Star Trek: Neznáme svety - Série 2

(séria)
USA, 2023, 9 h 17 min (Minutáž: 48–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Jess Bush, Christina Chong, Celia Rose Gooding, Melissa Navia, Babs Olusanmokun, Rebecca Romijn, Carol Kane, Melanie Scrofano (viac)

Elerrina

Všechny nedostatky, které jsem se snažila optimisticky přehlížet u první série, se tady bohužel projevují v plné síle. Tvůrci vůbec netuší, o čem by chtěli vyprávět a tak namátkově těkají mezi různými náměty a žánry - soudní drama, vztahovka, diplomatická zápletka, muzikál, atd. - v podstatě se tedy jedná většinově jen o fillery.  K tomu připočtěme fakt línou scénaristiku, lacinou realizaci, znuděnou režii a neherectví většiny aktérů (doktorovi jsem tu válečnou minulost neuvěřila ani na vteřinu a všechny ty prkenné modelky z runwaye pořád fungují spíš jako scénická dekorace). Zbývá tedy už jen Pikeovo kapitánské charisma, finální epizoda, která vzbuzuje špetku naděje do budoucna a jistota, že i při tom všem je to pořád o parník lepší než strašlivá Discovery. ()

VanTom

Koncepce epizod zaměřujících se postupně na jednotlivé členy posádky nezněla marně, nicméně některé pak působily bezmála jako výplň, když charizmatický kapitán, Una a Spock statovali v pozadí (třeba slabá Uhuřina E6). Mnohem častěji, než by bylo záhodno, se také přesahovalo do komedie (včetně fanservisu – skvělý crossover s Lower Decks E7), případně pohrávalo se žánrem (neodolatelná muzikálová E9). Nemluvě o moderním nešvaru nezbytné slzičkové "vztahovosti" (La'an a Kirk; Spock + Chapel = VL). Na objevování podivných nových světů moc místa nezbývalo, ovšem pořád S2 udržela laťku vysoko a směle může mířit ještě výš. ()

sirien

Objevilo se trošku víc slabších dílů. Ubylo těch fakt dobrých. Celkově to je pořád silnej seriál, ale s opadnutým nadšením z návratu skutečného star treku už to na 5* prostě nemá. Snaha napříč díly glorifikovat Uhuru a kvůli divácké oblíbenosti z ní udělat nějakou super-postavu, kterou ale v TOS nikdy nebyla, je dost na křeč. ()

marrjaana

První serie  má více opravdu dobrých dílů, ale i více nic moc dílů. Druhá serie, asi až na jeden díl mě bavila celá. Ano jeden díl jim neodpustím, protože tím podle mě pokazili jednu celou postavu. A devátý díl je brutální úlet (ale kvůli němu sem na to začala koukat a těšila jsem se na něj). I když mám pocit, že během této serie vlastně ani kapitán Pike nedostal moc prostoru. A Spocke mě začíná štvát. A La´an sem si oblíbila ještě víc než v první serii. I přes to neskutečné množství traumat, co ji scénáristé nadělili. ()

PKD

K 1.s. jsem sice nic nenapsal, ale k této kdysi vysoce očekávané 2.s. něco písnu. Lze ji stručně charakterizovati jako ztělesnění známého lidského gesta...1 velké krčení ramen. Není to ve stylu WTF apod. Spíše...hmm a to je jako všechno, na co jsme po výborné 1.s., rok čekali? Já osobně jsem v podstatě čekal jen na 2x02 a 2x07 a to jsem dostal na 150% takže v tomto spokojenost. Což je ale v sérii o pouhých 10 dílech dosti málo. Satanžel se opět projevila typická US dětinskost a láska ke kýčovitosti, takže jsme zde dostali něco ještě šílenějšího než pohádkový díl a to MUZIKÁL ve ST. Jak jsem již napsal v komentu k tomuto 9.dílu, tohlencto může trumfnouti jen HC porno díl. Jinak nevím. Možná loutky? Plastelína? ČB retro z 1920? To bych bral. Snad jedině Zrkadlový díl, páč psychotické verze SNW posádky s touto drsnější TOS SNW variantou, by mohly býti vskutku hodně zajímavé a měly by šanci, stanouti hrdě po boku 1x10, který zůstal svým protejškem ze 2.s. nepokořen. Snad krom posl. 15min. které jsou luxusní. Nashle za rok. Nebo kdy. Celkově už jen za 4. Na 1.s. s plnou palbou to stále i při zpětném pohledu zatím nemá. A abych se rozloučil v pochmurněironickém stylu tak dodám, že jestli tento pokles bude pokr., tak 5.s. bude zřejmě už odpad. :-/ Suma sumárum, není to průser ale 1.s. taky ne. ()

• Pre herca Clinta Howarda (Buck Martinez) išlo už o piaty seriál z prostredia Star Treku, v ktorom účinkoval. Prvýkrát sa objavil o 57 rokov skôr v epizóde Manévr s korbomitem (1966) pôvodného seriálu Star Trek. Neskôr bol obsadený v epizóde Minulý čas, 2. část (1995) seriálu Star Trek: Deep Space Nine a videli sme ho tiež v epizóde Zisk (2002) seriálu Enterprise. Napokon účinkoval ešte v epizóde Usmíření (2017) seriálu Star Trek: Discovery. Okrem vyššie uvedeného, hral človeka, ktorý o sebe tvrdil, že je postavou zo sveta Star Treku aj v epizóde Nezvolená cesta (2009) seriálu Fringe. (koba)