Mladý čašník Michal (Sagvan Tofi) sa dostáva do nepríjemných komplikácií. Neznámy násilník ho prepadne a okradne o dennú tržbu, ktorú mal po záverečnej doručiť do banky. Keďže mladíkovi stále nevypršal podmienečný trest za prehrešky z minulosti, je si vedomý toho, že mu nikto neuverí. Preto požiada o radu svojho najlepšieho priateľa, taxikára Tomáša (Lukáš Vaculík). Ten si požičia chýbajúce peniaze od nebezpečného špekulanta Adamca (Karol Strasburger). Celkom náhodou sa obom kamarátom podarí zistiť, kto má v Michalovom prepadnutí prsty. Ide o jeho nenápadného kolegu Kadleca (Karel Augusta) a jeho zaťa Bureša (Andrej Hryc), ktorý kšeftuje s ukradnutými automobilmi. Michal vymyslí s pomocou svojho dievčaťa Magdy (Beata Andraszewiczová) podraz, ktorým chce vytrestať chamtivého šéfa Adamca a zároveň oboch zdanlivo bezúhonných podvodníkov Kadleca a Bureša. Aby Michal očistil svoje meno, zadovážené dôkazy plánuje odovzdať priamo do rúk polície. (TV JOJ)

korbitch22

Tenhle film totálně žeru,kamarádství do deště,člověk který vám je blíž než vaše rodina,blíž než jakákoliv přítelkyně..prostě kamarádství,kterého si vždy budu vážit nejvíc a vždy pro mě bude znamenat nejvíc,jako tnehle film...který je z českých určitě můj nejmilejší. ()

triatlet

Kamarád do deště je i díky přijatelné stopáži celkem svižná krimikomedie, v níž Jaroslav Soukup na konci 80. let vsadil na osvědčenou dvojici ST+LV. ()

Flego

Pri tomto filme nejde o umenie, ale je to svižne natočený ľahký príbeh, s dobrou hudbou Vaša Patejdla a Jána Baláža. Myslím, že z tejto kategórie filmov je tento najlepší. A herci..? Karel Augusta je skvelý. ()

honajz

Velice slušný zástupce svého žánru, který má docela promyšlené podvody, dobrou ústřední dvojku i hudbu, a dobře se na to dívá i po letech (Syřiště ale vede). Přece jen ale to není zrovna můj šálek čaje. ()

MM11

Za víc to nestojí. Tofi nestíhá a Bony a klid ukradlo většinu trumfů už rok předtím v čele s výraznou hudbou. Stojí to za jedno ospalé nakouknutí, protože řada postaviček je vykreslených vcelku povedeně. Paradoxně však platí, že na základě tohoto filmu by mě nesmírně zajímalo fungování postav za nového režimu, což měl splnit "Brooklyn". Ovšem udělal to dost tristně. ()

Ivoshek

Hlavně z nostalgie, ale i proto, že film bezděky ukazuje soudobé ideály, hodnoty a (nulové) morální imperativy. A navíc je to místama sranda, i když hlavně tam, kde to tvůrci asi nezamýšleli, aneb "Grázl jste vy a ten váš zeťák, pane Kadlec" :-)) ()

eraserhead666

Tohle je prostě srdeční záležitost milovníka osmdesátkového oblečení, účesu, hudby... Kunsthistorika Syřiště(hovno vím, jak se to skloňuje) miluju. ()

SOLOM.

Když dávali nedávno v televizi, neodolal jsem a po delší době se na tento film (i následné pokračování) podíval. Dvojka Vaculík – Sagvan Tofi byla svého času velmi populární, zvláště pak u děvčat, ale před kamerou jim to celkem klapalo. Zvláště když se objevovali ve filmech s velmi čerstvým a aktuálním tématem té doby. Veksláci – zlodějíčci – ráj to na zemi pro vybrané. Běda když ses zpozdil se splátkou, nebo nedej bože ses je pokoušel podfouknout…Kamarádství se však cenilo – to opravdové. V mých očích jde o trošku lepší průměr, fajn film, na který se tu a tam podívám rád znovu.60% ()

Shaqualyck

Takoví Dannyho Parťáci po česku. Nejezdí sice v limuzínách, nenosí Armaniho a život jim občas uštědří dobře mířený kopanec do zadnice. Tím spíš jsou ale sympatičtější tuzemskému divákovi, který je navíc schopen "ocenit" lehce sametovou poetiku, která je z filmu cítit. Buddies Vaculík, Tofi a spol. jsou z kategorie obyčejných hrdinů, kterým prostě nelze nefandit. Díky Soukupově dynamické režii si film drží tempo a útočí na publikum sérií velmi vtipně vypointovaných situací (prof. Syřiště forever). Nepředstírá žádnou hloubku, jeho jedinou přiznanou ambicí je prostě bavit. V mém případě se mu to povedlo (i opakovaně). IMHO jeden z mála českých filmů, který dokázal trefit onen kouzelný osmdesátkový feeling. S přibývajícími léty nezrezavěl, naopak chytil jakousi zvláštní patinu. Totéž platí o soundtracku. ()

Beast

Z nostalgie 4* - film, u kterého si člověk vzpomene na dobu, ve které prožil mládí - jinak jako samotný film tak 1-2* ()

corpsy

Totalitný pokus o hollywoodsky thriller ( fakt mi to tak pripadá ), skončil takmer na jedničku. Skvelý soundtrack, skvelý herci a nostalgické kúzlo československej zábavy. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)