Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Vlado_B

Skvelá oddychová záležitosť, s výbornými hercami, miestami krásnym humorom a to všetko v obraze Kaminskeho kamery a v doprovode Williamsovej hudby. Netreba rozoberať, toto je vo všetkých ohľadoch slušný nadštandard. ()

_Irbe_

Příjemná pohodovka. Tak asi nejlépe vyjádřit slovní hodnocení této dobré komedie s velmi sympatickým hereckým obsazením, pěkným námětem podle skutečné události a hlavně s někdy velice vtipnými pasážemi a scénami jak se Frankovi opět podaří utéct. Nejlepší je asi kousek, který Di Caprio předvede s osmi letuškami (žádná erotika :) ). Speciální pochvalu si zaslouží Christhoper Walken v roli nikdy se nevydávajícího otce hlavního hrdiny, ale u něj také nelze čekat nic jiného než bezchybný výkon přidávající charakteru vždy ještě něco navíc. A Di Caprio zde velmi obstojně maturuje z herectví. Dojem z filmu mi trošku zkazil fakt, že jsem ho sledoval s českým dabingem(například Jaroslav Satoranský není dobrou volbou na dabováni mistra Walkena) ale i tak dávám příjemných 75%. ()

Hawkeyep

U tohoto filmu mě po celkem překvapilo, že ho režíroval Steven Spielberg. Rozhodně by mi to bez titulku nedošlo. Nejvíce na mě zapůsobila scéna, kde Frank Abagnale ( Leo DiCaprio ) prochází letištěm s partou mladých slečen, aby odvedl pozornost. Rozhodně se s rozvodem svých rodičů popral zvláštním způsobem. Ale ve filmu jsou scény, kde se nasmějete, budete napjatí, jak Frank situaci vyřeší a taky scény, kde vám ho bude líto. Tento film prostě předčil mé očekávání a je jedním z mých oblíbených. ()

wedator

Kombinace Spielberg + Hanks mě dokáže vždycky chytnou za srdce a bylo tomu i v případě Catch me if you can. Dokonce jsem přetrpěl i Lea, který nebyl zas tak špatný. ()

kanalek

Tenhle film jsem měl doma skoro 7 let, než jsem se k němu dostal.Pekelná chyba to byla:)Tohle je vážně totální oddychovka, která i přes svou délku nenudí ani chvilku. DiCaprio mě opět přesvědčil, že opravdu umí.Určitě se k tomuhle filmu vrátím. ()

M0rSalis

Jeden z mých oblíbených filmů, ikdyž na Spielberga trochu atipický, stále je radost se na něj dívat. Největší předností filmu byl pro mě příběh a Tom Hanks (DiCapria moc nemusím). ()

Sintiroma

Velmi chytre a sikovne ale to me u filmu Stevena Spielberga neprekvapi.K filmu bych chtel jen dodat ze to bylo zalozeno na skutecne udalosti,tomu se mi nechce ani verit,ale mozna to je tim ze americke predelavky skutecnych udalosti jsou vzdy tak trochu doladene.Steven Spielberg z tohoto pribehu udelal chytrou a zabavnou komedii. ()

bohas

Naprosto geniální jedinečná podívaná! Hudba doplňuje velmi vzrušující stíhání policie mladého a nadaného podvodníčka v briliantním podání Lea DiCapria! Navíc slabost pro Spielbergovská díla, takže není co řešit.. Thumbs up!! ()

Honzad007

Oddechová záležitost, která ale svým tempem neustále překvapuje a drží diváka do posledního momentu napjatého. Delikátní kousek, úplně jiný Spielberg, skvěle hrající diCaprio a Hanks a hlavně luxusní filmařina, která pobaví. ()

david666

Netypický Spielberg - zato oba hlavní herci zaručují kvalitu a to, že se nebudete u filmu nudit. Při jiném obsazení by to totiž při zvolené látce mohlo hrozit. Oddychovka - možná až moc vzhledem ke kriminálnímu filmu. Postavy Hankse s Capriem se dle mého názoru mají až moc rády. ()

xylobrno

krucinál fix film, díky kterému jsem začala mít ráda leonarda kapříka. a taky film, ve kterém se spilelberg ukázal jako režisér, který si svá ocenění a oceňování zaslouží (někdy)... a ty titulky, od dob tohoto filmu hledím na titulky jako na vizitku snímku. a nemám ráda, když jsou odfláklý. ()

Ajka2

Film mě nejdříve zaujal hlavními představitely - LeonardoDiCaprio a Tom Hanks, tohle přece nemůže dopadnout jinak než skvěle? A nebyla jsem daleko od pravdy. Z tohohle filmu jsem se sice neposadila na zadek, ale je dost dobrý na to, abych mu dala 4 *. Možná, že Steven Spilberg má na víc, ale ani tohle není zdaleka zlé. ()

Dana1926

Frank W. Abagnale jeden z nejslavnějších podvoníků historie. Zde máme šanci nahlédnou na počátek a příčinu toho všeho. Heci skvělí DiCaprio, Hanks, Walken, příjemná podívaná. Frank W. Abagnale byl možná podvodník, ale nakonec i dobrý chlap. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)