La’An cestuje späť v čase, aby zabránila útoku, ktorý navždy zmení budúcnosť ľudstva. (SkyShowtime)

Lina

Vykrást tímhle způsobem "Město na pokraji věčnosti", tedy jeden z nejlepších dílů původního Star Treku - ne, ne, prosím ne! Dobře, časové agenty beru, ti mají nárok se tu objevit, koneckonců Archer to s nimi měl podobné. Přijatelná je i připomínka epizody "Carbon Creek" z druhé řady ST Enterprise (šachy, tam šlo o kulečník). Ale ten zbytek se nedá vzít jako odkazy, je to jen pokus o přeroubování, protože události v Torontu už nepatří k alternativní realitě. Druhá verze dějin je dobrá, nicméně Kirk č. 3 tady ztrácí hodně bodů z těch, co získal na konci první série. Naštěstí mu nechali aspoň trochu inteligence. Ovšem ta automobilová honička byla co? Pak zase jedno neobvyklé řešení situace, i když v TOS to samozřejmě nikdy nedošlo tak daleko. Jednoduše náhrada za osud Edith Keelerové a taky způsob, jak vytěžit co nejvíc ze zániku jedné časové linie. Jenže romantika tentokrát bohužel moc nefunguje a od toho se odvíjí i celkový dojem. Plomiková polévka musí být všude, Vulkanci asi nic jiného nevaří. Aspoň že okouzlující strojní inženýrka byla nakonec k něčemu. Zajímavá je ještě možnost zkazit budoucnost dobrým slovem, i když i z toho je cítit inspirace "Městem". A ještě k části s autem - to má být Star Trek 2009? Ten kluk měl ovšem čas naučit se řídit. Ovládání našich vozidel je sice primitivní, což dokázal už Archer, jenže ten měl v "Carpenter Street" menší výpomoc. V "Podílu z akce" (TOS) to sice šlo taky dost lehce, ale ne až tak. I to pátrání s hodinkami proběhlo moc snadno a rychle. Mimochodem, původní Kirk se Spockův vulkanský nervový stisk nikdy nenaučil, i když to zkoušeli (TOS "Sláva Omegy").  Možnost připsat v hodnocení padesát procent nemám, takže po delším rozmýšlení dávám šedesát, ale jen za La'an a kvůli odlišení od vyloženě slabých kusů. ()

PKD

Tak tady někdo hooodně ušetřil z rozpočtu. Pro záživnost by ovšem bylo třeba zkrátiti stopáž aspoň o 22min. Tohle zvládla T´Pol s Lukostřelcem za zhruba poloviční dobu. Není to vyloženě špatné, ale moc dlouhé, což u ST episod běžně nezažívám. Váhal jsem mezi 2 a 3, ale za odhalení totožnosti té paní/slečny s pistolí, tu 3. dám. A bod za ten stále fascinující TCARS. To se nikdy neokouká. Special quest star...kpt.Pike. ;-) P. s. pobavil začátek...běžný den bezpečnostního důstojníka na Enterprise.  ()

Tai_K_B

Zajímavé odkazy napříč TOSkovou klasikou i franšízami (osobně mě velice potěšila Časová hvězdná flotila), zápletka byla dobře míněná, ale od této epizody jsem tak nějak čekala víc. A trošku mi tam scházela dohra mezi Pelií a La'an. Tvůrci velice akcentovali, jak je teď La'an s tím břemenem časového tajemství strašně osamělá, ale až tak úplně sama na to přece zase není, ne? Pelia by si na ni měla z minulosti pamatovat. A podobně jako Guinan v Time's Arrow, teď už to před La'an (a tedy ani před námi) nemusí dál tajit. ()

zipacna

POZOR, spoiler! - Oceňuju, že se tady v tom díle snaží "opravit" nesrovnalosti, které vznikli ve Star Treku v průběhu let (TOS), podpořit informace z DS9 a ENT (Department of Temporal Investigation, možná i TIC) a ještě přidat do všeho toho chaosu další elementy (Pelia, Romulané). Navíc, po druhé sérii Picarda, kde jsme měli možnost vidět alternativní svět budoucnosti, tady jsme trochu navštívili jinou alternativní timeline. Za mě skvělé. ()

pilarius

A máme tu další bombovou epizodu, tentokráte temporální. Středobodem je Khanův progeny s přílohou Kirka. Herci i postavy jsou prostě senzační a bylo by celkem fuk, co spolu prožívají, ale když příběh navíc odsýpá, dává smysl a logicky navazuje na to, co se už odehrálo jak v seriálu, tak v univerzu, nejde jinak než udělit další plnou pálku. ()