Kapitán Pike a jeho posádka sa vracajú na planétu, ktorá v nich vyvoláva tragické spomienky. (SkyShowtime)

PeteBuck

Nuda. A zasa vykrádačka. Tentokrát incident na Rigel VII., prvý pilot s názvom The Cage. Tento seriál si povedal, že nadviaže na onen incident, za ktorým ale nasledovala príhoda na Talos IV. Tu je to všetko ináč. Kašlať na to, že sa narúša niečo, čo už bolo povedané, to sa robilo už aj pri Novej generácii, aj tam som krútil hlavou, ale aspoň to posunuli niekde. Tu je to nebotyčná nuda, s neustálym drškovaním Ericy Ortegas, zároveň s neuveriteľne siahodlhým vylievaním si citov a pocitov. Chrám na sídlisku z doby bronzovej bol v skutočnosti kostolom ako vystrihnutým z gotiky, kde som postrehol dokonca aj mozaiku Alexandra Veľkého na stene. Môže sa kde-kto vysmievať Star Trek The Original Series, ale tam mali úbohý budget, slabé triky keďže to bola doba aká bola, ale tu je to vyslovene ako zbúchané z nejakého lacného filmu, kde by sa za kulisy hanbil asi aj pornofilm. Dej slabý, ukrutne natiahnutý, nezáživný, zápletka slabá. Zývačka. Dokonca som pri sledovaní tejto časti dostal chuť žehliť a to je už čo povedať. ()

PKD

No, rozhodně zajímavější a nenudící tak, jako předešlý apendix. Ale už by to sakra chtělo více scén na lodi, ve vesmíru a samoz. tajemných nových světů. Pořád mám totiž pocit, že se ve 2.s. hodně šetří, páč se zřejmě většina rozpočtu vyplácala v 1.s. bo co. A samotný hrad mi přišel, že někdo bez mého vědomí spáchal další Temnou Věž. ;-) Aspoň jsem se zasmál při scénách na chodbách lodi, kde smutně sedí na bobku či bloumají členové posádky. Bod za tu Kaplanovou, jak se podívá na Ortegasovou a pak se otočí a bez zájmu, odejde.:) ()

Polux

8/10 | Návrat ke klasickému planet of the week formátu se ve čtvrté epizodě děje prostřednictvím neméně klasické ST premisy "výsadek na planetě v ohrožení, posádka lodi na orbitě v ochromení a jak z toho ven". V rámci pravidelného střídání pozornosti se tady tvůrci věnují další vedlejší postavě, ale k tomu dostala prostor i nejvyšší šarže na palubě, což je fajn. Pochvala za kulisy a výpravu, které svou retro atmosférou a záměrnou nedokonalostí prostředí připomenou původní "papundeklovou" sérii. Škoda jen, že se ještě více nepracuje se zajímavou dějovou linkou zapomenutého člena posádky. | PeZet ()

sirien

Po 14 dílech Strange New Worlds konečně aspoň druhý podivný svět :D A vcelku dobrej námět. Bohužel, nějak tomu chybělo silnější zpracování - mnohé scény vyzněli tak nějak nijace a ta lineární forma vyprávění, kdy vlastně od začátku vidím přesně co se tam stalo a děje, tomu za mě nějak moc neseděla. Ale je fajn vidět zase nějakej klasickej námět co prozkoumává nějakou myšlenku, místo klasického "zaměnitelného dramatického dílu". ()

Martrix

Součástí znělky je oznámení, že Enterprise je na pětileté misi, kde zkoumá.... . Bohužel tento důležitý aspekt mi zatím chybí. Zatím to vypadá, jakoby Enterprise spíš poletovala někde kolem komína, než pátrala po nových  civilizacích. Ten dojem, že jsou daleko od domova, dodával starým seriálům o dost zajímavější punc. A stejně tak konfrontace s novými rasami a hrozbami. Srovnávám nerad, ale tématicky jsou zatím New World II poněkud mimo kurz. Tato epizoda se sice konečně odehrává mimo doky, nebo Zemi, přesto je slabá. Vždyť ani tato planeta není nový svět. Moc mi to nesedlo...nebylo to chytré, ani zábavné. Možná nepomohlo ani to, že tentokrát jsem to viděl nadabované. Některé dialogy tak vyzní ještě hloupěji, než jak je scénáristé napsali. ()