Vesmírna loď Enterprise zažije zvláštnu nehodu s experimentálnym kvantovým poľom pravdepodobnosti. (SkyShowtime)

Polux

9/10 | Po crossoverovém výletu do zákoutí animace je tady další experimentální díl zkoumající, co tato série ještě unese. A unese toho hodně, protože devátá epizoda je neméně excelentní. Muzikálové díly mají obvykle za cíl dodat dané sezóně prvek jistého rozptýlení a odlehčení, což je v tomto případě splněno do puntíku hned s několika příjemnými bonusy navíc. Jednak je většina songů opravdu chytlavá (přičemž intermezzo fanoušků krvavého vína je přímo geniální) a jednak zdejší vztahové záležitosti nabývají nečekaně vážného rozměru a k tomu jsou šikovně propojeny s událostmi ST kánonu. | PeZet ()

M.i.k.e

obvykle nemám ve zvyku komentovat jednotlivé epizody a dojmy si nechávám až po celé sérii, ale čas od času se najde výjimka, kde to prostě jinak nejde...když mi došlo, že nová epizoda Strange new worlds bude muzikál, říkal sem si, že si nezaslouží nic než výsměch a opovržení. Jenže ona je - světe div se -  velmi dobrá. Vlastně je lepší než většina opravdových muzikálů co jsem v poslední době viděl. Je sice třeba jí brát v rámci Star Treku s rezervou, nebrat se moc vážně a jít jí naproti, ale upřímně mě nikdy nenapadlo, že mě tak bude bavit zpívající Spock. Občas je ta tvůrčí tvořivost, kdy se musí vymýšlet něco extra za každou cenu lehce na pěst, ale tady to překvapivě sedlo jak pr*el na hrnec...70% ()

ještěžiju

Potrhlí amíci nacpali muzikál i do Star Treku.. tak to už je moc, dalo se to vyřešit jemněji... mohlo jít jen o zpěv, který měl být harmonický s frekvencemi trhliny.. ale s tancem to bylo přes čáru... poslední špetka logiky padla, když se na obrazovce objevili ti Klingoni a trsali v rytmu R&B... kde tam byla logika, čekal bych, že Klingoni mají vlastní kulturu zpěvů a tance.. ale to už bych mohl i sondovat,, že na  Enterprise taky není každý z lidského rodu... ale že to neberu smrtelně vážně, tak zaparafrázuji, že tvůrci se svéhlavě vydávají tam, kam se ještě nikdo jiný nevydal. :-) ()

RobinPM100 odpad!

Bože tak tohle bylo zlej sen, dozvěděli jsme se, že herci umí i zpívat, zpívající díl, hotový dno Star treku, udělali z toho těžkej cringe, ale fakt total cringe, zlatá třetí série Picarda, proti zhovadilosti většiny druhé série SNW, už chybí jen v další sérii porno Star trek, to by byla teprv inovace 🤣 ()

Tai_K_B

Tohle je jeden z těch případů, které lze ohodnotit buď jako naprostý propadák, nebo jako naprosté terno. Nic mezi tím. Já muzikály vůbec nemusím, takže hodnocení „muzikálovosti“ přenechám jiným. Ovšem „muzikantsky“ už to zhodnotit zvládám a v této oblasti to bylo po všech stránkách perfektní, nemůžu tomu vytknout ani ň (snad jen pohybovou strnulost La'an, která nicméně měla své opodstatnění). Jakkoli tomu stále nemohu uvěřit, to rozzipnuté kvantové pole neurčitosti, které dávalo celému alfa-kvadrantu „upřímně“ zabrat, nutí i mě vyznat se ze svých niterných emocí a přiznat, že mě tenhle díl fakt bavil. A čím víc o tom přemýšlím, tím víc zjišťuji, že tato epizoda byla svou skurilností snad ještě TOSkovější než ty z původní TOSky. Vzpomeňme třeba Čas obnažení, Dovolenou, úsměvné rozuzlení v Já, Mudd a obzvláště pak serenádu vesmírného astronauta v Platónových nevlastních dětech. Jen bych už, být tvůrci, šlápla na brzdu. Přece jen… třetí takový výstřelek během pouhých dvou desetidílných sezón začíná být drobet hazard. Aby se nakonec nestalo, že namísto oslovování stále širšího publika dojde k odlivu toho stávajícího. ()