Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

sh4ris

Film předkládá spoustu otázek, ale jen na málo z nich je schopen odpovědět. Ani se o to nesnaží a opravdu to hodně ubírá. Jako by se bral hrozně vážně, ale zároveň extrémně ledabyle. Postavy jsou vesměs ploché, nedopracované, unylé. Mysteriózno přichází sice velmi brzy, první hodinu se ale díváme na zmatenou Florence Pugh zažívajíc cosi jako halucinace a flashbacky. Začne to po nějaké době nudit a pořád čekáte, zda už se začne konečně něco dít.. Celé rozuzlení mi přišlo dost zajímavé, dokud jsem se nedozvěděla, že původní script pánů Dykeových byl rozhodně lepší (dá se dohledat na netu) a dalo by se z něj vykřesat více. Příběh byl za mě odbytý a plný nelogičností. Herecky jsem byla spoko, sice jsem na film šla hlavně kvůli Harrymu, ale  nečekala jsem výkon na Oscara. No a taky jsem ho nedostala. Florence táhne celý film sama, Chris Pine je zde nejzbytečnější postava. Musím ale pochválit za kameru a úchvatné záběry, skvělý střih a hudbu. ()

HlySh1t

To nic, drahá Olivie. Není to psychologický thriller, na to se dostatečně nedostaneme hlavní aktérce do hlavy. Není to ani mysterium s prvky surrealismu, neboť halucinogenní výjevy se nesnaží říct nic víc a výsledku jsou jen výplň. Není to ani charakterové drama, na to se zase příliš soustředíme jen na jednu osobu. Není to nakonec sci-fi...? Chápete kam mířím. Film příliš nefunguje po scenáristické ani dramaturgické stránce. I když vše začíná dobře: Florence Pugh září, a pod vlivem tíživé hudby se nemůžete zbavit pocitu, že něco není v pořádku (teď v tom dobrém smyslu) v této nádherně nasnímané atmosférické padesátkové idylce. Film hraje na svoje síly, tj. obsazení, hudba a kamera, a moc dobře to ví, protože film je až po finální zvrat pouze to, a sama pointa není dostatečně rozvinutá aby ospravedlnila předchozí stopáž. Dílky pomyslné skládačky tak nezapadají a celý film vlastně vykládá karty a ukazuje jak mdlý vlastně je, pokud si toho rozhodnete všimnou. ()

Sopholojong

Precitnutie z patdesiatkoveho americkeho sna. S velmi sebavedomou Florence... herecky (prepinanie sna a fragmentov reality) i fyzicky (priesvitna kosielka s chutnymi prsickami, sukacky s Harrym). V rezii ako od ostrielaneho vlka a popritom je to len druha "directorska" skusenost Olivie Wilde. Problem je vsak s "mnohymi tu karanou" pointou, ktora vysumi do prazdna, bez nejakeho hlbsieho vysvetlenia, akoby bol film len prvym dielom nejakeho vacsieho univerza. Kostymy, uzavreta (posahane vyznievajuca) komunita, napatie, dobre vedeni herci... vsetko atributy k solidnemu divackemu zazitku, ktory vsak narychlo skonci po dychtivom ocakavani velkych veci v zavere. 7/10 ()

mrazkova17a

Musím říct, že jsem velmi překvapená. Ze začátku jsem nevěděla, co čekat, ale postupně se to dost dobře rozvíjelo. Děj je dost dobře propracovaný a Olivia Wilde, jakožto režisérka i herečka taky neomrzela. ()

Awer

Nemá to poetiku Trumana, nemá to hustokrutost Matrixu, užívá to nejedno klišé a dalo by se to utáhnout na nespočtu dílčích otázek realističnosti. Ale je to Don't Worry Darling, je to vlastní, jako celek nový film, s dobrou gradací, silnými audiovizuální předěly i vyústěním a excelentním castingem a kostýmy. Spíš než s levnými stereotypy se setkáváme s přesnými zásahy, které nejsou nakašírovanou imagí bez jádra, ale právě syrové. Je to ta autentická, vlastní linka, myšlenka, jíž má děj nést a úspěšně nese - ostatně nejde o dokument. Možná by šlo vytknout práci s charakterem (soukromým, ne deklarovaným) Franka, do které se film pouští, leč jaksi nerozhodně. Na druhou stranu není primárně o něm a napětí pomáhá udržovat právě to, jak málo o něm spolu s hlavní hrdinkou víme. Podle mě - a na mně - Don't Worry Darling prostě funguje... ()

