Kapitána Pikea navštívi jeho budúce ja, ktoré mu ukáže dôsledky jeho činov. (SkyShowtime)

tata22

Asi nejlepší díl. Ačkoli tyhle hrátky s časem nikdy nepatřily k mým oblíbeným tak se aspoň něco dělo. Romulani k tomu výrazně přispěli a měl to asi nejblíž k duchu starého dobrého Star treku. Jinak celou serií hodnotím asi jako nejhorší ze všech (pokud ovšem pominu Discovery - to bylo úplně mimo, to se snad ani hodnotit nedá - totální propadák). Kladně hodnotím hlavně návrat k jednodílným epizodám. Ale když se vrátím k názvu - tak, že by tedy objevil nějaké nové cizí světy jsem si tedy nevšiml. Kromě jedné nebezpečné rasy, kterou nám vlastně ani pořádně neukázali a moc nevysvětlili jsem žádné další nové civilizace, nové planety, nové kouty vesmíru nějak neviděl. Většina, v podstatě nikdo z postav mi k srdci nepřirostl, na nikoho jsem se netěšil. Hodně se mluvilo, bylo málo akce i triků, málo se bojovalo, řešily se většinou "blbosti"... Je mi to líto ale na tuhle serii se určitě podruhé dívat nebudu. Nemám důvod, Vy snad ano ? Vidím, že zde převládá kladné hodnocení ale nechce se mi věřit tomu, že to tak opravdu je. Mlčící většina na tom bude asi spíš jako já... ()

zipacna

Alternativní budoucnost v závěrečném díle skvělé první série byla nadmíru zajímavá. Nenávidím seriál Discovery a naprosto nechápu, jak autoři takový s*ačky dokázali natočit něco takhle nesrovnatelně lepšího. V tomto díle bylo však spoustu skvělých momentů, množství detailů odkazujících k TOSce a nové informace. Nový představitel kapitána Kirka je velice zajímavý, řekl bych že je mi sympatický i po těch pár scénách a byl jsem rád i za návrat krásné kapitánky Batel. Snad se z ní nestane po závěrečné scéně pro fanoušky persona non grata. Úžasný Star Trek. Prosím, jen tak dál. ()

Martinius

epizoda, ktoru by mohli zavidiet vsetci od kirka, cez picarda, siska, janeway az po archera. vlastne, kirk si v nej zahral a jeho postava je hommage na povodny diel TOS. pocut scottyho hlaskovat je na nezaplatenie. je to epizoda, kde sa brilantnost i respekt k TOS klbi s originalnostou a bez vahania ju zaradujem k najlepsim epizodam startrekovskeho vesmiru. uz aby sme tu mali druhu seriu. ()

PeteBuck

Ach jaj, budem miernejší a dám za 4, aj keď tentokrát sa tvorcovia snažili. Vlastne kompletne obšlahnutá epizódka z pôvodného seriálu, kultová to časť, kde to pripomínalo film U-Boot, a zároveň je to príbeh o tom, že Kirk je proste stokrát lepší stratég než Pike a takým Alexandrom Veľkým vo vesmíre a Pike sa mal proste odobrať do zaslúženého dôchodku, aj keď sakra krutého, ale tak veď ho z neho vytrhne Spock a nechtiac s Kirkom v dvojepizódke The Menagerie. Je sranda, že tam vlastne z pôvodného seriálu chýba už len McCoy, Sulu a Chekov. Dúfal som, že aspoň v poslednej epizódke sa seriál poberie svojim smerom. Nestalo sa. Herec, čo hral Kirka, mi absolútne nesedel, osud Uny divný, inak sa to dalo. Žiaľ, nezdieľam názor väčšiny, ovácie by som na túto časť nedával, ale niesla sa v celkom vážnom tóne. Neustále pomrkávanie na pôvodný seriál vo všetkých možných detailoch (Erica vystriedala poručíka Stilesa, nechýbal ani párik, kde to tentokrát schytala nevesta a nie ženích). Pripúšťam, že pre fanúšika je tu mnoho zaujímavostí, ale všetko to, žiaľ, pôsobí dosť prvoplánovo a nikam sa to neposúva. Štvrtá hviezda za snahu, inak toto proste neberiem. ()

PKD

SPOILERy. Zajímavý mix Ballance of Terror (kterýžto zde dostal v podstatě alt. remake a to i hl. hud. motiv dílu) Yesterday´s Enterprise, Nemesis a In Harm´s Way z ST new voyages. Docela pobavila Ortegas, která zde supluje por. Stilese:) Včetně Scottyho (přesněji jeho ruky) jehož přízvuk je zde vskutku jako z orig. Pokud to není orig. Jen doufám, že ten ´´závěr´´ obšlehnutý z konce LD 2.s., neznačí odchod postavy, i díky které jsem se na SNW tak těšil. To už by bylo moc. Stačila La´an, u které raději počítám dopředu s tím, že její odchod jest definitivní. Romulané včetně Preatora v ženském provedení (zajímavé) jsou ok (+ special quest star pův. BofP z TOS, zde evidentně převzatý z 1.s. Pikrda) byť si tvůrc i neodpustili ony nesmyslné hrbolky na čelech. Body za tu velmi mírně upgradeovanou uniformu z období ST II-VII. Kirk v alt. linii na U.S.S.Farragut, který je jako U.S.S. Cerritos alá SNW:) je vybrán dosti dobře a jsem rád, že nejen na fotkách působí fajn + útočný vzor Tiberius.;-) Jako temný bonus, těžce zraněný Spock, což bylo fakt drsné. Pominu ´´maličkosti´´ jako jeho hodnost v pův. čas. linii, atd. Mohl bych zatím tedy prohlásiti, že si Goldsman (stejně jako u pilotu) u mě tímto udělal oko a nechal si s kolegou to nejzajímavější (nikoli nutně nejlepší) na konec a člověk tak skoro zapomene na úlety u předchozích 3 dílů, které opravdu nejsou u mne zrovna to nejlepší z této 1.s. (až na Syboka) a pokud by nevznikly, nic by se nestalo. 2.s. napoví více a snad nerozmetá na hadry velmi příznívý dojem z tohoto nejnovějšího ST apendixu. Díky za elegantní ukončení celé té linky s Pikem a jeho znalosti věcí příštích. P.s. kpt. Batelová z pilotu, opět potěšila. Tak nějak jsem čekal, že by jí ještě mohli použíti a jsem rád, že jsem se nemýlil. Tak zase za rok.;-) ()