Núdzové volanie prinúti Spocka aby nasmeroval vesmírnu loď Enterprise aj s posádkou do nebezpečného priestoru. (SkyShowtime)

Lina

Zajímavý rozjezd druhého kola. Přiznám se, že hned na začátku mě pár věcí dost vyděsilo. Spock, který řeší stres (proč zrovna on?), oznámení jeho plánů s Enterprise (už zase) a nová strojní inženýrka. Naštěstí pak došlo na vcelku slušný díl, až na ten krátký výlet mimo loď. No ale co čekat, když si doktor se sestrou šlehnou dočasné véčko. (Komu to nic neříká – seriál Banda.) Spíš 70%, zaokrouhleno nahoru kvůli pěkným lokacím. ()

HAL

Je příjemné že Star Trek už nepíší lidé kteří ho nenávidí, a že příběh minimálně u této první epizody není principiálně špatný... ale není napsaný ani moc dobře, působí to celé trochu amatérským dojmem, včetně o řád horšího vizuálu než bylo u nuTreku obvyklé (s tím že předchozí řady jsou v tomhle naprostá seriálová špička, takže to ani teď není úplně špatné) A hlavně snaží se toho tady odvyprávět tolik, že tenhle story-arc klidně mohl být na dva díly, ne aby ho uspěchali v jednom. Pak by to snad ani nepůsobilo přihlouple. A možná ani ta jedna nově představená postava by nebyla tak instantně nesnesitelná. Celkově žádná tragedie, ale na první řadu SNW to zatím nemá, a na výbornou třetí řadu Picarda už vůbec ne. ()

Martrix

Star Trek je pro mě totéž, jako pro důchodce filmy pro pamětníky. Nový Star Trek je v tomto kontextu jako kdyby někdo natočil třeba pokračování Kristiána. Sice shovívavě, ale srovnávám a vůči některým wokenovinkám jsem kritický. Proto považuju ST: Discovery za odpad. Kdežto z Nových světů jsem polonadšený. Hned od prvních minut je atmosféra klasických ST zpět. Tvůrci netlačí na wokepilu a postavy jsou sympatické. Příslibem je i zábavná postava nové šéfinženýrky, která si pěkně vychutnala Spocka. Co mi moc nevoní, je emocemi nacucaný Spock, ale to se snad brzy změní. Valka s Gorny na spadnutí...zatím se to rýsuje slušně. ()

Elerrina

Babovřesky v uniformách Federace jsou zpět! A rovnou v odvážně objevné zápletce typu partička využije toho, že se šéfík na pár dní zdejchnul, štípne káru a udělá si výlet do jakéhosi šedozeleně zabarveného prdelákova, aby se tam mohla kočkovat s místní partou grázlů, to celé ještě vylepšené děsivou chrchlající babiznou, která se jim vnutí do strojovny, zdrogovaným maniakálním doktorem a (zase jednou) emočně labilním Spockem. Vizuálně to vypadá žel trochu odflákle, lacině a televizně (Mandalorian kopal úplně jinou ligu), ale pokud se dokážete naladit na shovívavě nostalgickou vlnu a s přimhouřením obou očí ignorovat zjevné blbosti, jako že vesmírný prostor je jen takový větší mrazák, ve kterém si může kdekdo poletovat bez skafandru, tak se to dá bez problémů skousnout. ()

cyphercz

Doposud suverénně nejslabší díl Strange New Worlds a příšerný season opener. Nejzajímavější a nejcharismatičtější postava (Pike) jde off screen zachraňovat druhou nejzajímavější a nejcharismatičtější postavu (Una) a nám tak zbyde "vyšší dívčí" plus Spock, hm, no bohužel nám tenhle díl krásně a jasně ukázal, že tato skvadra tuhle show prostě sama neutáhne. Bylo to bohužel jako vystřižené z DIS, můstek plný "sassy biatcheeees" a místo ubrečené a citově těžce nevyrovnané Miky Burnham tu máme ubrečeného a citově těžce nevyrovnaného Spocka. A aby toho nebylo málo, tak tu máme novou postavu, náhradu za vcelku zajímavého a originální Hemmera, která je otravná až na půdu a bude se asi muset stát zázrak, aby se ty její kydy daly ve zbytku řady poslouchat. A to jsem se ještě ani nedostal k ději!!! Zápletka je bohužel tupá až to bolí, jakési Federační spiknutí, božínku, jako bychom tohle neviděli už alespoň stokrát, naposledy jen pár měsíců zpátky ve třetí řadě Pikárda!! Vůbec mě to ničím nezaujalo a absolutně mě nezajímalo co se na té planetě děje, suverénně nejdebilnější moment však přišel při snad 15 minutové bitce doktora a zdravotní sestry proti snad 30 Klingonům a je úplně jedno, že si píchli nějakej boost... proboha lidi vždyť to je jak kdybychom ve Voyageru sledovali Doctora s Kes jak zmydlí 30 Hirogenů... vždyť by to byl trapas až na půdu, o tomhle Star Trek nikdy nebyl... prostě další Kurtzman debilita z DIS, která nám prosákla i do SNW, snad se toto nestane standardem pro zbytek řady. První díl = 15% ()

sirien

Námět je dobrej, Pelia je (mi) symatická (i když chápu pokud někoho irituje), drží to pohromadě - ale ta linka na planetě je taková divně uspěchaná až poslepovaná a místy to je takové lehce nedotažené nebo nevytěžené: důvod k celému dobrodružství u takhle "nové" posádky je slabý (postavám se kterýma sem strávil 10 dílů prostě nežeru takovou implicitní důvěru a oddanost jako postavám z TOS po třech dlouhejch sériích a čtyřech filmech), některé aspekty neprozkoumané (kapitán a první důstojník jsou pryč, nikdo je moc funkčně nepostrádá...) Váhal bych mezi 3 a 4*, ale je to vlastně takový "normální díl" který když byste přeskočili tak sice přijdete o dobrej díl, ale o nic zásadního. ()