Polux

6/10 | Po vcelku sympatické prvotině Booksmart a výborných trailerech, slibujících když už ne velkou stylovku, tak alespoň poctivou žánrovku, jsem se na další režijní počin Wilde docela těšil (zvláště s ohledem na fakt, že tentokrát měla po ruce hvězdný casting a s tím související větší budget než posledně), ale po zhlédnutí filmu se v mém případě dostavilo jisté zklamání z nenaplněného potenciálu. Přitom prostor, stran schopností lidí za kamerou i před ní, tady určitě byl. Takto, bohužel, film vstoupí do historie především skandálními historkami ze zákulisí o problémové produkci, výměně herců za pochodu (Styles za LaBeoufa) a obecné animozitě mezi lidmi na place, vrcholící následným vzájemným obviňováním na veřejnosti, než z důvodu svých výjimečných kvalit. | Hlavní potíž tady představuje scénář, který filmu průběžně podkopává nohy. Ani by vlastně nevadilo, že se Wilde a její tým rozhodli příběhově vydat osvědčenou (zlí jazykové by asi uvedli "provařenou") cestou a během ní si vypůjčují oblíbené motivy zejména z nestárnoucí klasiky The Stepford Wives nebo třeba Peeleova nedávného hitu Get Out v míře větší než velké, ale počínají si při tom naprosto nenápaditě a rutině, přičemž jejich vlastní přínos k tématu je značně neobjevný a banální (v podstatě se zde jen odškrtávají jednotlivé "povinné" přísady všech podobných antiutopicko-satirických záležitostí, zpracovávajících motiv "Alenky za zrcadlem", hezky bod po bodu a k tomu v režimu na autopilota) a to včetně "překvapivé" pointy, která je svým vyzněním vysloveně tendenční (pokud tady bylo cílem nastavovat nějaké zrcadlo nebo ukazovat prstem, tak se to příliš nepovedlo, respektive šlo to provést mnohem sofistikovaněji/chytřeji). Na rozdíl od zmíněného Get Outu. | Na druhou stranu jsou zde, naštěstí, i nějaká pozitiva. Wilde se může rozhodně opřít o herecké obsazení. Pugh v hlavní roli předvádí vynikající výkon a opět dokazuje jaký má talent a široký herecký rejstřík, přičemž ani Pine, náhradník Styles a Wilde osobně za ní nejsou příliš pozadu. Současně si Wilde pohlídala audiovizuální stránku a v případě kamery, střihu, výpravy, triků, nebo hudby není filmu příliš co vytknout. Navíc v některých momentech dokáže Wilde vykouzlit opravdu výbornou paranoidní atmosféru, kombinovanou s optimistickým "peklem", tolik typickým pro filmové 50s a vybraným scénám ve filmu rovněž nechybí pěkná vizuální stylovost (zvláště ztvárnění satelitního městečka a obecně dobové zasazení působí skvěle). Co je to ale všechno platné, když samotné tvůrčí sdělení zaostává. | Ve výsledku se tak jedná o slušný (navíc pěkně vypadající) příspěvek do žánru, ovšem s předvídatelným příběhem a jeho průběhem, plus zakončený prvoplánovou pointou, který za mnohokrát opakované zhlédnutí asi stát moc nebude. Nicméně nadále doufám, že Wilde bude v kariéře na režijní stoličce pokračovat, protože si vybírá zajímavé projekty a řemeslo zvládá bez problémů. Tudíž šance, někdy v budoucnu, na postup do vyšší režisérské elity pro ní stále existuje:-). | PeZet () (menej) (viac)

JB001

"Něco tu nesedí. Co je vlastně Projekt vítězství?  Lžou nám úplně o všem" Jo koukalo se na to moc hezky i když nic nového pod sluncem. Takový mix ze Stepfordských paniček, Thelmy a Luisy, říznutý Přeletem nad kukaččím hnízdem a Ostrovem ()

Vasourek

Celkem prijemny prekvapeni. Nalakate zenu na romantiku s Harry Stylesem, coz dostane, ale pro Vas se z toho vyklube slusnej filmovej sci-fi thriller jak z Black Mirror. :) ()

PISTA226

7/10 Oh Harry Styleees!! Ne kecám, sice ho zbožnuju, ale zároveň mi přijde naprosto nesmyslné hodnotit film, cí seriál podle toho, jestli je v něm nějaká herečka, či herec atd... co ho má člověk rád. A ano vlastně důvod proč jsem se na tenhle film podíval byl právě Harry Styles a věřím, že to byl důvod i u mnoho jiných. I přes to všechno vím, že stejně pujdu na další Harryho film i kdyby to měla být naprostá blbost. Tenhle film ale nebyl vůbec strašidelný. Ja osobně se bojím při každém hororu a jsem podělaný až za ušima, ale tady nic. Mám rád detektivky a záhady, ale tady je jasný problém už skoro od začátku a těch par zbylých detailů si už člověk nemusí všímat, protože nejsou důležité. Harry není pořádný herec, ale zpěvák, i když to k sobě nemá tak daleko. Ale tady se mi zrovna i celkem občas líbilo jak hrál. Paní Pugh tu byla dobrá, tak jak to umí. Já osobně jsem si strašně užíval hlavně to prostředí, pokud se časového zaměření týče. Ty auta a obleky a tak, to bylo krásné. Zas na druhou stranu mi přišlo hloupé, že když jsme tu celý film v jednom městečku, tak bych chtěl vidět celé to městečko a nebýt pořád kamerou jen na třech stejných místech. Chtěl bych poznat víc charakterů a zjistit, jaký na to mají vlastně názir oni. Hlavní zápletka mi přijde dost realistická a dává smysl, ale mohlo to být i zajímavější. Ale opravdu se mi nelíbily ty černé scény s baletkama, které nejspíš ani nedávali pořádně smysl, když měli znetvořený obličej. Také scény, kdy ji zeď tlačila a rozmačkávala, to vlastně nedává smysl vůči, hlavní zápletce. Taky nechápu, že vejce byla prázdná, to že pozor spoiler! je to simulace neznamená, že jsou vajíčka prázdná, když vše ostatní funguje. Ale takhle nakonec to nebyl úplně štapný film, takový průměr. ()

