jedna z "inteligentných hier na mačku a myš", ktorá je málokedy podarená, no v tomto prípade to vyšlo viac ako dobre. Naozaj dobrá oddychovka s vyvážením humorom a všetkým ostatným. Síce to pôsobí trošku vykonštruovane a umelo, no fakt, že je to životopisný film opisujúci udalosti, ktoré sa skutočne stali, mi statočne zhodil sánku. Frank Abegnale Jr. je očividne frajer. 85% ()

x_ander

Úžasná ukázka Spielbergovy filmařiny ve své ryzí podobě. Catch me if you can je vtipný, milý, dramatický, dojemný i napínavý film, který baví každou minutu. ()

Keen.lady

Jelikož jsem Catch Me If You Can zhlédla až po Great Gatsby a Wolf of a Wall Street, byl to pro mě balzám na duši. Hlas Hankse a neposednost DiCapria mě ukolébaly do stavu, kdy jsem přestala řešit, jaký je Abagnale lotr a Hanratthy naivní smolař. Parádní humor a odkazy, jen Walken mi přišel příliš mdlý, stejně jako Nathalie Baye. Jennifer Garner byla otřesná. Jinak vše v pořádku, možná bych jen ubrala trochu retrospektivy děje. ()

Weany

Skvělý příběh, odzbrojující humor, dobrá hudba, hodně akce, nenechalo mě to vydechnout... A především dokonalý DiCaprio v hlavní roli. Geniální film, který budu zbožňovat do konce svých dnů. ()

DR.SZ

Nadmírně zábavná a napínavá chaotická podívaná. Kdyby jí nenatočil Spielberg, neměla by vždy na konci aspoň náznak morálního ponaučení. Fantasticky odehráli své role všichni aktéři. Road movie nesměřující nikam konkrétně občas ztrácí účel, protože Leonardo DiCaprio se moc snaží udělat dojem na diváky svými kličkami a zapomíná se na to hlavní. Moc dlouho se prochází tím chaosem tak, že místy nudí. Ale fantastická hudba vždy postaví snímek do pravé kriminální latě!!! 85% ()

macco33

Klasická ukázka toho, že někdy musíme fandit zločinci. Precizní výkony obou hlavních protagonistů , solidně vystižená atmosféra. Je fascinující, že se při falšování šeků skvěle uplatnily samolepky z letadýlek ... ale něco mi tady chybělo, trošinku mi tady možná neseděl Ch. Walken, který jinak v rolích mimoňů, šílenců nebo úchyláků exceluje. Prostě docela podařená honička s téměř pohádkovým koncem, všechno ze života ... ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)