Sagvan Tofi: Dávej, ber

(hudobný videoklip)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1988, 2 min

Pieseň Dávej, ber je súčasťou soundtracku k filmu Kamarát do deště (1988), ktorý natočil český režisér Jaroslav Soukup. Autorom tejto skladby ako aj ostatnej hudby k tejto snímke je gitarista slovenskej pop-rockovej kapely "Elán" Ján Baláž. Videoklip sa skladá z filmových záberov a momentiek z nahrávacieho štúdia. Veľký priestor v ňom dostali najmä hlavní hereckí predstavitelia, Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Tento song sa stal najväčším hudobným hitom v Tofiho speváckej kariére. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Pieseň "Dávej, ber" je súčasťou soundtracku ku filmu "Kamarát do dešte", ktorý v roku 1988 natočil český režisér Jaroslav Soukup. Autorom tejto skladby a i ostatnej hudby ku tomuto kino snímku je gitarista slovenskej pop-rockovej kapely Elán Ján Baláž. Video klip je poskladaný zo záberou z filmu, momentiek z nahrávacieho štúdia a z disco póz dvoch hlavných hereckých predstaviteľov - Lukáša Vaculíka a Sagvana Tofiho. Tento song sa stal najväčším hudobným hitom v Tofiho speváckej kariére. ** ()

Big Bear

Jediná píseň od Tofifeho co znám. A jak to tak chodí časem se naposlouchala. Voda hloubí kámen tím, že dopadá často řekl tuším Seneca. A Dávej ber si za ty roky náhodného poslouchání již také vyhloubila docela pěknej ďůlek. Pokud bych měl sestavit nějaký žebříček typicky osmdesátkových českých písnček, tak tahle tam určitě bude. Šálek mého Earl Greye to ale není byť u srdce píchne při záběrech na ten starej Václavák plnej zaparkovných Volh a Žigulíků s rozsvícenými neónovými reklamami na domech...  Měl jsem to tam tehdy z našeho domu fakt kousek... * * ()

corpsy

Hovorme a píšme čo chceme, ale je to proste kult. Tu sa treba pozastaviť a proste uznať, že doba ponúkala iné ´´zboží´´ a to zanechalo nezmazateľnú stopu v československej produkcii. ()

PKD

Joo, to byl HIT. Kam se hrabe Metallica, checht. Ale já ty 2 filmy měl rád. A dost. Už jako špunt.;-) Nikoli ten od Strugackých.;-) ()