Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

Shit

já mam tenhle film rád, vždycky mě zaručeněn pobaví a to i když to neni úplně komediální film. Rudolf hrušínský nejml. je tady výbornej a je to určitě jeden z jeho nejlepších filmů, možná úplně nejlepší, ale mě se daleko víc líbil výkon Ladislava Potměšila, kterej prostě neměl chybu. Celým filmem provází dobrá hudba a pěkný písničky vztahující se k příběhu, sice to neni zrovna moje nejoblíbenější hudba, ale do filmu se perfektně hodila a nápad se zpívajícím Hrušínským nebyl špatnej, i když mu ty písníčky nazpíval Michal David. Je to jeden z mých oblíbených čekých filmů ()

flanker.27

Doplnění restu. Pro mne nostalgické už proto, že plzeňské sídliště je zastoupeno pražskými Řepy, které mi byly souzeny většinu života obývat a zde je mohu vidět víceméně ve stavu, v jakém se nacházely, když jsme se tam přistěhovali. ()

choze

Co odpadové hodnocení, to póza a kecání z hladu. Jako hudební film pro mládež a produkt své doby (nezatížený agitací) to funguje dokonale, má to příběh, srdíčko (dojemná linka syna a otce) i v pohodě message prosící rodiče o pochopení svých dospívajících potomků. Vizuálně to Soukup nakopává, jak to jen jde, Michal David se postaral o nabouchaný soundtrack míchající rychlejší a baladičtější kousky a Hrušínský nejml. typově perfektně sedí a toho jednou suverénního, jindy zranitelného jednoduchého kluka přece jen uhraje, přičemž Potměšil mu výborně sekunduje v roli otce. Celkově je na tom vidět, že se tu Soukup snažil a že uměl, a nedokážu si představit, že by se to dalo natočit nějak výrazně líp. A s odstupem času to získalo přidanou hodnotu coby úsměvné ohlédnutí se za ušmudlanými i křiklavými socíkovskými 80. léty s jejich módou, hudbou a podniky. ()

Segrestor

Tátovi panáka dám lok. Pijeme spolu víc než rok v hospodě, kam oba chodíme. Brácha, ten na rumu ujel, já jsem ho fernetem předjel. Nicméně, závislí všichni jsme. -Škoda, že původní píseň byla trochu jiná, stejně tak film. ()

Gilmour93

Okamžitě mi sežeňte Oheň, Zemi, Vodu, Vzduch a Millu Jovovich - Zlo se zase vrátilo..! Máloco ve mně probouzí takové násilnické sklony, jako pohled na rachitického hejska Rudu H. nejml., jenž skrze svá ústa vypouští hlas a písně spartakiádního vraha hudebního vkusu. Jedna hvězda za kostýmy, které donutily zahanbeného Versaceho spálit všechny své dosavadní modely v hutní peci. ()

Psema

Discopříběh je hodně velký úlet. Už jako malému capartovi mi všechny ty scény a scénáristické kličky přišly vyhrocené do naprostého extrému. K tomu ty barvičky a celková stylizace. Rudolf Hrušínský nejml. zpívající na playback Michala Davida je zlý sen. Snad je z nostalgie ty 2* padnou. ()

StarsFan

Hudbu Michala Davida bych si do sluchátek asi nepustila, u Diskopříběhu mě však nijak neruší. Plzeňské guilty pleasure, které v záplavě vysoce stylizovaných a přehrávaných filmů o teenagerech vyznívá lidsky a realisticky. ()

NinadeL

Riskovat propadnutí náměstí v Plzni kvůli závěrečné echt scéně mi příjde marnotratné tehdy i dnes. Přesto mi vyprávění páně Soukupově přijde smysluplnější, než-li vzpomínky Michala Davida na téma, kde se hudebně inspiroval. Přeci jenom dělat po deseti letech od Saturday Night Fever a po čtyřech letech od Staying Alive totéž po česku, to je trochu zpátečnické. A Mariana Slováková je bohužel stejná nula jako je Andy Kraus tragéd. ()

sud

Čistě a jen film své doby, skanzen 80. let. Solidní oddechovka s párem zajímavých momentů, celkově se už ale spíše jedná o film pro pamětníky. 40%. ()

castor

Na tohle se dá dívat asi mnoha pohledy, ale rozhodně bych to nezatracoval.. Potměšil jednoznačně bezkonkurenční!! „Já ti tady dělám bábovku a ty si tady lítáš nahej?“ Podle mě to funguje!! ()

MM_Ramone

Už v dobe svojho vzniku mi bol "Discopríbeh" cudzí. Ja ako (vtedy) tvrdý metalista som podobných trckov, o akých je tento snímok, nemohol ani len cítiť. A teraz po rokoch; S umiernenejším úsudkom som si dokonca povšimol i príšerné herecké výkony, kŕčovytý pokus o klipovú réžiu a primitívne songy Michala Davida. Takto vizerali filmy o mládeži v socialistickom Československu. Zbabrané sprostosti! * ()

Niktorius odpad!

Ve své době byl tenhle film fakt COOLtovní. Jenže ouha. Šaškovsky rozevlátá diskotéková generace odrostla a po Soukupově odpadovce už neštěkne ani pes. Ani po "písničkách" Michala Davida. ()

Davies182

Proč? Písničky, "kultovní" scénky a roztomile debilní příběh. Sry, jasných (skoro) pět! (nostalgie je tak nádherná věc, těžko popsat!) ()

Xmilden

I po čase má tento muzikálový filmík co říct. Vztah otec a syn je komplikovaný prakticky vždy. K tomu nám hrají hezké písničky Michala Davida. Spousta hlášek zlidověla. např. "Do hlavy ne". 80% ()

sepp

Ne, s timto filmem jsem opravdu nevyrustal a i kdyz chapu lidi co s nim vyrustali, nemohu objektivne tento film hodnotit jinak nez odpad ceske kinematografie. Je vysoce poplatny sve dobe, ale jednu hvezdicku si zalouzi - ukazuje dobre marast a bezvychodnost tehdejsi doby... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)