Mladý čašník Michal (Sagvan Tofi) sa dostáva do nepríjemných komplikácií. Neznámy násilník ho prepadne a okradne o dennú tržbu, ktorú mal po záverečnej doručiť do banky. Keďže mladíkovi stále nevypršal podmienečný trest za prehrešky z minulosti, je si vedomý toho, že mu nikto neuverí. Preto požiada o radu svojho najlepšieho priateľa, taxikára Tomáša (Lukáš Vaculík). Ten si požičia chýbajúce peniaze od nebezpečného špekulanta Adamca (Karol Strasburger). Celkom náhodou sa obom kamarátom podarí zistiť, kto má v Michalovom prepadnutí prsty. Ide o jeho nenápadného kolegu Kadleca (Karel Augusta) a jeho zaťa Bureša (Andrej Hryc), ktorý kšeftuje s ukradnutými automobilmi. Michal vymyslí s pomocou svojho dievčaťa Magdy (Beata Andraszewiczová) podraz, ktorým chce vytrestať chamtivého šéfa Adamca a zároveň oboch zdanlivo bezúhonných podvodníkov Kadleca a Bureša. Aby Michal očistil svoje meno, zadovážené dôkazy plánuje odovzdať priamo do rúk polície. (TV JOJ)

Marsik

UPC My Prime - Docela se divím, že jsem do dneška nepřipojil komentář nebo hodnocení, protože jsem Kamaráda do deště 1 viděl už několikrát. Dnes jsem se díky videotéce dostal k této krimi komedii znovu a opět mě to pobavilo. Lest na pana Kadlece a jeho zeťáka byla dobře vymyšlena a provedena. 75% ()

Krt.Ek

Překvapivě docela příjemný film. To slovo překvapivě jsem použil především kvůli důvodu, že nejsem příznivcem filmů o různých podrazech a taky díky tomu, že mě Soukupovy snímky spíše irituji než baví. Tohle mě ale zaujalo a proto hodnotím lehce nadprůměrně. 70% ()

Praxis

První díl ještě s nádechem posledních let komunismu, kdy se konečně v TV a kinech objevovaly čím dál "drzejší" dílka. Tohle je klasický příklad. ()

Orlau32

Žádné bůhvíco, ale moje dcera v roce 88 (už mladá dáma) nijak nadšena též nebyla. Sagvan Tofi se totiž líbil tak 13.letým puberťáčkám. Vaculík jakby smet. ()

Makky

Svižný jednoduchý príbeh so sympatickými hercami podčiarknutý parádnou hudbou. Tomuto kultu plne rozumiem, v dobe vzniku to musela byť fakt bomba. ()

topi

Klasická krimikomedie z osmdesátých let. A hlavně vtipná! Karel Augusta jako Kadlec je nepřekonatelnej. A ústřední dvojka kamarádů Vaculík a Tofi ladí perfektně. To ještě Soukup uměl točil dobrý filmy. ()

Skip

Ve své době dokázal film naplnit kina a dá se říct, že dokázal i pobavit. Není to bůhví jaká kvalita, ale vcelku slušný průměr. ()

Aleee89

Nebylo to vůbec špatné... nijak napínavé taky ne, spíš se člověk usměje, když někoho podvedou, nad tím, jak lidi dokážou být blbí. Film je to na tu dobu opravdu v pohodě, akorát co mi lezlo krkem a to dost, to byla ta hudba. Naštěstí mi ale nezkazila dojem z celého filmu, takže celkově to hodnotím jako slušný nadprůměr! ()

kajas

A já bláhová jsem si doteď myslela, že "Dávej, ber" je další hitovka Michala Davida... tady už není Vaculík ten roztomilý lamač dívčích srdcí, s Tofim ale vytvořili sympatickou dvojku mladíků, kteří byli podvedeni a se svými protivníky dokázali parádně zatočit. Nejlepší byly scény kolem pana kunsthistorika a jeho nábytku :). ()

Anglie

Zub času se na kvalitě tohoto filmu podepsal, ale ve své době věrně popsal drobné krádeže a podvody, které se tehdy běžně děly. Dnes už ale těžko koukatelné. ()

rakovnik

Slušný film, ve kterém není nouze o zábavu. Sagvan s Lukášem jsou sice někdy otravní, objeví se zde pár nelogičností, záporáci jsou neskutečně naivní, ale protože považuji tento film za ryze odpočinkový, tyto nedostatky přehlížím. Jinak pěkné ukázání odvrácené strany Prahy a "pseudopodnikání" za "totáče". ()

Martin741

Normalizacia roku 1988 v byvalom Ceskoslovensku uz nemala co ponuknut, a tak sa tocili taketo nenarocne komedie. Snad asi posledny pozeratelny film od rezisera Soukupa, to v 80. rokoch este vedel tocit filmy. Aj ked teenagerske filmy uz velmi nemusim, stale slusny priemer : 67 % ()

Hennes

Kdo si tu dobu neprožil v podobném věku jako hlavní hrdinové, asi se bude těžko s filmem ztotožňovat. Noční Praha, hudba, atmosféra jsou typické pro konec osmdesátek a to nikdo nevymaže. ()

cariada

Kriminální komedie s L.Vaculíkem a S.Tofim . Dnes už klasika s titulní melodií ,kterou si pomatuje asi každý. Dále je tam K.Augusta ten stojí za zmínku. Prostě konec 80.let a veksláci ,kteří k té době patřili. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)