Zdá sa, že len Uhura počuje zvláštny zvuk, ktorý vyvoláva desivé halucinácie. (SkyShowtime)

cyphercz

Ochotnické divadlo pokračuje, opět se nám vrací Kirk, resp. Kirkové, přičemž James T. opět nemá se svou Shatnerovskou předlohou pranic společného, opravdu zhola NIC. Aby toho nebylo málo, tak se ke svému bráchovi chová jak naprostý retard, což ostatně začíná být celkem běžným motivem této show, poněvadž jako naprostý retard se nám v tomto díle chová i Una... Hlavní dějová linka ohledně zlověstného troubení a Uhury je slabá jako papír, od prvních minut epizody bylo naprosto a zcela jasné, že se jedná o nějakou mimozemskou entitu v mlhovině, protože podobných zápletek jsme ve Star Treku měli nespočet, možná bych tedy díly a řadu hodnotil jinak, kdyby to byl první Trek seriál, na který koukám, ale pokud na to kouká někdo, kdo viděl alespoň něco málo z TOS / TNG / VOY / DS9, tak se prostě zákonitě musí nudit, protože skutečně co díl, to recyklace nějaké epizody z původních seriálů, navíc bez špetky něčeho navíc, tedy kromě oné naprosté retardace většiny postav. 25% ()

PeteBuck

Tentokrát sa venujeme Uhure. Ktorá má halucinácie. O tie sa postarala neznáma forma života, ktorá trpí, keďže si z nej Federácia robí palivo. Kde som to už videl? Možno by to bola fajn epizóda, keby bola o 10-15 minút kratšia, lebo sa tu zasa riešia zbytočné konflikty, ako napr. Sam vs. Jim Kirk a podobne. Takže nuda. Naozaj ma nebaví sledovať Sama Kirka, ktorý žiarli na svojho mladšieho brata, poprípade ďalšie hovadiny. Mám ten dojem, že Pikova posádka ustupuje Kirkovej. Ach, áno, Uhura zoznámila Spocka s Kirkom. Sakra, to som nečakal. ()

PKD

Konečně. Toto trvalo. Je tady díl, který byl dosti běžný v 1.s. a kterému mohu dáti v klidu víc jak 3. Rodinná debata 2 bratrů, palce nahoru. Sice mě dosti točí, že se vynaložily v podstatě zbytečné peníze do nové chlastací lokace a ne do konečně hernajs doku pro raketoplány, na který stále marně čekám. Ale zase se aspoň kluci z artového departmentu vyřádili a udělali další super 60.-70.tkové retro jako v př. jídelny. Babča Pelia vs. Una, jo. Kirk a La´an, jo. Kaplanová a Spock, NE. Aspoň se zde objevily nesmrtelné 3D šachy. P. s. asi 3min. otravné bulení nad smrtí rodiny (bů, bů, bů) této pseudoUhury můžete klidně přetočiti. O nic zásadního, nepříjdete. Jeden z prvků, který absolutně u SNW, neuznávám jako kanonický (možná tak kokotický) neb pozabíjení celé rodiny jedné z hl. TOS postav je debilní, vykalkulované, trapné a k ničemu. Ale to je mi fuk. Příští díl totiž je TEN díl. Takže, ať si tady bulí kdo chce. ()

sirien

Další Good stuff / Bad stuff díl. Good stuff je velmi hladce zpracovaný setkání Kirka, Uhury a Spoka a interakce mezi Kirkem a Uhurou. A v druhé dějové lince mezi Unou a Pelií. Popř. Kirkem a Kirkem atd. Bad stuff je přerecyklovanost zápletky a tudíž její křišťálová průhlednost a předvídatelnost a popravdě, křečovitej důraz na to jak je Uhura údajně hrozně awesome, i když vlastně nemá žádný důvod být - paradox toho, že čím víc se postava tlačí do popředí, tím víc jí to vlastně kazí - zvlášť když je významnost postavy mnohem víc na divácké meta-úrovni spíš než na úrovni postav a jejich reality. ()

Martrix

No tak jo, fanoušci si v závěru cvrknou do trenek, protože Kirk, Spock, Uhura. Pokud měl být tento fanservice důvod, proč se na Enterprise zase motal J. Kirk, tak mě to tedy nestačilo. Ale to by zase tak moc nevadilo. Protože tato epizoda aspoň trochu naplňovala úvodní slogan a konečně se dělo něco na úrovni objevování. Jeeeenže.... je to napsané mizerně. Uhura rozkazuje, Pike poslouchá, všichni okamžitě přijímají teorii vycucanou z prstu. Tohle bylo víc soft sci-fi, než epizoda Rákosníčka, který letěl na rákosu na Měsíc. Přitom to začalo slibně a při vyslovení slova Gorn jsem si oddechl, že konečně.... . Oddechnutí to bylo velmi předčasné. ()