Jirka Horáček (Rudolf Hrušínský najml .) žije na plzenskom sídlisku so svojím otcom (Ladislav Potměšil) a voľný čas trávi s partiou kamarátov na diskotékach. Na jednej z nich sa zoznámi s atraktívnou blondínou Evou (Mariana Slováková), ktorá však patri k staršiemu frajerom Cáfovi (Andrej Kraus). Hoci sa v rovnaký večer zoznámi aj s Jitkou (Jaroslava Bobková), zamiluje sa do sebavedomej Evy. Kým sympatickej Jitke okato dáva najavo svoj nezáujem, snaží sa votrieť do priazne Evy. Súčasne sa začína dostávať do väčších problémov so svojím otcom, ktorý nemá nervy na jeho pubertálne vylomeniny. Aj keď Jirka od Evy získa jej telefónne číslo, kamarát Roman (Roman Pikl) je k jeho nádejam veľmi skeptický a nedáva mu veľké šance. A to sa už čoskoro vyplní... (TV JOJ)

Piškotka

Plzeňská revolta mladého kandidáta na kominíka a šokující nahota na místním náměstí. Co člověk něudělá pro lásku, která čeká úplně někde jinde. Nejvíce se mi líbil výkon Ladislava Potměšila. Jako tatínek-vdovec se snažil, seč mohl. I v zástěře s nápisem Bon Apetit. Diskotékové scény mi přišly nějak slušnější a čístší než ty dnešní plné různých sajrajtů. I když i tehdy se mohlo dít cokoli, ale komunismus to tutlal a tutlal před zraky veřejnosti. Michal David si musel nahrabat slušné prachy, protože v tehdejší době byly jeho melodie z tohoto filmu těžkými diskotékovými trháky. Okem dospělého diváka hodnotím jako slušnou oddechovku. Je se čemu smát, spíše než brečet. ()

Káronoš

Michal David nepatří do mé hudební vášně, přesto dokáži ocenit tento komediální muzikál s jeho písněmi a věřím, že v 80. letech byl David největší diskoborec=) Výsledné zhodnocení hodně táhne nahoru Ladislav Potměšil, který zahrál přísného (přesto starostlivého) otce na výbornou. Dokonce se z Hrušínským směle doplňovali a tvořili věrohodné rodinné duo. Diskopříběh prostě patří k české kinematografii a ač se nejedná o žádné přelomové dílo, určitě o něj ještě párkrát zakopnu při nudných večerech. Hodnocení: 6/10 ()

Wishkah

Ta sféra rodinné tragédie,se kterou se najednou usejívyrovnat dospívající syn a ovdovělý otec, kteří se navíc moc nemusejí mi přišla docela zajímavá a navíc má docela takovou dusnou atmosféru. Jenže to prokládání písničkama Michala Davida a věčným chození na diskotéky a honěním se za tou blonckou mi přišlo tak slabomyslné, že to tu zajímavějšíčást strhlo sebou do horoucích pekel ()

Prochy38

Tak tohle fakt nedávám. Nechci odsuzovat film jen proto, že tento styl prostě nepokoušu. Ale stejně ho odsoudím. R. Hrušínský nejml. hraje roli výborně, což nemění fakt, že jsem se na něho nebyl schopen dívat. Do toho ještě písničky Michala Davida. Omlouvám se všem příznivcům, ale tohle hold není pro mě. * za L. Potměšila. ()

Hanes88

Tak tady můžu dát maximálně jednu hvězdu. Jako dodíval jsem se až do konce, ale když jsem si pak přebíral, co se dá na tomhle filmu vyzdvihnout, tak je to nakonec jen tak tak, že dávám aspoň tu jednu. ()

ClimbVibe

No dobře, není to žádný zázrak, ale taky si nemyslím, že by to byl přímo odpad. O disko mládeži 80.let v Československu těžko natočíte něco lepšího. Film má tempo, přesné charaktery, vtipné scény, písničková čísla tlačí děj dopředu. To že muziku dělal (a jak jí dělal) Michal David je prostě odraz doby - byl tenkrát všude. A rozhodně je mi milejší v Diskopříběhu, když byl mladý a braný jako rádiový odpad, než dnes, kdy je "uctívaným umělcem". Rozhodně nejlepší role Ladislava Potměšila - jeho táta je strašně přesvědčivý, vtipný i dojemný. ()