pilarius

Pokračujeme v krasojízdě. Tady se píšou dějiny Star Treku. Tentokrát prostor hlavně pro Spocka, M'Bengu a Chapel. Bohužel se nám tam vloudil zase nějaký tokenový "oni", ač naštěstí prozatím jen na štěk. No a máme novou šéfinženýrku s pořádným chraplákem, tak se máme na co těšit. ()

kubas369

7/10. Klingoni zase vypadají jako Klingoni. Jinak je to spíše průměrná epizoda. To jak nadopovaní doktoři zrubou bandu ultrasilných hrdlořezů působí spíše jako komická vložka, než věc kterou bych měl brát vážně. ()

JindraLne

Oproti epizodám v první sérii celkem sešup. Ale začněme tím dobrým - Klingoni konečně vyobrazeni jako Klingoni (jak vizuálně, tak chováním). Jenže tady to dobré taky končí. Spock a Nurse Chapel? Meh. Takovou dějovou linku bych čekal spíš od STD. Děj až tak nezaujme. Ale co proboha ta vložka ve stylu "Když ti před můstkem dojde pervitin"? V jaké choré hlavě se tohle zrodilo? A ještě tím zaplácnout tolik stopáže. Vždyť to bylo tupý, nudný, nesmyslný a úplně mimo. A co ta nová šéfinženýrka? Prvních pár vět a upřímně se nedá říct, že by šlo o šťastný přídavek k posádce. Zde ale s hodnocením počkám na další epizody. Takže za tuhle epizodu slabší 3* s tím, že pokud bude trend pokračovat, půjdu dolů. Což by byla škoda, neb první série SNW jako celek patřila mezi ty nejlepší série, co může celý Star Trek nabídnout. ()

PeteBuck

Prvá séria Strange New Worlds a vlastne všetky série Picarda nezačali najhoršie. Povedal som si, že zápletka začína celkom dobre. Takže ja už to beriem tak, že to proste pôjde niekam a potom sa to poserie. Dej nie najhorší, zasa nejaké to spiknutie, zasa Enterprise na oprave, zasa únos Enterprise, zasa núdzový signál a zasa to veliteľovi prejde len preto, lebo to neposral. Posledná scéna sľubuje nejaký ten zaujímavejš rozjazd. Tak uvidíme. A ostatné? Iba som krútil hlavou a smial sa. Šéflekár so sestričkou prežijú absolútnu zimu, stará babizňa, ktorá sa nudí, podľa hlasu evidentne nad hrobom, ale budeme hádzať okom po Spockovi, Spock, čo sa neovláda a takmer každý z Enterprise dokáže prechlastať Klingonov v pití krvavého vína. Ale tak vylepšenej bývalej šéfke bezpečnosti a Spockovi by sme to celkom uverili. Doktor a sestra, čo sa sfetujú, aby nakopli zadok asi 20 Klingonov, to ako vážne? Odkedy si Federácia šľahá vitamínky do svalov, aby skopala všetkých na okolo? Čo ďalšie? Áno, štek kapitána, ktorý si odletí do prdele, aby priviedol zatúlanú ovečku do stáda, vďaka čomu dostane Spock svoje prvé velenie, čo je celkom problém, lebo sa prestáva ovládať, evidentne sa mu páči sestra Chapelová, a vidíme, ako sa dostal k hraniu na tom svojom hudobnom nástroji. Ja som skôr čakal, že mu doktor pri kecaní o tom, ako sa ľudia vyrovnávajú s emóciami, podá fľašku saurijskej brandy. No tak nič. Nápad nie najhorší, len tu už stokrát bol a zasa platí, keď recyklujeme, tak to aspoň urobíme inak. Nestalo sa. Mením hodnotenie, keď nad tým tak premýšľam viac a viac. Krútim hlavou. ()

Tai_K_B

Znuděná Pelia je tak extravagantní, až se mi líbí. Ovšem jinak to byl poměrně průměrný díl, ze kterého si po čase vybavím jen to, jak byl zabalastěn těmi drrramaticky zpomalenýýýýými zááááááá--bě----ry. A co se týče obsahu, nějak mi tam (kromě jiných detailů) scházely následky té injekce, co z mírumilovného lékařského personálu udělal chodící mlýnky na maso. Jestli je tenhle doping tak prostý, tak pročpak těmi kouzelnými ampulkami nejsou vybaveny všechny ozbrojené složky, které by pro něco takového jistě našly častější uplatnění? ()

Polux

9/10 | Druhá sezóna první epizodou kvalitativně plynule pokračuje tam, kde první sezóna loni skončila, tj. parádní jízda pro každého pravověrného trekkieho od začátku do konce s tím správným ST feelingem. Pochvala tvůrcům za to, že tentokrát dostaly větší prostor vedlejší postavy a znovu došla řeč na frajery s hrbolky na čele. Nová, až překvapivě excentrická, posila do castingu na postu šéfinženýra vypadá slibně a zatím balancuje na hraně zábavnosti/otravnosti vcelku umně. A potěšilo také pomrknutí na úplném konci, které slibuje, že ještěráci zdaleka ještě neřekli poslední slovo. | PeZet ()

ReproBoy

Jakkoliv to může být dobrý, tak banda přitloustlejch černochů, mr-bean looking Spock, bílej pankáč a playboy Pike, wtf??  Prostě i kdybych chtěl a příběh byl dobrej, tak mě tohle vždycky praští do ksichtu, Tohle je fakt jako moc. ()