NikiVai

Přiznávám, nejsem kdovíjak umělecky empatický člověk. Tedy ani kdoví ani jak, spíše vůbec. Zřejmě proto nedokážu uchopit hodnotu tohoto filmu. Anebo se mi prostě netrefil do nálady. Ale pro mě toto byla mysteriózní slátanina při které jsem se nudila. Ani trochu mě to nevtáhlo do děje. Co bylo úchvatné, to byla atmosféra padesátek a hudba. A herecké výkony taky fajn. Ale pak už nic. Alespoň pro mě tedy ne. ()

Ondak

Na film jsem viděl trailer v kině a hned jsem si říkal, že ho chci vidět. Zpracování se mi velice líbilo a hned jak byla možnost, jsem film zhlédl. Film neustále drží diváka v napětí a je velice dobře zpracovaný. Neustále jsem přemýšlel co v tom bude. Bohužel ale měl skončit v jeho 3/4. Kolem 1 hod 30min se stane něco, co film úplně zničí. Podle mě to vůbec není domyšlené a to od filmu, kde chtějí, aby divák přemýšlel, není vůbec fér. Celý pocit z vygradování a vysvětlení je rázem pryč a já byl nepříjemně rozčarován. Chybělo celkové vysvětlení "potom". Polední cca půlhodinu jsem si pouštěl znovu, jestli mi něco neuteklo, ale nic jsem nenašel. Škoda, mohlo to být za plný počet. ()

Mufinek_16

Don't Worry Darling je za mě jeden z nejhorších filmů letošního roku. Asi jako většina jsem se nechala zlákat obsazením, hlavně teda Florence, jež naštěstí nezklamala, a Harrym, který by měl ale po tomhle radši zůstat u zpívání. Zápletka byla nezajímavá, všechno bylo tak nějak předvídatelné a umělecké prvky, kterých tu bylo až až, byly ve snímku úplně zbytečné a jen kazily dojem. Psycho hudba, která měla pravděpodobně navodit tu správnou atmosféru, vůbec nefungovala. Celkově i spousta scén nedávala smysl. Jediné, co to mohlo zachránit, byl konec, ale bohužel byl naprosto průměrný a jen podtrhnul nepovedenost tohoto filmu. Pokud chcete dobře investovat váš čas, této dvouhodinové vymývárně mozků se radši vyhněte. ()

hanca.uh

Jak tu už někdo psal, tak podobnost se Stepfordskými paničkami je velká. Oba filmy mají svoji femme fatale, tady je to výborná Florence P., na kterou se v jejím dokonalém "vystajlování":-))  prima koukalo (a kterou si pamatuji ze skvělého Slunovratu). Je fakt, že ten děj trochu pokulhával a občas nedával logiku (co ten konec??:-)), ale jako oddechovka a přenos do imaginárního světa dokonalosti dobré. ()

TheKleofa

Nic nového pod sluncem, trochu vykrádačka, ale nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Barvičky, hezké tvářičky...ale žádné wow se rozhodně nekonalo. ()

naytsirk

Nebylo to vysloveně špatný.... ale tak asi do půlky.... Celkově se to mohlo víc zabrat do onoho rozuzlení, které bylo dle mého odfláknutné a čekal bych tam víc detajlů.... ()

endymion

Feministický Truman matrix, mnohdy až příliš užvaněný a přitom nicneříkající (Pineovy prázdné proslovy už mě ke konci dost iritovaly). Čtvrtá hvězda je za Florence Pugh, která je tu prostě božská. ()

Kamil111

Bez ohledu na korektnost, upřímnou či licoměrnou, Olivia Wilde se do paměti diváků zapsala především nepřehlédnutelným zjevem, a a po téže zbrani zřejmě začíná sahat i jako režisérka. Vizuálu svého zatím druhého filmu věnovala mimořádnou péči a úmyslně nadsazenou estetiku padesátých let korunovala využitím architektonické perly Kaufmann Desert House, v roce 1946 navržené Richardem Neutrou a před více než půl stoletím zvěčněné na sérii snímků Slima Aaronse. S obsahem označovaným za psychologický thriller je to ale horší, dvě hodiny soustředěného sledování nevyplní, ačkoliv variace na téma touhy po dokonalé každodennosti nepostrádá určitou sofistikovanost. Chybí však větší intenzita a oslích můstků jsem postřehl až přespříliš. Typické tři a půl hvězdy. Grade 03/2023 ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)