J*A*M*A*L

Nikdy moc mě tento film nelákal, jeden z vůbec nejslabších československých kousků. Songy od Michala Davida nebyly tak hrozné, vlastně byly dobré (taky co chcete od téhle klasy), ale mě tenhle film nikdy nebavil a ani nikdy noc nelákal a byla to jednoduše sračka. Navíc ani muzikály nemám rád. Film, který mě naprosto nelákal, byl nudný a je zcela nepotřebný k vidění... pokud ho neuvidíte, planeta Země se vůbec nepohne. ()

Paldiny

Davida nepočúvam, disco už vôbec nie, ale pre tento príbeh som si našiel slabosť už v detstve. Možno to bolo úprimnosťou akú z neho cítiť, možno jednoduchým sa stotožnením s problémami hlavnej postavy. Sympatickí herci i vyrovnaná dávka vtipu / dramatičnosti zapadá do deja zo sídliska, ktorému rovnako sluší doba vzniku, ba dokonca aj Davidova prítomnosť má v ňom svoje silné miesto. Taká výnimka potvrdzujúca pravidlo na pôde filmového aj hudobného vkusu. ()

Damielka

Nepotřebuju, aby byl film dokonale natočen, zahrán, sestříhán, ozvučen. Pro mě je důležitější, jak se mi na něj kouká. A na discopříběh se mi kouká moc dobře. Je to příběh ze života o chlapovi, kterému umře manželka, a o klukovi, kterému umře máma. Oba žijí v jednom bytě a válčí spolu s každodenními starostmi chlapské domácnosti. Táta se snaží uživit syna a utáhnout domácnost, syn prožívá první lásku. Je to jednoduchý film, který mi pokaždé zvedne náladu a který je prošpikovaný vypalovačkami od Michala Davida, kterého mám mimochodem taky ráda, ať si kdo chce co chce říká. ()

spiritus

Neviděl bych to tak zle...jistě nelze od toho čekat nějaké dramatické scény, hluboký příběh a dokonalé herecké výkony, ale v době svého vzniku se jednalo o nadpůměrný film, u kterého se bavil kde kdo a bezesporu film vyčníval svojí nezaujatostí nad tehdejší standart. Dnes po letech je to příjemná sonda do tehdejší předrevoluční doby a čím film bude starší, tím bude z tohoto pohledu cenější... ()

Oyer

přehodnocováno. počet hvězdiček roste... film, který bude oceněn tak za 20 - 30 let.... kam dneska spěcháme? z práce místo do zábavy zase do práce.... svět je přecpanej informacema... hlava ať nám praskne .... 80 léta: pohoda, klid..... jako dederon od tří sester. Ty roky měly něco do sebe. Spartakiády, pohoda, klid, nikam se nespěchalo, náááádherné kýče.... nezvýším počet hvězd na 4 ? co očekáváte od život? honbu od nikam k ničemu? :s ()

Marina111

KDYŽ JSOU DOMA GALEJE celkom dobre padne zahĺbiť sa do príbehu mladíka prežívajúceho pubertu v časoch, keď sa nosili podivné šaty desne neónových farieb, na hlavách čudné účesy a kedy najväčšou rebéliou bolo vyholiť si hlavu... Iste, musí nastať ten SPRÁVNY ČAS, aby sa človek naladil na tú retro -disco nôtu, ale potom to už stojí za to, a človek má chuť vybehnúť do ulíc, len tak tancovať a na každého, kto by mu v tom chcel zabrániť, zvriesknuť: HELE, NEMACHRUJ!. Veď koľkokrát som po tomto filme mala pociť, že JE TO BLÍZKO, i keď doteraz netuším, čo "to" je... A dojímavá MÁMA? Vždy sa mi pri premietaní jej príbehu chce slziť... Našťastie, náš - i tento - príbeh sú nielen slzy, trapasy a prehry, ale i zábava, radosť, láska ...A v konečnom dôsledku... kto by nechcel podobne intenzívne prežiť svoj DISCOPŘÍBEH so všetkým, čo k nemu patrí...? ()

chuckboris

Film docela sračka, ale líbil se mi vzteklej fotr v podání Ladislava Potměšila. Spolu s ,,Hospodou" asi jeho nejlepší role. PS.:Láďo, na tu ,,Ordinaci" se vyser. ()

bobstock

Když sem se dozvěděl, že ty písničky nezpívá sám Ruda Hrušínský, ale nějaký proplešlý podivín s přiblblým elektro piánkem, byl jsem zklamán, zhnusen a i ztrapněn, protože ty jeho nesmrtelné fláky spolu s jahody mražený a třista z místa mě bohužel provázely celu diskotékovou dobou v kulturáku ve vedlejší vesnici a nikdo s tím nemohl absolutně nic udělat !! :D ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)