Núdzové volanie prinúti Spocka aby nasmeroval vesmírnu loď Enterprise aj s posádkou do nebezpečného priestoru. (SkyShowtime)

Elerrina

Babovřesky v uniformách Federace jsou zpět! A rovnou v odvážně objevné zápletce typu partička využije toho, že se šéfík na pár dní zdejchnul, štípne káru a udělá si výlet do jakéhosi šedozeleně zabarveného prdelákova, aby se tam mohla kočkovat s místní partou grázlů, to celé ještě vylepšené děsivou chrchlající babiznou, která se jim vnutí do strojovny, zdrogovaným maniakálním doktorem a (zase jednou) emočně labilním Spockem. Vizuálně to vypadá žel trochu odflákle, lacině a televizně (Mandalorian kopal úplně jinou ligu), ale pokud se dokážete naladit na shovívavě nostalgickou vlnu a s přimhouřením obou očí ignorovat zjevné blbosti, jako že vesmírný prostor je jen takový větší mrazák, ve kterém si může kdekdo poletovat bez skafandru, tak se to dá bez problémů skousnout. ()

sirien

Námět je dobrej, Pelia je (mi) symatická (i když chápu pokud někoho irituje), drží to pohromadě - ale ta linka na planetě je taková divně uspěchaná až poslepovaná a místy to je takové lehce nedotažené nebo nevytěžené: důvod k celému dobrodružství u takhle "nové" posádky je slabý (postavám se kterýma sem strávil 10 dílů prostě nežeru takovou implicitní důvěru a oddanost jako postavám z TOS po třech dlouhejch sériích a čtyřech filmech), některé aspekty neprozkoumané (kapitán a první důstojník jsou pryč, nikdo je moc funkčně nepostrádá...) Váhal bych mezi 3 a 4*, ale je to vlastně takový "normální díl" který když byste přeskočili tak sice přijdete o dobrej díl, ale o nic zásadního. ()

HAL

Je příjemné že Star Trek už nepíší lidé kteří ho nenávidí, a že příběh minimálně u této první epizody není principiálně špatný... ale není napsaný ani moc dobře, působí to celé trochu amatérským dojmem, včetně o řád horšího vizuálu než bylo u nuTreku obvyklé (s tím že předchozí řady jsou v tomhle naprostá seriálová špička, takže to ani teď není úplně špatné) A hlavně snaží se toho tady odvyprávět tolik, že tenhle story-arc klidně mohl být na dva díly, ne aby ho uspěchali v jednom. Pak by to snad ani nepůsobilo přihlouple. A možná ani ta jedna nově představená postava by nebyla tak instantně nesnesitelná. Celkově žádná tragedie, ale na první řadu SNW to zatím nemá, a na výbornou třetí řadu Picarda už vůbec ne. ()

Polux

9/10 | Druhá sezóna první epizodou kvalitativně plynule pokračuje tam, kde první sezóna loni skončila, tj. parádní jízda pro každého pravověrného trekkieho od začátku do konce s tím správným ST feelingem. Pochvala tvůrcům za to, že tentokrát dostaly větší prostor vedlejší postavy a znovu došla řeč na frajery s hrbolky na čele. Nová, až překvapivě excentrická, posila do castingu na postu šéfinženýra vypadá slibně a zatím balancuje na hraně zábavnosti/otravnosti vcelku umně. A potěšilo také pomrknutí na úplném konci, které slibuje, že ještěráci zdaleka ještě neřekli poslední slovo. | PeZet ()

Lina

Zajímavý rozjezd druhého kola. Přiznám se, že hned na začátku mě pár věcí dost vyděsilo. Spock, který řeší stres (proč zrovna on?), oznámení jeho plánů s Enterprise (už zase) a nová strojní inženýrka. Naštěstí pak došlo na vcelku slušný díl, až na ten krátký výlet mimo loď. No ale co čekat, když si doktor se sestrou šlehnou dočasné véčko. (Komu to nic neříká – seriál Banda.) Spíš 70%, zaokrouhleno nahoru kvůli pěkným lokacím. ()